Prikazan ATI RADEON 9100 IGP

Dva partnera, Sapphire i ATi Technologies su predstavili u Japanu najnovije ATi-jeve čipsetove namenjene Socket 478/479 desktop i mobilnim procesorima - ATI RADEON 9100 IGP i MOBILITY ATI RADEON 9100 IGP. Oba čipseta podržavaju procesore koji rade na 400,533 i 800 MHz QPB-u, sa ili bez Hyper Threading tehnologije. Takođe, imaju dual-channel DDR

Dva partnera, Sapphire i ATi Technologies su predstavili u Japanu najnovije ATi-jeve čipsetove namenjene Socket 478/479 desktop i mobilnim procesorima – ATI RADEON 9100 IGP i MOBILITY ATI RADEON 9100 IGP. Oba čipseta podržavaju procesore koji rade na 400,533 i 800 MHz QPB-u, sa ili bez Hyper Threading tehnologije. Takođe, imaju dual-channel DDR400 memorijski kontroler koji podržava maksimalnih 4 GB RAM-a. Najbitnija stavka oba čipseta je integrisano grafičko jezgro, bazirano na Radeon 9100 GPU-u, što je za sada najbrže rešenje (brže od GeForce 4 MX jezgra koje se našlo u NForce 2 IGP čipsetu). Sam 9100 GPU je DirectX 8.1 kompatibilan i ima implementiranu Hyper-Z tehnologiju, a to je u stvari preimenovani stari Radeon 8500. Ovo integrisano rešenje ima RAMDAC na 300 MHz, podržava maksimalnu rezoluciju od 2048×1536@32bit, a poseduje i TV-out.
Ono što trenutno znamo je da Sapphire namerava da predstavi svoju ploču u Japanu 28. oktobra, i to po ceni od 115$. Generalno, to i nije tako mala cena, s obzirom na je to low-level rešenje sa integrisanom grafikom, bez nekih većih mogućnosti za proširenje. Sapphire je prisutan i kod nas i ne bi trebalo da nas čudi da vidimo pomenutu Sapphire ploču i kod nas na testu.
Izvor : X-bit labs

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi
Polisa privatnosti

Ova veb stranica koristi kolačiće kako bismo vam pružili najbolje moguće korisničko iskustvo.

Informacije o kolačićima se čuvaju u vašem pretraživaču i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kada se vratite na našu veb stranicu i pomažu našem timu da razume koje delove veb sajta smatrate najzanimljivijim i najkorisnijim.