Sharp počinje proizvodnju dioda za plavi laser

Kompanija Sharp iz Japana je najavila da će početi sa komercijalnom proizvodnjom dioda za plavi laser. Kompanija za sada ne proizvodi svoje multimedijalne plejere sa plavim laserom ali će i takvu proizvodnju pokrenuti u prvoj polovini sledeće godine. Za sada će se snabdevati partneri kojima ovakve komponente trebaju radi upotrebe u HD plejerim

Kompanija Sharp iz Japana je najavila da će početi sa komercijalnom proizvodnjom dioda za plavi laser. Kompanija za sada ne proizvodi svoje multimedijalne plejere sa plavim laserom ali će i takvu proizvodnju pokrenuti u prvoj polovini sledeće godine. Za sada će se snabdevati partneri kojima ovakve komponente trebaju radi upotrebe u HD plejerima. Sharp će biti u stanju da proizvede oko 150 000 ovih dioda mesečno u svojoj fabrici u Hirošimi. Kompanija će potrošiti više milijardi jena da bi povećala kapacitet proizvodnje na 500 000 jedinica mesečno do kraja 2007. godine. Japanski analitičari smatraju da ova investicija neće doneti kratkoročnu korist kompaniji Sharp, ali da može biti od neprocenjivog značaja za industriju u kojoj je nestašica dioda za odgovarajuće lasere bolna tačka – kao što su već pomenuti plejeri sadržaja visoke definicije. Problemi sa nestašicom su postali poznati naročito kada se ispostavilo da Sony zbog njih neće biti u stanju da isporuči planirani broj novih Playstation 3 konzola.

Izvor: Dailytech

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi
Polisa privatnosti

Ova veb stranica koristi kolačiće kako bismo vam pružili najbolje moguće korisničko iskustvo.

Informacije o kolačićima se čuvaju u vašem pretraživaču i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kada se vratite na našu veb stranicu i pomažu našem timu da razume koje delove veb sajta smatrate najzanimljivijim i najkorisnijim.