DESK  H709g

DESK H709g

Već jako dugo očekujemo “domaću” konfiguraciju zasnovanu na vrhunskim komponentama i najnovijim tehnologijama. Konačno je nalazimo u kompaniji Desk Computers…

    Sadržaj

      Aleksandar Mišić

      Uvod

      Svedoci smo veoma brzog razvoja IT industrije, i to u najširem smilslu kojim se pojam „IT industrija“ može obuhvatiti. Bez obzira na neusaglašenost naše zemlje sa mnogim „svetskim“ standardima, domać IT sektor je bez sumnje oduvek bio na jako visokom nivou, ne samo u odnosu na zemlje u bližem okruženju gde je de facto bio vodeći, već i u svetskim okvirima. U tom smislu, razume se da smo, globalno gledajući, potpuno u toku sa dešavanjima u ovim oblastima, te i novitetima, kako sa softverske, tako i sa hardverske scene. Nedavno su Benchmark sajtovi zahvaljujući ljubaznosti lokalnog predstavništva kompanije Intel, među prvima u svetu dobili na test najnoviju Intel platformu, zasnovanu na Core i7 procesoru (arhitekturi pod kodnim imenom Nehalem) i X58 chipsetu.

      DESK  H709g konfiguracija test izgled

      Da podsetimo, radi se o sedmoj Intel generaciji procesora i platformi koja predstavlja značajan korak u evoluciji Intel mikroprocesorske arhitekture (pre svega implementacijom i integracijom memorijskog kontrolera na sam procesor), čime su definitivno otvoreni novi horizonti, kako po pitanju performansi, tako i po pitanju dinamičke skalabilnosti i mogućnosti daljeg razvoja na nivou procesora.

      U više navrata ste imali prilike da na našim sajtovima čitate prikaze ove tehnologije u kombinaciji sa vrlo detaljnim testovima svih trenutno postojećih desktop procesora iz i7 familije, koje smo u „saradnji“ sa X58 chipsetom testirali do krajnjih granica izdržljivosti. Rezultati, koji više nego dovoljno sami za sebe govore, ne mogu ostaviti hladnokrvnim nikoga kome brzina i stabilnost sistema predstavljaju ključni faktor, bilo da se radi o profesionalnoj poslovnoj ili istraživačkoj upotrebi, bilo o igračkoj populaciji.

      Ako napravimo kratak osvrt na naše tržište i analiziramo trenutno stanje ponude gotovih konfiguracija, neće nam biti potrebno puno vremena da uvidimo da je današnja ponuda, slobodno možemo reći, manje-više skromna. Uovom slučaju, skromnost se ne odnosi na broj ponuda, već na njihovu raznolikost. A ako posebnu pažnju posvetimo segmentu koji obuhvata računare visoke klase, shvatićemo da je izbor prilično slab i manje-više ograničen na konfiguracije zasnovane na mainstream komponentama. Među mnoštvom manjih i većih firmi koje predstavljaju bazu domaćeg IT tržišta, prva se izdvojila kompanija Desk Computers, sastavivši novu konfiguraciju visoke klase, pre svega namenjenu najzahtevnijim igračima i korisnicima za koje su beskompromisna brzina i stabilnost apsolutni imperativ . Radi se o računaru čije je ime DESK H709g, a koji je u potpunosti zasnovan na komponentama najnovije generacije, koje su tek nedavno zvanično predstavljene javnosti. Naravno, pogađate, u pitanju je prva „domaća“ Nehalem – Core i7 bazirana konfiguracija.

      Redakciji Benchmark je pripalo to zadovoljstvo da prva dobije pristup DESK H709g računaru, sa ciljem detaljnog testiranja i prikaza realnih karakteristika i performansi, te smo ovom prilikom sproveli niz sintetičkih i „real-life“ testova, čije ćete rezultate moći da vidite u nastavku teksta. Pa, počnimo…

      DESK H709g – Specifikacije

      Pre nego što pređemo na detaljan opis i prikaz DESK H709g računara, pogledajmo ono što nas svakako najviše i zanima – tačnu specifikaciju sistema.

      DESK H709g

      Matična ploča

      Intel X58 DX58SO Socket 1366

      Procesor

      Intel Core i7 965 Extreme Edition 3,20Ghz Socket 1366 Cache 8MB

      Cooler

      Cooler Master V8

      RAM memorija

      4x 1024MB DDR3 1333MHz Kingston KVR1333D3N9/1G

      Hard disk

      2x Western Digital Caviar WD6400AAKS (RAID0-stripe)

      Optički uređaj

      BluRay LG GGC-H20L Black SATA II/300

      Video karta

      Gigabyte GV-R487X2-2GH-B ATI Radeon HD 4870X2 2048MB  DDR5 512bit

      Kućište

      Cooler Master ATCS840 Intel Blue

      Napajanje

      700W Cooler Master Silent Pro M700 RS700-AMBA-D3 Modularized

      Tastatura i miš

      Logitech Cordless Desktop EX110 Black YU, USB/PS2

      Operativni sistem

      Microsoft Windows Vista Ultimate OEM 32bit

      Već na prvi pogled je jasno da osnovu sistema čine komponemte najnovije generacije, počevši od procesora, ploče i grafičke karte, pa sve do RAM memorije, optičkog uređaja, napajanja i kućišta. Svesni da se ovde radi o vrlo ozbiljnoj mašini, rešili smo da, kao i uvek, na taj način i pristupimo prikazu i testiranju.

      Prosto, utisak je da se u ovoj konfiguraciji nalaze gotovo sve komponente koje su u poslednjih mesec ili dva promovisane na svetskom tržištu, a koje su takođe već prošle naše testove na pojedinačnom nivou, koje ste mogli čitati na našim sajtovima. Zadovoljstvo je kada vidimo da je sve to ukomponovano u jednu celinu pod nazivom DESK H709g. Pre nego što pritisnemo power dugme na kućištu, napravićemo kratak opis svake od komponenti koje ulaze u ovaj sistem.

      Procesor

      Kao što možemo videti, radi se o Intel Core i7 965 Extreme Edition procesoru. U pitanju je trenutno “najjači” predstavnik Core i7 generacije, koji u svom nazivu ponosno nosi atribut ExtremeEdition, što u najgrubljem prevodu znači da ima fabrički otključan množilac, te da je ostavljena mogućnost promene i povećanja istog, čime je  na veoma elegantan način omogućeno overklokovanje do krajnjih granica. Detaljan opis samog procesora možete naći u prethodnom Benchmark testu.

      Najbitnije karakteristike ovog procesora koje treba pomenuti su: radni takt na 3,2Ghz, 8MB Intel® Smart Cache, u nativnoj četvorojezgarnoj arhitekturi i 45nm procesu proizvodnje. Od najosnovnijih karakteristika, pomenuli bismo radi podsećanja i to da ovaj četvorojezgarni koncept nove generacije, podržava Hyper-Threading, omogućavajući procesiranje osam paralelnih tredova, dok intergracija memorijskog kontrolera donosi i novi TrippleChannel koncept “uparivanja” memorijskih modula.

       

      Matična ploča

      Ploča, kao baza sistema, predstavlja možda i najbitniju stavku kada se radi o stabilnosti sistema i potencijalu za izvlačenje maksimuma iz procesora i ostalih core komponenti. U slučaju DESK H709g konfiguracije, išlo se na dobro poznato i sigurno rešenje – na ploču koja je potpisana od strane Intel-a, sa čipsetom X58 kojim je i „oživljena“ Nehalem, odnosno Core i7 koncepcija. Naime, radi se o Intel X58 DX58SO ploči, koja predstavlja trenutno najsigurnije i najstabilnije rešenje. Ovo kažemo zbog toga što smo svedoci činjenice da su pojedini proizvođači, u žurbi da što pre predstave svoje konkurentne modele nosioce X58 čipseta, izbacili na tržište ploče sa ipak nesavršenim BIOS-ima, koje rezultuju nestabilnošću sistema.

      Kompletan test Intel X58 DX58SO ploče, Benchmark tim je priredio nedavno i možete ga pronaći ovde, a detaljnije tehničke specifikacije dajemo u tabeli.

      Intel X58 DX58SO

      Format, dimenzije

      ATX (304,8mm x 243,84mm)

      Podržani procesori

      Intel® Core™ i7 procesor, LGA1366 socket

      Tip memorije

      Podrška za TrippleChannel
      4 240-pin DDR3 SDRAM Dual Inline Memory Module (DIMM) soketa,
      Podrška za DDR3 1600 MHz, DDR3 1333 MHz, DDR3 1066 MHz,
      Podržava do 16GB sistemske memorije

      Čipset

      Intel® X58 Express Chipset

      Audio

      Intel® High Definition Audio podsistem:
      8-ch (7.1) Dolby Home Theater* Audio podsistem sa pet analognih audio izlaza i dva S/PDIF digital audio izlaza (koaksijalni i optički)
      Sigmatel* 9274D audio codec

      Video

      Podrška za ATI CrossFire multi-GPU platformu

      Mreža

      Gigabit (10/100/1000 Mbits/sec) LAN

      Periferijski interfejsi

      12 USB 2.0 portova (8 eksternih, 2 interna hedera)
      6 Serial ATA 3.0 Gb/s portova
      2 eSATA porta
      Podrška za RAID preko Marvell kontrolera
      2 IEEE-1394a porta (1 eksterni port, 1 interni heder)
      Podrška za IR receiver/emiter (putem internog hedera)

      Ekspanzioni slotovi

      Jedan standardni PCI konektor (SMBus to PCI Conventional bus)
      Jedan primarni PCI Express 2.0 x16 (electrical x16) konektor
      Jedan sekundarni PCI Express 2.0 x16 (electrical x16) konektor
      Jedan PCI Express* 1.0a x16 (electrical x4) konektor

       

      Memorija

      Već smo pomenuli da je jedna od karakteristika Core i7 platforme, činjenica da je memorijski kontroler integrisan, odnosno implementiran u okviru samog procesora. Na ovaj način, najgrublje rečeno, sa jedne strane – čipset je oslobođen velikog dela posla, a sa druge strane – otvaraju se novi horizonti u smislu nešto povoljnije situacije za overkloking radnog takta memorijske magistrale gotovo nezavisno od ostatka sistema, te su granice overklokinga memorijskih modula određene samim modulima. Pored toga, novim TrippleChannel konceptom, dosežu se i bolje performanse memorijskog podsistema, u odnosu na uobičajeni DualChannel mod.

      U ovom slučaju, upotrebljeni su Kingston KVR1333D3N9/1G moduli u konfiguraciji 4x1GB. Radi se o 1GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM modulima, “geometrije” 128M X 64 i preporučenog radnog napona od 1,5V. Dakle, u pitanju je Kingston ValueRAM serija, koja u klasi 1333MHz DDR3 memorija, predstavlja solidan izbor u smislu dobrog odnosa cene i performansi. Ipak ne radi se o overklokerskoj memoriji, mada smo i sa njom uspeli da postignemo solidan overkloking. Kako se ovo pokazalo u praksi, videće se iz rezultata testova.  Jedina, uslovno rečeno zamerka, koju bismo uputili bi bilo to što instalacijom četiri memorijska modula, nije angažovan TrippleChannel režim rada. Savetovali bismo da se, u duhu najnovije tehnologije, a sa ciljem što boljih performansi, svakako implementira set od 3 memorijska modula nešto više klase, radi aktiviranja TrippleChannel režima i boljih overklokerskih karakteristika. Desk je po ovom pitanju krajnje fleksibilan, pa verujemo da će po potrebi izaći ususret i po ovom pitanju.

      Hard disk

      Ovde ćemo se malo više zadržati, iz prostog razloga što je Desk Computers u slučaju DESK H709g konfiguracije napravio, moglo bi se reći presedan u koncepciji sastavljanja konfiguracija, u najpozitivnijem smislu te reči. Naime, hard disk podsistem je zasnovan na DVA Western Digital Caviar WD6400AAKS hard diska od po 640GB, setovana u RAID0-stripe konfiguraciju! Sve pohvale, zaista sve pohvale upućujemo ovoj ideji i realizaciji, s obzirom na to da se primenom RAID0-stripe niza drastično povećavaju performanse disk podsistema, na nivou brzine transfera podataka.

      Za manje upućene čitaoce, u veoma grubim crtama ćemo opisati šta zapravo predstavlja RAID0. RAID0-stripe metod „povezivanja“ hard diskova predstavlja rešenje kojim se povećanje brzine postiže na taj način što se vrši paralelan upis podataka na oba hard diska istovremeno. Praktično, podatak kao entitet koji se upisuje na disk, biva u realnom vremenu razdeljen na „segmente“ jednake dužine, tako da se istovremeno „parni“ segmenti upisuju na jedan, a „neparni“ na drugi hard disk u RAID0-stripe nizu, čime se teorijski postiže gotovo dupliranje brzine upisa. U praksi je to ipak malo ispod te vrednosti, ali značajno iznad one koja se postiže upotrebom samostalnog hard diska. Praktično, jedina uslovno rečeno slabost RAID0-stripe konfiguracije hard disk podsistema u odnosu na druge skuplje RAID konfiguracije, jeste činjenica da u slučaju otkaza jednog od diskova, svi podaci bivaju izgubljeni. Desk je, naravno, korisniku ostavio mogućnost nadogradnje ovog RAID sistema, te se i redundantnost podataka može veoma efikasno obezbediti nekim mirroring-om. Da rezimiramo, RAID0-stripe režim predstavlja najpametniji izbor kada su performanse disk sistema na prvom mestu. Najosnovnije pecifikacije hard diskova date su u tabeli.

      Western Digital WD6400AAKS

      Kapacitet

      640GB

      Interfejs

      SATAII-300

      Brzina rotacije

      7200RPM

      Cache memorija

      16MB

      NCQ

      da

      Broj glava

      4

      Broj ploča

      2

      Kapacitet po ploči

      320GB

       

      Optički uređaj

      Najnoviji standardi i formati optičkih medija, kao što je Blu-ray, ne predstavljaju nikakav problem za DESK H709g. Desk se opredelio za ugradnju optičkog uređaja, koji podržava sve trenutno aktuelne standarde. U pitanju je model LG GGC-H20L Black sa SATA II/300 interfejsom, čije su osnovne karakteristike: podrška za Blu-ray Disc i HD DVD, 6x BD-R čitanje, 3x HD DVD čitanje, 16x DVD pisanje, čitanje BD-R/RE SL/25GB i DL/50GB, kao i dodatna LightScribe™ tehnologija.

      Osnovne karakteristike možete videti u tabeli.

      LG GGC-H20L

      Brzina čitanja

      BD-ROM (SL/DL) 6x / 4.8x CAV
      BD-R (SL/DL) 6x / 4.8x CAV
      BD-RE (SL/DL) 2x / 2x CLV
      BDMV (AACS Compliant Disc) 4.8x CAV
      HD DVD ROM (SL/DL) 3x /3x CAV
      HD DVD-Video (AACS Complicant DIsc) 3x CAV DVD-ROM (SL/DL) 16x / 8x CAV
      DVD-R (SL/DL) 12x / 8x CAV
      DVD-RW (SL/DL) 10x CAV / Not support
      DVD+R (SL/DL) 12x / 8x CAV
      DVD+RW (SL/DL) 10x CAV / Not support
      DVD-RAM 2x, 3x ZCLV, 3x-5x PCAV
      DVD-Video (CSS Complicant Disc) (SL/DL) 8x CAV
      CD-R/RW/ROM 40x CAV
      CD-DA (DAE) 40x CAV
      80mm CD 10x CAV

      Brzine upisa

      DVD-R 2x, 4x CLV, 8x, 12x, 16x PCAV
      DVD-R DL 2x, 4x CLV
      DVD-RW 1x, 2x, 4x, 6x CLV
      DVD-RAM 2x, 3x CLV, 3-5x PCAV
      DVD+R 2.4x, 4x CLV, 8x, 12x, 16x PCAV
      DVD+R DL 2.4x, 4x CLV

      Brzine transfera

      BD-ROM :215.79 Mbits/s (6x) max
      HD DVD-ROM :109.65 Mbits/s (3x) max
      DVD-ROM :22.16 Mbytes/s (16x) max
      CD-ROM :6,000 kB/s (40x) max
      BURST TRANSFER RATE : 1.5 Gbps

      Vreme pristupa

      BD-ROM :180 ms
      HD DVD-ROM :210 ms
      DVD-ROM :160 ms

      Veličina bafera

      4MB

      Interfejs

      SATA

      Ostalo

      LightScribe

       

      Grafička karta

      Dolazimo do grafičkog podsistema, koji je zasnovan na ATI Radeon HD 4870X2 grafičkoj karti. Konkretno, u pitanju je Gigabyte GV-R487X2-2GH-B ATI Radeon HD 4870X2 sa 2048MB DDR5 video memorije i 512bitnom magistralom. Radi se o nasledniku iznenađujuće dobrog HD3870X2 modela, poseduje ukupno 1600 streaming processor jedinica i stiže sa 2GB najbrže GDDR5 memorije nudeći 2.4 TeraFLOPS-a sirove “računarske snage”.

      Nakon uspešnog koncepta koji je doneo model Radeon HD3870X2, sasvim je bilo za očekivati da će i Radeon HD4870X2 koristiti isti recept jedne štampane ploče sa dva GPU-a. Ovaj dizajn nudi mnogo bolju energetsku efikasnost, a sada je AMD inkorporisao i novi PCI-Express bridge čip koji je „zakasnio“ za implementaciju na prethodnu X2 karticu. Ovaj bridge čip je „krivac“ za još bolje skaliranje kod R700 akceleratora. Memorijski propusni opseg je narastao na 230 gigabajta u sekundi. Pixel i Texel Fillrate su takođe bolji, pa iznose 24 Gigapiksela, odnosno 60 Gigateksela. AMD međutim, nije zaboravio ni na neke „sitnice“ poput Unified Video Decoder 2 engine-a, o kome smo više puta pisali, zatim XHD upscaling 1080p video materijala, HDCP i HDMI interfejsa (i zaštite) sa kompletnim in-vivo audio kodekom. Kao i Radeon HD4850 i HD4870 – i X2 kartica podržava PowerPlay tehnologiju, koja, za početak, omogućava da kartica troši jako malo kada je u stanju mirovanja (idle)
      Izuzetno detaljan test ATI Radeon HD 4870X2 Dgrafičke karte, možete naći na našem sajtu. Osnovne karakteristike dajemo u tabeli.

      ATI Radeon HD 4870X2

      Broj tranzistora

      ~1,5 billion

      Proizvodni proces

      55nm

      Stream procesora

      1600

      Texture jedinica

      80

      Render Back-Ends

      32

      Core Clock brzina

      750MHz

      Data rate memorije

      3,6Gbps GDDR5

      Math Processing rate

      >2,4 TeraFLOPS

      Sistemska magistrala

      PCI Express 2.0 16x

      Podrška za DirectX

      10.1

      Transellation jedinica

      Da

      UVD

      Da

      Ati PowerPlay

      Da

      Grafički podsistem, zahvaljujući odabranoj ploči, nije zatvorenog tipa, te se veoma lako može skalabilno unaprediti dodavanjem još jedne identične grafičke karte i povezivanjem u Crossfire mod, čime će i ovako izuzetne performanse biti dosta uvećane.

      Kućište, kuler, napajanje

      Na redu su kuler, napajanje i kućište, koji predstavljaju često zapostavljen segment “gotovih” konfiguracija. U slučaju DESK H709g računara, ove dve stavke ne remete, već samo doprinose još boljem generalnom utisku. Opredelili su se za Cooler Master rešenje u vidu kombinacije V8 kulera, ATCs840 kućišta i SilentPro 700W modularnog napajanja. Kada govorimo o ATCs kućištu, tu nemamo ni jednu reč zamerke, jer nas je kućište oduševilo već pri prvom detaljnom Benchmark testu, kada se pojavilo na tržištu. U najkraćim crtama, ATCs predstavlja potpuno aluminijumsko kućište, izuzetnih karakteristika, kako po pitanju dizajna i finalne obrade, tako i po pitanju funkcionalnosti i implementiranog sistema hlađenja ventilatorima prečnika 23cm.

      Što se tiče napajanja, radi se o Cooler Master SilentPro napajanju, koje pored stabilnih nivoa napona na svim granama, nudi mogućnost za elegantan cable management, a uz aktivni PFC pruža maksimalno iskorišćenje enegrije i fleksibilnost u odnosu na manje varijacije napona u gradskoj mreži. Pomenućemo još da dolazi sa ventilatorom koji se u radu pokazao veoma tihim, a u kombinaciji sa ATCs840 kućištem i V8 kulerom, obezbedio odlično hlađenje sistema uz neočekivano nizak nivo generisane buke.

      Tastatura i miš

      U kompletu sa konfiguracijom, dolazi Logitech-ov wireless komplet pod nazivom LOGITECH EX110 Cordless keyboard and mouse. U pitanju su bežična tastatura i miš koji putem RF signala komuniciraju sa receiverom koji se može povezati bilo na USB bilo na PS/2. Tastatura odaje veoma pristojan utisak, kada se radi o kvalitetu plastike i udobnosti pri kucanju, dok bi se za miša moglo reći da je neobično lagan, mada u radu nije pravio nikakve probleme.
      Realan domet im je i do 5 metara. U paketu dolaze alkalne baterije za tastaturu i miša, kao  i softver koji omogućava praćenje statusa baterija, što je vrlo zanimljiva i korisna opcija.

      DESK  H709g konfiguracija test bezicna tastatura i mis logitech

      Testovi

      Sada kada smo detaljno pregledali sastav DESK H709g konfiguracije, možemo preći na testiranje performansi. Podsetićemo da DESK H709g dolazi sa Microsoft Windows Vista Ultimate 32bit operativnim sistemom, koji u ovom slučaju ima više nego dovoljne hardverske resurse da bez ikakvih problema pruži svoj maksimum upotrebljivosti. Sa ciljem pružanja što vernije slike o performansama ovog sistema, koristili smo sledeće test-aplikacije i igre:

      CPU-Z
      3DMark 06
      3DMark Vantage
      CINEBENCH R10
      SiSoftware Sandra
      HDtach
      HD Tune
      NucleaRUS Multicore
      SuperPi/mod 1.5 XS
      SpecPerf
      Crysis
      Lost Planet
      Call of Duty 4
      Enemy Territory
      Company of Heroes
      World in Conflict
      Battlefield 2142 Fall of Berlin
      Unreal Tournament 3
      F.E.A.R
      S.T.A.L.K.E.R.
      Need For Speed: Carbon
      Need For Speed: Pro Street

       

      Rezultati testova u tabelama i slikama

       

      SpecPerf

      3DStudio Max

      36.02

      Catia

      27.12

      Ensight

      34.84

      LightWave

      26.73

      Maya

      53.86

      Pro/Engineer

      30.21

      SolidWorks

      25.13

      UniGraphics

      31.97

       

      Lost Planet DX10 built-in demo snow, highest

      1280 x 1024

      132.3

      1600 x 1200

      117.4

       

      Call of Duty 4: Modern Warfare Ultra High

      1280 x 1024

      164.2

      1600 x 1200

      162.1

       

      Enemy Territory: Quake Wars in-game max settings

      1280 x 1024

      160.5

      1600 x 1200

      144.5

       

      Company of Heroes benchmark Ultra High / SM3,0

      1280 x 1024

      212.4

      1600 x 1200

      196.2

       

      World in Conflict benchmark DX9 Highest

      1280 x 1024

      67

      1600 x 1200

      65

       

      Battlefield 2142 Fall of Berlin Demo Highest

      1280 x 1024

      167.8

      1600 x 1200

      165.3

       

      Unreal Tournament 3 Demo's Highest

      1280 x 1024

      134.2

      1600 x 1200

      129.8

       

      Crysis – Very High, DX10, GPU benchmark

      1280 x 1024

      40.3

      1600 x 1200

      36.2

       

       

      F.E.A.R 1,08 built-in test max quality average fps

      1280 x 960

      299

      1600 x 1200

      268

       

       

      S.T.A.L.K.E.R. ultra high (max tweak), walkthrough average fps

      1024 x 768

      164.3

      1280 x 1024

      152.1

      1600 x 1200

      140.2

       

       

      Need For Speed: Carbon highest in-game

      1280 x 1024

      147.3

      1600 x 1200

      128.5

       

       

      Need For Speed: Pro Street highest in-game

      1280 x 1024

      123

      1600 x 1200

      110.4

       

      Galerija slika

       

      Komentari i konačni utisci

      Nakon sprovedenih testova i analize dobijenih rezultata, jedini zaključak odo koga se može doči je da DESK H709g predstavlja konfiguraciju koja na svim poljima briljira. Praktično, pokazalo se da kombinacija Intel Core i7 965 Extreme Edition procesora, X58 ploče, dva WD6400AAKS hard diska u RAID0-stripe režimu i ATI Radeon HD 4870X2 grafičkog procesora predstavlja, blago rečeno, pun pogodak. Zaista, DESK H709g u svim testovima postiže očekivane odlične rezultate. Na sintetičkim testovima pojedinačnih komponenti, kao i celog sistema „real-life“ testovima i najzahtevnijim igrama, pokazuje da je u pitanju konfiguracija koja, implementirajući vrhunske komponente, ima na pretek snage da zadovolji najzahtevnije igrače i hardverske entuzijaste, koji bilo da imaju realnu potrebu, bilo samo želju za najsavremenijim hardverom, mogu biti više nego zadovoljni DESK H709g računarom. Kao krajnja napomena i pohvala stoji i činjenica da DESK H709g nije apsolutno zatvoren sistem, već da pruža mogućnost kako nadogradnje, tako i jednog tipa skalabilnosti. Praktično, Desk je ostavio otvorenu mogućnost dodavanja još jednog grafičkog akceleratora i povezivanje u Crossfire režim, kao i mogućnost unapređivanja hard disk RAID sistema.

      U najkraćem,  DESK H709g predstavlja odličan izbor, za sve koji žele konfiguraciju vrhunskih karakteristika, zasnovanu na odličnom izboru komponenti najnovije generacije. Zahvaljujući pokazanim vrhunskim performansama, dobrom izboru komponenti i pedantnosti pri sastavljanju, DESK H709g dobija sve pohvale od strane autora, kao i zasluženu nagradu Benchmark redakcije – Benchmark Editor's Choice.

      Kontakt kompanija: Desk Computers

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      Testirali smo: Motorola RAZR 50 Ultra