SoundCore Boom 2 Plus recenzija - Zvuk na Anker način

SoundCore Boom 2 Plus recenzija - Zvuk na Anker način

Anker SoundCore Boom 2 Plus bluetooth zvučnik nas je prijatno iznenadio tokom testa, a kako radi, pročitajte u našoj recenziji.

    Sadržaj
      SoundCore Boom 2 Plus recenzija – Zvuk na Anker način

      Pozitivne ocene

      • Vrlo ubedljiv zvuk
      • Svestrana upotrebljivost
      • Odlična aplikacija
      • Dodatne opcije poput punjača eksternih uređaja

      Negativne ocene

      • Nedostatak kodeka naprednijeg od AAC

      Anker Soundcore Boom 2 Plus je veoma dobar prenosni zvučnik, koji zahvaljujući svom formatu, visokom kvalitetu zvuka, ali i dodatnim mogućnostima poput powerbank punjača, prevazilazi upotrebljivost i korisnost koja se očekuje od ovakvog uređaja.

      Kina kao jedna zaista ozbiljna sila u domenu industrije, je dom nebrojenim kompanijama, koje proizvode apsolutno sve što se može zamisliti, pa čak i iPhone, iako i dalje postoje oni koji dižu obrve na oznaku “Made in China”.

      Mnogobrojni kineski brendovi koji su prisutni i na našem tržištu su samo mali deo onoga što je dostupno globalno ili u samoj Kini, a ono što je posebno zanimljivo je da se među svim tim brendovima, nalaze i malobrojni, koji se mogu verovatno nabrojati na prste, koji su pronašli određenu nišu proizvoda u kojoj su postali tako uspešni na globalnom nivou, kvalitetom, ili vrednošću za uloženi novac, da kada se pomene ta grupa proizvoda, taj brend bude jedan od prvih na koje pomislite.

      Takav slučaj je recimo sa kompanijom DJI za dronove, Aputure za foto i video rasvetu, ili brendom Anker za punjače, kablove, powerbankove i druge dodatke za mobilne uređaje. Anker je osnovan 2011. godine i dugo svojim proizvodima bio prisutan isključivo putem Amazona i Newegg-a, ali je napravio jako dobru reputaciju, što se uostalom videlo i po vašim komentarima na našu reportažu iz Varšave sa predstavljanja njihovih novih uređaja.

      Dobra vest je da će Anker ubuduće i na našem tržištu biti znatno prisutniji, sa sve većim portfoliom proizvoda, a mnoge od njih ćete gledati i u recenzijama koje spremamo. Prva od njih odnosi se na uređaj koji je deo Ankerovog Soundcore brenda koji se bavi audio proizvodima poput slušalica, bubica i prenosnih zvučnika.

      Lično nisam bio u prilici da probam nijedan od njih do sada, ali su komentari korisnika bili uvek vrlo pozitivni, što me je kao ljubitelja zvuka zainteresovalo. Nama se ovog puta na testu našao Soundcore Boom 2 Plus prenosni zvučnik, koji pored samog zvuka donosi i neke zanimljive mogućnosti, pa hajde da vidimo o čemu se radi, kako to zvuči i šta Anker ima da ponudi u ovom domenu.

      SoundCore Boom 2 Plus – Dizajn

      Najpre, što se tiče dizajna, moram priznati da mi se on u startu više dopao od većine prenosnih zvučnika koje sam bio u prilici da vidim, a koji su mahom bili varijacija na temu valjka sa mrežastom površinom. Soundcore Boom 2 Plus deluje modernije, sa stilizovanim linijama i oblicima, ali i dizajnom koji je u osnovi funkcionalan i praktičan pre svega.

      Uz to, u pitanju je format prenosnog zvučnika koji je verovatno neki optimum između prenosivosti i kvaliteta zvuka, za koji je ipak neophodna neka zapremina. Uređaj je širine od 44.2 cm, ukupno visok 22.8 i širok 15 cm, uz to težak 454g. Konkretno, mada i dalje dovoljno lako prenosivo, tim pre što se na vrhu uređaja skoro čitavom širinom nalazi ručka sa sve konturiranom donjom stranom za prste, za udobniji hvat.

      Uz to, na oba kraja ručke se nalaze i dva prstena za povezivanje kaiša za nošenje na ramenu, ili kačenje zvučnika na neku granu. Kaiš i povezivanje su vrlo lepo izvedeni, pa zvučnik zapravo nosi platnena gurtna koja se provuče i zakači nazad – rešenje koje za razliku od metalnih karabinera neće oštećivati površinu tokom upotrebe. Ovakvi detalji govore o nivou pažnje koja je posvećena dizajniranju proizvoda i nešto su što lično jako cenim.

      Nosači na koje se kaiš povezuje su izrađeni od metala, kao rekli bismo i mreža na prednjoj strani iza koje se nalaze zvučnici, dok je ostatak spoljašnjosti uređaja od tvrde plastike. Izrada i čvrstina su besprekorni, pa Boom 2 Plus ostavlja utisak robustnosti i izdržljivosti – što bi se reklo, deluje kao tenk.

      Kad smo kod izdržljivosti, uređaj dolazi sa IPX7 sertifikatom otpornosti na vodu, a uz to je čak napravljen i da pluta, što je idealna stvar ako vam je potrebna muzika na bazenu, jezeru ili reci – samo pazite da ne otplovi.
      Što se izgleda tiče, Soundcore Boom 2 Plus je dostupan u tri verzije, odnosno boje – Explorer Blue, Adventure Green i Phantom Black koju vidite na našem testu.

      Crna opcija se zapravo sastoji iz kombinacije crnih i tamno sivih površina, sa nešto grubljom peskiranom teksturom koja sprečava klizanje na većem delu uređaja, izuzev vrha ručke koji je glatkiji i na kome se nalazi Soundcore logotip. Na ravnom delu ispod ručke se nalaze tasteri za kontrolu, a među njima su taster za uključivanje, Bluetooth uparivanje, podešavanje jačine zvuka, puštanje i pauzu pesama, kontrolu svetla, i aktivaciju PartyCast i BassUp 2.0 opcija o kojima ćemo nešto kasnije.

      Ispod tastera, na prednjoj površini prekrivenoj mrežom nalaze se zvučnici i to dva vufera u sredini i dva visokotonca levo i desno od njih. Prilikom reprodukcije, ili prosto pritiskom na dodir, primetićete da se površine na bokovima pomeraju, ali se iza njih ne nalaze zvučnici, već su u pitanju pasivne membrane koje pomažu u projekciji radi bolje zvučne slike, ali i poboljšavaju reprodukciju basa.

      Radi veće efikasnosti, njihova spoljašnjost je rebrasta kako bi se povećala efektivna površina. Takođe, spoljašnji deo rebara je ofarban u crno, dok je unutrašnji poluprovidan, jer se kroz bočne radijatore prostire i RGB svetlo koje je tu da upotpuni doživljaj.

      Svetlo je podesivog intenziteta i reaguje na ritam i sadržaj zvuka koji se reprodukuje, a na raspolaganju će vam biti i 8 različitih efekata od koji se svaki može dodatno podešavati u pogledu boja. Naravno, ko ne voli, svetlo može isključiti i u potpunosti, ali se meni dopalo u određenim situacijama, pogotovo kada sam zvučnik koristio ispod TV-a umesto soundbara, za malo dodatne atmosfere i interakcije.

      Na donjoj strani uređaja su tu gumirane stopice koje sprečavaju klizanje, dok se na poleđini, pored lepo dizajnirane površine sa rebrastom teksturom i Soundcore logotipom, pri dnu nalazi i gumeni čep koji od vode štiti konektore.

      Tu su jedan 3.5mm konektor za analogno povezivanje izvora kablom, kao i USB Type-C port koji služi za napajanje samog zvučnika, ali zanimljivo i kao powerbank za napajanje eksternih uređaja, punjenje telefona i sl., što Boom 2 Plus čini još korisnijim i vrednim da vam bude pri ruci kad negde krenete, čak i u situacijama kada ne nameravate obavezno da slušate muziku.

      Kada punite zvučnik, podržano je brzo punjenje od 30W, dok će uređaj eksternim uređajima pružati 10W snage. Nismo pronašli informaciju o kapacitetu same baterije, ali se navodi da se ona puni do 100% za 3 sata, što omogućuje do 20 sati slušanja.

      Kvalitet zvuka

      Ovakva autonomija će svakako dobro doći, jer možemo reći da ćete Soundcore Boom 2 Plus verovatno poželeti da koristite ne samo kada negde krenete, već i u mnogim situacijama kod kuće. Razlog za to je kvalitet zvuka koji je iznenađujuće dobar za jedan prenosni zvučnik i koji je premašio sva naša očekivanja već na prvo slušanje.

      Zvučni balans je vrlo prijatan, ne baš ravan, već u HiFi stilu, a zvuk solidno utegnut za ovaj format. Malo iznenađenje je i prisustvo punog parametričkog ekvilajzera u aplikaciji sa 9 podesivih opsega, sa kojima je zvuk zaista moguće doterati po svom ukusu znatno preciznije i fleksibilnije nego sa grafičkim ekvilajzerom koji isključivo viđamo na uređajima ovog tipa. naravno, tu su i predefinisani modovi za one koji ne žele previše da eksperimentišu, mada se meni podrazumevani dopada takav kakav je.

      Ono što pogotovo impresionira je reprodukcija niskih frekvencija, jer je bas dovoljno prisutan da ga čujete i osetite. Aktivacijom BassUp 2.0 opcije ga čak ima za nijansu više od balansiranog, ali je za tiše slušanje to zapravo korisno jer zvuk čini ubedljivijim, plus, verujemo da će mnogi od korisnika preferirati takav zvučni potpis.

      Bass se prema specifikaciji prostire do 40Hz, mada realno ide i nešto niže, do oko 35Hz. Glasnoća niskih frekvencija lagano opada ispod 70Hz, kada malo raste i nivo izobličenja, mada je ukupno na veoma dobrom nivou za ovakav tip zvučnika.

      Koliko je dobar zvuk dovoljno govori i činjenica da sam ga tokom testiranja koristio ispod TV-a poput soundbara, a da je zvuk u pogledu kvaliteta i jasnoće bio konkretno unapređenje za LG CX OLED, pa se može reći da se Soundcore Boom 2 Plus odlično snalazi i kao soundbar, što znatno proširuje spektar upotrebljivosti ovakvog uređaja.

      Zvučna slika je vrlo dobra zahvaljujući paru visokotonaca i pomenutim pasivnim radijatorima na bokovima, a i glasnoće ima na pretek, čak i ako ona nije baš na nivou deklarisanih 140W, odnosno po 50W u dva woofera i po 20W u dva visokotonca. U svakom slučaju, snage je više nego dovoljno da se ispuni i ogromna prostorija poput našeg studija i napravi neka žurka u kući ili u prirodi.

      Povezivanje i uparivanje sa drugim uređajima

      Što se povezivanja tiče, na raspolaganju će vam biti 3.5mm veza kablom ili Bluetooth 5.3. Prva opcija je možda bolja ako poželite da zvučnik povezujete sa TV-om, mada je i u Bluetooth modu kašnjenje dovoljno nisko da nema bitne desinhronizacije između slike i zvuka.

      Podržani su bazični SBC i nešto bolji AAC kodek koji su adekvatni, iako bismo rado videli i neki napredniji kao što je npr. LDHC, jer mislimo da je Boom 2 Plus sposoban da iskoristi i viši bitrate.

      Kad pominjemo povezivanje, moguće je i uparivanje dva Soundcore Boom 2 Plus, u kom slučaju umesto stereo signala sa svakog od njih, jedan postaje levi, a drugi desni, za potpuni stereo sa još širom zvučnom slikom, i naravno još više snage.

      Ako vam dva nije dovoljno, Anker je implementirao i PartyCast 2.0 funkciju, koja je u stanju da poveže i sinhronizuje preko 100 zvučnika istovremeno. Naravno, ne možemo baš zamisliti da neko kupi i koristi baš 100 komada, ali je moguće npr. imati više zvučnika u različitim prostorijama, koji puštaju isti sadržaj, što može biti praktično korisno.

      Ono što posebno moramo istaći je da je iskustvo uparivanja i povezivanja sa aplikacijom besprekorno, bez raznih zbunjivanja na relaciji uređaj-aplikacija kakve često viđamo i na nekim premium brendovima. Takođe, dizajn i funkcionalnost su na vrhunskom nivou, odziv svega je odličan, pa bi od Ankera mnogi mogli da nauče kako se pravi dobra prateća aplikacija za uređaje.

      SoundCore Boom 2 Plus – Cena i utisci

      Sve u svemu, Anker Soundcore Boom 2 Plus je jako dobar prenosni zvučnik, koji zahvaljujući svom formatu, visokom kvalitetu zvuka, ali i dodatnim mogućnostima poput powerbank punjača, prevazilazi upotrebljivost i korisnost koja se očekuje od ovakvog uređaja.

      U pitanju je zvučnik koji jednako može služiti u pokretu i prirodi, kao i u kući za svakodnevno slušanje, ili čak kao soundbar za poboljšanje zvuka TV-a. Vrlo smo prijatno iznenađeni svime, od zvuka, dizajna, do rafiniranosti aplikacije, pa nam je sada jasnije zbog čega Anker korisnici njihovih uređaja često hvale.

      Soundcore Boom 2 Plus će vas na domaćem tržištu koštati 23.999 dinara, što je za sve što nudi zapravo vrlo dobra cena. Veći je i fleksibilniji od većine modela slične cene, pa od nas ima apsolutnu preporuku.

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      X870E Aorus Pro i X870 Aorus Elite Wi-Fi7 test