Nažalost, to se dešava svima – jednom trenutku pišete poruku ili skrolujete, a sledećeg ne možete da pronađete telefon.
U jednom istraživanju firme BDG Studios i OnePoll Samsung je pitao 1000 pripadnika generacije Z u SAD o navikama korišćenja telefona. Rezultati govore da 14 odsto njih negde zaturi telefon svakog dana, od mesta kao što su toalet ili oko njega pa do „ispod psa“.
Ima li još takvih neobičnih mesta? Preko 100 ispitanika je ostavilo telefon u frižideru ili zamrzivaču, a osam njih na krovu, ispod ili oko automobila.
„Jednom sam radio u bašti i slučajno ostavio telefon pored stabljika paradajza… Trebalo mi je nekoliko dana da ga konačno nađem i tad sam počeo sam sebi da se smejem“, rekao je jedan učesnik istraživanja.
Dobro bi bilo da obezbedite svoje podatke i čuvate rezervne kopije na klaudu pre nego što se ovako nešto desi. Ali to ne znači da je sve izgubljeno, čak i ako vam je telefon „zakopan u pesku na plaži u Meksiku“ (ovo je jedan od učesnika zaista izjavio).
Uđite u opciju Find My Mobile (Pronađi moj mobilni) za pronalaženje telefona na Samsung Galaxy uređaju. Ovaj besplatni servis pojačava zvono na maksimum i omogućava vam da daljinski zaključate ekran svog telefona kako biste zaštitili privatnost, bez obzira gde se vaš telefon nalazi.
Iako se i dalje može desiti da izgubite telefon, barem možete biti mirni znajući da je bezbedan.
Traljavo je obrađena tema. Malo je bombastičan nalov. Uđeš da pročitaš, i vidiš da se zadnji pasos svodi na servis google find my phone. Očekivao sam stručniji teskt.
PR je u pitanju druže, nije naš tekst. Piše lepo.
Na kraju na dnu sitnim slovima piše da je PR tekst. Iako je na početku mnogo uočljivije naznačena "Benchmark redakcija"
Može Bench da prepakuje tekst i da lepo napiše da je u pitanju klasičan Google servis koji imaju svi Android telefoni a ne samo Samsung Galaxy.
Benchmark redakcija je autor