Iako možda deluje kao iznenađenje, Samsung je 2020. godinu završio sa proizvodnjom većeg broja čipova u odnosu na svog rivala – kompaniju TSMC. Poznato je da TSMC proizvodi gotovo sve, ali sa mesečnim proizvodnim kapacitetom od 3,1 miliona poluprovodnika (naspram 2,7 miliona kompanije TSMC) Samsung zapravo čini 15% ukupne svetske ponude čipova. Intel je na ovoj listi tek na šestom mestu, sa 884.000 proizvedenih poluprovodnika mesečno. Izveštaj je objavio IC Insights.S druge strane, TSMC je i dalje proizvođač koji obezbeđuje najviše ugovora za proizvodnju čipova, dok Samsung još uvek mora da uhvati korak s tajvanskim proizvođačem na ovom polju.
Pogledajte još: TSMC će za Apple proizvoditi 3nm čipove od 2022. godine
Činjenica da se Nvidia prebacila na Samsung za proizvodnju čipova za potrošačke GPU-ive donekle objašnjava zašto Nvidia ima nešto bolje zalihe grafičkih karti za gejmere nego što to ima AMD. Ipak, situacija je i dalje loša, a trenutnom stanju stvari ne pogoduje ni sve veća popularnost kriptovaluta. Sve ovo bi moglo dovesti do toga da nedostatak GPU zaliha imamo sve do kraja ove godine.IC Insights ističe, da su nakon Samsunga i TSMC-a, na listi najvećih proizvođača poluprovodnika još i Micron, SK Hynix i Kioxia.Izvor: PCGamer
Benchmark možete pratiti i na društvenim mrežama | Facebook | Twitter | Instagram | YouTube |Na Benchmark forumu uvek možete učestvovati u kvalitetnim i aktuelnim diskusijama iz IT industrije
Ostani u toku
Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.
Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.
- Softver i servisi
- 2 min
Microsoft Office konačno besplatan!
Bez pretplate ili kupovine! Microsoft je tiho lansirao besplatnu verziju Office-a, a evo i kako da je preuzmete
- Softver i servisi
- 2 min
Google bez vašeg znanja skenira sve fotografije na telefonu, isključite ga jednim klikom
Google-ova nova funkcija izaziva zabrinutost zbog privatnosti jer je instalirana bez obaveštenja i dozvole korisnika.**
- Uređaji
- 2 min
Xiaomi 15 Ultra podržava razgovore bez mreže: dvosmerna komunikacija do 7 km bez interneta
Xiaomi je tokom prezentacije Xiaomi 15 Ultra otkrio nesvakidašnje komunikacione mogućnosti novog flegšip telefona
- Softver i servisi
- 2 min
Ovo su Samsung telefoni koji prvi dobijaju One UI 7, a evo i kada
Izgleda da će Samsung početi sa distribucijom One UI 7 ažuriranja od aprila. Ovo se poklapa sa dosadašnjim izveštajima i tempom izlaska beta verzija
- Biznis
- 4 min
iPhone 16e je kap koja je prelila čašu: Apple više nije luksuzna kompanija
Apple ima reputaciju ekskluzivnosti, ali to više jednostavno nije tačno
- Periferije
- 8 min
Logitech POP Icon Combo recenzija - Moderna funkcionalnost
Logitech POP Icon Combo cilja da po znatno nižoj ceni ponudi mnoge od funkcionalnosti cenjene MX serije. Kako radi, pročitajte u našoj recenziji.
- Hardver
- 14 min
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming OC 16G
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming OC 16G zahvaljujući poboljšanom hardveru i AI interpolaciji frejmova DLSS 4, donosi vrhunske performanse
- Slušalice i zvučnici
- 11 min
HUAWEI FreeBuds Pro 4 recenzija - Pomeranje granica bežičnog zvuka
HUAWEI FreeBuds Pro 4 su prve bežične slušalice sa 2.3Mbit/s koje pružaju lossless kvalitet, uz jedan uslov. O čemu se radi, pročitajte u našoj recenziji.
Moto Tag recenzija - Svako bi trebao da ima bar jedan
Moto Tag je uređaj koji vam može pomoći da locirate i pronađete ključeve, telefon, automobil i još puno toga. O čemu se radi, pročitajte u našoj recenziji.
- Telefoni
- 13 min
Realme C75 test - Šampionska otpornost za ispod 200€
Realme C75 u klasu do 200 donosi flagship otpornost po IP69, MIL-STD-810H i TÜV Rheinland standardima. Kako radi ovaj telefon, pročitajte u našoj recenziji.
Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.
Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.