Brajan Kržanić, CEO kompanije Intel, je prodao veliki deo svojih akcija u kompaniji nekoliko meseci nakon što je proizvođač čipova informisan od strane Google-a da postoji značajna ranjivost u Intelovim premijum PC procesorima – ali pre nego što je problem javno obelodanjen.Ranjivost, koja utiče na Intel, AMD i ARM procesore, malicioznim pojedincima i grupama može omogućiti da kradu lozinke i druge tajne podatke. Postojanje iste je javno ozvaničeno ove nedelje. Međutim, iako je javnost tek sada obaveštena o postojanju sigurnosnog problema, tehnološke kompanije za nju znaju već mesecima. Google je o ranjivost obavestio Intel još u junu, kako je predstavnik Intela istakao u intervjuu za Business Insider.Velika greška u Intel procesorima, deonice padajuOvo znači da je Intel bio svestan problema pre nego što je Kržanić prodao veliki deo svojih akcija. Intel CEO je krajem novembra prodao 24 miliona dolara vredne akcije. Ovo je bilo iznenađujuće, posebno zbog činjenice što je Kržanić nakon ovoga ostao samo na 250.000 Intelovih akcija (minimum koji kompanija zahteva od njega po ugovoru).U zvaničnoj izjavi, Intelov predstavnik je istakao da Kržanićeva prodaja akcija nema nikakve veze sa novootkrivanom ranjivošću u Intelovim čipovima, te da je odrađena u okviru standardnog plana prodaje.Ipak, period i okolnosti kada se sve desilo stavljaju veliki veo sumnje na poteze Intela i mnogi počinju da postavljaju brojna pitanja. Intelove akcije su u međuvremenu doživele pad – jučerašnji dan su završile na 45,26 dolara po akciji, dok danas vrede 44,61 dolar (u trenutku pisanja vesti).Izvor: Business Insider
Ostani u toku
Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.
Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.
- Biznis
- 3 min
Bill Gates otkriva tri profesije koje će preživeti AI revoluciju
Iako AI menja tržište rada, Bill Gates veruje da su tri profesije otporne na automatizaciju, a evo zašto će upravo one opstati.
- Uređaji
- 4 min
Zašto sve više proizvođača telefona napušta Gorilla Glass?
Brendovi poput HONOR-a, Xiaomi-ja i HUAWEI-ja sve češće zamenjuju Gorilla Glass sopstvenim rešenjima. Da li su ova zaštitna staklena bolja, jeftinija ili samo marketinški trik?
- Uređaji
- 2 min
Apple-u treba novi razlog kako bi vas pridobio da kupite novi iPhone i možda ga je već pronašao
Apple se sve više oslanja na redizajn i AI funkcije da bi privukla korisnike bliže izboru novih iPhone modela
- Nauka i tehnologija
- 2 min
Kineska industrija napreduje krupnim koracima, na korak su od proizvodnje 3 nm čipova zahvaljujući dostignuću na polju DUV lasera
Kineski naučnici razvili revolucionarni DUV laser, tehnološki proboj koji bi mogao da promeni odnos snaga u globalnoj industriji poluprovodnika
- Softver i servisi
- 1 min
Netflix od sada podržava HDR10+, šta nova mogućnost donosi za gledaoce?
Netflix platforma unapređuje kvalitet slike, ali kao što to uvek biva, postoje određena ograničenja…
- Slušalice i zvučnici
- 10 min
Bang & Olufsen Beoplay Eleven recenzija - Zvuk visoke klase
Bang & Olufsen Beoplay Eleven su kombinacija vrhunskog zvuka i dizajna. Šta sve nude i kako rade, pročitajte u našoj recenziji.
- Slušalice i zvučnici
- 12 min
Anker Soundcore P40i i Soundcore A30i recenzija - Puno funkcija po pristupačnoj ceni
Anker Soundcore P40i i Soundcore A30i slušalice po pristupačnoj ceni nude puno toga. Kako rade i zvuče, pogledajte u našoj recenziji.
- Slušalice i zvučnici
- 10 min
HUAWEI FreeArc recenzija - Zvučnici na ušima
HUAWEI FreeArc su bluetooth slušalice čiji je cilj dobar zvuk uz besprekornu udobnost. Kako rade, pročitajte u našoj recenziji.
Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.
Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.