FBI veruje da je kinesko hakovanje telefona američkih zvaničnika omogućilo pristup pozivima i SMS porukama

FBI i CISA istražuju napad od strane kineske hakerske grupe 'Salt Typhoon' čija su meta bili telefoni visokih američkih zvaničnika, uključujući pomoćnike predsednika Bajdena i članove Trampove porodice, s potencijalnim pristupom SMS porukama i evidencijama poziva

FBI veruje da je kinesko hakovanje telefona američkih zvaničnika omogućilo pristup pozivima i SMS porukama

Prošle nedelje, FBI i Agencija za sajber bezbednost i bezbednost infrastrukture (CISA) potvrdili su da istražuju „neovlašćeni pristup komercijalnoj telekomunikacionoj infrastrukturi od strane lica povezanih sa Narodnom Republikom Kinom.“ U isto vreme, The New York Times je izvestio da su telefoni koje su koristili Donald Tramp, JD Vance i osoblje iz kampanje Kamale Harris bili među metama, iako nije bilo jasno kojim podacima je grupa mogla da pristupi.

Sada, The New York Times ima nove detalje o obimu hakovanja, koje je navodno povezano sa kineskom grupom poznatom kao „Salt Typhoon“ (Slani Tajfun). Prema navodima lista, pomoćnici američkog predsednika Džoa Bajdena, kao i članovi Trampove porodice, takođe su bili na meti, pored diplomata i drugih vladinih zvaničnika. Izveštaj otkriva i kojim podacima su hakeri mogli da pristupe.

Prijavi se na nedeljni Benchmark newsletter
Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

U njemu se navodi da, prema osobama upoznatim sa istragom, istražitelji FBI-a veruju da su hakeri možda mogli da pristupe nešifrovanim SMS tekstualnim porukama na ciljanim uređajima, kao i evidenciji poziva. Izvori su rekli da postoje i dokazi koji ukazuju da su audio komunikacije bile presretnute, iako nije odmah bilo jasno da li to znači glasovne poruke ili telefonske razgovore, piše Endgadget.

CISA je prošle nedelje u zajedničkom saopštenju sa FBI-jem navela da je istraga „u toku“ i da su pogođene kompanije i druge potencijalne žrtve obaveštene. U pitanju je najmanje 10 kompanija, uključujući Verizon i AT&T. Portparol AT&T-a je odbio da komentariše navode, dok Verizon nije odmah odgovorio na pitanja novinara, ali je prethodno rekao za The Times da je kompanija „svesna da je visokosofisticirani državni napad navodno ciljao nekoliko američkih telekomunikacionih provajdera radi prikupljanja obaveštajnih podataka.“

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Komentari (0)

Nema komentara 😞

Trenutno nema komentara vezanih za ovu vest. Priključi se diskusiji na Benchmark forumu i budi prvi koje će ostaviti komentar na ovaj članak!

Pridruži se diskusiji
Možda vam se svidi