Jedan od glavnih načina na koji su developeri i izdavači zarađivali dodatni novac od igara je objavljivanje plaćenih DLC-ova. U osnovi, ovi DLC-ovi su sadržavali dodatke za igru, bez obzira da li se radi o novim mapama, oružjima, misijama, karakterima i slično. Ono što se obično dešava na kraju jeste da gejmeri potroše više novca nego što su planirali u početku.
Međutim, izgleda da se takav običaj u gejming svetu polako menja, jer je Ubisoft najavio da odustaje od plaćenih DLC-ova za svoje buduće igre. Govoreći za GamesIndustry, jedan od rukovodilaca kompanije Ubisoft rekao je da je kompanijina nova strategija da podrže igre 5-10 godina, što znači da moraju da budu oprezni kada je stvaranje zarade od njih.
“Ključ je da ako to ne dodaje nešto u glavno iskustvo igre, onda je bolje da ga nema. Jer tada se traži dodatni novac bez razloga. Takođe, i ako je sadržaj obavezan za igrače nije dobar” rekla je potpredsednica An Blondel Žuin, i dodala da neće biti više plaćenih DLC-ova koje ćete morati da kupite kako bi imali puno iskustvo.
Ipak, Ubisoft najavljuje neku vrstu “prinudnih” DLC-ova, a šta tačno pod tim podrazumevaju ostaje da se vidi. Za gejmere koji nisu voljni da plaćaju DLC-ove i mikrotransakcije, ovakve promene su dobrodošle.
Nintendo Switch: Ubisoft tvrdi da će redefinistati gejming, investitori nezadovoljni
Izvor: Gamesindustry
Ostani u toku
Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.
Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.
- Nauka i tehnologija
- 2 min
Prva nuklearna dijamantska baterija koja traje 5.700 godina, predstavljena u Velikoj Britaniji
Revolucionarna dijamantska baterija donosi dugotrajno napajanje i održivo rešenje za nuklearni otpad
- Softver i servisi
- 2 min
Hakeri tvrde da su probili zaštitu za trajnu aktivaciju Windows i Office licenci
Hakerska grupa Massgrave, poznata po razvoju aktivacionih skripti za Microsoft proizvode, saopštila je da je otkrila novu metodu za trajnu aktivaciju „skoro svih verzija Windows i Office softvera“
- Softver i servisi
- 2 min
Microsoft iznenada popustio, sada dozvoljava instalaciju Windows 11 na starijim, nekompatibilnim računarima
Uprkos godinama upozorenja, sada je zvanično moguće instalirati Windows 11 na računarima koji ne ispunjavaju minimalne zahteve
- Softver i servisi
- 2 min
Samsung predstavio One UI 7 za svoje Android telefone, očigledna sličnost sa iOS 18
Samsungov novi One UI 7 donosi AI funkcije i dizajn inspirisan iOS 18 interfejsom
- Uređaji
- 2 min
Nakon najpopularnijeg AI modela i proizvođača, evo i top liste 10 najpopularnijih mobilnih telefona za finale 2024. godine
Kraj je godine i svode se liste najpopularnijih uređaja i statistika u godini na izmaku. Ovog puta dve specijalizovane kuće za praćenje tržišnih trendova objavljuju listu top 10 najpopularnijih mobilnih telefona za Q4 2024. godine
- Slušalice i zvučnici
- 10 min
SoundCore Boom 2 Plus recenzija - Zvuk na Anker način
Anker SoundCore Boom 2 Plus bluetooth zvučnik nas je prijatno iznenadio tokom testa, a kako radi, pročitajte u našoj recenziji.
- Desktop računari
- 13 min
AMD gejming PC 24H2 za 1K evra - AI generator moćnih performansi
Sklopite budžet mini PC gejming konfiguraciju sa AMD hardverom i uživajte u visokom frejmrejtu uz FSR 3 i AFMF 2 tehnologije koje sve više pokazuju važnost AI faktora
- Prenosni računari
- 11 min
Acer Swift Go 14 – naizgled obična, a zapravo veoma sposobna četrneastica za rad u pokretu
Swift Go 14 donosi balans performansi, prenosivosti i cene, sa AMD Ryzen 7640U procesorom, 16 GB RAM-a i OLED ekranom od 2.8K za raznovrsne potrebe
- Pametni satovi
- 11 min
myFirst Fone R1s recenzija - dečiji sat za bezbednost i kreativnost
myFirst Fone R1s donosi drugačiju viziju dečijeg sata, uz bezbednosne funkcije koje će olakšati život roditeljima. O čemu se radi, pročitajte u našoj recenziji.
- Slušalice i zvučnici
- 9 min
Devialet Gemini II recenzija - Zvuk iz francuske kuhinje
Devialet Gemini II su kombinacija vrhunskog dizajna i visokog kvaliteta zvuka. Kako rade ove bluetooth bubice, pročitajte u našoj recenziji.
Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.
Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.