Xiaomi je potvrdio da će za sedam modela prestati softverska podrška do kraja aprila 2025. godine. Iako će telefoni nastaviti da rade, više neće dobijati sigurnosna ažuriranja ni nova poboljšanja operativnog sistema. Ova odluka je deo standardne Xiaomi politike koja ograničava period ažuriranja na nekoliko godina nakon lansiranja uređaja.
Uređaji koji gube podršku:
- POCO F4 GT
- Redmi K50 Gaming
- Redmi 10A
- Redmi Note 11S
- Redmi Note 11 Pro+ 5G
- Xiaomi 11i
- Xiaomi 11i HyperCharge
Gaming modeli POCO F4 GT i Redmi K50 Gaming dobiće poslednje veliko ažuriranje u vidu Android 14 baziranog HyperOS 2 sistema:
– POCO F4 GT: OS2.0.1.0.ULJEUXM
– Redmi K50 Gaming: OS2.0.2.0.ULJCNXM
Ostali modeli završiće svoj softverski ciklus ažuriranja na različitim verzijama sistema:
- Redmi 10A: ostaće na MIUI 12.5
- Redmi Note 11S 5G: poslednje ažuriranje biće HyperOS 1 baziran na Androidu 13
- Redmi Note 11 Pro+ 5G: završava podršku na HyperOS 1 (Android 13)
- Xiaomi 11i: poslednja verzija biće HyperOS 1 (Android 13)
- Xiaomi 11i HyperCharge: ostaće na HyperOS 1 (Android 13)
Šta znači kraj podrške?
Kada telefon dostigne EOL (End of Life) status:
- Više neće dobijati sigurnosna ažuriranja, što povećava rizik od ranjivosti na viruse.
- Neće biti novih funkcija ili verzija Androida ni HyperOS-a.
- Mogući problemi sa kompatibilnošću novih aplikacija.
Za vlasnike ovih uređaja, možda je vreme da razmotre opcije za kupovinu novog telefona, s obzirom na to da Xiaomi u 2025. planira modele sa produženom podrškom, prenosi Xiaomi Time.
Nema komentara 😞
Trenutno nema komentara vezanih za ovu vest. Priključi se diskusiji na Benchmark forumu i budi prvi koje će ostaviti komentar na ovaj članak!
Pridruži se diskusiji