Tesla Smartphone 6

Tesla Smartphone 6

Pred sobom imamo prvi srpski smartfon - nazvan Tesla Smartphone 6, iza koga stoji domaća kompanija ComTrade. Sasvim je sigurno da će izazvati brojne reakcije i pobuditi veliko interesovanje, budući da se radi o, za ovu zemlju, veoma značajnom proizvodu. No, jedno je sigurno - pred nama je veoma interesantan mobilni telefon, plasiran u kategoriju pristupačnih uređaja. Kako se pokazuje u praksi?

    Sadržaj

      Dragoljub Radovanović
      Tesla Smartphone 6 je stigao a mi smo se našli u prilici da testiramo prvi pametni telefon pod ovim brendom: nakon nekoliko izuzetno uspešnih modela tableta pod imenom Tesla, sada je tu i prvi telefon.
      No pre nego se pozabavimo ovim telefonom i našim utiscima tokom (moramo reći, kratkog i aktuelnosti radi, hitnog) testiranja imamo potrebu da kao uredništvo ovog sajta, bez ikakvih potreba da se bavimo bilo kakvom vrstom advokature, kažemo par reči – jer atmosfera linča i nas počinje da smara (moramo reći poneku reč u slengu). Želja nam je da ukoliko želite da komentarišete, komentarišete uređaj, način testiranja, da se (ne) složite sa našim zaključcima, ali da se ne bavimo temama kojima se većina ljudi u našoj zemlji bavi…jer ovaj sajt je po pitanju kvaliteta posetilaca i njihovog tehničkog znanja, verujemo, daleko iznad drugih portala u ovoj zemlji. Naše je da testiramo i prikažemo uređaje najbolje što možemo i umemo: i to važi za sve, za svaki brend. Nigde ne tvrdimo da smo samo mi i jedino mi u pravu: tako je i po pitanju Tesla uređaja, kome se dopada kupiće ga, kome se ne dopada – neće. Jednostavno…
      tesla_smartphone_6_pocetna_3_s.jpg
      Tesla brend je dočekan na dva načina na našem tržištu: jednima se ideja veoma dopala, drugi ne biraju način da je ocrne. Ko ima pravo da koristi Tesla brend? Gde se traži dozvola tog tipa? Da li je recimo najveća firma iz susedne zemlje mogla isto tako da svoj brend umesto ….. nazove Tesla? Jer podsetimo se, Tesla je rođen u Gospiću (to jest, u Smiljanima kraj Gospića) u srcu Like…ko bi nam onda bio kriv što se neko setio pre nas? Odakle Ilonu Masku mogućnost (pravo) da stoji na čelu kompanije pod imenom Tesla Motors kad je Nikola Tesla bio Srbin? I tako, bezbroj pitanja u krug…mogli su i Kinezi da naprave Tesla brend!? I šta bi onda…eto kakvi smo mi ljudi, setili se ljudi, kada mi već nismo. Ej, Kinezi se setili a mi nismo. I opet bi nam neko drugi bio kriv, a nama neprijatelji ne trebaju…sami sebi smo dovoljni.
      Pošto smo možda malo upoznatiji sa stanjem na tržištu od prosečnog čitaoca, reč je i da kažemo koje slovo na mnogobrojne teme koje se pokreću. Nadamo se da će ih neko prihvatiti kao razumno objašnjenje, pa čak i da ih ne prihvati, barem će saznati i drugu stranu medalje – aspolutno svako od nas treba da ima sve relevantne činjenice pred sobom, a stvar zaključka je ipak čist individualizam i pravo svakoga od nas.
      Kako i gde se prave uređaji?
      Mobilni telefoni se prave u Kini: tačka. Mobilni telefoni se ne prave u Srbiji, tačka. Mobilni telefoni se ne prave u SAD, Nemačkoj, Engleskoj, Poljskoj, itd…mobilni telefoni se prave u Kini, tačka. Kineska fabrika se ne nalazi u Srbiji, ma koliko mi naivno pomišljali da bi se to moglo dogoditi jer nezadrživo grabimo sa platama na dole, i jelte, možemo da pravimo sve kao Kinezi, jer smo jeftina radna snaga a i nemamo posla. Netačno. Srbija je daleko od Kine, tačno. Ako nam zafali kontejner ekrana, ne možemo čekati 45 dana dok stigne kontejner jer radnici za to vreme ne mogu da čačkaju nos, već treba da proizvode. A da napravimo i fabriku ekrana, fabriku šrafova uzgred?
      Fabrika za proizvodnju modernih mobilnih telefona košta otprilike koliko najvrednije javno preduzeće kod nas: to znači da srpski, ili ako hoćete, domaći telefon nećemo videti nikada. Vreme EI Niš-a je prošlost. Čak ni ideja o otvaranju takve fabrike od strane nekog stranog giganta – nije realna. Upravo taj gaf i priča o „prvom domaćem tabletu“ je Tesla brend koštala te količine negativnog marketinga. Da te kratke fraze nije bilo pri lansiranju prvog tableta, ne bi ni izbliza bilo toliko buke oko svega…
      tesla_smartphone_6_pocetna_2_s.jpg
      Fabless proizvođači
      Žao bi nam bilo da vam pokvarimo užitak informacijom da mnogi od vaših omiljenih proizvođača uopšte nemaju svoje proizvodne kapacitete. Da vam ne kvarimo baš dečačke snove i pretvorimo ih u razočaranje, ali da pomenemo da najmanje pet brendova mobilnih telefona i tableta koji se prodaju u našoj zemlji nemaju sopstvene fabrike već na identičan način kupuju uređaje u Kini i brendiraju ih u skladu sa imenom. Isto to recimo važi za neke proizvođače kulera, računarskih kućišta i napajanja. Nećemo navoditi njihova imena ali to i sami možete naslutiti oduzmete li od svih prisutnih vendora na domaćem tržištu imena slavnih – samo će vam se reći. I to nije ništa neobično u svetu biznisa, svaka regija ako ne baš svaka zemlja, ima lokalno prepoznat brend koji po nepisanom pravilu, uzimaogroman procenat tržišnog učešća zbog svoje prilagođenosti podneblju, odnosu cena – kvalitet i drugo. Pre nekog vremena je upravo na Benchmarku osvanula vest o brendovima koji dominiraju na tržištima tableta i jeftinih smartfona u pojedinim zemljama zapadne Evrope – nikada nismo čuli za njih.
      Kina – obećana zemlja?
      Tako je, i vi možete otići u Kinu, napraviti svoj brend i poslovati na tržištu Srbije ili bilo koje druge zemlje. Naravno, ukoliko vam uspe takav poduhvat – da je lako, svima bi uspevalo. Prvi takav slučaj kod nas bio je Blueberry, još pre nekoliko godina: u pitanju je projekat firme Pin Computers iz Novog Sada i Blueberry se relativno dobro nosio sa konkurencijom, dok je ona još bila u povoju. Konkurenti Blueberry-ja nisu bili Samsung, Acer, Toshiba ili ASUS, već brendovi baš poput Blueberry-ja, začeti na skoro istovetan način: samo je pitanje ko se i koliko posvetio kvalitetu proizvoda koji izlaze iz fabričkih postrojenja. U tom smislu je razlika između Tesla i prethodnog brenda evidentna: ne navijamo ni za koga, u obe kompanije imamo mnoštvo prijatelja.
      tesla_smartphone_6_pocetna_4_s.jpg
      Imati ljude na licu mesta koji će ispratiti proizvodni proces, kontrolisati da li je svaki telefon izašao iz fabrike testiran – to je zapravo ono što košta i poskupljuje celu priču!
      Razgovarali smo sa ljudima iz Comtrade-a koji su zaduženi za Tesla projekat: naravno da nije sve to tako jednostavno, pošaljite nam hiljadu-dve-pet telefona i posao cveta. Naravno da nije tako. Inspekcija na licu mesta, kontrola kvaliteta, to su kritično bitne stvari. Imati ljude na licu mesta koji će ispratiti proizvodni proces, kontrolisati da li je svaki telefon izašao iz fabrike testiran – to je zapravo ono što košta i poskupljuje celu priču! Jedna interesantna priča iz razgovora sa Željkom Đurićem, menadžerom Tesla brenda: „…Već odabir ekrana, odnosno dobavljača koji treba da isporuči displeje za telefon, može biti problem. Daćemo primer…pre početka izrade telefona, prikupljate ponude proizvođača komponenti. Na uzorku jednog od njih, od hiljadu displeja – čak 370 nije zadovoljilo kvalitativni kriterijum. I to je zapravo razlog zbog čega je bitno imati nekoga na licu mesta. Zamislite da smo odabrali tog dobavljača na osnovu jednog ili dva uzorka. Ja sam od početka godine čak 60 dana proveo u Kini, birao, pregovarao, pratio, menjao, da nema toga, mogli bismo samo da se hvatamo za glavu kada krene prodaja…“
      Alibaba i slični sajtovi
      Na kineskim sajtovima se sve može pronaći, šta vam duša poželi. Na koji god proizvod da pomislite, lako se može pronaći pandan na dalekoistočnom tržištu, naravno, po nižoj ceni. Tržište je otvoreno, nakon tolikih godina sada se najnormalnije može poručiti šta god poželite: imali smo prilike da čitamo brojna iskustva po tom pitanju, i na našem forumu i na drugim sajtovima. Sve može da prođe u najboljem redu, ali može da se desi i nešto sasvim obrnuto – jer kako god, kupujemo mačku u džaku.
      Da li nam je stigao baš onaj uređaj koji smo poručili, koliko su ispali troškovi dostave i carinskih zavrzlama, koliko smo čekali na uređaj, da li je sve onako kako je predstavljeno na slikama. Da li je HD ekran zaista HD ili je stigao sa ispranim bojama, možda nekim mrtvim pikselom, kome da se žalimo, kako da servisiramo uređaj? Ne navodimo mi ni na čiju vodenicu, samo pričamo o realnim stvarima, svako može ove rečenice aspolutno da ignoriše i nastavi po svom.
      tesla_smartphone_6_pocetna_5.jpg
      …ispričasmo se
      Eto, rekli smo šta smo imali…imali smo potrebu da ovo napišemo, jer i nama su dozlogrile priče, da li je Tesla prvi domaći brend ili nije, zašto neko koristi ime Tesla, da li je ovako ili onako, zašto košta ovoliko ili onoliko. Ništa od ovoga ne morate da uvažite, ali bilo bi lepo da pročitate a zaključke ćete doneti sami. Vaš dinar, vaša odluka: jasno nam je da je svakome od nas izuzetno stalo da prođe jeftinije – a bolje. U tom smilu ne želimo ni u šta da vas uveravamo, samo da vam predočimo kako stvari stoje. Pređimo na test prvog Tesla telefona…Tesla Smartphone 6 je prvi ComTrade-ov telefon koji će od petka 24.7.2015 biti dostupan u prodavnicama, a u narednom periodu planirani su Tesla 3 i 9 modeli koji upotpunjuju Teslinu formulu za ključ univerzuma koji leži u brojevima 3, 6 i 9.
      U narednom periodu planirani su Tesla 3 i 9 modeli koji upotpunjuju Teslinu formulu za ključ univerzuma koji leži u brojevima 3, 6 i 9
      Čipset koji se ovde koristi ne dolazi od firme Intel kao što je to slučaj bio do sada sa tabletima, već je reč o rešenju kompanije MediaTek. U pitanju je MT6582 model koji smo nedavno sreli u Lenovo A5000 smartfonu, a takođe i u Alcatel One Touch Idol 2, Pop C7 i Pop C9 telefonima, zatim i Prestigio MultiPhone 5550 DUO, Sony Xperia E4 i Acer Liquid Jade modelima koje smo imali prilike da testiramo.
      tesla_smartphone_6_s.jpg
      Pomenuti MT6582 je dakle čipset namenjen budžetnim smartfonima, tačnije onim modelima koji pripadaju donjem delu srednje klase, baš kao Tesla Smartphone 6. Čipset je sastavljen od četvorojezgarnog Cortex A7 procesora na 1.3 GHz i Mali-400 MP2 grafičkog čipa, a tu je i podrška za DualSim kartice – opcija koja je dostupna na Tesli 6. Veličina skladišta iznosi 16GB, dostupan je i microSD slot za kartice do 32GB-a, a količina radne memorije je 2GB-a. Kamera koja se nalazi na poleđini koristi Sonijev senzor i ima rezoluciju od 13MP, prednja kamera je 2MP, a Tesla 6 Smartphone je opremljen Li-Ion baterijom kapaciteta od 2100 mAh.
      [modul]specifikacija=8745[/modul]Na prvi pogled, moglo bi se reći da Tesla Smartphone 6 podseća na neki model iz Sony Xperia Z linije, ali po obliku takođe i na Tesla H785 tablet. Izgled ovog smartfon je vrlo pristojan, poseduje elegantne detalje i deluje takoreći “skuplji” nego što jeste. ComTrade je već sada dobro poznat po tome što izuzetno vodi računa o pakovanju svojih uređaja, tako da imamo finu belu kutiju sa plavo-crnim apstraktnim detaljima. Dosta je bitnija sama sadržina pakovanja, koji bismo nazvali bogatom, jer poseduje elemente koji obično nisu prisutni kod većine proizvođača. Konkretno mislimo na providnu plastičnu zaštitnu masku, ali takođe i foliju za ekran, pored pljosnatog microUSB kabla i netipičnog 5.5V 0.7A punjača i in-ear slušalica sa mikrofonom.
      tesla_smartphone_6_1_s.jpg
      tesla_smartphone_6_2_s.jpg
      tesla_smartphone_6_3_s.jpg
      Spreda je kompletno crn i neupadljiv a prednja strana nas podseća dobrim delom na Xperia Z1 model, ako izuzmemo da je Tesla Smartphone 6 pločastiji spreda jer nema nikakvih zaobljenja na ćoškovima. Sa druge strane, donja i gornja ivica su kompletno zaobljene baš kao kod pomenutog H785 tableta. Zvučnik za razgovor dolazi u vidu kraće trake smeštene u vrhu pre zaobljenja, neposredno ispod su senzori za blizinu i osvetljenje, a skroz desno u ćošku tu je 2MP prednja kamera. Ispod ekrana tu su skriveni kapacitivni tasteri Menu i Back koji zasvetle belo kada se koriste, a između njih tu je vrlo interesantan futuristički Home taster duguljastog i neobičnog oblika koji je osvetljen svetlo plavom bojom.
      tesla_smartphone_6_4_s.jpg
      tesla_smartphone_6_5_s.jpg
      Bokovi (levi i desni) su čvrsti i izrađeni su od metala i poseduju srebrne hromirane upuštene ivice i šrafiće na krajevima kao ukrasni detalj. Power dugme je smešteno levo i takođe je metalno, na donjoj strani imamo microUSB port, desno pri vrhu su metalni tasteri za kontrolu zvuka, a sa gornje strane nalazi se 3.5mm priključak. Leđa telefona su izrađena od gumirane mat plastike, a pozadi imamo kružnu 13MP kameru na sredini, levo od nje je LED blic, sa suprotne strane nalazi se zvučnik, a ispod je smešten srebrni Tesla logo. Poklopac se otvara sa zarezom za nokat na donjoj strani, a ispod njega se nalaze dva Sim slota, jedan standardni, drugi microSIM, a odmah do njih je i microSD slot. Baterija je naravno izmenjiva i nosi kapacitet od 2100 mAh.
      tesla_smartphone_6_6_s.jpg
      tesla_smartphone_6_7_s.jpgComTrade nije želeo preterano da eksperimentiše sa korisničkim interfejsom, pa je najvećim delom prisutna Guglova stock AOSP varijanta Androida. U pitanju je verzija 4.4.2, tačnije KitKat, a najveći deo izmena koji imamo u slučaju interfejsa Tesla SmartPhone 6 modela tiče se novih ikonica. Ostatak je vrlo blago promenjen u odnosu na AOSP, a Style podešavanjem klikom na Meni kapacitivni taster imamo dva izgleda ikonica – kvadratne i kružno zaobljene. Početni ekran sadrži analogni widget časovnika, pet prečica u docku, takođe i widget sa brzim prečicama na sledećem početnom ekranu, prečice ka galeriji i podešavanjima.
      tesla_smartphone_6_softver_1_s.jpg
      tesla_smartphone_6_softver_2_s.jpg
      tesla_smartphone_6_softver_3_s.jpg
      Nema nikakvih iznenađenja na ekranu za otključavanje, jer je tu poznati kružić sa katancem koji se prevlači u veći krug za otključavanje, a prisutni su i widgeti. Fioka sa aplikacijama ima crnu pozadinu, 4×5 mrežu ikonica, uprošćena je bez ikakvih dodatnih prečica i opcija sortiranja, što je uobičajno za stock Android. Widgeti nisu u nastavku aplikacija, već im se pristupa kratkim pritiskom na meni taster, gde se nalazi i promena pozadina (ComTrade je ubacio dvadesetak lepih fotografija), a odavde se može pristupiti i glavnim podešavanjima.
      tesla_smartphone_6_softver_4_s.jpg
      tesla_smartphone_6_softver_5_s.jpg
      tesla_smartphone_6_softver_6_s.jpg
      Nema puno eksperimentisanja sa korisničkim interfejsom, pa je ovde prisutna Google stock verzija Androida
      Notifikacioni panel grupiše notifikacije i daje im sličicu, prikazuje u dnu dva imena mobilnih operatera, u desnom ćošku imamo dugme za ekran sa brzim prečicama. Pošto je u pitanju DualSIM smartfon, postoje opcije za odabir glavnog operetera za pozive, poruke i data konekciju, mada postoji opcija da vas u slučaju poziva i poruka telefon uvek pita koju ćete SIM karticu da upotrebite za izvršavanje akcije.
      tesla_smartphone_6_softver_7_s.jpg
      tesla_smartphone_6_softver_8_s.jpg
      tesla_smartphone_6_softver_9_s.jpgKvalitet izrade je na veoma pristojnom nivou. Treba reći i da je telefon tanak sa svojim bokom od samo 6.5mm, mase od 128 grama, i da se na poleđini nalazi gumirana plastika. Tesla Smartphone 6 je prijatan za korišćenje. Takođe mu metalne lajsne sa strane daju i dobru čvrstinu, pa su izrada i dizajn sveukupno vrlo dobri, pogotovo za ovu klasu smartfona.
      tesla_smartphone_6_8_s.jpg
      tesla_smartphone_6_9_s.jpg
      Tesla Smartphone 6 je prijatan za korišćenje, a metalne lajsne sa strane mu daju i dobru čvrstinu, pa su izrada i dizajn sveukupno veoma dobri
      ComTrade je Teslu 6 opremio 5-inčnim ekranom, tako da se broj šest u nazivu modela ne odnosi na dijagonalu. U pitanju je IPS panel rezolucije tipične za donji segment srednje klase – 1280×720 tačaka, što pruža pristojnu oštrinu od 294 piksela po inču. Naša merenja su pokazala da ekran nije baš tako dobar kada je u pitanju verodostojnost prikaza boja, pa je izmerena DeltaE vrednost nešto viša i iznosi 9.73 uz hladnu temperaturu boja od 10102K. Sa druge strane, maksimalna svetlina je vrlo dobra i iznosi 443 cd/m2, što znači da je ekran svetao, a Gamma vrednost pomalo odstupa od referentne krive a konkretna cifra je 2.02 – ili u prevodu određeni tonovi su nešto svetliji nego što bi trebali da budu.
      tesla_smartphone_6_10_s.jpg
      tesla_smartphone_6_calman_s.jpg
      tesla_smartphone_6_svetlina_s.jpg
      Nekako smo očekivali da ćemo u Tesla Smartphone 6 modelu videti Intelov čipset baš kao na tabletima, ali ComTrade se ipak odlučio za MediaTek MT6582 model. Ovo je pre svega budžetni smartfon, a jasno je da konkretan čipset nema sposobnost da isporuči visoke performanse. Međutim, u realnom korišćenju telefon ne deluje usporeno, solidno je živahan i gladak – najverovatnije zbog nezahtevnog Stock interfejsa, a brzina otvaranja aplikacija je sasvim u redu za jednog prosečnog i nezahtevnog korisnika kojem je Tesla Smartphone 6 i namenjen. Sa grafičke strane, od Mali-400MP2 čipa spada u prosečna rešenja. Izbor čipseta ne oduševljava napredne i zahtevne korisnike, ali kao što smo rekli, prosečnom potrošaču koji kupuje budžetni telefon MT6582 biće sasvim dovoljan.
      Zvučnik na pozadini se ne ističe posebno po kvalitetu u odnosu na druge smartfone, solidne je jačine i zvuči pristojno po našem mišljenju – ukratko, prisutan je ravniji zvuk, kakav se nalazi na većini modela. Na slušalicama je kvalitet zvuka osrednji, pogotovo sa slušalicama koje dolaze u paketu na kojem je zvuk dosta šupalj i ravan, a na nešto kvalitetnijim bubicama zvuk je poprilično bolji i ima mnogo veću definiciju i bas, tako da preporučujemo upotrebu alternativnih slušalica.
      tesla_smartphone_6_11_s.jpg
      Tesla Smartphone 6 koristi Sonijev senzor kamere sa vrlo dobrim f2.0 otvorom blende, a što se tiče rezolucije senzora ovde imamo 13MP. Detaljnost u fotografijama je u redu, a šum u dnevnim fotografijama gotovo i da nije vidljiv jer je softverski možda i malo agresivno uklonjen, što odnosi i fine detalje u fotografijama. Veliki otvor blende od f2.0 može da donese lepo zamućene pozadine, tačnije solidan “bokeh”. U noćnim uslovima kamera se ne snalazi najbolje, prisutno je dosta crvenkastog šuma, mada je to i očekivatno za budžetni smartfon. Video snimanje se izvršava u 1080p rezoluciji, količina detalja je sasvim pristojna, bitrate snimka je 17Mbps, a framerate ostaje punih 30FPS-a. Sve u svemu, kamera nudi OK kvalitet za ovu klasu – okarateristali bismo je kao solidnu.
      Video primeri:
      tesla_smartphone_6_s.jpg
      tesla_smartphone_6_s.jpg
      Primeri fotografija:
      Link
      Uzevši u obzir da nijedan deo hardvera Tesla Smartphone 6 modela nije veliki potrošač, kapacitet baterije od 2100 mAh je prikladan za ovaj telefon. Autonomijom smo zadovoljni, jer je ovo rezultat koji je dovoljan za jedan dan korišćenja bez potrage za utičnicom, a vrlo sličnu autonomiju imaju i pojedini flegšip modeli poznatih proizvođača. Konkretno, na 250 cd/m2 svetlini ekrana (54% osvetljenje), Tesla 6 je postigao 4 sata i 43 minuta uključenosti ekrana, što znači da je autonomija sveukupno dobra.
      tesla_smartphone_6_baterija_s.jpgDa li je Tesla Smartphone 6 uređaj koji nudi mnogo više od drugih modela iz slične cenovne klase? Potrošač uvek ima alternativu sa naručivanjem primamljivijih modela iz inostranstva ili pak kupovinu polovnih smartfona preko oglasa, to ne možemo da osporimo. Ipak, kupiti vrlo solidan budžetni model legalno, u prodavnici, sa garancijom i podrazumevanim servisom – to je ono što će biti interesantno kupcima koji žele smartfon sa cenom od oko 200 evra i ne mogu ili ne žele da se brinu o gomili sporednih stvari. Prvi Tesla telefon je izrađen vrlo pristojno, čvrst je, tanak i lagan, izgleda elegantno i lepo leži u ruci.
      Prvi Tesla telefon je izrađen vrlo pristojno, čvrst je, tanak i lagan, izgleda elegantno i lepo leži u ruci.
      Dopada nam se to što je upotrebljen “skoro pa Stock” Android korisnički interfejs, jer to za smartfon sa MT6582 čipsetom predstavlja olakšanje, tako da Tesla 6 u praksi funkcioniše glatko i nema bilo kakvih osetnih usporenja u radu. Ipak, grafički čip je slab za zahtevnije 3D igre. Baterija donosi dobru autonomiju, a kome je potrebno da koristi dve kartice u smartfonu, ceniće prisustvo DualSIM podrške. Nije sve sjajno, kao što se to i očekuje budžetni telefon iz donjeg dela srednje klase podrazumeva i neke nedostatke o kojima smo govorili u samom tekstu.
      tesla_smartphone_6_s.jpg
       
      Pozitivni utisci o ovom modelu su prisutni u mnogim oblastima koje “seciramo”, i kada se sve sabere i oduzme dobili smo veoma zanimljiv izbor u ovoj klasi proizvoda. Tesla Smartphone 6 je telefon koji će zadovoljiti nezahtevnije korisnike sa manjim budžetom, pogotovo uz 5000 dinara popusta koji su obezbeđeni za prvih 100 kupaca…
      Prednosti
      – Kvalitetno izrađen i privlačan – Bogat sadržaj pakovanja – Stock Android – Fluidnost pri korišćenju – DualSIM podrška
      Mane
      – Slabiji grafički čip – Prikaz boja je mogao biti tačniji
      Cena: 24.990 RSD
      Smartfon na test ustupio Comtrade.

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      X870E Aorus Pro i X870 Aorus Elite Wi-Fi7 test