Samsung objavio ostvaren profit u drugom tromesečju 2016. godine

Samsung je objavio informacije u vezi sa profitom kompanije u drugom tromesečju 2016. godine

Samsung je objavio informacije u vezi sa profitom kompanije u drugom tromesečju 2016. godine, za potrebe investitora, analitičara i medija, pre konačnih rezultata koji će biti dostupni krajem meseca.
Kompanija očekuje da će konačna prodaja iznositi 43.5 milijardi dolara, dok će operativni profit iznositi oko 7 milijardi dolara. Samsung takođe očekuje da će tromesečje biti značajno bolje u odnosu na prošlu godinu, jer je tada prijavila prihod od 43.06 milijardi dolara, i operativni profit od 5.77 milijardi dolara.
To bi bio porast profita od 17.4% za kompaniju u odnosu na prethodnu godinu, i ujedno i najveći profit za jedno tromesečje u poslednje dve godine. Analitičari tvrde da je glavni razlog za ovaj nagli porast prodaja Galaxy S7 telefona i veće profitne margine ostvarene efikasnijom linijom proizvoda.
Izvor: GSM Arena
Sve informacije vezane za Samsung, možete pogledati na Samsung stranici na Benchmark sajtu

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi