Motorola Moto G7 Plus (Video)

Motorola Moto G7 Plus (Video)

Biti top model je velika odgovornost i obaveza. Istovremeno i mala kontradikcija, budući da govorimo o klasi telefona čija najskuplja varijanta dostiže 300-ak evra u maloprodaji. Drugim rečima, Moto G7 Plus ima veliku obavezu - da odbije nasrtaje brojnih konkurenata u srednjoj klasi, ali i da to učini dovoljno ubedljivo da nas sve uveri da je to i dalje odličan, pametan i racionalan izbor u ovoj kategoriji. Može li to da učini?

    Sadržaj

      Motorola se baš potrudila kada je reč o G7 Plus telefonu. U odnosu na prethodnu godinu, napredak je prisutan na svim poljima. Istovremeno, telefon je praktično u svemu barem nešto bolji od ostalih članova familije, izuzimajući ipak nedostižni G7 Power sa monstruoznom baterijom od 5000 mAh, koga jednostavno po tom kriterijumu nije moguće stići. No, telefon ima stereo zvuk, kamera je bolja, čipset je nešto brži i tako dalje – svakako ima razloga zašto bi se neko opredelio za G7 Plus, i u apsolutnom smislu, a i u relativnom smislu naspram drugih članova G7 familije.

      No, postavlja se pitanje da li je to dovoljno i da li je dovoljno dobro? Konkurencija je nikad oštrija, i upravo u ovoj cenovnoj klasi je to ponajviše izraženo. Moto G7 Plus stiže po ceni od 35.999 dinara, odnosno oko tik iznad 300 evra. I sami veoma dobro znate koliko je u tom idealnom omeru sada užareno. Svi ciljaju tu grupu proizvoda i svi nude veoma, veoma ubedljiva rešenja. Može li se G7 Plus odupreti na način na koji je to njegov prethodnik prošle godine učinio?
      Dizajn
      Moto G7 Plus stiže u kompletnom pakovanju. Zanimljivo je da je već unutar kutije došla smeštena u silikonsku futrolu, što je pristup koji smo videli na svim modelima nove Moto G7 serije. Od ostalih stavki, zatičemo SIM iglicu i – punjač. Reč je o brzom Turbo Power punjaču, koji je u stanju da puni telefon snagom od čak 27 W, što znači da će telefon vrlo brzo i lako biti dopunjen.

      Ono što je zanimljivo jeste da je kabl zapravo USB-C-to-USB-C tipa. Drugim rečima, moraćete sami da se pobrinete da nabavite kabl kojim biste povezivali telefon na standardni USB port računara ukoliko nemate USB-C. Ovo rešenje prvi put vidimo i, iskreno rečeno, pomalo je nepotrebno jer samo komplikuje stvari. Pride, sa dva USB-C kabla koja smo imali u trenutku testiranja, jednim custom i jednim od Honor View 20 Pro telefona, Moto G7 Plus nije bio sasvim funkcionalan, pa se mogao puniti dok je povezan na PC, ali je prebacivanje podataka bilo nemoguća misija.

      Ukoliko ste gledali naš unboxing, onda veoma dobro znate da Moto G7 i Moto G7 Plus nalikuju jedan drugom kao jaje jajetu. Tu i tamo postoje određene razlike, ali su one veoma male. Da se mislilo na zajedničke gene u izradi govori i što Mogo G7 ima sve potrebne otvore za stereo zvučnik u vrhu, samo što tog zvučnika nema, za razliku od Plus varijante.

      Sve u svemu, G7 Plus ima izrez na sredini ekrana – daleko manji od standardnih izreza na koje smo navikli, ali opet malo duguljastiji nego što to gledamo na najnovijim telefonima u ovoj generaciji, sa dewdrop / teardrop izrezima. Ti izrezi su minimalni i kružnog su oblika. Kod Motorole je to prosto malo veće. Slično možemo reći i za bočne ivice, naročito donju, koja je primetno deblja od ostalih. Tu je smešteno i Motorola ime.

      Kvalitet izrade je vrlo dobar, što potvrđuje upotreba Corning Gorilla Glass 3 stakla. Ono je korišćeno i spreda i otpozadi, slično kao na prošlogodišnjim telefonima, ili kao na ovogodišnjem G7. Takođe, GF7 Plus koristi p2i “nanos protiv kvašenja”, što je pomalo eufemističan način da se poruči da telefon ima određeni stepen otpornosti na vlagu, ali da ipak verovatno nije pametno ispustiti ga u baru ili ga potopiti u vodu na bilo koju dubinu.

      Izgled telefona je identičan G7 modelu i nepogrešivo odaje Motorolu. To ne kažemo samo zbog Motorola logotipa na dnu prednje strane, koje je i nešto deblje u odnosu na druge stranice telefona. Pozadi imamo klasičan kamera modul, sa ispupčenom kružnicom sa dva senzora, podeocima na toj kružnici, i dual-LED blicem. Cela konstrukcija kao da pravi “smajli lice”. Ispod ovog modula se nalazi skener otiska prsta, na kome je utisnut logo proizvođača.

      Sa desne strane se nalaze kontrolni tasteri telefona, pri čemu je Power taster naboran, pa ćete ga uvek lako pronaći. Na vrhu se nalazi SIM slot, sa tri slota – dva za SIM i još jedan, odvojen, za memorijske kartice. Što je lepa vest, jer nećete morati da birate između proširenja memorije i druge SIM kartice, kao što biste morali da je reč o hibridnom Dual SIM rešenju.

      Na samom dnu zatičemo USB-C port, koji je karakteristika svih boljih modela G7 serije. Levo i desno od njega su smešteni zvučnik i 3,5-mm konektor za slušalice, koji je uvek lepo videti. Moto G7 Plus je veoma dobar i robustan telefon koji ostavlja utisak kvaliteta, i to je verovatno najbitnije u celoj priči. Sa blagim zakrivljenjima na zadnjoj stranici, izvanredno leži u ruci. Za sada sve ide dobro…Motorola je svoj telefon opremila Snapdragon 636 čipsetom, koji je veoma dobar izbor za telefone ove kategorije. Međutim, da li je i dovoljan? U ovoj cenovnoj klasi od oko 300 evra ćete naći i telefone sa bržim čipsetovima. To ne znači da su ti telefoni podjednako dobro zaokruženi proizvodi, ali ko kupuje po hardverskoj snazi, odnosno procesoru, verovatno će konstatovati da ima onih koji daju više za te pare.
      [modul]specifikacija=9653[/modul]
      Sam Snapdragon 636 raspolaže sa osam jezgara. Ona rade na taktovima do 1.8 GHz i reč je o Kryo 250 jezgrima. Za grafiku je zadužen Adreno 509, tako da su performanse u suštini više nego pristojne i niko se neće žaliti na nedostatak snage ili situaciju u kojoj mu telefon preskače u animacijama ili zastajkuje.
      g7plus_antutu_s.jpg
      G7 Plus, baš kao i ranije testirani G7 i G7 Power, stiže sa 4 GB RAMa i 64 GB skladišnog prostora! Skladište telefona se može proširiti putem microSD slota. G7 Plus ima Dual SIM slot, u kome postoji izdvojeno mesto za microSD karticu. Drugim rečima, nećete morati da birate između druge kartice i proširenja memorije. Ovo je korisno ne samo za obične, već i za poslovne korisnike.
      g7plus_geekbench_s.jpg
      Kao i uvek, testirali smo telefon u najpopularnijim sintetičkim aplikacijama da bismo vam dočarali rezultate i ponudili eksplicitne brojke. Te rezultate možete videti na priloženim skrinšotovima. Dolazimo do priče o softveru. Kao što dobro znate, tu Motorola isporučuje nešto sasvim posebno, što mnogi korisnici percipiraju kao veliki adut u današnjem vremenu, jer koristi izvorni Android sa par specifičnih mogućnosti i opcija po kojima su proizvodi ove kompanije postali prepoznatljivi.
       g7plus_gfxbench_s.jpgOdlične vesti za sve softverske puriste koji žele izvorno iskustvo: Motorola koristi Android 9 Pie u izvornoj formi i u novoj generaciji nastavlja sa time. Mnogi korisnici preferiraju čisto Android iskustvo i postoji puno razloga za to. Neki samo misle da niko ne može bolje da odradi interfejs od samih kreatora operativnog sistema. Drugi samo vole Google i žele da imaju isti osećaj u korišćenju kao na uređajima koje on potpisuje. Najzad, postoje i oni koji to vole iz čisto praktičnih razloga – nema dodatnog sloja softvera koji opterećuje hardver, uređaj je manje opterećen, više je resursa na raspolaganju, a telefon se može veoma dobro prilagoditi potrebama samog korisnika.
      g7plus_softver1_s.jpg
      Sve u svemu, Moto G7 Plus koristi Android 9 Pie operativni sistem, najnoviju iteraciju softvera kompanije Google. Telefon je i deo Android Enterprise Recommended programa, baš kao i ostali uređaji G7 serije. Drugim rečima, poseduje sertifikat da je spreman za poslovnu upotrebu. To će sasvim sigurno ohrabriti mnoge firme da se opredele za G7, baš kao i druge modele ove familije.

      S druge strane, izostavljanje korisničkog interfejsa ima i nekih drugih strana. Često proizvođači telefona ubace nešto što je prilično korisno, ili odrade optimizacije kakvih prosto nema na regularnoj verziji “čistog” Androida. Vanila Android stiže sa standardnim interfejsom, koji ima Google feed ekran skroz levo, kao i App drawer i nove notifikacije. Tu je i One-Button Nav sistem korišćenja telefona putem gestova – svajp ulevo da se vratite, svajp udesno za prebacivanje među aplikacijama, svajp uvis za task switcher…

      Motorola je dobro poznata po uvođenju velikog broja gestova u korišćenje telefona. Gestovi su u međuvremenu postali popularni među mnogim proizvođačima, a neki su uključeni i u vanila Android 9 Pie. No, Motorola uspeva da ostane koji korak ispred, ponudivši tako dodatne funkcionalnosti koje zaokružuju iskustvo korišćenja mobilnog telefona.
      g7plus_motoact1_s.jpg
      Svi ovi dodaci su objedinjeni u Moto App, iz koje možete da aktivirate Moto Display i Moto Actions, ali i isto tako da testirate kako funkcionišu pojedini delovi telefona. Moguće je aktivirati Peek Display opciju, koja služi da pokaže korisniku sat i obaveštenja kada podigne telefon, slično kao što radi Always On Display kod telefona sa OLED ekranom. Attentive Display je takođe nova opcija, i služi da drži ekran otključanim sve dok gledate u njega.

      Naravno, u Moto Actions zatičemo stare, dobre poznanike poput protresanja telefona da upalimo baterijsku lampu, brzog rotiranja da aktiviramo kameru i prelazimo sa prednje na zadnju kameru i obrnuto. Sve ove opcije i još mnogo njih su dostupne iz Moto Actions panela, pa preporučujemo da pogledate šta je sve na raspolaganju i šta biste želeli da (de)aktivirate, u skladu sa svojim željama i potrebama.

      Što se bezbednosnih opcija tiče, one su standardne. Verovatno najpouzdaniji i najbrži je skener otiska prsta na poleđini. Na raspolaganju je i Face Unlock opcija, koju takođe možete upotrebljavati da otključavate telefon, uz razne poznate varijante kao što su pin ili iscrtavanje određene šeme na ekranu.

      Kao što smo spomenuli u hardverskoj sekciji, telefon radi prilično brzo i živahno. Nijednog trenutka ni u jednom realnom scenariju nismo osetili da nam nešto fali. Na raspolaganju je dovoljno memorije, procesor je korektno brz, a ekran nije neke naročito velike rezolucije. Najzad, u ovom segmentu dolazi do izražaja i to što telefon nema nikakav dodatni sloj softvera koji bi uticao na performanse.
        
      Ekran
      Moto G7 Plus stiže sa veoma dobrim ekranom, istim onim koji smo zatekli u G7 modelu. Reč je o LTPS IPS dijagonale 6,2 inča, sa odnosom stranica od 19 : 9. Rezolucija iznosi 2270 x 1080. Gustina prikaza stoga iznosi oko 405 ppi, što je u rangu flagship modela raznih proizvođača. Da ne zaboravimo da ponovo spomenemo da je ekran zaštićen Corning Gorilla 3 staklom.
       
      Ivice su nešto izraženije, ali i prilično zaobljene u ćoškovima. Pri vrhu je izrez nešto izraženiji, ali i debljina stranice. No, postoji osnov za to. Najpre, tu je morao biti smešten zvučnik slušalice. Isto tako, pored prednje kamere su ambijentalni senzor osvetljenja, zajedno sa proximity senzorom, koji je morao biti tu implementiran da bi određeni gestovi mogli da funkcionišu. Suština je u sledećem – kada smo prvi put videli fotografije Motorola telefona nove generacije, G7 i G7 Plus su nam delovali vrlo simpatično jer su imali manje izreze od svih dotadašnjih telefona, ali su se u međuvremenu pojavili razni rivali koji su doneli još manji izrez.
      g7plus_ekran_s.jpg
      Android 9 Pie nudi dosta opcija za prilagođavanje interfejsa, pa je tu mogućnost biranja između režima vibrantnih, zasićenijih boja i standardnog prikaza. Takođe, tu su i opcije filtriranja plavog svetla, noćnog čitanja i slično, kao i razne standardne opcije za podešavanje prikaza. Ne zaboravimo ni na Moto Display opcije softverskih dodataka, o čemu smo već pričali.

      Zvuk
      Moto G7 Plus je jedini telefon u Moto G7 seriji, i jedan od retkih u svojoj kategoriji, koji stiže sa podrškom za stereo zvuk. Jedan zvučnik je pozicioniran na dnu telefona, desno od USB-C porta. Drugi je, u tradicionalnom Motorola stilu, zapravo zvučnik slušalice koji služi i kao drugi zvučnik. Pozdravljamo ovu mogućnost i zapravo ovo je jedan od najpristupačnijih telefona sa stereo zvukom, ako ne i najpristupačniji koliko nam je poznato, makar na srpskom tržištu. Ukoliko grešimo, voleli bismo da nas ispravite u komentarima i saznamo koji je to pristupačniji telefon sa stereo zvukom.
      g7plus_audio_s.jpg
      Osim toga, Moto G7 Plus ima 3,5-mm konektor, što nam se dopada, posebno u vremenu gde sve više proizvođača priča o njegovom odstranjivanju, čak i iz telefona ove kategorije. Isto tako, G7 Plus podržava FM radio. Morate da koristite slušalice koje funkcionišu poput antene. Slušalice se ne isporučuju u paketu, ali ćete se, uvereni smo, veoma lako snaći. Najzad, telefon podržava Dolby Audio, pa imate na raspolaganju nekoliko softverskih modova prilagođavanja.
      Baterija
      Nažalost, Motorola Moto G7 Plus nije tako dobar kada je baterija u pitanju. Posebno se to odnosi na standby režim, u kome telefon gubi dosta procenata baterije. U principu, od baterije kapaciteta čak 3000 mAh se očekuje više. Tim pre što telefon koristi inače relativno štedljivi Snapdragon 636 čipset koji smo testirali već nekoliko puta, i nikada nam baterija nije ovako kratko trajala. U prethodnim testovima Moto G7 serije smo izrazili uverenje da bi nakon dužeg korišćenja telefona Android 9 Pie “pohvatao” navike korisnika moglo da se obezbedi par sati dužeg rada. I dalje smo tog mišljenja, ali ostaje činjenica da rezultati nisu ništa naročito.

      Nakon 10 sati YouTube videa, ostaje 18% baterije. Svega 1% iznad Moto G7. Ukupno beležimo tek nešto preko 10 sati uključenosti ekrana. Od Motorole smo navikli na više po ovom pitanju, a činjenica je da se od 3000 mAh baterija već dugo vremena izvlače bolji rezultati. U praksi, možete da očekujete do jednog dana intenzivnije upotrebe.
      g7plus_baterija_s.jpg
      S druge strane, telefon se isporučuje sa turbo punjačem, što je srećna okolnost. Drugim rečima, veoma ćete brzo dopuniti bateriju preko USB-C porta. Punjač od 27 W garantuje da ćete za samo pola sata dopuniti bateriju do 79%. No, obratite pažnju na našu konstataciju iz uvoda – kabl je USB-C-to-USB-C tipa. Moto G7 Plus stiže sa veoma interesantnim mogućnostima i opcijama kada je kamera u pitanju. Imamo dve zadnje kamere, mogućnost snimanja 4K videa (i to i na prednjoj i na zadnjoj kameri), stabilizacijom…Kompanija se ponosi radom na ovoj kameri – s puno razloga, to već sada možemo reći. Odlična kamera, uz poneku tradicionalnu boljku, ali uskoro nešto više o tome.
       
      Motorola aplikacija je prilično dobra i odlično osmišljena, te lako i intuitivno prolazite kroz režime snimanja i odgovarajuće menije. Istovremeno, to je jedna stavka koja se ne oslanja na izvorno Google rešenje, već je aplikacija koju je Motorola izradila sama. Na dnu ekrana su tri ikonice – za snimanje fotografija, videa i pristupanje raznim opcijama. Najbitnije opcije su dostupne direktno sa glavnog ekrana, uključujući i HDR i blic, a prisutna je i opcija profesionalnog režima iz koga se može podešavati puno parametara fotografisanja.



      U glavnoj ulozi na G7 Plus telefonu je senzor od 16 MP, praćen pomoćnim senzorom od 5 MP. Potonji služi samo za efekat dubine, tako da sve važne funkcije obavlja veći senzor. On podržava Phase Detection autofokus, kao i optičku stabilizaciju. Otvor blende je deklarisan na f/1.7, a veličina piksela je 1.22 mikrometra. Otvor blende na pomoćnom senzoru je f/2.2. Najzad, G7 Plus podržava dual LED dual tone blic.



      Pomalo nas je iznenadilo što boje nisu baš tako verne kao inače na Motorolama. Budući da je to bila jedna od glavnih karakteristika telefona ovog proizvođača u širem smislu, nismo mogli da to ne primetimo. Doduše, verovatno je tome pomoglo i što smo istovremeno testirali praktično sva četiri telefona Moto G7 serije, pa se razlike među njima momentalno uočavaju.



      Postoje određene stavke koje su interesantne u situacijama kada snimate grupu ljudi. Recimo, tu je All in Focus opcija, koja će za potrebe snimanja praviti više fotografija, pa onda od njih napraviti jednu fotografiju gde su svi u fokusu. Razmišljajte o tome kao obrnuto od blura/bokeha, gde telefon koristi nekoliko fotografija da napravi jednu u kojoj su svi u fokusu, što snimanjem samo jedne fotografije ne bi bilo moguće. Telefon ima i interesantnu mogućnost automatskog snimanja kada se svi subjekti na slici osmehuju. Prisutne su i rudimentarne AI mogućnosti ukoliko se uključi Smart Composition opcija.



      Sve u svemu, postoji sklonost ka nešto tamnijem koloritu. Delovi scena koji su i inače tamni su zaista izraženo tamni, a tu imamo situaciju da čak ni HDR ne pomaže toliko. No, ono gde će HDR pomoći i gde svoj posao obavlja fantastično jeste izvlačenje određenih detalja iz senke, što mu i jeste glavni zadatak. Zaista smo mišljenja da G7 Plus to obavlja na odličan način i komotno možete ostaviti podešavanje HDR-a na Automatic bez bojazni da će se u nekim okolnostima to negativno odraziti na vaš snimak.



      Istovremeno, HDR pomaže dinamičkom opsegu. Dinamički opseg nije naročito dobar. Međutim, oduševljava oštrina i detaljnost fotografija. Za telefon od 300 evra, ovo je na izuzetnom nivou. Zaista, imamo utisak u pojedinim trenucima da snimamo flagship telefonom. Generalno, bićete veoma zadovoljni iskustvom snimanja na Moto G7 Plus uređaju. Ukupan utisak je veoma, veoma pozitivan. Doduše, dokle god je osvetljenost na nivou. Jer standardna boljka Motorole je snimanje u uslovima slabijeg osvetljenja. Kako se tu pokazuje G7 Plus?



      Odgovor na to pitanje je: “Ne naročito dobro, mada nešto bolje od ostatka G7 familije”. Iskreni da budemo, nismo preterano oduševljeni, mada vidimo da je telefon sklon zadržavanju kolorita pri noćnom snimanju, što je retkost čak i među najskupljim modelima i što treba pohvaliti. Opet, količina šuma je znatna. Vidimo da neki proglašavaju Moto G7 Plus šampionom noćnog snimanja u njegovoj klasi, ali ne možemo da se složimo sa time.



      Za potrebe poređenja, vratili smo se na naše fotorgafije snimljene za potrebe testa Huawei P Smart 2019 modela. Iskreni da budemo, smatramo da taj telefon pravi primetno bolje noćne snimke, posebno zahvaljujući posebnom modu noćnog snimanja. Jedina ograda u tom smislu može biti što su snimci tim telefonom pravljeni usred zime, po velikom snegu, koji je možda uticao da osvetljenost bude izraženija. No, kako bilo, G7 Plus definitivno pravi bolje noćne snimke od ostatka G7 familije, i prosečne noćne snimke generalno.



      Prednja kamera svoj posao obavlja veoma dobro. Selfiji su detaljni i sasvim pristojni za kameru fiksnog fokusa, koji je očito dobro odmeren.  Ponovo, imamo situaciju da je senzor malo iznenađenje – 12 MP je u pitanju. On ima veličinu piksela od 1.25 mikrometara, što je čak nešto više od glavnog senzora, ali i sposobnost 4K video snimanja. Opet, pošto nema stabilizaciju ni napredno fokusiranje, ne možemo reći da oduševljava, ali eto, dobićete nikad detaljniji selfi snimak, što je retkost u klasi.



      Najzad, stižemo do udarne stavke telefona kada je kamera u pitanju, na kojoj je Motorola puno radila. To je video snimanje. Praktično svi G7 telefoni podržavaju 4K snimanje i to ste u našim testovima već mogli videti. Ipak, Moto G7 Plus to čini na najbolji način, u smislu da su njegovi snimci najbolji. Sa druge strane, ni njegovi 4K snimci nisu stabilizovani, već stabilizacija postoji u 1080p rezoluciji i to u 30 fps. To je mod koji preporučujemo i u kome se video snimci pokazuju odličnim. Isto tako, moguće je snimanje u 1080p u 60 fps ili slow motion snimanje u 720p pri 240 fps ili 1080p pri 120 fps.Moto G7 Plus je prethodne godine bio najbolji telefon srednje klase u momentu kada se pojavio među svim modelima na našem tržištu. Ove godine je situacija uzavrela i u cenovnoj klasi od oko 300 evra imamo pravi pravcati lom, gde se situacija menja maltene iz nedelje u nedelju. Dominaciju kakvu je imala prethodne godine, Motorola verovatno neće ponoviti – niti bi bilo fer očekivati to od nje.
       
      Motorola ima nekoliko jakih aduta. Pre svega, reč je o telefonu dosta ujednačenih karakteristika. Nažalost, ispostavlja se da je u praksi jedina slaba tačka baterija, gde se danas prosto ne sme biti iza konkurenata. Međutim, tu je dosta “sitnih” detalja koji mogu puno značiti i koji se ne viđaju među konkurentima. 27 W Turbo punjenje, stereo zvuk, veoma dobra kamera i video snimanje…sve to može puno značiti korisnicima.
       motog7plus_11_s.jpg
      Najzad, tu su još dva veoma značajna aduta. Moto G7 Plus nudi izvorno Android iskustvo, bez maltretiranja korisnika dodatnim interfejsom ili bloatware aplikacijama. No, druga strana te medalje jeste što nema ni posebnih optimizacija, a korisnici sa ovolikim protokom vremena uglavnom i jesu navikli na neki od interfejsa. Na samom kraju, tu je Motorola program “Probaj Motorolu”, što znači da telefon možete vratiti u roku od mesec dana ukoliko vam se ne sviđa, pa stoga kupovina G7 Plus uređaja zaista ne predstavlja nikakav rizik – ukoliko niste zadovoljni njegovim balansom, uvek možete da ga vratite. Generalno, Motorola je uradila veliki posao sa G7 serijom i G7 Plus je očigledno među najzanimljivijim uređajima na tržištu. Da li i najzanimljiviji, ostavljamo vama da procenite.
      Prednosti:
      – Čist Android 9 Pie – Mogućnosti Motorola softverskih dodataka (kontrola telefona, gestovi…) – Dobar ekran – Turbo punjenje 27 W – Stereo zvuk – Veoma dobra kamera
      Nedostaci:
      – (Uslovno) Neki od konkurenata nude više performansi za uložen novac – Pomalo razočaravajuća baterija
      Uređaj na test ustupila Motorola.

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      Testirali smo: Motorola RAZR 50 Ultra