U avgustu prošle godine, Google je prvi put zamenio klasičnog Google asistenta sa Gemini asistentom na Pixel 9 seriji telefona. U početku su njegove mogućnosti bile prilično ograničene, a i prepoznavanje komandi nije bilo idealno. Međutim, nakon godinu dana poboljšanja, Gemini je postao sve praktičniji, sa sposobnostima koje u mnogim aspektima daleko prevazilaze Apple Siri.
Kako se koristi Gemini?
Pixel telefoni dolaze sa već ugrađenim Gemini asistentom kao podrazumevanim, a to je slučaj i sa mnogim novim Android modelima višeg ranga. Ako telefon ne dolazi sa ugrađenim Gemini asistenta, može se lako naknadno instalirati putem Play prodavnice, ali u tom slučaju sistemska integracija nije potpuna – služi više kao obični četbot i ne može da obavlja sistemske zadatke poput pozivanja ili podešavanja alarma. Stoga, za korisnike koji žele potpuni Gemini doživljaj, Pixel telefoni ili Samsung modeli sa dubokom integracijom Google servisa su trenutno najbolji izbor.
Na telefonima sa ugrađenim Geminijem, asistenta je moguće pokrenuti prevlačenjem prsta iz donjeg ugla ekrana. Nakon toga, moguće je izdavati glasovne komande, a zahvaljujući generativnoj veštačkoj inteligenciji, sposobnost razumevanja govora je znatno napredovala u odnosu na starog Google asistenta – ne morate paziti na tempo ili ton govora, jer gotovo uvek tačno razume korisnika. Ako ste u okruženju gde nije zgodno govoriti, komande se mogu unositi i putem tastature.
Brza Google pretraga za lenštine
Gemini funkcioniše slično ChatGPT-u – poseduje ogromnu bazu znanja i mogućnost pristupa internetu. Možete ga zamoliti da umesto vas potraži informacije, kao što su „kada izlazi Nintendo Switch 2“ ili „gde je nabliža lokacija gde mogu iznajmiti bicikl“. Gemini brzo pruža sažetak potrebnih informacija.
Automatsko postavljanje podsetnika, alarma i kalendara
Google postepeno integriše Gemini u sve više svojih servisa. Možete, na primer, reći Geminiju da vas podseti da kupite mleko popodne, i on će to odmah ubaciti u aplikaciju Google Tasks. Možete mu reći i da zakaže sastanak u kalendaru: „U nedelju popodne večera sa Petrom u 18h u centru“ – i događaj će biti automatski dodat. Podešavanje alarma je takođe brzo i jednostavno.
Preporuke za restorane
Ako ste na putovanju i ne znate šta da jedete, jednostavno pitajte Gemini: „Šta ima u blizini da se jede?“ On će na osnovu vaše lokacije i podataka iz Google mapa prikazati predloge sa adresama, udaljenostima i ocenama. Možete i precizirati koju vrstu hrane želite, bez potrebe da sami istražujete, prenosi LTN.
Nema komentara 😞
Trenutno nema komentara vezanih za ovu vest. Priključi se diskusiji na Benchmark forumu i budi prvi koje će ostaviti komentar na ovaj članak!
Pridruži se diskusiji