Svetska zdravstvena organizacija je prošle godine zvanično uvrstila zavisnost od igranja kompjuterskih igara na listu mentalnih bolesti. Kina je tim povodom povukla konkretne poteze i uvela određene zabrane za decu koje se tiču vremena provedenog na računarima i ostalim gejming uređajima za on-line igranje.
Deci i tinejdžerima mlađim od 18 godina nije dozvoljeno igranje igrica u periodu od 22 h do 8 h, dok je igranje igara preko dana ograničeno na sat i po tokom radne nedelje, dok je vikendom i praznicima produženo na maksimalno 180 minuta. Vlasti su procenile da ovakva ograničenja svode na minimum rizik po mentalno zdravlje dece.
Pogledajte još: PlayStation 4 je postao druga najprodavanija konzola svih vremena
Međutim, nisu se samo na tome zaustavili. Nova pravila uvode i druga ograničenja koja se tiču mikro-transakcija, pa tako deca uzrasta od 8 do 16 godina mogu da potroše maksimalno 26 evra, a tinejdžeri 52 evra mesečno na svojim on-line nalozima. Deo napora je usmeren je na razvoj identifikacionog sistema koji će provajderima internet i gejming usluga, omogućiti lakše identifikovanje uzrasta mladih gejmera.
Kina je drugo po veličini, tržište gejming industrije na svetu!
Izvor: BBC
Benchmark možete pratiti i na društvenim mrežama | Facebook | Twitter | Instagram | YouTube |Na Benchmark forumu uvek možete učestvovati u kvalitetnim aktuelnim diskusijama iz IT industrije
Kina ograničava vreme koje deca provode igrajući igre!
Zavisnost od igranja je ozbiljan zdravstveni problem kod mladih. Kako se Kina bori protiv ovog problema?