Testiranje sistemske memorije glupost?

Sajt Inquierer je objavio interesantan tekst koji objašnjava zašto je bespotrebno testirati memoriju:
"Testovi memorije su postali vrlo ozlojeđeni - lako ih je i brzo uraditi i poređati jednostavno DIMM-ove po razlici na kraju benčmarka. Najpoznatije alatke su SiSoft Sandra i PCMark2002, koji daju tačan protok svakog modula. Ipak treba obrat

Sajt Inquierer je objavio interesantan tekst koji objašnjava zašto je bespotrebno testirati memoriju:
“Testovi memorije su postali vrlo ozlojeđeni – lako ih je i brzo uraditi i poređati jednostavno DIMM-ove po razlici na kraju benčmarka. Najpoznatije alatke su SiSoft Sandra i PCMark2002, koji daju tačan protok svakog modula. Ipak treba obratiti pažnju da će razni moduli pružati različine performanse u različitim uslovima rada. Izlazni rezultati uglavnom zavise od tajmiranog ciklusa koji se podešava u BIOS-u. U stvari – u perfektnoj situaciji, svi moduli bi radili apsolutno isto. Ali svet nije savršen, pa se i moduli razlikuju.Postoji još faktora koji utiču na razlike u memorijama i na koje ne utiču konfigurisanja latencije. Neki problemi su do harvera, neki do softvera. Na hardverskom sajtu najlakši problem je eliminisati “spread spectrum modulation” koji menja BUS frekvenciju i takođe skor memorije. Sledeći faktor nije tako očigledan, i često se zanemari a to je interna organizacija i raspored DRAM komponenti. Sve ovo utiče do 1% na krajnji rezultat, i obično moramo da čestitamo testerima na pronalasku razlika koje ne postoje. SiSoft Sandra je odlična alatka, ali dobra samo onoliko koliko i čovek koji je koristi.”
Izvor : The Inquierer

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi