Problemi za Samsung sa čipovima sledeće generacije

Kompanija Samsung naletela je na probleme sa proizvodnim procesom u 3 nanometra

 
Kompanija Samsung ima sopstvenu proizvodnju mobilnih čipsetova za svoje uređaje. Već neko vreme ova kompanija radi na razvijanju novog proizvodnog procesa u 3 nanometra, ali se sada čini da je Samsung naleteo na ozbiljne probleme koji bi mogli da naškode sposobnosti ove kompanije da masovno proizvodi čipsetove u procesu od 3 nanometra.Čitava poenta uvođenja proizvodnog proces au 3 nanometra jesu poboljšane performanse i poboljšana energetska efikasnost mobilnih čipsetova. Međutim, kako proizvodni procesi postaju sve kompleksniji tako se javljaju i nove poteškoće koje moraju da se prevaziđu kako bi se proces unapredio i kako bi se napravila stabilna osnova za masovnu proizvodnju. U ovom trenutku javljaju se navodi kako se kompanija Samsung našla u problemima koje ne uspeva da reši.Radi se o tome da tronanometarski proizvodni proces kompanije Samsung ne daje očekivane rezultate i očekivani broj upotrebljivih čipsetova. Prema navodima korejskog portal Businesspost.kr, postrojenja kompanije Samsung ne uspevaju da reše ove aktuelne probleme.Prvi primerci mobilnih čipsetova dobijenih kroz proizvodni proces od 3 nanometra trebalo je da se koriste u novoj seriji Exynos procesora, najverovatnije nasledniku Exynos 2200 mobilnog čipseta. Ovim potezom, kompanija Samsung želi da manje zavisi od Qualcomm-a, ali sada se čini kako bi ovi problemi mogli da smanje dostupnost novih flagship Exynost čipova za najbolje telefone kompanije Samsung.
 
Pogledajte još: Dostupni oficijelni reparirani primerci Samsung Galaxy S21 serije
Pored prelaska sa proizvodnog procesa u 4 nanometra, kompanija Samsung je i prva na svetu koje pokušava da upotrebi GAAFET (Gate all around GET) proces umesto uobičajenog FINFET dizajna. GAFET predstavlja novi dizajn za tranzistore koji se koristi u proizvodnim procesima od 3 nanometra i manjim, piše Android authority.Setimo se da je i kompanija Intel pokušala da upotrebi GAAFET prilikom prelaska na proizvodni proces od 7 nanometara, ali je odustala od toga i odložila implementaciju GAAFET zbog sličnih problema sa kojima se sada suočava kompanija Samsung.Sa druge strane, kompanija TSMC odlučila je da takođe ne pređe na GAAFET prilikom usvajanja proizvodnog procesa u 3 nanometra, već da sačeka sa implementacijom prilikom prelaska na proizvodni proces od 2 nanometra. A svi znamo ko je i šta je TSMC. Možda se kompanija Samsung malo preračunala.
 
Benchmark možete pratiti i na društvenim mrežama | Facebook | Twitter | Instagram | YouTube |Na Benchmark forumu uvek možete učestvovati u kvalitetnim i aktuelnim diskusijama iz IT industrije

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi
Polisa privatnosti

Ova veb stranica koristi kolačiće kako bismo vam pružili najbolje moguće korisničko iskustvo.

Informacije o kolačićima se čuvaju u vašem pretraživaču i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kada se vratite na našu veb stranicu i pomažu našem timu da razume koje delove veb sajta smatrate najzanimljivijim i najkorisnijim.