Windows 11 ažuriranja bez restartovanja su na putu kroz „hot patching“ sistem

Microsoft želi da predstojeća Windows 11 ažuriranja računari mogu da obavljaju bez potrebe za restartovanjem uz pomoć „hot patching“ sistema koji testira

Windows 11 ažuriranja bez restartovanja su na putu kroz „hot patching“ sistem

Jedna od glavnih stvari koju korisnici Microsoft operativnog sistema ne vole su dosadna Windows 11 ažuriranja koja traže restart računara za završetak instaliranja najnovijih sigurnosnih zakrpa, ali bi to uskoro moglo da se promeni. Iskačući prozori koji traže restartovanje, odnosno ponovno pokretanje sistema računara prekidaju radne ili gejming sesije korisnika, a uz novi „hot patching“ sistem to bi moglo da postane prošlost uz sledeću 24H2 verziju OS-a.

Pomenuti sistem već se koristi na nekim Windows Server izdanjima, kao i na Xbox konzolama, a sada se i oni sa Windows 11 računarima mogu tome obradovati. Novo Windows 11 Dev Channel izdanje za testere isprobava sigurnosno ažuriranje bez potrebe za restartovanjem sa uključenom funkcijom pod nazivom „Virtualization Based Security“, otkriva Windows Central. Nakon instalacije ove verzije, operativni sistem biće ažuriran na „ge_release_svc_hotpatch_prod1.240211-0859“.

Sistem bi trebalo da funkcioniše tako što ažurira kod koji se nalazi u memoriji pokrenutih procesa bez potrebe za ponovnim pokretanjem sistema, piše u Microsoft dokumentaciji. Ipak, ovo ne znači da više nikada nećete morati da restartujete računar zbog ažuriranja koje vas čeka. „Hot patching“ sistem se oslanja na osnovno ažuriranje koje zahteva restart na svakih nekoliko meseci.

U idealnom slučaju, to znači da će samo četiri mesečna sigurnosna ažuriranja zahtevati ponovno pokretanje Windows računara godišnje: u januaru, aprilu, julu i oktobru. Svi ostali meseci biće obezbeđeni novim sistemom zakrpe, što znači da tada nećete morati da restartujete računar koji radi na ovom softveru.

Ipak, sva važna sigurnosna ažuriranja, ispravke grešaka i nove funkcije Microsoft može da dostavlja u bilo koje vreme ukoliko to bude potrebno, što ipak može da podrazumeva restart.

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Komentari (0)

Nema komentara 😞

Trenutno nema komentara vezanih za ovu vest. Priključi se diskusiji na Benchmark forumu i budi prvi koje će ostaviti komentar na ovaj članak!

Pridruži se diskusiji
Možda vam se svidi