Honor 10 (Video)

Honor 10 (Video)

Honor je u Londonu predstavio najnovijeg top predstavnika svoje familije proizvoda - model koji stiže pod jednostavnom oznakom Honor 10. Kao i svaki model visoke klase, i Honor 10 ima velikih ambicija, a ovaj brend, stiče se utisak, iz godine u godinu nastupa sa sve boljom i kvalitetnijom ponudom. No, da li u tome gubi ono što mu je možda najjača odlika? Pogledajmo kako se u praksi pokazuje ovaj uređaj

    Sadržaj

      Filip Majkić
      Stičemo utisak da iz godine u godinu Honor napreduje krupnim koracima. Kompanija je stekla ugled kao sekundarni Huawei brend, ali je pre izvesnog vremena odvojena od, kako je naziva, sestrinske firme. Iako sada posluju odvojeno i nema više nekog naročitog preplitanja kada su poslovne operacije u pitanju, u praksi se razvoj prepliće, a umnogome i finalni proizvodi. Honor 10 je pandan Huawei P20 telefonu visoke klase, te stoga u startu možemo znati šta da očekujemo od njega.

      Honor ističe tri ključne karakteristike ovog telefona – povoljnu cenu u odnosu na druge premijum uređaje, kameru baziranu na veštačkoj inteligenciji, kao i poleđinu koja menja boje u zavisnosti od ugla pod kojim se gleda i osvetljenja. Na papiru, zvuči impresivno. U praksi, već smo nekoliko puta imali priliku da isprobamo “ovaj telefon”, što stavljamo pod znacima navoda jer je hardverska osnova vrlo slična ranije testiranim modelima. Videćete uskoro na šta mislimo.
      Test: Honor View 10
      Pre nego što nastavimo, dužnost nam je da skrenemo pažnju na telefon veoma sličnog imena koji smo nedavno testirali. Reč je o Honor View 10 modelu. Hardverska osnova je vrlo slična, ali je Honor View 10 pandan Huawei Mate 10 Pro telefonu i većih je dimenzija, dok je Honor 10, kao što smo rekli, pandan Huawei P20 modelu. Ukoliko razumete o čemu govorimo, verovatno će vam i ostatak ovog testa biti lagano štivo. No, naša je dužnost da svima potanko objasnimo o čemu se radi.

      Dizajn
      Po navici, Honor svoje telefone isporučuje u bogatom pakovanju. Tako je bilo i ovog puta. Unutra smo zatekli turbo punjač sa USB-C kablom, što je odlična stvar, ali i nešto što je prepoznatljivo kod Honor brenda. Naime, svi telefoni ove kompanije, koliko nam je poznato, se isporučuju sa kejsevima za nošenje. Tako je i ovaj put, te korisnik u startu dobija potpunu zaštitu za svoj uređaj. U pakovanju nema slušalica, ali iskreni da budemo, ne žalimo ako su istog kvaliteta kao kod većine sličnih proizvoda, a uglavnom je tako.

      Sam telefon je gotovo potpuno identičan Huawei P20 modelu, koji se pak bazira na dizajnerskim principima koje je uspostavio iPhone X. Sam telefon nije golemih dimenzija, već je vrlo pogodan za držanje u jednoj ruci. Njegova debljina iznosi svega 7.7 milimetara. Diskusiju o tome koliko je telefon nalik na druge uređaje smo izveli u P20 i P20 Pro testovima, te nema potrebe da se ponavljamo.

      Telefon ima FullView ekran odnosa stranica 19:9, sa ekranom koji teži da pokrije što više površina od ivice do ivice. Sa gornje strane zatičemo famozni izrez, takozvani notch, dok je ispod ekrana smešten skener otisak prsta, po tradiciji jedan od najbržih i najpreciznijih u industriji. Proizvođač ističe da skener prepoznaje otisak za svega 0,4 sekunde, a možemo potvrditi da u praksi odlično radi, slično kao i kod P20. Izrez na vrhu možete softverski sakriti, što je opcija koju smo odmah iskoristili kako bismo “ukrotili rogonju”.

      Poleđina je nešto posebno. Honor, slično kao i Huawei, za vodeću seriju koristi metalni frejm optočen staklom sa obe strane. Huawei se istakao vrlo interesantnim bojama, ali je Honor otišao korak dalje. Naime, Honor koristi Aurora Glass dizajn, specijalni premaz zbog koga u zavisnosti od ugla gledanja i intenziteta svetlosti imate utisak da se prelazi iz jedne boje u drugu. Svaka čast! No, kao što ste na dosadašnjim fotografijama već mogli da naslutite – naš primerak nije takav! Mi smo dobili na test primerak telefona crne boje. I on se presijava pozadi, svetlost i senke se prelivaju, menjaju uglove, izvode “talasasti ples” u nedostatku adekvatnijeg izraza. No, menjanja boja nema – naš Honor 10 je postojane crne boje.

      Već smo nekoliko puta isticali i reći ćemo opet, slično kao kod ostalih telefona sa odnosom stranica od oko 2:1, i kod Honor 10 uređaja je hvat prilično dobar. Zapravo, smatramo da je ovo jedan od najboljih telefona kada je hvat u pitanju. Sa ne tako preteranom dijagonalom od 5,84 inča, odnosom strana od 19 : 9 i zaobljenim stranicama, naročito pozadi, veoma je zgodan za držanje. I dalje je tu mana sa Huawei modela – zadnje staklo je izuzetno klizavo i o tome treba voditi računa prilikom rukovanja.
       
      Na desnoj strani se nalaze tasteri za paljenje ekrana i zvuk. Levo je pozicioniran Dual SIM slot, koji nije hibridnog tipa, budući da Honor 10, baš kao ni P20/Pro ne podržava korišćenje memorijske kartice. Zvučnik se nalazi na donjoj strani, zajedno sa USB-C portom.
       Iako se formalno odvojio od matične kompanije, Honor ima tu priliku da može da se osloni na R&D matične kompanije, odnosno njene inovacije u domenu hardvera i softvera. Sa druge strane, kako su u kompaniji Huawei čvrsto uvereni da je jedini pravi put da firma razvija svoj sopstveni hardver i softver, jasno je da na taj način Honor može da apsolutno minimizuje troškove. To je istovremeno jedan od značajnijih razloga zašto se telefoni prodaju po tako dobroj ceni.
      honor10_cpuz_s.jpg
      Pogađate, Honor 10 koristi isti hardver koji smo već dobro upoznali. Najpre je debitovao u Mate 10, pa smo ga potom testirali u P20 Pro i P20 telefonima – sve sami Huawei modeli. Nedavno smo imali priliku da taj hardver vidimo u jednom Honor telefonu. Radilo se o Honor View 10, za koji ponavljamo da ga ne treba brkati sa današnjim modelom, jer se radi o Mate 10 Pro pandanu, dok je Honor 10 pandan Huawei P20 telefona. Ipak, to po hardveru ne biste lako mogli da zaključite, jer je isti praktično identičan. Stoga, gle “iznenađenja”, i rezultati koje dobijamo se praktično ne razlikuju, osim u domenu statističke greške.
       
      [modul]specifikacija=9428[/modul]
      Honor 10 koristi Hisilicon Kirin 970 čipset. On je dosta napredovao u odnosu na ranije varijacije Kirina i sada se ravnopravno takmiči na high-end polju sa drugim čipsetovima. Reč je o 10-nm čipu koji raspolaže sa dosta hardverske snage, ali i specifičnim mogućnostima koje ćemo spomenuti ispod. Raspolaže sa osam jezgara, od čega četiri rade na 2.4 GHz, a četiri štedljivija na 1.8 GHz. Za grafiku je zadužen Mali-G72 MP12 GPU, gde broj 12 označava broj njegovih jezgara.

      Ovaj čip ima ugrađeni NPU, odnosno Neural Network Processing Unit. I Honor i Huawei jednostavno kažu da njihov telefon ima AI. Ideja je da korisnik koristi uređaj kako želi, bez neke naročite brige o kamerama, izvlačenju maksimuma iz baterije i slično, a AI je tu da mu pomaže putem naprednih algoritama, nudeći mu opcije poput prepoznavanja objekata, prilagođavanja scena u realnom vremenu tokom fotografisanja, zatim da pomaže u optimizaciji baterije i slično.
      honor10_antutu_s.jpg
      Honor 10 stiže u više varijanti, premda nismo sigurni da li će se i druge varijacije na temu pojaviti na našem tržištu. Model na našem testu ima 4 GB RAMa i 128 GB interne memorije. Postojaće i verzije sa 6 GB RAMa, odnosno 64 GB skladišnog prostora. Ponavljamo, treba voditi računa da Honor 10 nema slot za memorijske kartice, pa je proširenje skladišnog prostora ovog telefona nemoguće.
      honor10_geekbench_s.jpg
      Sintetički testovi daju rezultate praktično identične onima sa P20 i P20 Pro modela, što je i očekivano. Sa druge strane, tu je i mana primećena na ovim telefonima. Nadali smo se da će možda biti otklonjena, ali – Honor 10 karakteriše primetno zagrevanje u pojedinim situacijama. Potrebno je voditi računa o tome.
       Honor 10 stiže sa najnovijom verzijom operativnog sistema i korisničkog interfejsa. Reč je o Android 8.1 Oreo operativnom sistemu, uz koji stiže 8.1 iteracija EMUI korisničkog interfejsa. Neke značajne novine u odnosu na izvornu “osmicu” ne vidimo, ali naravno da pozdravljamo korišćenje najsvežijeg softvera za Android platformu.
      honor10_softver1_s.jpg
      EMUI interfejs kod korisnika definitivno izaziva dvojake reakcije. Sa jedne strane, ogroman broj opcija je omogućen, praktično predat korisnicima u ruke, sa brojnim podešavanjima i mogućnostima prilagođavanja. Sa druge strane, to se neće dopasti svima, jer mnogi žele manji broj jednostavnijih opcija, a tu je i pitanje grafičkog rešenja. Te stvari se nisu promenile ni za pedalj u odnosu na ranije generacije. Možete detaljno prilagođavati ekran, ponašanje baterije, menjati navigacioni interfejs, sve po želji i volji.


      Slično kao i kod P20 Pro telefona, možete preko Display opcija softverski eliminisati izrez u gornjem delu ekrana. Kada to uradite i ništa vam ne bude “bolo oči”, možete da se na miru posvetite korišćenju telefona. Za to imamo samo jedan izraz – uživancija. Naime, Honor 10 je veoma, veoma brz telefon. U svakodnevnim operacijama deluje da ga ništa ne može zaustaviti, melje sve pred sobom i pruža izuzetno tečno i glatko iskustvo ma šta mu podmetnuli, ma sa kojim ga izazovom suočili. Jednostavno, simultano korišćenje više aplikacija, multitasking, kamera, notifikacije, kretanje kroz menije, sve te operacije funkcionišu veoma, veoma dobro, tako da je fluidnost na najvišem nivou. Pošto je ovo peti put da koristimo telefon sa sličnom osnovom, nismo ni iznenađeni.


      Što se tiče broja aplikacija i alatki, Honor se nimalo ne razlikuje od sestrinske kompanije. To znači da je tu ogroman broj alatki, više preinstaliranih igara, health aplikacija koja vam može pomoći da vodite računa o zdravom životu. Tu je čak i Translator, aplikacija koja se oslanja na AI i koja vam može biti od dragocene pomoći na bilo kakvom putovanju. Da, definitivno se radi o prepoznatljivom okruženju.

      Telefon se definitivno zagreva u raznim situacijama. Kada ga opteretite zahtevnijim aplikacijama, duže vremena snimate, punite bateriju, igrate se, primetno je da je kućište pod vašim prstima toplije. Ne kažemo da se radi o nečemu dramatičnom, već samo primetnom. Izgleda da je to odlika cele serije telefona bazirane na Kirin 970 čipsetu, barem sa ovom kombinacijom izrade od stakla.
        
      Ekran
      Honor 10 ima ekran sa odnosom stranica od 19:9, što je još izraženije od 18.7:9 kod P20. Već smo naučili zašto su FullView ekrani ispali tako popularni – donose veliku površinu ekrana, dopadljiv dizajn i prekrivenost prednje strane ekranom, i sve to u kombinaciji sa odličnim hvatom i baratanjem jednom rukom. Šta još poželeti?

      Konkretno, Honor 10 ima IPS ekran rezolucije 5.84 inča. Rezolucija je 2280 x 1080 piksela. Gustina prikaza iznosi 432 piksela po inču, što znači da je slika veoma oštra i detaljna. Fluidnost je takođe na visokom nivou. Jednostavno, Honor 10 ima veoma dobar ekran sa preciznim i živahnim bojama, dobrim uglovima gledanja, odličnim osvetljenjem. Takođe bismo pohvalili i senzor automatskog osvetljenja, koji sjajno obavlja svoj posao. Pokrivenost prednje strane ekranom iznosi 79,9%, za one koji vole statistiku i brojke.
      honor10_ekran_s.jpg
      Softverske opcije u pogledu kontrole i podešavanja ekrana su brojne i raznovrsne. Možete spustiti rezoluciju i time uštediti energiju, možete podešavati razne parametre prikaza, birati između toplijih i hladnijih boja, koristiti režim prikaza u skladu sa sadržajem koji se pušta na ekranu, a da ne spominjemo razne standardne opcije vezane za veličinu objekata i fontova. Telefon je veoma izdašan u tom pogledu i dajemo mu najviše ocene.

      Baterija
      Honor 10, baš kao i Huawei P20, raspolaže baterijom od 3400 mAh. Gle “čuda”, ispostavlja se da su i rezultati približno isti. Nakon 10-satnog YouTube videa ostalo je još nešto preko dvadeset procenata baterije. Takođe, treba reći da i Honor 10, baš kao i P20, ume da se zagreje, posebno tokom Turbo punjenja. Trajanjem baterije smo zadovoljni, procenjujemo da će umerena upotreba rezultovati sa dva dana korišćenja, a ni najzahtevniji neće imati problema da izvuku čitav dan intenzivne upotrebe.
      honor10_baterija_s.jpg
      Ukoliko je to nedovoljno, lepa vest je da se telefon isporučuje sa Turbo punjačem, koji radi odlično i veoma brzo. Za samo pola sata će dopuniti bateriju za oko 50 procenata. Sve u svemu, baterija radi veoma dobro i predstavlja jasan adut Honor 10 telefona. Objektivno gledano, teško da ćete naći flegšip telefon sa posebno dužim trajanjem baterije.

      Audio
      Honor 10 ima jedan zvučnik na dnu. Nažalost, baš kao ni P20, ni ovaj telefon nije dobio opciju sa P20 Pro na kome po prvi put imamo stereo zvuk zahvaljujući glasnom zvučniku slušalice kroz koji je išao zvuk. No dobro, šta je tu je. Honor 10 ima prilično glasan zvučnik, to je definitivno lako zaključiti već pri prvom susretu.
      honor10_audio_s.jpg
      Ono što Honor 10 čini boljim od P20 u domenu zvuka, a rekli bismo i inače, jeste prisustvo 3,5-milimetarskog audio konektora. Zahvaljujući njemu, možete da priključite bilo koje slušalice u svakom trenutku, bez potrebe da nosite sa sobom adapter. Huawei je implementirao svoju Histen tehnologiju, što znači da možete blago da modifikujete i prilagođavate zvuk, što putem ekvilajzera, što putem odabira vrste slušalica (bubice, studijske slušalice, in-ear, over-ear slušalice itd.) nakon čega telefon vrši određene optimizacije. Ništa revolucionarno, ali ne vidimo problem da i ova opcija bude prisutna za one koji bi eventualnoi želeli da je iskoriste.
       Po mnogo čemu, Honor 10 bi se zapravo mogao opisati kao P20 bez Leica optike i sa 3,5-mm audio konektorom. Da li takva tvrdnja stoji? I ukoliko stoji, da li je uopšte naročito bitna? Gubi li se nešto ukoliko se ne koristi Leica partnerstvo na koje Huawei računa? Sa druge strane, ogroman je naglasak na AI asistentu tokom snimanja kamere, pa nas ne čudi da korisnici puno očekuju. Sa pravom, rekli bismo.

      Huawei P20 je imao kombinaciju 12 MP senzora u boji i 20 MP monohromatskog senzora. Nedavno testirani Honor View 10 je otišao korak dalje, makar ukoliko posmatrate broj megapiksela, pa koristio kombinaciju 16 MP senzora u boji i 20 MP monohromatskog senzora. Honor 10 tu lestvicu podiže na još viši nivo, pa tako ovde zatičemo kombinaciju 16 MP senzora u boji i monohromatskog senzora od čak 24 MP, kada je glavna kamera u pitanju. Još kada bi sve bilo u broju megapiksela…
      honor10_kamera_s.jpg
      Najpre da kažemo par reči o tome zašto je AI tako važan i bitan. Honor, baš kao i Huawei, koristi AI da optimizuje scenario za snimanje u odnosu na to šta kamera prepozna da korisnik želi da snimi. Tako možemo da snimamo biljke, krupne planove, životinje i kućne ljubimce, zgrade, ljude, preko 22 scenarija ukupno, i telefon će u svakoj od tih situacija da automatski prepozna scenu i optimizuje parametre fotografisanja tako da određene stvari dođu do izražaja i fotografija se načini najboljom mogućom. Cela ideja je da se korisnik potpuno rastereti i da sve snima u automatskom režimu. Iskreni da budemo, zašto da ne? Ukoliko je ideja izvedena na dobar način, a dosadašnji telefoni sa AI podrškom su nam pokazali da jeste, zašto ne biste lagodno i ugodno koristili svoj telefon?
       foto_hono10_7_s.jpg


      Ukoliko to ne želite, na raspolaganju vam je mnoštvo podešavanja u prepoznatljivom softveru natrpanom opcijama. I Huawei i Honor, pogađate, koriste isti softver, pa je svaka sličnost sa ranijim testovima namerna. Postoji veliki broj predefinisanih režima snimanja koji se mogu aktivirati. Naša praksa iz druženja sa telefonima ovih kompanija je, međutim, pokazala da oni nekada nisu baš najbolje prilagođeni konkretnom modelu. Tipičan primer bi bilo noćno snimanje koje je nekada neupotrebljivo zbog neoptimizovanosti za konkretan telefon. Slično zatičemo i ovde, ali o tome uskoro.
       


      Sama aplikacija je dobro rešena i logično osmišljenja, sa modovima snimanja pri dnu, dosta opcija na glavnom ekranu, ali i standardnom manom koju stalno prigovaramo – HDR je osmišljen kao poseban režim snimanja umesto da imate prečicu na glavnom ekranu da ga brzo (de)aktivirate po potrebi. Tu je i Pro mod sa potpunom kontrolom parametara fotografisanja. Ukoliko pitate nas, čist višak na telefonima sa AI. Barem ukoliko proizvođač ispuni svoja obećanja…



      Glavna kamera je na poleđini i dva senzora su postavljena u horizontalnu, umesto u vertikalnu konfiguraciju kao kod P20 i P20 Pro. Kao što smo rekli, tu su senzor u boji od 16 megapiksela i monohromatski senzor od 24 megapiksela. RGB senzor od 16 megapiksela ima otvor blende od f/1.8, što je slično kao kod P20 modela. Tui su Phase Detection autofokus, kao i LED blic – nažalost, ništa od Dual LED varijante. Zahvaljujući monohromatskom senzoru, koji se stara o prikupljanju podataka o svetlosti, podržan je i zanimljiv mod direktnog snimanja crno-belih fotografija.
       


