Xiaomi Mi 9 SE (Video)

Xiaomi Mi 9 SE (Video)

Odmah nakon predstavljanja odličnog modela visoke klase Xiaomi Mi 9, kineski proizvođač je najavio i njegovo pristupačnije izdanje. Iako u dilemi šta li bi to moglo biti, budući da je i Mi 9 već izuzetno pristupačan za svoju kategoriju, a da je ostatak ponude pokrio bezbrojnim modelima, interesovalo nas je šta će doneti uređaj najavljen kao Mi 9 SE. Telefon je stigao i moramo reći da smo prilično iznenađeni, pa i oduševljeni, iako uvek mislimo da nema više aduta koji bi Xiaomi izvukao iz rukava.

    Sadržaj

      Xiaomi Mi 9 SE je telefon koji puno daje. Sa cenom od 44,999 dinara, svi su izgledi da će naići na odličan prijem na domaćem tržištu. Međutim, ovo je prvi put da možemo mirne duše reći kako iznenađenje ne potiče samo otuda što je “uguran” što brži hardver u telefon. Ne, Xiaomi je ovog puta pazio na mnoge detalje, a uskoro ćete videti i zašto to kažemo.
       
      Ovaj telefon je rival uređajima koje smo nedavno predstavljali – Samsung Galaxy A50, Honor 20 Lite, Huawei P30 Lite, Motorola One Vision su samo neki od njih. Uglavnom je nešto skuplji u odnosu na njih, ali rekli bismo s pravom. Ukoliko je potreban pristupačniji telefon, Xiaomi i tu, kao što dobro znate, ima more alternativa. Definitivno su rešili da Mi liniji ugrade notu luksuza. Evo kako su u tome uspeli.

      Uređaj na testu
      Telefon je stigao u kompletnom pakovanju. Najvažnija stvar za korisnika jeste prisustvo silikonske futrole. Ona je u našem slučaju, s obzirom da smo na testu imali crno-sivi telefon, bila pepeljaste boje. Takođe, zatičemo adapter sa USB-C na 3,5-mm priključak, ali i punjač. Sam punjač je deklarisan na 18 W. Prisustvo adaptera sugeriše odsustvo 3,5-mm konektora, sami prosudite gde ste po tom pitanju.
      xiaomimi9se_6_s.jpg
      Sam telefon je neverovatno privlačan! Zaista je Xiaomi u ovom slučaju išao na to da ponudi izgled, dizajn i osećaj u ruci kakav nudi premijum flagship telefon, umesto da samo nekom vidno jeftinijem telefonu nakalemi dodatak “SE”, nadajući se da će se on prodavati na ime top modela pre te oznake “SE”.

      Telefon ima debljinu od svega 7,5 mm, te težinu od 155 grama. Mirne duše možemo reći da je među manjim telefonima, te da u neku ruku prkosi jagmi za što većim ekranima. Sa ekranom od 5,97 inča, koji je prilično razvučen zbog 19,5 : 9 odnosa strana, uređaj fenomenalno leži u ruci. Izrada je praktično perfektna. Sa prednje i zadnje strane zatičemo 2,5D zakrivljeno Corning Gorilla Glass 5 staklo. Između je metalni frejm. Izgled telefona je na najvišem nivou, i definitivno je najelpši u svojoj kategoriji. Kada se setimo da smo samo pre godinu dana morali da ukazujemo posetiocima našeg sajta da pripaze i ne zaleću se jer Xiaomi ima sjajan hardver, ali dizajnerski ipak nije u nivou najjačih rivala…sada Mi 9 SE to potpuno obrće.

      Sa prednje strane zatičemo mali izrez u vrhu. Pozadi je čista, staklena površina u kojoj se možete ogledati bez problema – dokle god ne stavite telefon u futrolu, to jest. Jedino ispupčenje je u kamera modulu – i to zatičemo čak tri kamere! To ispupčenje se “rešava” silikonskom futrolom. Pitate se gde je skener otiska prsta? Nije pozadi, već je ispod ekrana, baš kao i na modelima najviše klase – ili kao kod Samsung Galaxy A50 rivala.

      Xiaomi je ipak negde morao da ne ispuni naše želje. Čega nema? Već smo rekli da nema 3,5-mm konektora, mada se to može premostiti adapterom. Nema ni microSD slota, što može biti ozbiljniji nedostatak, zavisno od afiniteta korisnika. Dual SIM je podržan, a sa donje strane se nalazi i jedan zvučnik – ništa od stereo uživanja.

      Bez obzira na ove nedostatke, koji i ne moraju biti nedostaci, u zavisnosti od vaše tačke gledišta, Mi 9 SE je nepobitno fascinantan telefon. Boja koja se naizgled preliva kao da je gradijent (iako to nije), staklo, osećaj u ruci, sve to odaje utisak telefona visoke klase. Dodamo li na to da je reč o telefonu kojim se veoma lako rukuje upotrebom jedne ruke, jasno je da je reč o veoma poželjnom telefonu. A još nismo ni do hardvera stigli, tradicionalno najjačeg Xiaomi aduta…Xiaomi nastavlja da opravdava reputaciju firme koja će dati najjači hardver za uloženi novac. Xiaomi Mi 9 SE je telefon u kome debituje novi najbolji čipset srednje klase, Snapdragon 712. Dakle, možda niste dovoljno veliki entuzijasti da kupite najbrži telefon, ali vas Mi 9 SE neće ostaviti na cedilu, nipošto. Ovaj telefon itekako ima čime da se podiči kada je hardver u pitanju.
      [modul]specifikacija=9676[/modul]
      Iako sam Snapdragon 712 nije neki preveliki korak unapred u odnosu na Snapdragon 710, ipak predstavlja njegovu ubrzanu verziju, što ga automatski svrstava u sam vrh kategorije. CPU je nešto ubrzan, a čipset se i dalje izrađuje u 10-nanometarskom FiNFET proizvodnom procesu. Njegov modem podržava sve aktuelne WiFi standarde, Bluetooth 5.0, dual LTE, AI i 4K video snimanje, brzine transfera do 800 Mbps za download i 150 Mbps za upload putem LTE-a.
      mi9se_cpuz_s.jpg`
      mi9se_sysinfo_s.jpg
      Procesor ima osam jezgara, koja rade na do 2,3 GHz, naspram 2,2 GHz kod Snapdragon 710 modela. GPU je Adreno 616, takođe unapređen u odnosu na ranije generacije. Što se skladišnog prostora i memorije tiče, imamo kombinaciju koja je pre samo godinu dana bila karakteristična za top modele mobilnih telefona – 64 GB skladišnog prostora i 6 GB RAMa.
      mi9se_antutu_s.jpg
      mi9se_geekbench_s.jpg
      Dok su 6 GB RAMa sjajna vest, 64 GB je već nešto prema čemu korisnik treba da pristupi oprezno. Daleko od toga da sugerišemo da vam to neće biti dovoljno, ali imajte na umu da Xiaomi Mi 9 SE ne podržava memorijske kartice. Drugim rečima, ukoliko vam zatreba proširenje skladišnog prostora, to neće biti moguće uraditi, pa vodite računa kako “trošite” prostor na postojećem disku.
      mi9se_3dmark_s.jpg
      mi9se_gfxbench_s.jpg
      Šta reći o performansama? One su svakako veliki adut ovog telefona. Ostavlja iza sebe sve modele srednje kategorije, bez ikakvih problema i dvoumljenja. Otprilike, njegove performanse su negde u rangu Kirin 970 čipseta, koji je do pre nekog vremena bio flagship čipset za Huawei telefone. I dalje je nešto iza Snapdragon 845, ali Kirin 970 je dostignut. Pa vi procenite sami ovo što vam kažemo. Vrednost za uloženi novac je definitivno visoka, i korisnici će uživati u odličnim performansama najbržeg čipseta srednje klase. No, šta se dešava sa softverom?
       Kada je softver u pitanju, Xiaomi koristi Android 9 Pie operativni sistem, prevučen MIUI 10 korisničkim interfejsom. Već smo u nekoliko navrata isprobali identičnu kombinaciju. Sistem definitivno ne leži svakome, posebno u grafičkom smislu, ali je činjenica da raspolaže obiljem opcija, interesantnih alatki i tome slično. Traži navikavanje i to je nesporno, mada ukoliko ste već koristili bilo koji Xiaomi telefon, veoma ćete se lako snaći. Već po otpakivanju telefona, dočekao nas je “poziv” da apdejtujemo MIUI na 10.2 verziju sa najnovijim bezbednosnim ažuriranjima.
      mi9se_softver1_s.jpg
      Što se bezbednosnih opcija tiče, na raspolaganju su vam standardne opcije putem pina, šeme ili zaštite putem prepoznavanja lica. No, tu je i stavka koja svrstava Xiaomi Mi 9 SE među najmodernije uređaje – skener otiska prsta smešten ispod ekrana. Pozicioniran je na donjem delu i reč je o optičkom skeneru otiska prsta, kakav se može naći u Mi 9 i u drugim flagship uređajima. Doduše, njime nismo ništa zadovoljniji ili manje zadovoljni u odnosu na ranije iskustvo, koje je pokazalo da bombastične najave i unapređenja tehnologija ne moraju uvek da donesu funkcionalnije i kvalitetnije iskustvo. Ovakvi skeneri prosto zaostaju po brzini za tradicionalnim skenerima smeštenim sa zadnje strane, koji donose munjevito otključavanje.

      Snapdragon 712 raspolaže obiljem snage. Kao što smo spomenuli na prethodnoj stranici, isporučuje performanse u rangu Kirin 970 čipseta, što znači da je ovo maltene flagship nivo performansi – naravno, uz razumnu dozu otklona. Prosto, nećete imati nikakvih primedbi na ponašanje u radu, jer sistem radi odlično i odzivno. Nema nikakvih pauza, trzavica ili zastajkivanja u radu. Takođe, nismo beležili ni instance preteranog zagrevanja, tako da deluje da su obećanja o energetskoj efikasnosti ispunjena – definitivnu potvrdu ćemo dobiti u segmentu posvećenom bateriji.

      U najboljoj tradiciji Xiaomi telefona, i ovaj uređaj ima IR emiter, što znači da svoj Mi 9 možete pretvoriti u univerzalni daljinski ispravljač za kućne uređaje, ukoliko tako želite. Tu je zato nekoliko korisnih alatki. Prisutna je aplikacija za skeniranje, zatim Screen Recorder koji snima ono što se odvija na ekranu telefona, te pregršt Google aplikacija.

      Tu je i svojevrsni kontrolni centar koji se, interesantno, naziva Security, iz koga možete podešavati razne parametre, od busta za igru, preko čišćenja sistema od nepotrebnih aplikacija, do bloklista, Second Space se stara o izdvojenom prostoru u koji možete pohraniti aplikacije i podatke, stvarajući tako bezbednu zonu kojoj samo vi imate pristup. Uz Dual SIM mogućnosti, praktično možete da napravite telefon u telefonu. Takođe, kalkulator ima nekoliko veoma korisnih opcija, uključujući i kalkulator rata i drugih parametara i vrsta kreditnog zaduživanja.

      Možda se neće svim korisnicima sviđati svo to mnoštvo menija, opcija i aplikacija. Kako imamo čitav set Google aplikacija, to znači da mnoge stavke bivaju duplirane, možda i bez neke preke potrebe. No, dobro, nekada od viška glava ne boli. Možete podešavati određene gestove, paliti ekran duplim tapkanjem prsta i slično. Mi Drop cloud servis takođe možete koristiti za pohranjivanje fajlova, softver za optimizaciju koji iskreni da budemo i ne doživljavamo naročito poželjnim, ali dobro.

      Postoji i opcija agregacije informacija, koju nije obavezno koristiti. Naime, krajnji levi ekran, Quick Card, sadrži kondenzovane prikupljene najbitnije informacije, kao što su poslednje vesti, vremenske prilike, broj pređenih koraka i slično. Ovu opciju možete da konfigurišete, pa čak i da potpuno ugasite, ukoliko tako želite. Konačno, postoji i poseban sistem navigacije – prevučete zdesna nalevo da se vratite kao na Back taster, nadole ili nagore da uđete u multitasking režim i slično. Xiaomi se zaista svojski potrudio da korisnicima ponudi pregršt opcija.
       
      Ekran
      Fantastična vest – ekran od 5,97 inča je Super AMOLED tipa, što nam se veoma, veoma dopada. Uz Samsung Galaxy A50, ovo je jedini telefon u klasi – barem da mi znamo – koji stiže sa AMOLED ekranom. Samim tim, imamo sve što karakteriše te ekrane – fantastičan prikaz, bogate i živahne boje, malu potrošnju koja povoljno utiče i na trajanje baterije, što će biti potrebno jer Mi 9 SE stiže sa baterijom ne baš naročitog kapaciteta. No, o tome nešto više malo kasnije.

      Rezolucija je 2340 x 1080 piksela, što donosi gustinu prikaza od 432 ppi. Sasvim primereno kategoriji, pa i više od toga. Reč je o jednom od najboljih ekrana u kategoriji. Odnos stranica ekrana je 19,5 : 9. U vrhu postoji mali izrez u vrhu gde je smeštena prednja kamera. Iz softverskih opcija se taj izrez može malo ublažiti, odnosno izrez može biti izraženiji ili blaži.
      mi9se_ekran_s.jpg
      Na raspolaganju je mnoštvo opcija prilagođavanja i podešavanja. Možete podešavati profile, paliti filter plavog svetla, podešavati kontrast i toplinu boja. Sve u svemu, ekranom smo veoma zadovoljni. Za sam kraj smo ostavili utisak o Always-On ekranu. S obzirom da telefon podržava prikazivanje informacija na ekranu i kada je displej nominalno ugašen, to postaje neka vrsta estetskog detalja. Slično kao kod Mi 9 modela, i ovde je identičan grafički dizajn ovakvog “ugašenog” ekrana u “kosmičkom” stilu, verovatno najlepša izvedba u ovom trenutku. Sjajno!
       
      Zvuk
      Mi 9 koristi jedan zvučnik, smešten na donjoj ivici telefona. Zvučnik je relativno glasan, i sasvim korektne jasnoće. Međutim, zaboravite na bilo kakav stereo zvuk, ili na napredne opcije zvuka. Toga prosto nema. Ne kažemo da je naročito bitno, i verovatno je to jedan od kompromisa koje će korisnici vrlo rado prihvatiti, posebno imajući u vidu cenu telefona.
      mi9se_audio_s.jpg
      Skrenuli bismo pažnju na to da telefon nema 3.5-mm priključak, već se mora koristiti adapter koji se dobija u pakovanju. Osim toga, telefon nema ni podršku za radio. Najzad, ukoliko ga “punite” pesmama, vodite računa o ukupnom raspoloživom kapacitetu, o čemu smo već govorili, budući da nema prostora za proširenje, a “samo” 64 GB je na raspolaganju…
       
      Baterija
      Baterija ima kapacitet od 3070 mAh. Da, za današnje vreme, definitivno je reč o malom kapacitetu. No, Xiaomi se postarao da odgovarajuće optimizacije rade besprekorno, a imamo li u vidu visoku energetsku efikasnost Snapdragon 712 čipseta, nimalo nismo iznenađeni što je na našem testu deset sati YouTube-a kapacitet baterije stigao do 32%. To ga svrstava ispred nedavno testiranih Huawei P30 Lite, Honor 20 Lite i Motorola One Vision telefona, te ispred njega ostaje samo Samsung Galaxy A50, koji stiže i sa baterijom daleko većeg kapaciteta.
      mi9se_baterija_s.jpg
      Naravno, ostaje i dalje upitnost ovakvog pristupa. Xiaomi nas je navikao da bude izdašan sa baterijom, a pride, sasvim smo sigurni da bi 99% zainteresovanih žrtvovalo pola milimetra debljine za još 500-800 mAh. No, u redu, s obzirom na dan i po upotrebe koliko možete izvući iz telefona ukoliko ne spadate u najzahtevnije kada će telefon ipak trajati tek jedan dan, ne zameramo.
       
      Dopuna baterije ide preko USB-C porta, uz punjač koji je nominalno 18 W (9V 2A ili 12V 1,5A). No, telefon podržava brzo punjenje i do 27 W uz Quick Charge 4+ specifikacije. Naravno, sa nekim drugim punjačima, a ne ovim koji se isporučuje u pakovanju. Tada bi, prema navodima proizvođača, telefon mogao da se napuni od 0 do 50% za samo 15 minuta.
       Slično kao i top model Mi 9, i Mi 9 SE koristi tri zadnje kamere, što je drugi takav modul na jednom Xiaomi telefonu – nakon pomenutog flegšipa. No, da li bi vas iznenadilo kada bismo rekli da je kvalitet snimaka fantastičan za ovu kategoriju? Verovatno ne bi, ali da obrazložimo svoje tvrdnje (i potkrepimo primerima fotografija, naravno).

      Najpre, reč-dve o softveru kamere. Ukoliko ste ikada koristili Xiaomi telefon, odmah znate na čemu ste. Na glavnom ekranu su dostupne najbitnije opcije, uključujući HDR i blic, što nije uvek slučaj ni kod najvećih imena mobilnog tržišta koja su imala godine i godine da optimizuju svoj softver. Prevlačenjem prstom levo i desno aktiviraju se modovi snimanja. Tako je moguće šetati se između klasičnog snimanja videa i fotografije, kratkih videa, panorame, četvrtastih snimaka, manuelnog moda gde možete da ručno podešavate parametre fotografisanja. Tu su i 48 MP mod, ukoliko želite da snimate u najvišoj rezoluciji (mada nema previše poente) i poseban noćni mod.
      mi9se_kamera_s.jpg
      Dok je Mi 9 imao 48 + 16 + 12 MP kombinaciju, Mi 9 SE se zadovoljava 48 + 13 + 8 MP varijantom. No, tipski gledano, senzori su isti. U praksi, to znači sledeće – glavni senzor je identičan: to je dobro poznati Sony IMX586 sa Quad Bayer tehnologijom, koji podrazumevano pravi 12 MP slike putem 4 u 1 pixel binning tehnologije. Naravno, moguće je snimati i u izvornih 48 MP, ali u tom režimu ne radi nijedan sistem asistencije ili pomoći.
       


      Veoma važno jeste što ovaj telefon ima telefoto senzor od 8 MP. Zahvaljujući njemu, dobija zum sposobnosti, kao i Phase Detection autofokus na još jednom senzoru. Tako možete praviti 2X zumirane fotografije. Ovo je jedini telefon u klasi koji to ima – svi ostali telefoni srednje kategorije, koliko nam je poznato, koriste kombinaciju standardnog, ultrawide i senzora za merenje dubine.



      Kad smo kod ultrawide senzora, Mi 9 SE koristi senzor od 13 MP od 123 stepena. Nažalost, na njemu nema nikakvih naprednih asistencija i mogućnosti, ali će sasvim fino poslužiti da uhvati širi kadar, obuhvati scenu, raširi slike sa strane. Posebno kada je dobro osvetljenje, budući da se ne može pohvaliti nekim posebnim karakteristikama, sa otvorom blende od samo f/2.4.
       


      Slikano sa iste pozicije: Normal, 2X zum, ultra-wide


      Da spomenemo da je na glavnoj kameri otvor blende f/1.8, te da je veličina piksela 0,8 mikrometara, ali zbog Quad Bayer tehnologije sve to efektivno postaje veliki senzor od 12 MP sa veličinom piksela od 1,6 mikrometara koji će pružiti fantastične snimke, posebno pri iole kvalitetnijem dnevnom svetlu. I on podržava Phase detection autofokus, a čitav sistem je podržan Dual-LED blicem
       



      Naravno, podržano je i AI snimanje. Ukoliko se odlučite za njega, postoji širok spektar prepoznavanja scena i opcija asistencije. Ponovo, možda ne toliko puno kao na, recimo, top modelima Huawei telefona, i možda modifikacije i uticaj AI-a nisu tako izraženi, ali dovoljno je da se obavi posao. Ukupno iskustvo snimanja je odlično, sa puno mogućnosti, opcija, režima snimanja, odličnim dinamičkim opsegom, oštrinom i dosta detalja.
       


      Noćni režim je tu, mada iskreni da budemo, baš kao i kod Mi 9 SE, nije nam baš najjasnije čemu služi. U teoriji, on snima nekoliko fotografije i preeksponira ih, pa spaja u jednu, ali iskreni da budemo, u najvećem broju situacija snima slično kao i glavna kamera na automatskom režimu. Tu i tamo će jedan način dati bolje rezultate od drugog, ali bez nekih prevelikih razlika i uvek je lutrija koji će mod snimanja dati bolju noćnu fotografiju. Prisutna je i jasna tendencija ka umekšavanju. Tim rečeno, noćne fotografije su pristojne. Nismo oduševljeni, ali treba reći da u klasi i nema ničeg boljeg, te da se negde i mora napraviti razgraničenje u odnosu na modele više kategorije.
      foto_mi9se_42_s.jpg



      Selfi kamera od 20 MP je takođe prilično dobra, i ponovo je preuzeta sa punokrvnog Mi 9 modela. Ima otvor blende od f/2.0, kao i veličinu piksela od 0,9 mikrometara. U principu, ovo spada među najbolje selfi rezultate, izuzmemo li specifičnosti prednjih kamera na Galaxy S10 telefonima. Bićete veoma zadovoljni, naročito u okvirima kategorije – selfiji su oštri i bogati detaljima, te ćete uz određenja ograničenja fiksnog fokusa ipak snimiti veoma lepe snimke.
      foto_mi9se_5_s.jpg



      Najzad, video je prilično dobar. Podržano je snimanje u 4K, ali tu nema stabilizacije. Stoga najbolji režim ispada 1080p u 30 fps, gde rade asistencije i donose veoma lep snimak. Naravno, ukoliko nemate neki dodatak koji će omogućiti stabilizaciju i tada 4K snimci postaju fascinantni. Kolorit je veoma bogat, detalja je bezbroj, i ponovo Mi 9 SE i u ovom domenu pokazuje da je iznad okvira svoje kategorije.
       Možda ćemo se delimično ponavljati, ali to je i logično – bitka u srednjoj klasi se zahuktala kao nikada do sada. I ovi telefoni zaista, ali zaista, dovode u pitanje kupovinu uređaja visoke klase kao nikada do sada. Ne samo telefon sa današnjeg testa, već nekoliko uređaja koje smo testirali u poslednje vreme, će ponuditi veoma puno svojim korisnicima u svakom pogledu. Rivala je puno – spomenuli smo Samsung Galaxy A50, Huawei P30 Lite, Honor 20 Lite, Motorola One Vision, a zašto ne reći da je tu i Honor Play koga u ovom trenutku možete kupiti za samo 32 hiljade dinara, što je nestvarna vrednost za telefon sa Kirin 970 čipsetom.
       
      No, nudi li neko od njih više? Xiaomi Mi 9 SE je fantastičan uređaj, koji definitivno nudi mnogo. No, treba ostati na zemlji i konstatovati i da košta više od svojih konkurenata. Cena iznosi skoro 400 evra, što nije mala suma. Za te pare donosi neverovatno mnogo, ali i dalje imamo neke sitne mane koje bismo želeli da prosto budu uklonjene. Nema 3,5-mm konektora, ne može se proširiti skladište, baterija je lako mogla doći sa većim kapacitetom. Doduše, možda bi tada ovaj telefon ubio sve u svim klasama, ali to je prosto tako.
       award_mi9se_s.jpg
      Xiaomi Mi 9 SE je verovatno najuspešnije “skraćeno” izdanje nekog flagship telefona u poslednje vreme. Zaista je zadržao mnoštvo karakteristika i mogućnosti sa Xiaomi Mi 9 top modela, i nije kurtoazno kada se kaže da je u nižu kategoriju doneo zaista puno mogućnosti i opcija. Fantastične performanse, vrhunski dizajn, izvanredna kamera, brojne mogućnosti MIUI 10.2 softvera su samo neke od njih. Ukoliko vam je sve to potrebno, slobodno kupite ovaj telefon i nećete zažaliti, sasvim sigurno ne treba izbegavati uređaj zbog bojazni od reputacije ili poverenja u brend. Xiaomi Mi 9 SE je stvarno toliko dobar.
      Prednosti:
      – Fantastične performanse – Kompaktan uređaj koji fantastično leži u ruci – Kvalitet izrade i dizajn – Kamera – Mogućnosti i opcije MIUI 10 interfejsa Nedostaci:
      – (Uslovno) Baterija je mogla imati veći kapacitet – (Uslovno) MIUI 10 se neće svima svideti – Bez 3,5-mm konektora i microSD slota

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      X870E Aorus Pro i X870 Aorus Elite Wi-Fi7 test