Twitter nalog heavy metal benda Metallica hakovan je u utorak i korišćen za promociju Solana meme coina, METAL, nastavljajući nedavni trend ciljanih napada na slavne ličnosti kako bi se delile “pump-and-dump” kripto prevare koje se predstavljaju kao stvarne.
Iako su tvitovi – koji su uključivali Twitter Spaces audio poziv i odgovore drugim korisnicima – obrisani u roku od 90 minuta, promovisani METAL token je zabeležio više od $10 miliona trgovinskog obima pre nego što je naglo pao.
Navodni prevaranti su tvrdili da je token ponuđen u saradnji sa gigantom za prodaju ulaznica Ticketmaster i kripto platformom za plaćanja MoonPay, te da će vlasnici tokena moći da ga koriste za popuste na ulaznice i merchandise.
Incident se dogodio manje od nedelju dana nakon slične prevare koja je ciljala pratioce repera 50 Cent (Curtis Jackson), dok je legendarni profesionalni rvač Hulk Hogan bio meta ranije ovog meseca.
S obzirom na učestalost ovakvih prevara, korisnici Crypto Twitter-a su brzo zaključili da su tvitovi lažni. Predsednik MoonPay-a, Keith Grossman, je rekao da METAL nije podržan na platformi.
Prevaranti su odgovorili Grossmanu, pišući: „U kontaktu smo sa vašim timom putem e-pošte.“ MoonPay je zatim tvitovao direktno upozorenje o prevari i citirao popularnu pesmu heavy metal giganta, rekavši da svako ko nudi METAL token nije „gospodar lutaka, već gospodar prevara.“
Hakovani Metallica nalog blokirao kompaniju
Tokom svog kratkog trenutka u centru pažnje, METAL token je zabeležio više od $10 miliona vrednosti trgovinskog obima kroz 30,000 transakcija dok je njegova cena skočila na $0.003. Od tada sevrednost sunovratila na ispod $0.00007. Ukupna tržišna kapitalizacija tokena trenutno iznosi samo $65,000.
Ne iznenađuje što su korisnici Twitter-a iskoristili priliku za pravljenje šala na račun Metallice. Nalog za LimeWire, koji je nekada bio Napster servis za deljenje fajlova koji je nervirao Metallicu i druge bendove i muzičare pre nego što je zatvoren zbog omogućavanja piraterije muzike 2010. godine, uključio se u akciju.
„Hej Lars, da li si to ti?“ tvitovao je LimeWire, prozivajući bubnjara i suosnivača Metallice, Larsa Ulricha, koji je besneo protiv servisa za deljenje muzike u prošlosti.
Rebrendirani LimeWire danas je generativna AI platforma za muzičare i druge umetnike – sa svojim vlastitim $LMWR tokenom – nakon što je prvo relansiran kao NFT tržište za muziku, piše Decrypt.
Prevara koja je ciljala članove Rock and Roll kuće slavnih je samo najnovija u nizu pump-and-dump prevara za Solana meme coine koje uključuju slavne ličnosti. Situacija je dodatno zbunjujuća jer su nekoliko poznatih ličnosti lansirale svoje vlastite zvanične tokene u poslednjih nekoliko nedelja.
Ranije ove nedelje, pevač Jason Derulo je lansirao svoj vlastiti JASON token u saradnji sa Sahilom Arorom, kripto promoterom koji je već bio umešan u sporna meme coin lansiranja sa slavnim ličnostima poput Iggy Azalea i Caitlyn Jenner.
Nema komentara 😞
Trenutno nema komentara vezanih za ovu vest. Priključi se diskusiji na Benchmark forumu i budi prvi koje će ostaviti komentar na ovaj članak!
Pridruži se diskusiji