Prvi čovek AMD-a oštro kritikuje Intelovu poslovnu politiku

Tokom American Antitrust Institute National Conference manifestacije u Vašingtonu, Hektor Ruiz, CEO kompanije AMD, je oštro kritikovao najljućeg konkurenta, nazvavši Intelove poslovne metode "nelegalnim". Ruiz je pokušao da dočara kako izgleda poslovni dan u situaciji kada postoji monopol i u situaciji kada postoji konkurencija, dodajući pri

Tokom American Antitrust Institute National Conference manifestacije u Vašingtonu, Hektor Ruiz, CEO kompanije AMD, je oštro kritikovao najljućeg konkurenta, nazvavši Intelove poslovne metode “nelegalnim”. Ruiz je pokušao da dočara kako izgleda poslovni dan u situaciji kada postoji monopol i u situaciji kada postoji konkurencija, dodajući pri tome da od monopoliste u uslovima poslovanja kakvi važe u 21. veku nema efektivne odbrane, pošto postaje gotovo nebitno kakav je kvalitet poslovanja onih drugih. Istina, Ruiz nije u početku svog izlaganja direktno imenovao Intela, ali je iz konteksta njegovog govora bilo potpuno jasno da misli na najvećeg svetskog proizvođača procesora.

On je rekao da kompanije kao što su Google, Microsoft, HP i Dell duguju svoje postojanje jednostavnoj činjenici da su se razvili u uslovima konkurencije gde je sposobnima bilo dozvoljeno da se takmiče i uspeju. Potom je šef AMD direktno imenova najljućeg rivala, rekavši: “Intel koristi nelegalne poslovne taktike ne bi li različite kompanije sprečio da posluju sa AMD-om”. Dodao je da je kompletna IT industrija postala taoc Intela i da to predugo traje, te da neko mora dići glas. “Proizvođači PC računara su postali zavisni od rabata i moraju da žrtvuju svoj brend da bi promovisali Intela”. Ruiz je potom dodao da kompletno društvo mora da se bori protiv takvih pojava koje sprečavaju otvorenu borbu, te da se nivo konkurentnosti mora obezbediti eliminisanjem nelegalnih poslovnih poteza. “U IT industriji bez monopola, proizvođači PC računara su u stanju da procvetaju zbog inovacije, a diferencijacija biva nagrađena, a umesto toga imamo zavisnost od jednog snabdevača. Koristi od toga se prenose na korisnike kroz niže cene i veći izbor na tržištu”.

Izvor: Dailytech

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi