Napadi na mreže institucija SAD-a od strane kineske armije!?

Kada je nedavno vojska SAD-a izašla u javnost sa geslom "to defend land, space and cyberspace", odnosno da se, između ostalog, sprema da brani sajberprostor SAD-a mnogi su na to gledali sa podsmehom i čuđenjem. Međutim "da se nešto iza brda valja" potvrdilo se ovih dana, kada je Alan Parker, direktor instituta za bezbednost, organizacije koja

Kada je nedavno vojska SAD-a izašla u javnost sa geslom “to defend land, space and cyberspace”, odnosno da se, između ostalog, sprema da brani sajberprostor SAD-a mnogi su na to gledali sa podsmehom i čuđenjem. Međutim “da se nešto iza brda valja” potvrdilo se ovih dana, kada je Alan Parker, direktor instituta za bezbednost, organizacije koja se između ostalog bavi i edukacionim i istraživačkim radom sa težištem na sajberbezbednosti, izjavio da su industrijske i vladine kompjuterske mreže pod stalnim napadima iz Kine!? Navodno je potvrđeno da su svi napadi došli iz provincije Guangdong i da tehnike koje su hakeri koristili indiciraju da je verovatno da je to činjeno od strane kineske armije. Tvrdi se da su napadi izvršavani uporno, sistematično i disciplinovano, što se retko viđa kod klasičnih pojedinačnih hakerskih napada. Hakeri su izvršavali napade za manje od 30 minuta, a među stvarima koje su pokradene se nalazi i softver za planiranje vojnih letova. Parker upozorava da je krajnje vreme da zvanične institucije SAD-a najozbiljnije shvate ovakve napade a ne da , kao do sada, potcenjuju njihovu važnost.
Američka armija je ovaj talas napada klasifikovala pod šifrom “Titanska kiša”. Više o tome možete pročitati ovde, na stranicama Sydney Morning Herald-a.

Izvor: The Inquirer

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi