Samsung je prošle godine objavio Galaxy S7 i Galaxy S7 edge telefone sa IP68 sertifikatom. To je praktično značilo da telefoni mogu da budu potopljeni metar i po u vodi pola sata i neće pretrpeti nikakve kvarove. Naravno, Sony je imao vodootporne telefone mnogo pre toga, ali ipak njihovi telefoni nemaju ni približno tržišno učešće kao Galaxy S serija uređaja, pa je pojava tih telefona predstavljala prelomni trenutak.
Apple nije čekao dugo na ovo i predstavio je iPhone 7 i iPhone 7 Plus vodootporne telefone po prvi put od kako je ova serija pokrenuta 2007. godine. Telefoni su međutim imali IP67 sertifikat što znači da su vodootporni do dubine od jednog metra, umesto do metar i po koliko to mogu Samsungovi telefoni. Naravno, to i dalje znači da se ne treba nervirati što se tiče zaštite od kiše, što je glavna zabrinutost kod korisnika.
Ova godina međutim označava desetogodišnjicu iPhone telefona, Apple će objaviti specijalnu OLED verziju telefona, pa će svi iPhone modeli za ovu godinu imati IP68 sertifikat. Pored toga, Galaxy S8 će imati isti nivo vodootpornosti kao modeli iz prethodne godine.
Maska za Galaxy S8 otkriva da Samsung ne odbacuje 3.5 mm priključak
Izvor: TheInvestor
Sve informacije vezane za Samsung, možete pogledati na Samsung stranici na Benchmark sajtu
Galaxy S8 i iPhone 8 stižu sa IP68 sertifikatom otpornosti na vodu
Ova godina označava desetogodišnjicu iPhone telefona, pa će Apple objaviti specijalnu OLED verziju telefona, kojom će svi iPhone modeli za ovu godinu imati IP68 sertifikat