Honor View 10 (Video)

Honor View 10 (Video)

Honor je poznat po telefonima koji nude sjajan odnos uloženog i dobijenog. Možda još važnije, radi se o uređajima koji su umnogome vrlo fer prema običnom korisniku, koji ga ne opterećuju, niti mu nameću neke novitete ili tehnologije sumnjive upotrebljivosti. Danas imamo priliku da vam predstavimo Honor View 10, jedan od najinteresantnijih uređaja nove generacije, koji je pobrao brojne nagrade, uključujući i onu na CES sajmu u Las Vegasu...

    Sadržaj

      Filip Majkić
      Kompaniju Honor smo na stranicama našeg sajta veoma dobro upoznali. Od momenta kada je nastala kao drugi brend moćne Huawei korporacije, privlačila je pažnju kvalitetnim i vrlo privlačnim telefonima koji su imali još pristupačniju cenu u odnosu na proizvode matične kompanije. Ove firme posluju odvojeno, ali postoji i mnogo toga što ih spaja. Definitivno su istraživanje i razvoj tu, pa samim tim i ponuđeni modeli.

      Naime, često Honor i Huawei imaju svoje pandane, uređaje koji su u suštini bazirani na veoma sličnom konceptu i identičnoj platformi, uz tek poneku razliku. Na to ste navikli u proteklom periodu. No, sada je tih pandana nikad više, i to u svim kategorijama, što često stvara malu zabunu. Zato smo mi tu da vam pomognemo da se snađete. Recimo, danas nam je na testu Honor View 10 – ali nemojte ga brkati sa Honor 10 telefonom, koji se još uvek nije pojavio. Možda vam je lakše da govorimo u pandanima? Honor 10 je pandan novog Huwaei P20 telefona. Međutim, telefon koji vam danas predstavljamo je pandan Mate 10 Pro uređaja. Vidite i sami koliko zbrke može da nastane na tako malo prostora.
      honorv10_3_s.jpg
      No, ostavljajući to po strani, ovde imamo telefon koji je pandan moćnom Mate 10 Pro uređaju. Podsetićemo da smo taj telefon proglasili telefonom godine na stranicama Benchmark sajta. Dodamo li na to činjenicu da je dosta pristupačniji, dobijamo formulu koja deluje vrlo poželjno – u najmanju ruku. Pogledajmo stoga imamo li u rukama dobitnu kombinaciju.
      Dizajn
      Honor pakovanja su tradicionalno bogata, ali i elegantna. Tako je bilo i ovog puta. Telefon je stigao u divnoj kutiji, čije su gornje i bočne površine teksturisane, poput neke luksuzne kutije za obuću. Unutar pakovanja zatičemo turbo punjač sa Supercharge podrškom i USB-C kablom, iglicu za SIM, ali i dodatak koji nam uvek izmami osmeh na lice kada ga vidimo, naročito kada je reč o telefonu koji malo odstupa iz šablona i za koji nije uvek lako naći adekvatnu masku – u pitanju je providna zaštitna futrola za nošenje, tako da od samog starta imate praktično kompletnu opremu. Zanimljivo je da nema slušalica, ali kakve se slušalice obično isporučuju uz telefone, lako ćemo prežaliti.

      Jednostavnost, nenametljivost, elegancija – to su tri stvari koje se nameću same po sebi uz mnoge Honor telefone, pa je to slučaj i sa View 10 modelom. Iskreni da budemo, ovo nije uređaj koji će vas oduševiti na prvu, posebno u crnoj varijanti kakvu smo imali na testu – verujte na reč, plavi model deluje značajno lepše. No, oni koji ne žele nekakva staklena kućišta, razna zaobljenja, brendiranje koje u krajnjoj instanci plaćamo mi, korisnici, svakako će znati da cene pristup koji je Honor primenio.

      O čemu zapravo govorimo? Čim ga izvadite iz kutije, Honor View 10 podseća na, uslovno rečeno, fablet-flegšip od pre koje godine. Nema nikakvih suvišnih detalja. Ovo je 5,99-inčni telefon izrađen od metala, u unibody stilu, sa 2.5D zakrivljenjima na prednjoj strani gde se nalazi staklo ekrana. Jednostavno, nenametljivo, elegantno. Pre koju godinu bismo rekli da je ovo sam vrh izrade. Do danas smo u međuvremenu videli razna čudesa, i premda nas ovakav pristup ne oduševljava toliko na prvu, itekako sa samim korišćenjem telefona tokom nekoliko dana uspevamo da se prisetimo zbog čega je jednostavan pristup nekada najbolji i da komplikacije zaista nisu potrebne.

      Posebno impresionira to što sve to uspeva da postigne uz izuzetno malu debljinu. Naime, Honor View 10 je debeo (ili bolje reći – tanak) svega 7 milimetara! Ne 7,4, ne 7,7, već 7 milimetara što u kombinaciji sa proporcijama i velikom dijagonalom ostavlja snažan utisak samo po sebi. Osim toga, telefon nema nikakve izreze i nema nikakvu potrebu da kopira neke novotarije koje razni rivali implementiraju. I to ga čini sopstvenim, to mu daje karakter. Jednostavno, nenametljivo, elegantno, ovo je telefon koji vam se prosto uvlači pod kožu i postepeno ali sigurno osvaja korisnika.

      Još jedna stvar koja će obradovati mnoge jeste što Honor ne pokušava da tumači potrebe korisnika i ne ograničava ih u bilo kom pogledu. Treba vam 3,5-mm priključak? Naravno da treba. Telefon ima dosta memorije (128 GB), ali zašto to ne proširiti memorijskom karticom u slučaju potrebe? Dabome. Infrared port vam može koristiti, stoga zašto da se ne nađe na telefonu koji ipak spada u višu ili barem višu srednju klasu? Logično. Korisniku se ostavlja da koristi uređaj kako misli da treba. Vidite zbog čega nam se Honor View 10 polako ali sigurno uvlači pod kožu i zašto ga sve više cenimo što ga više koristimo?
      Kada je hardver u pitanju, još jednom treba naglasiti činjenicu da je View 10 nastao na osnovi na kojoj se bazira na Mate 10 Pro. U suštini, u kompaniji Huawei su čvrsto rešeni da sami razvijaju hardver i softver u što većoj mogućoj meri, pa stoga ne iznenađuje da je View 10 baziran na njihovoj najmodernijoj hardverskoj platformi – Kirin 970 čipsetu sa AI podrškom. Honor koristi tu činjenicu da istakne da je ovo najpristupačniji AI telefon i vaš idealan prvi AI telefon.
      honorv10_cpuz_s.jpg
      Šta u praksi znači to što telefon koristi Hisilicon Kirin 970 čipset? Reč je o high-end čipsetu koga su možda konkurenti u proteklim mesecima prestigli u sintetičkim testovima, ali prosto nema nikakve bojazni kada je reč o samom iskustvu korišćenja, jer na tom nivou razlike u benčmark brojkama ne znače puno. Reč je o 10-nm čipu koji raspolaže sa dosta hardverske snage, ali i specifičnim mogućnostima koje ćemo spominjati tokom teksta. Ima osam jezgara, od čega četiri rade na 2.4 GHz, a četiri štedljivija na 1.8 GHz. Za grafiku je zadužen Mali-G72 MP12 GPU, gde broj 12 označava broj njegovih jezgara.
       
      [modul]specifikacija=9403[/modul]
       
      Ovaj čip ima ugrađeni NPU, odnosno Neural Network Processing Unit. Matični Huawei voli da jednostavno kaže da njegov telefon ima AI. Ovo je prvi telefon koji ima AI a ne dolazi nam pod Huawei brendom, ali svi znamo da su dva brenda u srdačnim odnosima, zar ne? Još jednom, ono što smo videli na primeru dizajna i hardverskih opcija telefona se potvrđuje i na softverskom polju. Naime, ideja jeste da korisnik koristi uređaj kako želi, a AI je tu da mu pomaže putem naprednih algoritama, nudeći mu opcije poput prepoznavanja objekata, prilagođavanja scena u realnom vremenu tokom fotografisanja, prepoznavanja stranih izraza i prevođenja i slično. Jednostavno, Honor je zahvaljujući hardverskoj ugradnji logike za AI dobio mogućnost da ga koristi u većoj meri i “prožme” funkcije telefona raznim vidovima asistencije kojoj nije potrebno vreme za učenje i prilagođavanje, ili pak konekcija sa internetom.
       
      Honor View 10 dolazi sa 6 GB RAMa i 128 GB interne memorije. Bez obzira na izdašnost skladišnog prostora, kompanija nije rešila da ograniči korisniku mogućnost proširenja, pa je i to moguće uraditi. Treba samo voditi računa o tome da je ovo Dual SIM telefon sa hibridnim slotom, tako da korisnici biraju između korišćenja dve SIM kartice i jedne SIM i jedne memorijske kartice.
      honorv10_antutu_s.jpg
      Kada su rezultati sintetičkih testova u pitanju, nimalo iznenađujuće, imamo sličnu situaciju kao kod drugih telefona sa Kirin 970 čipom. Ono na šta bismo trebali skrenuti pažnju jeste da je Honor View 10 jeftiniji barem 20 hiljada dinara od sledećeg najjeftinijieg telefona sa Kirin 970 čipom – samim tim se potvrđuju navodi kompanije o najpristupačnijem AI telefonu.
      honorv10_geekbench_s.jpg
      Jedina slabija tačka telefona bi bila – grafika. Ona ipak zaostaje za vodećim konkurentskim rešenjima. Ne toliko da vam omete svakodnevno iskustvo korišćenja, ali u najzahtevnijim igrama to može doći do izražaja. Tom prilikom telefon ume da se zagreje, što i ne čudi imajući u vidu da je izuzetno tanak i da je metal odličan provodnik toplote. Ipak, kada je u providnoj masci koja se sa njim isporučuje u pakovanju, sve to deluje dalje od vaših prstiju nego što je slučaj sa golim telefonom. No, treba imati u vidu ovu karakteristiku telefona, ma koliko ona zapravo i bila očekivana.Huawei View 10, barem kada je softver u pitanju, stiže sa nepogrešivim “EMUI šmekom”. Softverska platforma je gotovo najsvežija – u pitanju je Android 8.0 Oreo operativni sistem, uz koji stiže i istovetna iteracija (8.0) EMUI korisničkog interfejsa. Videli smo da noviji Huawei telefoni stižu sa 8.1 iteracijama, ali sigurno nećemo previše zameriti – uostalom, ni sami nismo sigurni koje su razlike među 8.0 i 8.1 verzijama – mi ih svakako ne uočavamo.
      honorv10_softver1_s.jpg
      Veoma je važno istaći da je Honor View 10 izuzetno brz telefon sa gomilom opcija. U tom pogledu, svakako odiše “high end” filozofijom. Prosto, imate more opcija na raspolaganju i sve radi tečno, glatko, bez ikakvih trzavica. Multitasking je nešto poput daška jutarnjeg povetarca za ovaj telefon, koji izlazi veoma lako na kraj sa svim izazovima. Skoro svim, da budemo precizni.

      Naime, već smo spomenuli da je GPU nešto slabija tačka telefona. To je prosto tako, kada ga poredimo sa high-end konkurencijom. Međutim, ovde zapravo imamo situaciju da je Honor View 10 značajno pristupačniji telefon od te i takve konkurencije. Možemo reći da je zapravo primeren cenovnoj klasi. Nešto je sporiji od high-end telefona drugih firmi, ali i dalje itekako na nivou zadatka, posebno kada imamo u vidu da se mobilne igre optimizuju da rade na bukvalno svemu.

      Honor telefoni, baš kao i Huawei pandani, stižu sa pominjanim EMUI interfejsom, koji izaziva dvojake reakcije. Sa jedne strane, ogroman broj opcija je omogućen, praktično predat korisnicima u ruke, sa brojnim podešavanjima i mogućnostima prilagođavanja. Sa druge strane, to se neće dopasti svima, jer mnogi žele manji broj jednostavnijih opcija, a tu je i pitanje grafičkog rešenja. Te stvari se nisu promenile ni za pedalj u odnosu na ranije generacije. Možete detaljno prilagođavati ekran, ponašanje baterije, menjati navigacioni interfejs, sve po želji i volji.

      Postoje neke stvari koje vredi istaći na telefonu. Pre svega, tu je veliki broj alatki i aplikacija koje Honor isporučuje uz svoje telefone. Da, znamo da će softverski čistunci loše reagovati na to, ali onda možemo konstatovati da trebaju svoju sreću da potraže negde drugde. Posebno je dopadljiva integracija AI-ja sa raznim funkcijama telefona, a izuzetno nam se dopada Translator, koji se oslanja na AI i koji će biti od nemerljive pomoći prilikom puta van granica naše zemlje.

      Takođe, treba reći da Honor podržava razne specifične mogućnosti u svom softveru. Recimo, postoje gestovi koji su podržani i koji pomažu da optimizujete korišćenje telefona (na primer, da odbijete poziv okretanjem telefona). Skener otiska prsta je smešten ispod ekrana i možete da od njega napravite svojevrsni univerzalni navigacijski taster. Prisutan je Game Suite, koji optimizuje gejming iskustvo i može da postavi telefon u takav režim da, recimo, notifikacije, pozivi i ostale stavke koje telefon radi ne ometaju igranje.

      Osim nabrojanog, Honor View 10 takođe podržava Face Unlock, mogućnost otključavanja telefona putem  prepoznavanja lica. Za divno čudo, ovde nismo preterano zadovoljni tom opcijom jer je u dosta situacija tražila da se prepoznavanje odigra ponovo. Posebno je to prisutno u slabijim uslovima osvetljenja, gde su P20, P20 Pro i P20 Lite koje smo nedavno testirali pokazali dosta bolje rezultate. Da nas ne shvatite pogrešno, radi to i ovde u nekim prihvatljivim okvirima, ali je ipak poželjno da postoje neki izvori svetlosti okolo. Možda je to do kvaliteta ugrađenih senzora, odnosno prednje kamere?

      Sam EMUI ima ogroman broj opcija i mogućnosti. Standardna pretraga radi savršeno i omogućava da vrlo lako pronađete opciju koju priželjkujete ukoliko ne možete u sekundi da se setite gde je zapravo smeštena. Huawei ima obilje opcija i definitivno ćete se navikavati ne sve mogućnosti duže vreme. Sama optimizacija je odlična i telefon se ponaša veoma dobro. Kretanje kroz menije je fluidno i intuitivno.Ekran
      Honor View 10 ima FullView ekran od “gotovo 6 inča”, odnosno 5,99 inča. Reč je o ekranu sa odnosom stranica ekrana od 18:9, što automatski znači da je hvat telefona vrlo dobar i osobe sa nešto većim šakama neće imati nikakvih problema da njime rukuju jednom rukom. Naravno, ukoliko imate manje šake, 6 inča nije šala za rukovanje, pa tako ovaj telefon ipak može da se svrsta i u kategoriju fableta.

      Sam ekran je LTPS IPS tipa. Njegova rezolucija je 2160 x 1080 piksela, ono što nazivamo FullHD+ rezolucijom. Sa gustinom piksela od oko 403 piksela po inču, prikaz slike je veoma oštar i u principu ovo i jeste neka zlatna sredina između neopterećivanja hardvera ultra-visokim rezolucijama i dovoljno kvalitetnog prikaza slike. Jednostavno, ne vidimo neku objektivnu potrebu za visokom rezolucijom, ma koliko pojedini proizvođači pokušavali da nas ubede da je to potrebno. Makar ne na ovakvom telefonu. Pokrivenost prednje strane ekranom iznosi 78,6 procenata. Nije rekord, nije ni za šalu, svakako sve izgleda lepo i skladno.
      honorv10_ekran_s.jpg
      Još jednom moramo istaći da IPS ekrani ipak nisu u nivou OLEDa, koji je sve prisutniji na raznim mobilnim telefonima nekoliko proizvođača. To ističemo jer dok je Samsung bio ekskluzivno pretplaćen na OLED telefone, drugi su često poricali superiornost tog displeja. Sada kada imamo OLED ekrane na raznim uređajima visoke klase, više nema mesta nikakvim pričama ni sumnji. Opet, View 10 ima sasvim korektan IPS ekran i prikaz je zaista dobar.
      honorv10_igra1_s.jpg

      Osim toga, po tradiciji, Honor (i Huawei) preko EMUI softvera možete veoma detaljno podešavati i prilagođavati. Možete birati temperaturu boja, možete menjati režim prikaza, kao i druge parametre, od rezolucije (ukoliko želite da uštedite na bateriji), preko veličine objekata i teksta, do aktiviranja filtera plave svetlosti. Odlična stvar ako nas pitate – ne kažemo da podrazumevanom prikazu nešto fali, naprotiv, ali je svakako lepo videti da ove opcije postoje i da možete intervenisati ukoliko nešto želite da promenite.
      Audio
      U domenu zvuka, Honor View 10 moramo nazvati – prosečnim. Nema nikakvih posebnih stavki, nema stereo zvuka, telefon ima samo jedan zvučnik postavljen na tradicionalnom mestu – na donjoj strani telefona. Zvučnik je glasan, ali to bi bilo to. Uostalom, jedan zvučnik ne može da načini čuda.

      Sa druge strane, prisutan je 3,5-milimetarski priključak za slušalice. Svi ljubitelji dobrog zvuka će pozdraviti ovakav potez, kao što bi morali i svi pobornici filozofije “ne terajte nas da menjamo navike na silu”, u koje možemo ubrojati i autora ovih redova. Zvuk koji dopire iz njega je sasvim korektan. Kao što smo rekli u uvodnom delu, nema nikakvih slušalica u paketu, ali to i ne gledamo kao neku posebnu manu, imajući u vidu kvalitet koji ih obično odlikuje – svakako je preporuka da nabavite barem neke iole kvalitetnije bubice za svoj telefon.
      Baterija
      Honor View 10 je baziran na Mate 10 Pro platformi i njegov je pandan, ali ovde nije mogao da učini novo malo čudo. Kada to kažemo, mislimo na kapacitet baterije, pošto za razliku od svog pandana, koji se diči baterijom od 4000 mAh, Honor View 10 mora da se zadovolji “samo” sa 3750 mAh. I dalje je reč o prilično gabaritnoj bateriji, ali je očito da se moralo negde “uštinuti” da se ostvari nestvarno mala debljina telefona od svega 7 milimetara. Iskreno rečeno, možemo da živimo sa tim, gledajući finalni proizvod.
       
      Naime, baterija itekako traje. Mi smo izdržali preko 12 sati rada tokom obdanice, pa je sasvim jasno da će praktično svi korisnici izvući dva dana iz ovog telefona. Pri tome, nismo ništa specijalno pokušavali da optimizujemo ili pokrenemo neki režim uštede. Prosto rečeno, Honor View 10 ni ovde neće ostvariti rekord, ali nema ni potrebe za tim. On je nenametljiv, uveren u svoje sposobnosti, osvaja miksom osobina pre nego isticanjem neke posebne, i u takav nastup se uklapa koncept baterije.
      honorv10_baterija_s.jpg
      Takođe, ističemo da telefon stiže sa brzim Turbo punjačem u pakovanju. Reč je o Supercharge punjaču koji je u stanju da sa lakoćom veoma brzo dopuni kompletnu bateriju telefona. Zahvaljujući ovom 5V/4.5A punjaču moći ćete da za bukvalno dvadesetak minuta dopunite više desetina procenata baterije, što će potom trajati satima i satima. Jednostavno, baterija je odlična.Jedna od stavki kod Honor telefona koja će se dopasti pobornicima “čistunac” pristupa jeste što ovde nema nikakve saradnje sa spoljnim partnerima, niti plaćanje licenci za korišćenje tehnologije, a zli jezici bi rekli zapravo imena kompanije Leica. View 10 stiže sa dva senzora na zadnjoj strani i jednim napred. Zadnje kamere imaju senzore od 16 + 20 megapiksela (na papiru možda i moćnije od Mate 10 Pro sa 12 + 20 kombinacijom), dok spreda zatičemo kameru od 13 megapiksela (8 megapiksela na Mate 10 Pro). Zanimljivo, zar ne?
       
      Za početak ponovo imamo nekoliko reči da kažemo o aplikaciji, koja je praktično identična kao kod kompanije Huawei. Imate iste filtere koji postoje i tamo, imate isto tako ogroman broj modova snimanja sa kojima se možete igrati i tako dalje. Postoji Pro režim sa raznim dodatnim opcijama. Nažalost, da biste upalili HDR morate da odaberete poseban režim, umesto da ga samo aktivirate sa glavnog ekrana.
      honorv10_kamera_s.jpg
      Prevlačenjem levo i desno dobijate pristup režimima snimanja, odnosno opcijama kamere. Mnogo smo puta ovo videli. Pozitivno je i to što imate i neke detaljnije informacije o fotografijama kada kliknete na “I” dugme koje pruža dodatne informacije. Posebno vam može biti zanimljivo da vidite parametre u kojima je zapravo snimala kamera na auto režimu, i na ovaj način možemo da kažemo da korisnici mogu i da unapređuju svoje znanje o fotografisanju kao takvom. Zašto da ne, kada već ima prilike za proširenje vidika?



      Ostavljajući to po strani, kako se zapravo kamere ponašaju u praksi? Kao što možete pretpostaviti, 16 MP je RGB senzor sa otvorom blende od f/1.8, dok je 20 MP monohromatski senzor koji se stara o osvetljenju. Međutim, oba senzora imaju značajan deficit u odnosu na, recimo, Mate 10 Pro – nemaju stabilizaciju. Sa druge strane, tu je AI podrška, koja puno znači u optimizaciji scena. AI startuje sa podrškom za ogroman broj scena u kojima prepoznaje sadržaj fotografisanja i optimizuje parametre slikanja za dobijanje što boljeg rezultata. Recimo, kada slikate predeo sa dosta zelenila, mala ikonica u obliku lista će vam (in)direktno dati na znanje da se parametri optimizuju za što bolji prikaz vegetacije i slično.



      No, ako nas pitate, AI je ogroman korak napred i velika ispomoć za sve koji slikaju sa uključenom automatikom – a da se ne lažemo, to je verovatno preko 99% korisnika mobilnih telefona. Takođe, imamo veliki broj modova za slikanje. Paradoksalno, AI ih čini pomalo redundantnim, ali dobro, možete itekako da se poigravate sa raznim varijantama, parametrima, modovima. Imate na raspolaganju i wide aperture koji pomaže i kod zamućivanja fotografija, portret modove i slično, sve direktno dostupne sa glavnog ekrana aplikacije.
      Primeri 2X zuma






      Fokusiranje je munjevito, što i ne čudi jer je Honor View 10 opremljen phase detection autofokusom. Tu je i LED blic, mogućnost snimanja u monohromatskom modu, kao i 2X lossless zum koji možete da vidite u praksi na priloženim primerima iznad. Ipak, ono što nam je delovalo najčudnije jeste kolorit. Može biti da je tome doprineo oblačan dan u kome smo fotografisali, ali definitivno imamo utisak da je View 10 nešto manje zasićenih boja. Slične scene smo snimali sa P20 i P20 Pro telefonima nedavno i definitivno bismo rekli da je kolorit na tim fotografijama izraženiji, možda i više nego što bi trebalo.



      Noćno snimanje ipak nije naročito dobro. Štaviše, rekli bismo da je korak iza Mate 10 Pro, koga su u međuvremenu u tom parametru pretekli i P20 i P20 Pro. Nije loše u apsolutno smislu, definitivno se mora očekivati doza šuma i opadanja detalja, ali prosto nije na nivou gore pomenutih telefona – barem je to naš zaključak. Takođe, ono što nije subjektivno već objektivno jeste da hardver / senzori nisu u stanju da na adekvatan način podrže mod noćnog snimanja, koje traje predugo i rezultuje mutnjikavim fotografijama. Fali stabilizacije, definitivno. Ipak, telefon je definitivno u stanju da napravi više nego pristojnu noćnu fotografiju.


      Prednja kamera je veoma dobra. Reč je o kameri od 13 megapiksela koja možda ne čini čuda, ali će sasvim fino poslužiti za beleženje najbitnijih uspomena. Korektnih je performansi, sa otvorom blende od f/2.0, i podešena tako da preeksponira osobe koje se fotografišu kako bi pružila što lepše selfije. Kada već govorimo o njima, spremite se za Beauty filtere, nalik na one sa Huawei telefona. Iako ih ne volimo previše, svi ovi mehanizmi itekako jesu u stanju da sakriju (ili otkriju) određene detalje na vašem licu i pruže ulepšan selfi koji će mnogim korisnicima bez ikakve sumnje puno značiti.
      fotke_honorv10_8_s.jpg

      Na raspolaganju vam je i dosta modova za prednju kameru. Interesantna su neka rešenja koja nismo očekivali, poput načina na koji funkcioniše panorama prednje kamere. Očekivali smo da će hvatanje dodatnog ekrana levo i desno rezultovati spajanjem okoliša u jedinstvenu sliku, ali je Honor osmislio da to treba da ide drugačije i rezultat je troglava aždaja kakvu možete videti na priloženom primeru. Moramo priznati da nam je ovo rešenje pomalo smešno, a sasvim sigurno neočekivano.


      Najzad, video snimanje je standardno za Honor i Huawei. Tu je da posluži, ali ne treba očekivati spektakularne rezultate. Kao što rekosmo, nema nikakve stabilizacije, a na raspolaganju su režimi snimanja u 4K pri 30 fps ili 1080p pri 60 fps. Treba voditi računa da to što postoji od softverskih asistencija funkcioniše u FullHD modu snimanja, ne i u 4K, tako da to treba imati na umu. Da ima stabilizacije, rekli bismo da slobodno snimate u 4K, ali ovako smo definitivno mišljenja da je 1080p pametniji izbor. Dinamika je korektna, oštrina dovoljna.



       
      Zaključak o kameri je relativno jednostavan. Ovo nije šampion, nema ni aspiracija ka tome, ali kamera je sasvim dovoljna da zadovolji i zahtevnije korisnike. Ukoliko tražite šampiona, potražite negde drugde, ali sumnjamo da će iko ko koristi Honor View 10 biti nezadovoljan kamerom ili da će žudeti za boljim snimcima.


      Postoji jedan kvalitet koji je Honor View 10 fantastično demonstrirao tokom testiranja, a to je – nenametljivost. On nema nikakvu ambiciju da vas fascinira, da vam promeni navike, da vas tera da koristite nešto što vi smatrate suvišnim ili nepotrebnim. Tu je da se neprimetno uvuče u vašu svakodnevicu i u kratkom roku postane nezamenjiv faktor vašeg digitalnog sveta. To uspeva sa lakoćom, i upravo zbog toga ostajemo impresionirani. Jednostavno, telefon nas je veoma brzo osvojio i nakon uzastopnog testiranja Huawei P20, P20 Pro, P20 Lite i Honor View 10 modela moramo reći da bismo od svih njih, da kupujemo telefon za sebe u ovom trenutku, rekli da je Honor View 10 definitivno najracionalniji izbor.

      Prosto, reč je o telefonu koji u svemu donosi odlično iskustvo. Dovoljno lep (daleko lepši u plavoj varijanti, ponavljamo taj utisak sa početka teksta), dovoljno kvalitetan, dovoljno brz, dovoljno dobre kamere, dovoljno dobre autonomije, uz AI, tradicionalnu izradu, bez suvišnih detalja ili dodataka, bez imitiranja nekog drugog brenda – prosto, Honor View 10 je nenametljiv i jednostavan telefon sa karakterom. Kada na to dodamo činjenicu da je dvadesetak hiljada dinara jeftiniji od svog Mate 10 Pro pandana, dobijemo sjajnu ukupnu sliku, zar ne?
      award_honorview10_s.jpg
      On nije bez mana, koje smo spominjali tokom teksta. Opet, nije ni pravljen da bude savršen telefon, već savršeno dovoljan telefon koji će svima koji imaju nešto veće prohteve od smartfona omogućiti da za cenu koja je i dalje razumnija dođu do hardverski odličnog telefona koji ih nigde neće razočarati. U toj misiji, Honor je potpuno uspeo. Zbog toga mu dodeljujemo više nego zasluženo Benchmark Approved priznanje, i jedva čekamo da vidimo šta sledi. Verovatno je to Honor 10, a ukoliko ste zbunjeni otkud sad Honor 10 i šta je onda Honor View 10, to znači da niste dovoljno detaljno čitali tekst, pa se slobodno vratite na uvodni deo 🙂 Do narednog čitanja!
      Prednosti:
      – Nenametljiv telefon koji osvaja – Solidna izrada – Performanse – Dobra kamera – AI i način funkcionisanja u praksi – Autonomija – (Uslovno) EMUI donosi pregršt opcija i mogućnosti – Bez izreza i ograničenja u vidu uklanjanja 3.5-mm konektora ili microSD slota – Odličan odnos uloženog i dobijenog za višu kategoriju
      Nedostaci:
      – Izbočina kamere, što se srećom rešava providnom maskom koja se isporučuje već u pakovanju – Ukoliko tražite premijum dizajn, morate tražiti negde drugde – Zvuk je mogao biti bolji – Face Unlock u uslovima slabijeg osvetljenja
      Cena: 69990 dinara

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi