Da li znate u kojoj zemlji 98 posto računara radi na Windowsu?

Kada je u pitanju Windows, 97,7 posto računara u Iraku radi sa tim operativnim sistemom. Čak 81 posto računara u ovoj zemlji radi na Windowsu 7.

Postoje oni koji tvrde da Windows gubi tlo ne samo u mobilnoj industriji gde stvari po Microsoft ne idu baš tako dobro, već takođe i na desktop tržištu. Istina je međutim na drugoj strani, jer iako je Microsoft izgubio nekoliko procenata u poslednjih nekoliko godina, uglavnom jer su Linux i Mac OS X postali privlačniji korisnicima, Windows je i dalje platforma broj jedan u desktop industriji. I dok u SAD, Velikoj Britaniji i drugim razvijenim tržištima, Microsoft ima određenu konkurenciju u vidu Linuxa i Applea, postoje i države gde nema maltene nikakvu konkurenciju. 
Pravi dokaz za to je Irak. To je država sa populacijom od 36 miliona stanovnika u kojoj nema internet pristupa u svakom domaćinstvu, ali stvari idu na bolje. Ono što je zanimljivo je da kada je u pitanju Windows, 97,7 posto računara u ovoj zemlji radi sa tim operativnim sistemom. Čak 81 posto računara u ovoj zemlji radi na Windowsu 7, dok Windows 8.1 ima 6,6 posto a Windows 8 5,5 posto udela.
Udeo Windowsa XP je u ovoj zemlji prilično slab, svega 4,5 posto računara radi na ovom operativnom sistemu. Jedan od razloga zašto je Windows ovako dominantan u ovoj zemlji je broj piratskih kopija ovog operativnog sistema koji je u upotrebi. Irak je oduvek bio zemlja u kojoj je stopa piraterija na alarmantnom nivou, a uprkos svim naporima Microsofta, licencirani Windows nije privlačan tamošnjim korisnicima. Neke starije statistike ukazuju da čak 86 posto računara u Iraku koristi piratski softver.
Izvor: Softpedia
Sve informacije vezane za Microsoft, možete pogledati na našem Microsoft hub-u 
 

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi