Microsoft je konačno uspeo da sruši piratski Windows 2000 i Windows NT 4.0 source code offline, i to 11 godina nakon što je prvi put procureo na internetu. Kompanija je prijavila zahtev za rušenje ka GitHubu, developer platformi koja je i dalje bila host za source code još od 2011. godine, a iako neke kopije i dalje postoje u privatnim zajednicama, jasno je da će ih sada biti teže pronaći.
Windows 2000 i NT 4.0 source code-ovi su procureli prvi put u februaru 2004. godine a Microsoft je potvrdio da to nije bio rezultat bilo kakvog upada u Microsoft-ovu privatnu mrežu ili unutrašnju bezbednost. Oni su potom sarađivali sa FBI u pokušaju da se sruše linkovi i pronađu odgovorni. Prošle su godine dok je Microsoft stupio u kontakt sa svim sajtovima koji su domaćini ovom source code-u, a nakon današnje akcije, veruje se da će njegovo pronalaženje biti mnogo teže.
Izvor: Softpedia
Sve informacije vezane za Microsoft, možete pogledati na našem Microsoft hub-u
Ostani u toku
Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.
Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.
- Biznis
- 3 min
Bill Gates otkriva tri profesije koje će preživeti AI revoluciju
Iako AI menja tržište rada, Bill Gates veruje da su tri profesije otporne na automatizaciju, a evo zašto će upravo one opstati.
- Uređaji
- 4 min
Zašto sve više proizvođača telefona napušta Gorilla Glass?
Brendovi poput HONOR-a, Xiaomi-ja i HUAWEI-ja sve češće zamenjuju Gorilla Glass sopstvenim rešenjima. Da li su ova zaštitna staklena bolja, jeftinija ili samo marketinški trik?
- Uređaji
- 2 min
Apple-u treba novi razlog kako bi vas pridobio da kupite novi iPhone i možda ga je već pronašao
Apple se sve više oslanja na redizajn i AI funkcije da bi privukla korisnike bliže izboru novih iPhone modela
- Nauka i tehnologija
- 2 min
Kineska industrija napreduje krupnim koracima, na korak su od proizvodnje 3 nm čipova zahvaljujući dostignuću na polju DUV lasera
Kineski naučnici razvili revolucionarni DUV laser, tehnološki proboj koji bi mogao da promeni odnos snaga u globalnoj industriji poluprovodnika
- Softver i servisi
- 1 min
Netflix od sada podržava HDR10+, šta nova mogućnost donosi za gledaoce?
Netflix platforma unapređuje kvalitet slike, ali kao što to uvek biva, postoje određena ograničenja…
- Slušalice i zvučnici
- 10 min
Bang & Olufsen Beoplay Eleven recenzija - Zvuk visoke klase
Bang & Olufsen Beoplay Eleven su kombinacija vrhunskog zvuka i dizajna. Šta sve nude i kako rade, pročitajte u našoj recenziji.
- Slušalice i zvučnici
- 12 min
Anker Soundcore P40i i Soundcore A30i recenzija - Puno funkcija po pristupačnoj ceni
Anker Soundcore P40i i Soundcore A30i slušalice po pristupačnoj ceni nude puno toga. Kako rade i zvuče, pogledajte u našoj recenziji.
- Slušalice i zvučnici
- 10 min
HUAWEI FreeArc recenzija - Zvučnici na ušima
HUAWEI FreeArc su bluetooth slušalice čiji je cilj dobar zvuk uz besprekornu udobnost. Kako rade, pročitajte u našoj recenziji.
Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.
Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.