      Takođe, sistem se može pohvaliti podrškom za 2X zum bez gubitaka. Sve smo to do sada dobro upoznali u dosadašnjim modelima i ovom prilikom vam nudimo nekoliko fotografija da se uverite u rezultate u praksi.






      Glavni utisak tokom korišćenja kamere jeste kako je jednostavno i lagodno koristiti je. Uperite kameru, automatske opcije rade svoj posao veoma dobro, i odmah dobijate željenu fotografiju. Kada bismo pregledali fotografije, i direktno ih poredili sa onim što dobijamo kod sestrinskih modela, možemo reći da boje deluju malo ispranije, ali to bi bilo zaista teško detaljisanje. Dinamika je odlična, slike su prepune detalja, i možemo reći da Honor 10 veoma lepo obavlja svoj posao i omogućava vlasniku bezbrižno kreiranje kvalitetnih fotografija.
       foto_hono10_3_s.jpg


      Kao i u sličnim prilikama, upozoravamo korisnike da pripaze na režime snimanja i intenzitete filtriranja. Softverski uticaj na snimanje je na Honor i Huawei telefonima posebno izražen. Nekada treba biti umeren i ne preterivati sa filterima i modovima snimanja, da ne biste došli u situaciju da krajnji rezultat bude dosta slabiji u odnosu na ono što se moglo postići. Softverska “petljanja” u posao kamere su izuzetno osetljiva i nekada je bolje ostati po strani i koristiti samo ono što se mora.
       


      Tipičan primer bi bilo – noćno snimanje. Slično kao i Honor View 10, i Honor 10 je tu primetno iza onoga što nude P20 i P20 Pro. Posebno je interesantno da telefoni praktično istog hardvera snimaju fotografiju u režimu noćnog snimanja i po 5-6 puta duže, što uzrokuje problem sa stabilinim držanjem telefona i rezultuje “muljavom” slikom. Detalja je dosta manje, boje naginju na žućkaste nijanse, sveukupan utisak nije sjajan. U nekom izolovanom svetu, rekli bismo da je noćno snimanje prihvatljivo, može biti da su nas skorašnji telefoni razmazili. Međutim, definitivno je jasno da Honor 10 ima veoma pojačan šum kada snima noćne fotografije. Može biti da je jedan od krivaca i nešto slabiji blic, koji prosto ne može da osvetli dovoljno ono što se snima, posebno ako se radi o otvorenom području.
       foto_hono10_31_s.jpg



      Video snimanje je korektno, ali ništa više od toga. Slično kao i kod sestrinskih modela, podržano je 4K snimanje, ali se ispostavlja da rezultati tu nisu naročito dobri, posebno zbog toga što se sve asistencije i pomoći gase, dok su dostupni u 1080p režimu snimanja. Zanimljivo je da ne postoji opcija 1080p 60 fps snimanja (barem je mi nismo našli) već samo 1080p 30fps. Iskreno, najbolje je upravo tako snimati.
       


      Najzad, imamo prednju kameru od 24 megapiksela, direktno prenetu sa sestrinskog P20 modela. Nema iznenađenja, ona funkcioniše na gotovo identičan način i moramo reći da smo njom prilično zadovoljni. Samo vas upozoravamo da ne preterujete sa filterima…Ima otvor blende od f/2.0 i takođe podržava razne AI asistencije. Zanimljivo je da je noćno snimanje takođe nešto slabije u odnosu na snimanje istom takvom kamerom na sestrinskom modelu, što nas je pomalo začudilo, ali i podsetilo kolika je važnost softverskih algoritama.
      foto_hono10_5_s.jpg


      Ukupna ocena kamere na Honor 10 telefonu je – odlična! Ne samo po rezultatima na kraju, već i po lakoći samog procesa i udobnosti i pouzdanosti koji izaziva kod korisnika da ne mora da vrši eksperimentisanja, nekoliko puta snima scenu, da ne mora da se plaši brzih pokreta i slično. Noćno snimanje je moglo biti bolje, ali negde se morala osetiti razlika između primetno skupljih telefona i Honora 10. Ništa specijalno ne zameramo, i tamo gde je možda najslabiji, i dalje je dovoljno dobar u odnosu na tržišnu konkurenciju i poziciju.
       Na samom kraju ostaje da razmotrimo pitanje cene. Ono je istovremeno i krucijalna stavka u percepciji Honor 10 telefona. Zašto to kažemo? Honor je izgradio reputaciju brenda koji nudi puno za manje uloženog novca u odnosu na direktne konkurente, a zašto ne reći, i u odnosu na analogne Huawei modele.
      Ovde međutim imamo situaciju da je količina novca koju je potrebno izdvojiti svejedno visoka. Honor 9 je prošle godine koštao oko 500 evra i rekli smo da je to gornja granica telefona više srednje klase. Njegov naslednik je pak otišao korak dalje. Da ne kažemo, 100 koraka dalje. Naime, prema trenutnim najavama koje smo dobili, stoji da će cena Honor 10 telefona iznositi 69.999 dinara.

      Neko će reći da je to u redu i da je sasvim primereno uređaju koji dobijate. Možda je to tačno, međutim teško je odupreti se utisku da je ipak ovim probijena neka psihološka barijera koju bi kupac želeo da plati za proizvod koji se kupuje razumom, a ne srcem, doživljajem brenda i slično. Stoga, svako mora da se zapita da li bi želeo da plati Honor telefon toliko novca, ili pak da doda još malo i da kupi telefon nekog prestižnijeg brenda. Doduše, postoji i pristupačnija varijanta telefona sa manje skladišnog prostora, ali pazite jer ovde nema slota za kartice, plus nismo ni sigurni da li će se ona naći u prodaji na domaćem tržištu, niti po kojoj ceni.
      honor10_17_s.jpg
      Tim rečeno, dokle god se vodite razumom i čitate testove, uključujući i ovaj, dileme ne bi trebalo da bude. Honor 10 je sjajan telefon i definitivno mislimo da predstavlja odličnu kupovinu, po karakteristikama je praktično egal sa Huawei P20 modelom, možda baš implementacija 3,5-mm konektora za slušalice bude ta koja će prevagnuti u korist Honor 10 modela, zašto da ne. Uz sve to, telefon je jeftiniji dvadesetak hiljada dinara! Pride je lepši, koliko je moguće taj termin koristiti kod telefona sa izrezom ekrana u vrhu. Dakle, u tom smislu, ne vidimo nikakvog prostora za dilemu u tom smislu – Honor 10 je korak ispred sestrinskog rivala.Ali ne zaboravimo, Huawei je namerno P20 model spustio stepenicu niže, ispod vodećeg modela P20 Pro, pa i to treba imati u vidu – sa kim se zapravo poredi Honor 10.
      award_honor10_s.jpg
      No, da li je to dovoljno da se opredelite za njega? Teško pitanje, a na tu dilemu samo vi možete dati odgovor. Što se nas tiče, reč je o odličnom telefonu izuzetnih karakteristika koji stiže po dosta pristupačnijoj ceni u odnosu na svoje srodnike, zadržavajući sve njihove pozitivne karakteristike. Stoga mu pripada Highly Recommended priznanje Benchmark sajta jer je u pitanju najjeftiniji telefon više klase kada su u pitanju modeli za 2018. godinu, a da ga regularnim putem možete kupiti u Srbiji. Trenutno možda ne, ali najave kažu za dvadesetak dana
      Prednosti:
      – Odlična izrada – Performanse – Sjajna kamera – AI i funkcionisanje u praksi – Autonomija – Jedinstveno prelivanje boja na poleđini (doduše, ne na testiranom modelu telefona…)
      Nedostaci:
      – Zagrevanje telefona u zahtevnijim operacijama i pri punjenju – Izrez pri vrhu i izbočina kamere – Bez microSD slota – Vrlo klizavo kućište Preporučena cena: 69.999 dinara

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi