WSJ: kompanija koja je tužila Apple u Kini gotovo i da ne postoji

Sve što im je ostalo je mali patentni portfolio koji je registrovan na ime Baili, a samoj kompaniji je cilj da se Apple natera na neku vrstu sporazuma

Pre skoro nedelju dana pojavili su se izveštaji da je Apple povredio dizajn kineskog proizvođača Shenzhen Baili. Kasnije se pojavio i zahtev za zabranom prodaje Apple iPhone 6 i Apple iPhone 6 Plus telefona u toj zemlji, a zahtev je odobren od strane regulatora intelektualne svojine u Pekingu.
Kineska agencija je tada poručila da Apple-ovi iPhone 6 i iPhone 6 Plus telefoni imaju minorne razlike u odnosu na Baili 100C telefon (na fotografiji). Razlike su toliko male da ih prosečan korisnik ne može primetiti. Dok radi na svojoj žalbi, što je proces koji bi mogao potrajati mesecima, Apple-u je dozvoljeno da prodaje svoju robu u Kini.
U međuvremenu, Wall Street Journal je proverio tužioca, kompaniju Shenzhen Baili. Ono što je Wall Street Journal otkrio jeste da Shenzhen Baili i njegova matična kompanija Digione jedva i da postoje. Kompanija više ne izrađuje Baili 100C smartfon za koji se tvrdi da je Aple ukrao dizajn, a sama kompanija nije uradila mnogo da zaštiti svoje patente. Niko ne odgovora na telefon kompanije, nema nikog u kancelariji na adresi na kojoj je registrovana kompanija, a uređaji njene matične kompanije su u problemima jer su proglašeni za bagovite. Sve što im je ostalo jemali patentni portfolio koji je registrovan na ime Baili, a samoj kompaniji je cilj da se Apple natera na neku vrstu sporazuma i isplati odštetu.
Apple patentirao olovku sa senzorima osetljivim na dodir
Izvor: Phonearena
Sve informacije vezane za Apple, možete pogledati na Apple hub-u, na Benchmark sajtu

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi