Ako ste navikli da prevlačite aplikacije da biste ih zatvorili na svom Apple telefonu kako biste uštedeli bateriju, možda ćete želeti da promenite naviku. Iako se čini nelogičnim da će držati aplikacije otvorenim uštedeti bateriju, Apple tvrdi da zapravo hoće.
Na zvaničnom Apple-ovom forumu za diskusiju, tehnološki gigant je potvrdio da iPhone troši manje baterije kada pokreće aplikacije u pozadini. “Kad se pojave vaše nedavno korišćene aplikacije, one nisu otvorene, već su u stanju pripravnosti da vam pomognu u navigaciji i multitaskingu“, objasnio je Apple.
Očigledno, ove aplikacije mogu ostati aktivne “nakratko” nakon što ih prestanete koristiti. Ali ubrzo prelaze u stanje pripravnosti, što znači da nisu “aktivno u upotrebi, otvorene ili zauzimaju sistemske resurse”.
Praktično, konstantno zatvaranje aplikacija može zapravo više isprazniti vašu bateriju. Apple tvrdi da aplikacije treba prisilno zatvarati samo ako ne reaguju.
Tehnološki bloger Džon Gruber to jednostavno objašnjava: “Ne samo da prisilno zatvaranje vaših aplikacija ne pomaže, već zapravo šteti. Vaš vek trajanja baterije će biti lošiji i trebaće vam mnogo duže da pokrenete aplikacije ako prisilno zatvarate aplikacije u pozadini.“
“To je zato što su aplikacije u pozadini efektivno ‘zamrznute‘”, objasnio je. “Ovo stanje značajno ograničava šta mogu da rade u pozadini, istovremeno oslobađajući RAM koji su koristile.” I to je ono što čini iOS softver unutar Apple uređaja tako naprednim.
Prema Gruberu: “Odmrzavanje zamrznute aplikacije troši mnogo manje CPU-a (i energije) nego ponovo pokretanje aplikacije koja je bila prisilno zatvorena.”
Mnogi od nas su verovatno navikli na ovakvu praksu, pa je prilično je šokantno čuti da naša logika zapravo uopšte nije tačna.
Apple je takođe podelio neke jednostavne savete za maksimalno iskorišćavanje baterije vašeg iPhone-a.
Za početak, ažuriranje softvera je prioritet, a pomaže i smanjenje osvetljenosti ekrana, uključivanje režima niske potrošnje energije i isključivanje Bluetooth-a i usluga lokacije kada se ne koriste, piše UniladTech.
Nema komentara 😞
Trenutno nema komentara vezanih za ovu vest. Priključi se diskusiji na Benchmark forumu i budi prvi koje će ostaviti komentar na ovaj članak!
Pridruži se diskusiji