Huawei Ascend P1 U9200

Huawei Ascend P1 U9200

Zadovoljstvo nam je da vam saopštimo, i da se u isto vreme pohvalimo, da je Benchmarku ukazana prilika da bude jedan od prvih medija, ne samo u Srbiji, već i širom sveta koji će detaljno testirati veoma zanimljiv model Huawei smartfona. Reč je o Ascend P1 smartfonu, Android modelu, koji tek treba da se pojavi na svetskom tržištu. Sa svojim 1.5 GHz Cortex A9 procesorom, on je jedan od najbržih modela na tržištu, barem u kategoriji modela sa dvojezgarnim procesorima. Poseduje prelepi Super Amoled ekran dijagonale 4.3 inča, rezolucije 960 x 540, i odličnu 8MP kameru sa 1080p snimanjem. Dolazi sa Android 4.0.3 verzijom i opcionim 3D interfejsom

    Sadržaj

      Dragoljub Radovanović Huawei postaje sve ozbiljniji na smartfon i tablet tržištu, a mi smo imali prilike da se upoznamo sa njihovim Huawei MediaPad tabletom, a sada i sa Ascend P1 modelom smartfona, koji ima dosta ozbiljne specifikacije. To nije sve, jer Huawei takođe uskoro na tržište donosi i veoma moćni četvorojezgarni Huawei Ascend D Quad model, koji takođe očekujemo na testu u narednom periodu. Pričaćemo o Ascend D Quad modelu nekom drugom prilikom, a sada se fokusirati na Huawei Ascend P1 model.

      Kako Huawei Ascend P1 još uvek nije zvanično pušten u prodaju na našem ili bilo kom drugom tržištu, uređaj koji je pronašao put do naših ruku je Engineering Sample, koji hardverski i fizički, najverovatnije neće biti drugačiji od finalne verzije, ali će finalna verzija imati nešto noviji i još optimizovaniji softver. Nije da sa trenutnom Engineering verzijom nešto nije u redu, baš naprotiv, ona je čak i u ovoj fazi munjevito brza i bez bagova, ali ako softver bude još brži u finalnoj verziji, tim bolje, zar ne? Hteli bi smo da pomenemo da se kineski proizvođači generalno drže Stock Android pravila, i da ne ubacuju nepotrebne modifikacije interfejsa i sav ostali Bloatware, tako da će vam biti drago da čujete da Huawei ne odstupa od tog pravila. Ascend P1 dolazi sa stock Android Ice Cream Sandwich verzijom – da, dobro ste pročitali “stock”- baš kao na Samsung Galaxy Nexus-u!
      Hteli bismo da se fokusiramo malo i na njegov fenomenalni hardver. Pomalo je čudno što je tako, ali što se tiče procesorske snage, ovaj uređaj je brži čak i od Google-ovog Galaxy Nexus modela, kao i Samsung Galaxy Note modela. Ascend P1 poseduje TI OMAP 4460 čipset – dvojezgarni Cortex A9 na odličnih 1.5 GHz (Galaxy Note ima Cortex A9 na 1.4 GHz, a Galaxy S2 na 1.2 GHz).

      Što se tiče grafičkog čipa u Ascend P1 modelu, prisutan je i dalje široko rasprostranjeni PowerVR SGX540, tako da je on ipak nešto slabiji od munjevitog Mali-400MP čipa u Galaxy S2 i Galaxy Note modelima – ali je i dalje svakako dosta brz. Ascend P1 model poseduje 1GB RAM memorije, dok je njegovo interno skladište veličine 4GB. Za današnje standarde 4GB nije puno, ali srećom, možete ga proširiti microSD karticama do 32GB. Ne bismo se bunili da je njegovo internno skladište veće, ali šta je, tu je.

      Ekran na ovom modelu je Super Amoled tipa, dijagonale je 4.3 inča, poseduje 960 x 540 rezoluciju ekrana (qHD) i zaštićen je Corning Gorilla staklom, tako da će ogrebotine i mogućnost lomljenja biti smanjeni na minimum . Matrica ekrana je PenTile tipa, a takođe po rezoluciji i dijagonali, ovakav ekran možete naći i recimo na Motorola Droid Razr XT910 i HTC One S modelima. Ovakva PenTile matrica se takođe nalazi na modelima kao što su Samsung Galaxy Nexus ili starijem Samsung Galaxy S-u, dok Galaxy S2 ima RGB Stripe tip matice na svom Super Amoled ekranu. Kamera na modelu Ascend P1 poseduje senzor od 8 megapiksela (3264×2448), dvostruki LED blic, kao i mogućnost snimanja 1080p klipova u 30 FPS-a. Prednja kamera ja 1.3 megapiksela. Nešto detaljnije specifikacije možete naći u tabeli ispod.

      [modul]specifikacija=382[/modul]Obično pre samog dizajna uređaja, pišemo par pasusa teksta o kutiji u kojoj uređaj dolazi i njenoj sadržini, ali uzevši u obzir da je ovo Engineering Sample, kutiju i prateću opremu nismo dobili. Možemo samo da nagađamo da li će se sa finalnom verzijom dobijati samo standardna prateća oprema, kao što je punjač, USB kabl, slušalice, ili još par stvari, kao što je zanimljiv Huawei zaštitini backplate koji smo zatekli na telefonu.

      Huawei Ascend P1 se po generalnom izgledu razlikuje od drugih 4.3-inčnih modela. Kao što možete zaključiti sa slika ispod, on je nešto uži od modela sa ovom dijagonalom ekrana, tako da ima duguljastiji oblik. Drugi 4.3 inčni modeli su malo širi a kraći, dok je ovaj model duži i uži. On poseduje generalno pravougaoni oblik, i njegovi ćoškovi nisu lučno zakrivljeni, ali poseduje druga zakrivljenja koja ćemo pomenuti. Gornja i donja ivica telefona poseduju blagi pad, koji je nešto izraženiji na donjoj ivici. Leva i desna ivica takođe imaju blagi nagib, preko kojeg se prednja boja kućišta odvaja od zadnje.
      Huawei Ascend P1 U9200 design

      Na prednjoj strani iznad ekrana, nalazi se Huawei logo, a iznad njega rupičasta mrežica, iza koje se nalazi zvučnik za razgovor. U gornjem desnom uglu nalazi se 1.3 MP prednja kamera.


      Za razliku od Samsung Galaxy Nexus modela, Huawei se kod Ascend P1 modela ipak odlučio za odvojene hardverske senzore, a ne za softverska rešenja koja su deo ekrana. Ispod ekrana zateći ćete tri senzora koji svetle belom bojom, u redosledu Menu, Home i Back, gde je srednji Home senzor tamniji od ostala dva. Nismo sigurni da li je ovo tako sa razlogom urađeno, ili je do Engineering Sample-a, tako da ćemo morati da sačekamo finalnu verziju, kako bi znali sa sigurnošću.

      Bokovi telefona su veoma tanki, samo 7.7 mm, što je 0.8 mm tanje od recimo Samsung Galaxy S2 modela. Huawei će ponuditi i P1 S verziju, koja je tanka samo 6.7 mm i predstavlja najtanji telefon na svetu. Pogledajmo šta se to nalazi na njegovim tankim bokovima. Ako pogledate njegovu levu bočnu stranu, na njoj ćete zateći samo dvodelno dugme za kontrolu nivoa zvuka, koje je srebrne boje. Na levoj i desnoj bočnoj strani, možete primetiti da se crni deo maske spušta pod uglom samo par milimetara, dok je ostatak bočne ivice druge boje – u našem slučaju bele.

      Donja ivica, za koju smo pominali da ima blagi pad, na sebi ima samo rupicu mikrofona, smeštenu skroz levo. Desna bočna strana u belom delu poseduje vratanca, iza kojih se nalazi slot za microSD kartice. Nešto iznad microSD slota, smešteno je dugme za uključivanje ekrana, koje je takođe srebrne boje.

      Na gornjoj bočnoj ivici, smeštene su tri stvari. Prva stvar sa leve strane je 3.5mm džek za slušalice, zatim nezaštićeni microUSB ulaz i skroz desno, slot za Sim karticu. Verovatno se pitate “Slot za Sim karticu sa strane uređaja, a ne unutra?” – objasnićemo uskoro i zašto je tako. Ono što je odlična stvar kod microUSB ulaza, je to što poseduje MHL podršku (Mobile High-definition Link), tako da uz pomoć microUSB – HDMI adaptera, možete prikačiti vaš telefon na HDTV, i tako reprodukovati 1080p materijal. Dakle, telefon možete koristiti kao media plejer, ali savetujemo da prethodno nabavite 32GB microSD karticu, pošto FullHD filmovi nisu baš mali.

      Nismo sigurni zašto ovo postaje trend, ali susrećemo se sa sve više modela, kod kojih se ne može skinuti poklopac i pristupiti bateriji – takozvani Unibody dizajn. Huawei Ascend P1 je jedan od takvih modela, ali da li je to loša ili dobra stvar, ostaje na vama da procenite. Prednost u ovome je to što je telefon generalno čvršći kada mu se ne skida poklopac, i nema bojazni od krckanja ili ugibanja zadnjeg dela. Sa druge strane, pristup bateriji je takođe bitna stvar, jer je posle dugog perioda slabljenja možete zameniti i sami, dok će kod Unibody dizajna telefon morati da ide u servis, kako bi ona bila zamenjena.

      Ascend P1 će biti dostupan u tri boje zadnjeg dela: Carbon crnoj (veoma sličnoj kao na Galaxy S2 modelu), polu glossy keramičko beloj, i boji višnje namenjenoj prevashodno ženskom delu populacije.

      U gornjem delu zadnje strane, u ispupčenom srebrnom delu nalazi se 8 MP kamera, i odmah ispod nje dvostruki LED blic, a desno od toga nalazi se još jedan mikrofon.

      Ispod kamere, smešten je Huawei logo (prepoznatljivi cvet), dok se niže dole nalaze informacije o modelu, ID broj, gde je napravljen, itd. U skroz donjem delu sa zadnje strane, nalazi se ispupčenje, u kojem su verovatno smešteni GSM radio i WiFi predajnici. Na njemu se takođe sa skroz leve strane nalazi i rupičasta mrežica, iza koje je smešten zvučnik.

      Kao što smo pomenuli ranije u tekstu, naš Huawei Ascend P1 primerak je došao sa Ice Cream Sandwich 4.0.3 verzijom, a u finalnom izdanju ćemo nesumnjivo videti i nedavno izbačenu i svežiju 4.0.4 verziju. Pomenuli smo takođe i da je ovo Stock verzija ICS-a. Zašto je ovo toliko bitno? Jednostavno je, jer dobijate čisto Google iskustvo, bez forsiranog promenjenog korisničkog interfejsa i gomile Bloatware-a, koji samo usporavaju telefon. Originalni izgled ICS korisničkog interfejsa je sam po sebi i više nego dobar, a znamo sa sigurnošću da korisnici više cene Stock varijantu, nego da njhov telefon ima izmenjen korisnički interfejs kao TouchWiz, SenseUI, Motoblur, itd, mada mišljenja se razlikuju. Sa stock ICS interfejsom ste verovatno upoznati, ali ako niste, možete posetiti naš tekst Prvi susret: Android Ice Cream Sandwich ili test Samsung Galaxy Nexus modela.
      Huawei Ascend P1 U9200 ice cream sandwich

      Huawei ipak nudi i još jednu alternativu korisničkom interfejsu u vidu 3D Launcher-a, ali ključna prednost ovog 3D interfejsa u poređenju sa forsiranim interfejsom drugih proizvođača, je što njega možete isključiti/uključiti u dva klika, i ako vam se ne sviđa, u treptaju oka vratiti se na čist 2D Stock ICS – nešto što drugi proizvođači ne nude. Mi iako preferiamo Stock 2D ICS izgled, 3D interfejs nam se učinio jako zanimljivim, a sa svojim veoma moćnim dvojezgarnim 1.5 GHz procesorom, Ascend P1 ga je “terao” veoma glatko i bez ikakve naznake usporenja, tako da smo odlučili da će on biti korišćen u testiranju. Na glavnom početnom ekranu zateći ćete prelepi widget za vremensku prognozu, datum i časovnik. Ovaj widget je veoma lepo urađen i na sebi čak ima i 3D animaciju trenutne vremenske prilike, kao na primer pomerajuće sunčeve zrakove ili kišobran i animaciju kiše, itd.
       

      Klikom na widget, ulazite u ekran sa fullscreen 3D animacijom i propratnim zvukovima, kao i temperaturom i vremenskim uslovima za naredna četiri dana, za neke predefinisane gradove, i one koji sami dodate.

      Dock bar poseduje pet ikonica, kojima možete promeniti izgled, odabirom između dve varijante – Boxxy i Breeze. Zapravo, ne menja se izgled ikonica samo u dock-u, već i onima koje su na početnim ekranima.

      Broj početnih ekrana na Huawei Ascend P1 modelu je pet, na kojima možete dodavati widgete po vašoj želji. Ono što je veoma dobra stvar kod 3D korisničkog interfejsa, su njegove 3D animacije tranzicije između ekrana. Kako se krećete između njih, oni se smenjuju kao paneli. Ako dovoljno brzo prevlačite prst preko ekrana, zavrtećete ekrane i dobiti odaljeni 3D pogled, koji možete da nastavite da vrtite u krug i da se zaustavite na željenom ekranu. Ovakav 3D pogled se isto nalazi i u App Drawer-u, gde takođe možete zavrteti ekrane istim principom.

      U App Draweru takođe možete menjati položaj ikonica na ekranu, ili ih direktno brisati sa vašeg telefona. Dodata je lepa animacija kada želite da ikonici promenite položaj, gde se susedna aplikacija pomeri u stranu, kako bi napravila mesta za aplikaciju koju pomerate.


      Takođe možete praviti i foldere, kojima možete dodavati ime, a ovo je korisno ako želite da grupišete neke aplikacije, kako bi App Drawer bio pregledniji.


      Huawei sa ovim modelom uključuje i Cloud+ servis, o kome nešto više možete saznati na ovoj stranici. Takođe postoji i ugrađena Backup All aplikacija, koja može sačuvati skoro sve što se nalazi na vašem telefonu, kao što su kontakti, aplikacije, SMS-ovi, bookmarkovi iz browsera, dnevnik poziva i još mnogo toga.

      Pošto je telefon veoma tanak i lagan, njegovo korišćenje je pravi užitak. Zahvaljujući svom uzanom i duguljastom obliku za ovu dijagonalu, on je veoma prijatan za držanje. Uzećemo kao primer Samsung Galaxy S, koji je širok 64.2 mm i dugačak 122.4mm. Ascend P1 je sa 0.3 inča većim ekranom širok 64.8 mm (samo 0.6mm širi), ali je dugačak 127.4mm (celih 5mm duži) – otuda i prijatni duguljasti oblik. Kvalitetom izrade ovog modela smo bili zadovoljni, pogotovo zbog odličnog Gorilla Glass-a i činjenice da je telefon izrađen iz jednog dela (ne možete skinuti poklopac i pristupiti bateriji), tako da je dosta čvrst u ruci. Veoma nam se dopada taj pad na gornjim i donjim ivicama, i elegantnu liniju preklapanja crne boje prednjeg dela uređaja, sa bokovima i zadnjim delom. Što se tiče težine, sa 110g, prosto ga ne osećate u ruci, a sa 7.7mm je zaista tanak (situacija je još bolja sa P1 S modelom koji je tanak 6.7mm).



      Ekran na Huawei Ascend P1 modelu je prelepi Super Amoled, koji ima odlične vibrantne boje i odlične uglove gledanja. Autor ovog teksta poseduje Samsung Galaxy S model skoro godinu dana, tako da zaključujemo da je kvalitet slike sličan u poređenju sa njim. Ovaj model koristi istu PenTile matricu ekrana kao i Galaxy S, ali je na Ascend P1 modelu rezolucija veća – 960 x 540 vs 800 x 480. Zbog nešto veće rezolucije, slika je blago oštrija, i PenTile matrica je nešto sitnija u poređenju sa Galaxy S modelom, tako da je manje primetna. Pozabavili smo se nešto više oko poređenja ova dva ekrana, tako da smo odlučili da ih direktno uporedimo jedan do drugog, kako bi videli koji pruža bolji kvalitet slike. Za početak, zanimalo nas je koliko je PenTile matrica drugačija u poređenju sa Galaxy S modelom, tako da smo uzeli naš fotoaparat i napravili uporedne fotografije u makro režimu, tako što smo postavili belu pozadinu i približili objektiv fotoaparat skroz uz ekran. Rezultat je sledeći.
      Huawei Ascend P1 U9200 pentile samoled
      Kao što vidite, crveni, zeleni i plavi podpikseli u PenTile matrici kod Huawei Ascend P1 modela su nešto sitniji. Ono što smo takođe primetili kod oba modela, kada smo ih postavili jedan uz drugi i otvorili Google stranicu,  je da je bela boja na Ascend P1 modelu nešto žućkastija, dok je bela boja na Galaxy S modelu plavičastija. Oba ekrana su bila na maksimalnom osvetljenju. Ovo ukazuje da je sveukupna temperatura boja na Ascend P1 modelu toplija i bliža 6500K granici, dok je na Galaxy S modelu ona bila hladnija i više vukla ka 7500K granici. Mi generalno više volimo toplije boje, ne samo na telefonima, već i na monitorima i televizorima, gde u kalibracijama takođe težimo ka idealnoj 6500K granici.

      Dakle, kvalitet slike i toplije boje nam se ipak više dopadaju na Ascend P1 modelu, gde su one nekako prirodnije i blago prijatnije. Galaxy S2 model na primer ima Stripe RGB matricu, koja nudi nešto veću oštrinu, ali i oštrina koju PenTile matrica nudi na ovoj rezoluciji je veoma prihvatljiva.


      Moramo priznati da je ovo u realnom radu verovatno najbrži telefon koji smo imali prilike da koristimo. Stock ICS interfejs prosto leti, bez ikakve naznake o usporenosti ili mikro štucanju. Animacije kretanja između ekrana su savršeno glatke i odziv je veoma dobar. 3D interfejs je na smartfonu zahtevan po pitanju animacija, ali mi smo bili zaista oduševljeni, jer je on radio sa istom glatkoćom kao i 2D Stock ICS interfejs. Očigledno je da je Cortex A9 procesor na visokih 1.5 GHz, u kombinaciji sa PowerVR SGX540 grafičkim čipom, i više nego dovoljan da pruži veoma glatko iskustvo u interfejsu, kako u 2D, tako i i 3D varijanti.

      Browsing iskustvo je sa ovim moćnim procesorom bilo zaista fenomenalno i verovatno najbolje koje smo mogli do sada da iskusimo. Otvaranje stranica je bilo munjevito brzo, svakako zahvaljući svom 1.5 GHz dvojezgarnom procesoru. Čak i na sajtu sa dosta Flash materijala (kao što je na primer naš sajt), skrolovanje je bilo veoma glatko za Android telefon (pomijemo Android kao poredbu sa šampionom glatkog skrolovanja – iOS uređajima). Sve što smo pomenuli ovde o browsing-u je bilo za Stock ICS browser, a situacija je verovali ili ne, bila još malčice bolja u Chrome Beta browser-u, kao što ćete videti iz BrowerMark rezulata, među ostalim rezultatima testova.


      Što se tiče FullHD visokoprofilne rezolucije, da li nju uopšte trebamo pominjati sa 1.5 GHz Cortex A9 i PowerVR SGX grafičkim čipom? Možete zamisliti kada ona radi savršeno na PowerVR SGX540 čipu i jednojezgarnom 1GHz procesoru Galaxy S modela, kako ona tek radi na dvojezgarnom 1.5GHz sa istim grafičkim čipom. Ipak ćemo vam otkriti – radi fenomenalno! Na telefonu smo zatekli 1080p Avatar trailer, koji je reprodukovan u Stock Video playeru bez najmanjeg trzaja, a slika na Super Amoled ekranu u ovoj rezoluciji je zaista fenomenalna. Isprobali smo i prisutnu DLNA aplikaciju, koja je bez problema prepoznala naš Mezzmo media server, tako da smo bez problema strimovali 720p visokoprofilni film sa našeg desktop računara kroz WiFi N mrežu.



      Dužina trajanja baterije na ovom modelu zaista obećava. U poslednje vreme, često praktikujemo metodu maksimalnog osvetljenja i neprekidnog korišćenja u realnom radu, dok vrtimo benchmark testove i surfujemo, umesto ne baš toliko realnog pokazatelja ostavljanjem loop-ovanog video fajla. Ovako se dobija mnogo realniji rezultat. Dakle, ekran postavljen na 100% osvetljenja, sa uključenom i aktivnom WiFi mrežom pružio nam je 3 sata i 10 minuta neprekidne uključenosti ekrana, pre nego što smo bateriju spustili na 20%. Prostom matematikom zaključujemo da bi nam preostalih 20% pružilo još nekih 40 minuta već dobijenih od 3 sata i 10 minuta, što je 10 minuta kraće od 4 sata. Pošto je ekran najveći potrošač, u drugom slučaju, u kome bi smo držali osvetljenje na 50%, dobili bismo nešto preko sat vremena na tu cifru, dakle nekih pet sati neprekidnog realnog korišćenja telefona, što je dosta dobar rezultat! Baterija od 1670mAh u Ascend P1 modelu  je svakako dovoljna za jedan nesmetan dan rada bez punjenja, a 1800mAh na Ascend P1 S modelu će pružati još bolji rezultat.

      Huawei Ascend P1 U9200 battery life
      Na sledećoj stranici teksta, naći ćete najviše rezultate koje smo videli na dvojezgarnim telefonima, pre svega u procesorskom delu, ali ni grafički rezultati nisu nimalo loši, i oni su u rangu sa Samsung Galaxy Nexus modelom. Možemo zamisliti koliko visoke rezultate može postići ovaj model kada je overklokovan, ali mi se nismo upuštali u tu materiju, sve je ostalo kako jeste na 1.5 GHz.Quadrant Advanced je popularna benchmark aplikacija, sa kojom ste verovatno upoznati. Ona pokreće seriju CPU, I/O 2D i 3D testova, za koju dodeljuje određen broj poena i na kraju ih sabira u konačan rezultat.
      Huawei Ascend P1 U9200 benchmarks
      NenaMark 1 je OpenGL ES 2.0 grafički benchmark, koji opterećuje GPU grafičkim elementima kao što su refleksije, dinamičke senke, parametrične površine, čestice i različiti modeli svetla.

      Vellamo je benchmark aplikacija koja testira performanse browser-a Android mobilnih uređaja. On testira stabilnost, networking, JavaScript, rendering i korisničko iskustvo, tako da je dobrim delom baziran na realnim testovima i situacijama sa kojima se srećemo tokom pretraživanja interneta.

      Antutu je benchmark alatka koja provodi vaš uređaj kroz performanse memorije, CPU integer-a, CPU floating point, 2D i 3D grafičke performanse, brzinu upisa/čitanja SD kartice i I/O performansu databaza.

      Linpack je isključivo CPU benchmark aplikacija. Ona meri brzinu vašeg uređaja tako što meri koliko miliona floating point operacija u sekundi (MFLOPS) vaš uređaj može da uradi za što kraće vreme. Poseduje dve opcije Single Thread i Multi Thread.

      BenchmarkPi je jednostavan benchmark koji računa koliko je vašem uređaju potrebno milisekundi da izračuna Pi (3.14…) vrednost.  

      CF-Bench je alatka koja između ostalog meri performanse memorije i procesora, a ona je specifično namenjena uređajima sa više jezgra, tako da nije baš reprezentativna za jednojezgarne modele.

      BrowserMark nije aplikacija, već se ovaj test pokreće direktno iz Browsera uređaja. Ukratko, BrowserMark je namenjen da ispita koliko je brz vaš Browser.

      Sunspider je takođe još jedna alatka, koja nije aplikacija, već se takođe pokreće iz Browsera. Sunspider je JavaScript benchmark koji testira JavaScript jezik, tako da je takođe vezana za brzinu Browsera.

      Electopia je ujedno igra i OpenGL ES 2.0 benchmark, koji testira performanse GPU čipa. Kod uređaja koji to podržavaju, poseduje dve rezolucije, Fullscreen, gde se benchmark odvija preko celog ekrana, i WXGA, gde je benchmark smešten u manji prozor, kod kojeg su naravno bolje performanse.
      Samsung Galaxy S Plus I9001 electopia
      Zbog ICS Stock verzije, interfejs kamere Huawei Ascend P1 modela je identičan kao na Samsung Galaxy Nexus modelu, tako da se ne bismo ponavljali, pogledajte Kamera stranicu u njegovom testu. Kamera sa rezolucijom senzora od 8 megapiksela pruža jako kvalitetne slike. Koloritet u slikama je dobar, nasuprot oblačnom danu kada su uzorci kamere pravljeni, i detalji u njima su na dosta visokom nivou. Video snimanje u 1080p je takođe pružalo dobre snimke. Frejmrejt je bio stabilan i kretao se između 28 i 30FPS-a, a kamera takođe poseduje i autofokus tokom video snimanja. Veoma smo zadovoljni kamerom na ovom modelu i smatramo da je ona prilično dobra.
      Huawei Ascend P1 U9200 camera








      Moramo priznati da nas dugo nijedan proizvođač i model nije toliko prijatno iznenadio, kao što je to Huawei učinio sa svojim Ascend P1 modelom. U ovom trenutku i trenutnoj ponudi dvojezgarnih smartfona, on je procesorski najbrži model koji možete sresti na tržištu, tačnije, koji ćete sresti tokom ovog meseca, kada bude izašao. Naravno, izlaskom Samsung Galaxy S3 modela, i sa sve većom pojavom Quad-core modela, stvari će se svakako promeniti i uvek će biti bržih modela, ali do tada, ovo je itekako najbrži dual-core telefon koji smo imali priliku da testiramo. Pogledajte našu kratku prezentaciju Huawei Ascend P1 modela:

      On po procesorskoj snazi prevazilazi čak i Samsung Galaxy S2 i Galaxy Note modele, koji važe za jedne od najbržih, ali je u poređenju sa njima slabiji u grafičkom delu. Njegova brzina svakako nije sve što ovaj model ima da ponudi. On nudi dosta privlačan dizajn, veoma je lagan i tanak, solidno izrađen i lepo leži u ruci. Super Amoled ekran rezolucije 960 x 540 će vam nuditi jako dobar kvalitet slike i odlične uglove gledanja, a zaštićen je Gorilla staklom.

      Veliki broj korisnika će svakako privući i njegov Stock Ice Cream Sandwich operativni sistem, koji vam pruža čisto Google iskustvo na ne-Google modelu. 3D interfejs je takođe jako zanimljiv, i možete ga isključiti po želji i vratiti se Stock ICS interfejsu, što je dobra stvar. Telefon je veoma brz u realnom radu, kretanju između ekrana i po menijima, ali je takođe dosta brz i pri surfovanju internetom. Ovaj model nam je pružao do sada najviše rezultate testove, i trenutno je zaista najbrži u dualcore smartfon tržištu. Jedine zamerke koje imamo na ovaj model, mogu biti onemogućen pristup bateriji, PenTile matrica i dosta skromno 4GB skladište, što i nisu baš mane koje bi mogle da odvrate većinu od kupovine.  Ovaj model će vam takođe ponuditi i jako dobru 8MP kameru sa 1080p snimanjem, što je svakako još jedan plus. Ostaje pitanje cene ovog modela, ali od Huawei-a očekujemo da postavi nešto pristupačniju cenu od modela drugih proizvođača sa sličnim karakteristikama. Huawei Ascend P1 nam se jako dopao, kako hardverski, tako i softverski, tako da ćemo mu čak i pre njegovog zvaničnog pojavljivanja dodeliti Highly Recommended nagradu. Onima koji su zainteresovanii za ovaj model, reći ćemo da bi on trebao da se pojavi tokom maja meseca, ali tačan datum i cena za sada ostaju nepoznati. Prednosti
      – Veoma lagan, tanak i prijatan za držanje – Super Amoled 960 x 540 ekran sa Gorilla Glass zaštitom – Stock Ice Cream Sandwich operativni sistem – Izuzetno moćni 1.5 GHz Cortex A9 dvojezgarni procesor – Veoma lep opcionalni 3D interfejs – Dobra 8MP kamera sa 1080p video snimanjem – Dobra dužina trajanja baterije – MHL USB podrška Mane – 4GB skladište je dosta skromno – Onemogućen pristup bateriji
      Cena:  trenutno nepoznata – testni uzorak Uređaj na test ustupio Huawei .

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      Testirali smo: Motorola RAZR 50 Ultra