Honor 7X (Video)

Honor 7X (Video)

Svi veoma dobro znamo za Honor telefone koji „slede“ svoje Huawei rođake u stopu; strategija kompanije je da ubrzo nakon Huawei modela, koji su vodeći i predstavljaju svojevrsni mejnstrim, ponudi njihove pristupačnije, neretko i ekstravagantnije varijante, zavisno od toga šta se želi postići sa konkretnim uređajem. Nakon velikog efekta koji je izazvan sa Mate 10 Lite modelom, stiže nam njegov Honor pandan - Honor 7X!

    Sadržaj

      Petar Gredelj
      Huawei i Honor imaju jednostavan recept za uspeh – ponuditi telefone po što povoljnijoj ceni u odnosu na konkurenciju. Honor u tom smislu ide još i korak dalje, jer ne opterećuje svoje uređaje tolikim brojem velikih tehnoloških novina koje su nekada upitne upotrebljivosti, niti se implementiraju brending sporazumi, kao recimo Leica kamere i slično. Kada se na to doda da se i sa dizajnom dsota odmaklo, te da pojedini modeli zaista deluju fascinantno u estetskom smislu, kao recimo Honor 9, jasno je da Honor ima sve predispozicije za veliki uspeh na domaćem tržištu.

      Sve navedeno važi za Honor 7X, otuda i tolika očekivanja. Na srpskom tržištu tradicionalno dobro prolaze telefoni koji su u startu projektovani sa što boljim odnosom uloženog i dobijenog na umu. Mate 10 Lite je stigao i, premda nam se veoma dopao, prosto nismo imali utisak da prati tu liniju razmišljanja. Možda ste primetili da mu u našem testu nismo dodelili priznanje koje su možda mnogi priželjkivali ili očekivali, odnosno priznanje iz kategorije “Value For Money” / “Best Buy”, iako se nesporno radi o telefonu zaista dobrih mogućnosti.
      honor7x_12_s.jpg
      Ma koliko Honor i Huawei insistirali da funkcionišu odvojeno i da te telefone ne treba direktno porediti, nesporna je činjenica da mnogi telefoni imaju direktnog srodnika u ponudi sestrinske kompanije. Honor 7X je srodnik Huawei Mate 10 Lite telefona. No, njegova preporučena cena iznosi 299 evra, premda je za očekivati da će na domaćem tržištu ona biti nešto veća. Ona će svakako biti jeftinija od Mate 10 Lite modela koji je ipak iskočio iz neke psihološke granice od oko 300-ak evra za telefon srednje klase, otišavši na narednu barijeru od oko 400 evra. Stoga, Honor 7X ima sve preduslove da preuzme krunu Lite serije kao dostojan naslednik uređaja koji nude odličan odnos uloženog i dobijenog.

      Jeste li spremni da zajedno odgonetnemo da li smo dobili novog kralja ove kategorije? Pre nego što nastavimo sa našim tekstom, preporučujemo vam da pogledate test Mate 10 Lite modela i podsetite se šta taj telefon može da ponudi. Tim pre što ćemo često porediti Honor 7X i njega…
      Test: Mate 10 LiteHonor 7X stiže u tipičnom Honor pakovanju. Ono je tirkizne boje, a unutra zatičemo ono što je najosnovnije za jedan telefon. Naime, unutra su telefon, punjač, USB kabl i iglica za SIM slot. Nema slušalica, niti nekih posebnih dodataka, što se može objasniti željom da se cena održi što pristupačnijom. Ipak, Mate 10 Lite je došao sa providnom maskom, koju ovde ne zatičemo, što je zaista šteta. Istina, na Mate 10 Lite telefonu je ona poprilično i neophodna, budući da je modul sa njegove dve zadnje kamere bio poprilično ispupčen na zadnjoj strani. Ovde to nije slučaj, barem ne u tolikoj meri. Drugim rečima, za masku ćete morati sami da se snađete.

       
      Ono u šta smo apsolutno sigurni jeste da je Honor 7X veoma kvalitetan i elegantan uređaj, kome je jednostavnost glavna karakteristika. Izrađen je u najboljem maniru svojih srodnika, što je u ovom slučaju zbog uvođenja FullView ekrana naročito izraženo. Naime, sve je vrlo prosto i elegantno – na prednjoj strani je veliki ekran od 5.93 inča, koji prekriva gotovo celu prednju stranu, i koji je zaštićen Gorilla Glass staklom. Sa zadnje strane je čisto unibody telo od aluminijuma.

      Konkretno, na testu smo imali plavi primerak, i premda nam se boja dopada, nekako smo pod utiskom da je plava boja Honor 8 i Honor 9 modela atraktivnija. Naime, ona je izraženija i, u nedostatku boljeg izraza – “plavlja”, dok je ovde plava boja nekako umekšana, kao da je pomešana sa sivom osnovom. Telefon i dalje deluje atraktivno, i po našem mišljenju predstavlja najlepšu varijantu Honor 7X uređaja, ali smo prosto pod utiskom da je mogao biti još atraktivniji.

      Takođe, bez obzira što je izrađen u kombinaciji metala i stakla, nije se zaboravilo ni na debljinu uređaja. Ukoliko se debljina uopšte može tako okarakterisati. Naime, ona iznosi svega 7.6 milimetara, što je neprimetnih 0.1 milimetar više nego na Mate 10 Lite modelu. Zbog tako male debljine, blagih zaobljenja bokova, kao i odnosa strana glavnog ekrana od 2:1, Honor 7X odlično leži u ruci!

       
      Okviri oko ekrana su svedeni na minimalnu meru i nimalo ne narušavaju utisak koji uređaj ostavlja, ali o tome nešto kasnije. Iznad ekrana je smeštena kamera. Umesto sistema od dve kamere od 13 i 2 megapiksela, koji smo videli na Mate 10 Lite, ovde imamo dosta jednostavniju varijantu. Honor se opredelio da je sasvim dovoljno ugraditi prednju kameru od 8 megapiksela i ne ići po svaku cenu na čak 4 kamere, što pozdravljamo, budući da bi se to na kraju neminovno prelilo na korisnike kada su troškovi u pitanju.

      Na zadnjoj strani imamo sistem sa dve kamere koje blago štrče iz poleđine, ali ne toliko kao na Mate 10 Lite. Takođe, položaj i raspored su promenjeni. Umesto  na centralnoj osi, blago prema gore, kod Honor 7X modela su kamere postavljene u gornjem levom uglu, zajedno sa blicem. Tamo gde su kamere na Mate 10 Lite ovde je pozicioniran skener otiska prsta.

      Gornja strana ne sadrži nikakve konektore niti išta vredno pomena. Na desnom boku su tasteri za paljenje ekrana i podešavanje nivoa zvuka, dok je levo smešten SIM slot. Tačnije, slotovi, budući da je Honor 7X dual SIM telefon. Reč je o hibridnom slotu, koji omogućava korišćenje dve SIM kartice ili jedne SIM i jedne microSD kartice, kojom možete da uvećate količinu prostora koji je na raspolaganju. Na donjoj strani su zvučnik, microUSB konektor, kao i 3.5-milimetarski audio konektor. Sve u svemu, bez naročitih iznenađenja, ali je sve na svom mestu, funkcionalno i spremno za korišćenje.

      Ukupan utisak nam je da Honor 7X izgleda veoma lepo. Istovremeno, “ne opterećuje”, odnosno nema nekih naročitih stavki o kojima je potrebno voditi posebnu pažnju. Honor je, što se dizajna i izrade tiče, zaista pogodio u metu i mišljenja smo da će se telefon svima dopasti, u najmanju ruku. To je istovremeno veoma važno, budući da uređaj cilja najširu moguću publiku…
       Honor 7X dolazi sa identičnim hardverom kao i Mate 10 Lite. Stoga, nimalo ne iznenađuje da se u praksi ponaša veoma slično kao Mate 10 Lite – u tom pogledu apsolutno nema iznenađenja. Kao što znate, Huawei sam razvija svoj hardver, ali i softver, pa tako kombinaciju hardvera i softvera uvek može da optimizuje na kvalitetan način. Šta po tom pitanju donosi Honor 7X?
      [modul]specifikacija=9297[/modul]
      Još u testu Mate 10 Lite smo detaljno opisali utiske, a obzirom da je hardver identičan, ovde možemo samo da ih ponovimo. Naime, Huawei je kreirao HiSilicon Kirin 659 čipset koji je upotrebio i u ovom telefonu. Možemo vam sada pričati o njegovim jezgrima, mogućnostima, prednostima i manama naširoko, ali za početak je najbolje da sve sumiramo u jednu prostu rečenicu – sve je vrlo nalik na Snapdragon 625. To nije nužno loše, ali od vas zavisi da li ste možda priželjkivali nešto više, ipak nekakav otklon od klase po pitanju performansi. Opet, ovaj telefon ima i nešto nižu cenu od Mate 10 Lite i ne odskače od svoje klase u tom smislu, pa stoga nivo performansi Snapdragon 625 čipa deluje nekako prikladnije.
      honor7x_cpuz_s.jpg
      Sve u svemu, Honor 7X ima korektne performanse, ništa više, ali ni manje od toga. Njegov osmojezgarni procesor nudi kombinaciju četiri jezgra koja rade na 2.36 GHz i četiri štedljiva koja rade na 1.7 GHz. To prati ne baš najsnažnija Mali T-830 grafika, koja je ponovo u proseku nečega što klasa nudi. 16-nanometarski čipset je možda značajan korak za Huawei, ali je u proseku onoga što se na tržištu nudi u ovoj kategoriji već neko vreme. Sa druge strane, pohvaljujemo prisustvo 4 GB RAMa i 64 GB skladišnog prostora. U teoriji, moguće je Honor 7X nabaviti i u pristupačnijim varijantama sa 3 GB RAMa i/ili 32 GB skladišnog prostora koji se kombinuju međusobno ili sa 4 GB RAMa / 64 GB skladišnog prostora, ali je pitanje da li će sve te varijante biti dostupne u Srbiji. Ukoliko ne želite da koristite Dual SIM mogućnosti, uvek možete jedan slot uposliti za proširenje memorije za do maksimalnih 256 GB.
      honor7x_antutu_s.jpg
      Benchmark rezultati potvrđuju naše navode. Antutu rezultat je maltene identičan sa, primera radi, Moto G5S Plus koji smo nedavno testirali. Naravno, kao i sa Mate 10 Lite rezultatima. Slično važi i za Geekbench. Ipak, moramo da primetimo da sa rezolucijom ekrana od 2160 x 1080 Mate 10 Lite ipak treba da opsluži nešto više piksela u odnosu na tradicionalnu Full HD rezoluciju koju koristi većina telefona u ovoj klasi. Može biti da ne deluje puno, ali svakako nije zanemarljiva stavka – uostalom, zbog toga je i ističemo.
      honor7x_geekbench_s.jpg
      Softver i utisci u radu
      Kao što znate, Huawei oprema svoje telefone sopstvenim korisničkim interfejsom i od toga nikako ne odstupa. To se takođe može posmatrati iz različitih uglova, ali nama se dopada kako se EMUI pokazuje u praksi. Ovde ipak ponovo može doći do blagog razočarenja korisnika, budući da ovaj nov telefon ne dolazi uz najnoviji Android, niti uz najnoviji EMUI, mada opet tu važi stavka da će Honor 7X biti jeftiniji od Mate 10 Lite, pa se lakše “progutaju” ovakve stavke.
      honor7x_softver1_s.jpg
       
      Honor 7X koristi Android 7 Nougat u kombinaciji sa EMUI 5.1 korisničkim interfejsom, naspram najnovijih iteracija koje stižu sa sufiksom 8. Softver i njegove karakteristike smo veoma dobro upoznali u godinama za nama, a ponašanje je identično onome što smo videli na Mate 10 Lite modelu. Ista meta, isto odstojanje. Ukoliko ste ikada koristili bilo koji Huawei telefon, ovde ćete se odlično snaći. Sa druge strane, novajlije će (verovatno) biti ophrvane ogromnim brojem opcija koje EMUI 5.1 donosi u odnosu na standardni Android, a rekli bismo i u odnosu na bilo koji korisnički interfejs konkurenata. Nama se to i dopada, pošto telefon zaista možete podešavati “u sitna crevca” i maksimalno ga prilagođavati svojim ukusima i potrebama.


      Sa druge strane, implementacija interfejsa zahteva i snagu hardvera. Da li je po pitanju optimizacija odrađen valjan posao? Rekli bismo da u najvećoj meri jeste, mada tu i tamo ume da dođe do “štucanja”, ali je zanimljivo da je po tom pitanju bolji od Mate 10 Lite. Recimo, iako poneka operacija ume da potraje, primetili smo da aplikacija za kameru radi primetno brže i to je verovatno posledica toga što Honor nije implementirao neke softverske algoritme obrade koje koristi Mate 10 Lite – barem je takva naša pretpostavka. No, i ovaj telefon je dovoljno snažan da čak i sa problematičnijim stavkama izađe na kraj, a uvereni smo da će po već ustaljenoj tradiciji naredni apdejt regulisati sve ovakve sitnice u potpunosti.


      Na raspolaganju su vam sve standardne opcije prilagođavanja telefona, u skladu sa vizijom kompanije da korisniku omogući da do što većeg broja podešavanja dođe u tri dodira ekrana. Slaba strana Honor 7X modela, mada smo to videli i kod Mate 10 Lite, jesu GPU performanse. Jednostavno, performanse nisu sjajne, a rezolucija ekrana koja je veća od standardnog Full HD-a sigurno ne pomaže tome. Mali-T830 MP2 je u tom smislu nažalost pokazao da naše bojazni nisu bile bez osnova. Opet, ukoliko se ne igrate u zahtevnijim naslovima, ili vas igranje zapravo i ne zanima, možete komotno ignorisati ovaj pasus.


      Još jedna stavka o kojoj treba voditi računa više nego inače jeste što se telefon greje. Ne preterano, ali primetno. To je za očekivati, budući da su leđa izrađena od aluminijuma, a svi znamo da metal odlično provodi toplotu. Ponovo, i ovaj utisak je identičan onome što smo iskusili na Mate 10 Lite uređaju.Ekran
      Slično kao kod srodnika, verovatno najveći adut Honor 7X telefona jeste njegov odličan ekran. Sa 18:9 odnosom stranica i IPS tehnologijom, veoma je izražen na prednjoj strani telefona i dominira svojom pojavom. Istovremeno, donoseći takav telefon u srednju klasu, populariše se FullView dizajnerski koncept i primena, za koji zaista smatramo da unapređuje korisničko iskustvo, jer veći ekran je bolji ekran, a 2:1 odnos stranica omogućava veoma dobar hvat čak i sa ekranima nominalno veće dijagonale. Možda će nekim poklonicima multimedije smetati što se zatamne i odseku bokovi kada se gleda YouTube video kome je prirodan odnos stranica 16:9, ali to je samo jedna vrsta kompromisa sa kojom je izuzetno lako živeti, naročito kada imamo u vidu ugodnost korišćenja u svakom drugom smislu.

      Slično kao kod Mate serije, i Honor 7X ima rezoluciju od 2160 x 1080 piksela. Zanimljivo je da je pokrivenost prednje strane ekranom deklarisana na 77%, što je nešto manje od 83% kod Mate 10 Lite, pri čemu nismo sigurni na šta je tačno otišla ta razlika, jer nam vizuelno telefoni deluju identično spreda, mada je moguće da nas utisak vara. Gustina piksela je deklarisana na 407 piksela po inču, opet tik nešto niže od 410 piksela po inču kod Mate 10 Lite. Zanemarljive razlike, ako nas pitate.
      honor7x_ekran_s.jpg
      Sve u svemu, dopada nam se kako je sve izvedeno, ekran je veoma dobar i korektnog prikaza, naročito imajući u vidiu cenovnu klasu ovog uređaja. Ukoliko želite, možete da promenite određene parametre displeja, budući da EMUI 5.1 omogućava širok spektar podešavanja, izmenu boja, promenu topline prikaza i aktiviranje filtera plave svetlosti. Jednostavno, ekran spada u najbolje u klasi.
      honor7x_igra1_s.jpg
      No, da li je i dalje prisutna mana koju smo detektovali na Mate 10 Lite modelu? Nažalost, jeste. Deluje nam da je kod Honor 7X nešto manje izražena, ali je i dalje primetna i sada definitivno možemo da kažemo da se nije radilo o grešci na modelu, već o karakteristici ovih serija. Naime, reč je o senzoru automatskog osvetljenja, koji prosto stalno drži ekran tamnijim nego što je potrebno. Kod Mate 10 Lite smo imali i ovakvu, ali i obrnutu situaciju, da je senzor umeo da nepotrebno odjednom posvetli ekran značajno, dok Honor 7X ovu drugu vrstu problema nije ispoljavao, ali je definitivno ekran stalno bio primetno tamniji, daleko više nego što bismo želeli. Naravno, uvek možete isključiti ovaj senzor i sami podešavati, i srećom Huawei interfejs omogućava lak pristup ovom podešavanju direktno iz notifikacionog bara.
      honor7x_igra2_s.jpg
      Zvuk
      Po pitanju zvuka, situacija je identična kao na Mate 10 Lite. Postoji samo jedan zvučnik na dnu telefona, koji je prilično glasan, ali ne i naročito jasan. Korektan je, neće vas razočarati, ali ni oduševiti. Neutralan, rekli bismo. Prisutan je 3.5-milimetarski priključak, sasvim solidnog kvaliteta. Sve u svemu, ništa posebno u ovoj sekciji – što nije nužno loše, budući da je sve u nekom proseku klase.
      Baterija
      Na Honor 7X telefonu je implementirana identična baterija kao na Mate 10 Lite uređaju. Reč je o bateriji kapaciteta 3340 miliamperčasova. Neće biti iznenađenje da identičan softver, identičan hardver i identična baterija sa istim sistemima optimizacije deluju u praksi – isto. Na jednu obdanicu upotrebe smo zabeležili oko 12 sati rada, slično kao i kod Mate 10 Lite modela gde smo zabeležili 11 i po sati, ali uz tik nešto više igranja, što u praksi znači da su im autonomije identične. Nijedan od ovih telefona nismo štedeli, i pokazali su se sasvim pristojno. Jedino igranje dramatično troši bateriju i naglo zagreva telefon, ali o tome smo već diskutovali.
      honor7x_baterija_s.jpg
      Stoga, slično kao i kod srodnika, procenjujemo da vam je na raspolaganju oko dva dana sasvim pristojne upotrebe, možda i nešto više ukoliko ste štedljivi i/ilio koristite režime uštede energije koji stižu na telefonu. Najzahtevnijima će sa lakoćom potrajati dan, ako ne i duže. Naravno, zahvaljujući EMUI interfejsu moguće je precizno podešavati i optimizovati potrošnju.Za razliku od Mate 10 lite koji stiže sa čak četiri kamere, Honor 7X je nešto konzervativniji i stiže sa “samo” tri kamere. Sistem zadnjih kamera je identičan, i sadrži RGB senzor od 16 megapiksela sa monohromatskim senzorom od 2 megapiksela. Ove kamere podržavaju LED blic, odnosno snimaju 1080p video u 30 fps. Prednja kamera je “obična”, to jest reč je o senzoru od 8 megapiksela.
      honor7x_kamere_s.jpg
      Softver? Identičan kao i na Mate 10 Lite modelu, odnosno na srodnim Huawei i Honor telefonima. Reč je o standardnom softveru sa mnoštvom podešavanja i opcija koje su lako dostupne. Jednostavnim svajpom u jednu stranu dobijate (mnooogoo) režima snimanja za fotografije i video, dok svajp u drugu stranu otvara različite opcije kamere. Sve u svemu, opcije su lako dostupne.
      honor7x_kamera_s.jpg
      Imamo samo jednu zamerku – što na glavnom ekranu nema direktne prečice za (de)aktiviranje HDR opcije, već istu morate da ručno aktivirate iz opcija – nakon čega ćete moći da je deaktivirate na glavnom ekranu, ali da biste je ponovo aktivirali, opet ćete morati u opcije. Takođe, upozoravamo korisnike da ne preteruju sa korišćenjem filtera i podešavanja, što Huawei i Honor nude u izobilju. Mišljenje o njima nam je slično kao o odvratnim Instagram filterima – imalo je nekog smisla koristiti ih pre nekoliko godina, kada su senzori bili u razvoju, kada je bilo dosta šuma i nije bilo dovoljno detalja, ali da li zaista danas, kada su senzori dostigli odličan nivo i pružaju obilje detalja i kvalitetne snimke, morate po svaku cenu da držite upaljene razne softverske algoritme? Nema potrebe za tim, iskreno.
      h7x_zadnja8_s.jpg


      Još jedna stavka koju smo zapazili, a koja nam deluje bolje nego na Mate 10 Lite modelu, jeste da nema situacija u kojima se kamera “vuče”, odnosno radi izuzetno sporo. To nam se povremeno dešavalo na Mate 10 Lite uređaju, dok Honor 7X kamera radi munjevito, vrlo brzo ili barem u razumnim okvirima, zavisno od toga šta snimate i u kom režimu. Usporavanja – nema!



      Da li je i noćno snimanje na višem nivou u odnosu na Mate 10 Lite? Ne, nije, ali u suštini, reč je o proseku klase. Honor 7X donosi identične fotografije u noćnim režimima, što ga svrstava u prosek kvalitetnijih telefona u ovoj cenovnoj klasi. Ne impresionira, niti razočarava.
      h7x_zadnja1_s.jpg


      Srećom, i vreme nas je poslužilo prilikom testiranja telefona, pa možete da vidite kakve fotografije Honor 7X pravi u uslovima dobrog osvetljenja. Prosto rečeno, reč je o sasvim dobrim snimcima. Istina, vidi se da je softversko procesiranje agresivno, te da primeni neke algoritme koji kao da boje načine pastelnijim nego što jesu, ili naizgled spuste nivo detalja, ali da budemo objektivni, sve je više nego dovoljno da predstavlja top rešenje u ovoj kategoriji smartfona, rame uz rame sa Mate 10 Lite, ali bez sitnijih zamerki koje smo imali na njega. Odlično!



      Najzad, postavlja se pitanje da li se nešto gubi time što nemamo sistem od 13+2 megapiksela na prednjoj strani? Iskreni da budemo, verovatno ne, ali rekli bismo da je prednja kamera Mate 10 Lite ipak za dlaku bolja. 
       


      No, to se vidi tek detaljnijim poređenjem. U praksi, efekat zamućenja radi sasvim korektno (druga fotografija), noćni rad je nešto slabiji, a u klasičnim situacijama sa dobrim osvetljenjem možete snimiti sasvim dobar snimak, uz ponovno upozorenje na Beauty 4.0 algoritam koji itekako ima tendenciju da “spali” sliku, ali ništa drugačije nego kod telefona-rođaka. Ukoliko baš želite da po svaku cenu imate što bolji selfi, možda je Mate 10 Lite ipak za dlaku ispred, ali u realnim scenarijima, skloni bismo bili da kažemo da je krajnji rezultat tu negde.



       Na samom kraju nam ostaje da svedemo utiske o Honor 7X telefonu, što je ovoga puta daleko lakše nego inače. Verovatno ste primetili da u našem testu Mate 10 Lite telefona nismo dodelili nagradu, koju su mnogi možda očekivali, budući da o tom uređaju vlada fama kao najboljem izboru u srednjoj klasi. Bez sumnje, Mate 10 Lite je odličan telefon, ali smo bili mišljenja da je ipak nekako iskočio iz klase, pre svega cenom. Stoga je i bilo prirodno da ponudi nešto više od drugih modela u kategoriji.

      Sada je tu Honor 7X, koji praktično donosi isto što i Mate 10 Lite, čak i nešto više (po našem mišljenju), ali po ceni koja neće izlaziti iz okvira kategorije. Za razliku od svog rođaka koji je na kraju koštao 400 evra, on će svakako biti jeftiniji – ne očekujemo da će se održati preporučena cena od 299 evra zbog carine i drugih dažbina, ali isto tako ne verujemo da će se ići preko 350 evra – a svakako će biti pristupačniji od Mate 10 Lite modela.
      honor7x_4_s.jpg
      Istovremeno, on donosi neke stvari koje rođak nije imao, ili ispravlja neke njegove nedostatke. Recimo, Honor 7X ima Corning Gorilla Glass 3 staklo sa prednje strane, što Mate 10 Lite nema. Primetili smo i da kamera radi brže, i uopšte telefon kao da „manje štuca“, u nedostatku boljih reči.
      Tim rečeno, Honor 7X nije bez mana, i neke od njih takođe deli sa Mate 10 Lite uređajem. Ima slab GPU, ume da se zagreje, dok softver nije najnoviji, već imamo Android 7 u kombinaciji sa EMUI 5.1 korisničkim interfejsom. Najzad, naša najveća zamerka ide na račun senzora automatskog osvetljenja koji uporno zatamnjuje ekran, bez ikakve naročite potrebe.
      award_honor7x_s.jpg
      Međutim, postoji toliko toga što nam se dopada kod Honor 7X, osim njegove cene. Proporcije telefona su odlične, samim tim i hvat. Ekran je veoma dobar, a performanse su sasvim u rangu ove klase. Kamere su natprosečne, baš kao i autonomija zahvaljujući dobroj bateriji. Istina je da softverska platforma nije poslednji krik mode, ali je dobro poznata i nudi mnoštvo opcija za prilagođavanje. Jednostavno, kada se sve to iskombinuje, dobijamo da je Honor 7X odlično zaokružena celina, koja je upravo najveća razlika između situacija u kojima vam korišćenje telefona predstavlja mučenje ili pak pravo zadovoljstvo. Sve u svemu, Honor 7X je doneo upravo ono što smo očekivali da će doneti Mate 10 Lite i što smo očekivali. Stoga ga nagrađujemo itekako zasluženim priznanjem. Da li ima potencijal i za Best Buy? Moguće…videćemo kada budemo radili ukupan presek stanja u momentu pojavljivanja u tržišnoj ponudi… Prednosti:
      – Odličan ekran sa Gorilla Glass staklom – Baterija – Vrhunska izrada, ne samo u klasi – Dobra kamera – Dizajn – Hvat i dimenzije odlično odmereni
      Nedostaci:
      – Senzor automatskog osvetljenja zatamnjuje ekran – Nije na najnovijoj softverskoj platformi – Slab GPU – Ume da se zagreje

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      Testirali smo: Motorola RAZR 50 Ultra