DDoS napadi firme koštaju 2,5 miliona dolara u proseku

Od 2016. godine zabeležen je porast od 53 procenta u DDoS napadima, dok 51 odsto njih rezultira gubitkom ili krađom podataka.

Svi znaju da DDoS napadi mogu biti opasni, dosadni i remeteći, ali istovremeno mogu biti i veoma skupi. Prema navodima, ovi napadi organizacije koštaju oko 2,5 miliona dolara zarade u proseku.Prema navodima četvrtog godišnjeg Worldwide DDoS Attacks and Cyber Insights Research izveštaja kompanije Neustar, DDoS napadi mogu biti izuzetno skupi za kompanije. Izveštaj donosi neke zanimljive detalje. S jedne strane, volumetrijski DDoS napadi postaju sve veći. Gotovo polovina napada je bila veća od 10 gigabita u sekundi, dok je 15 procenata napada dostizala 50 Gbps, što je gotovo duplo nego što je prijavljeno prošle godine.Izveštaj otkriva i da je 849 od 1010 organizacija, koje su intervjuisane, doživelo DDoS napad, što ukazuje da napadači više ne ciljaju specifične industrije, kao što je to bio slučaj u prošlosti. Kako je sve više naručenih DDoS napada dostupno na dark webu, postaje normalna pojava da su oni sve rašireniji i da pokrivaju sve vrste kompanija.Kao što je pomenuto, ovi napadi dosta koštaju kompanije. Izveštaj pominje da je 43 procenta organizacija prijavilo gubitak od bar 250.000 dolara po satu, dok je preko pola njih priznalo da im je potrebno barem tri sata da detektuju napad. Još 40 procenata njih je istaklo da im je potrebno bar dodatna tri sata da odgovore na napad.Od 2016. godine zabeležen je porast od 53 procenta u DDoS napadima, dok 51 odsto njih rezultira gubitkom ili krađom podataka.Izvor: Softpedia

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi