Vantec vs. Enermax vs. ThermalTake vs. Antec

Sajt Anandtech je uradio uporedni test 4 napajanja iz 4 različite firme - Vanteca, Enermaxa, ThermalTake-a i Anteca.
Vantec Stealth Aluminum je napajanje od nominalnih 430 W, upakovano u tamnu aluminijumsku kutiju, sa tri vetilatora od po 80 mm (Dual Ball Bearing) koja su kontrolisana temperaturnom sondom. Vantec poseduje 9 klasičnih Molex konek

Sajt Anandtech je uradio uporedni test 4 napajanja iz 4 različite firme – Vanteca, Enermaxa, ThermalTake-a i Anteca.
Vantec Stealth Aluminum je napajanje od nominalnih 430 W, upakovano u tamnu aluminijumsku kutiju, sa tri vetilatora od po 80 mm (Dual Ball Bearing) koja su kontrolisana temperaturnom sondom. Vantec poseduje 9 klasičnih Molex konektora za uređaje kao što su HDD, CD-ROM itd., 2 mala za floppy driveove, jedan dodatni AUX konektor, dok je ATX džek 24-pinski, što je konektor namenjen uglavnom serverskim pločama. Naravno, u paketu stiže i 24-20 pin adapter, koji po rečima autora testa i nije baš najsjajnije urađen (stalna tendencija ispadanja). Fanovi u napajanju, i pored temperaturne kontrole, bili su prilično bučni, što je minus za ovaj model. Njegova cena u inostranstvu se kreće oko 110$.
Enermax EG465 Active PFC – njihov model je nešto jači – 460W, ima dva Dual Ball Bearing fana od kojih je jedan 92-milimetarski i kontroliše ga temperaturna sonda, dok je drugi 80mm i manuelno je kontrolisan. Napajanje ima 9 Molex, 2 floppy, 1 AUX i 1 3-pinski fan konektor sa senzorom, dok ATX džek je klasičan 20-pinski. Od ostalih opcija treba naglasiti aktivni PFC (Power Factor Correction), bakarnu EMI zaštitu (unutrašnjost kutije napajanja je presvučena tankim slojem bakra koji verovatno služi zaustavljanju raznih talasa koje emituje napajanje). Cena je nešto niža od Vanteca – 100$.
ThermalTake Silent Purepower Active PFC – (nominalno) najslabije napajanje na testu sa “samo” 420W, sa dva 80-milimetarska Dual Ball Bearing fana koje kontroliše temperaturna sonda. Ima 9 Molex, 2 floppy, 1 AUX, 1 3-pinski fan konektor sa senzorom, a ATX konektor je 20-pinski. Od tehnologija koje treba navesti, tu je samo aktivni PFC. Cena nije navedena.
Antec TruePower – 430W, 1 92-milimetarski i 1 80-milimetarski Dual Ball Bearing fanovi kontrolisani preko termo sonde. Od konektora ima 7 Molex, 2 Molex namenjena isključivo ventilatorima, 2 floppy, 1 AUX, 1 3-pinski za fanove i 1 20-pinski ATX. Treba napomenuti da ovo napajanje ima “Voltage Feedback” tehnologiju koja služi kontroli izlaznog napona iz napajanja. Kako su potrebe matične ploče za strujom nestabilne (konstantni skokovi i padovi potrošnje), ova tehnologija prilagođava snagu i voltažu koja se šalje ploči tako da se oscilacije minimizuju. Takođe treba pomenuti i “Dedicated Circuitry” – precizna kontrola voltaže u napajanju, tako da svaka od grana (3.3V, 5V i 12V) daje konstantnu voltažu (da veliko opterećenje, recimo grane od 12V, ne obori voltažu na ostalim grama). Cena je najprihvatljivija od konkurencije, jer je nešto ispod 100$.
Po testu, najpribližniji napon nominalnom davalo je Enermaxovo napajanje, dok je uz njega odmah bio Antec. Titula najtišeg je pripala Antecu sa prosečnih 31 dBA, dok je najveću buku pravio Vantec sa 54 dBA, što već spada u neprijatnu buku. Zagrevanje je svim modelima slično, u rasponu od 31 do 34 stepena, što je sasvim prihvatljivo.
Izvor : Anandtech

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi