AMD sprema Socket AM3

Referentni planovi za matične ploče sa podrškom za AM3 desktop procesore kompanije AMD počinju da se pojavljuju. Socket AM3 je naslednik Socket AM2+ podnožja, koje se upravo pojavljuje paralelno sa novim čipsetovima. Očekuje se da će novo podnožje biti predstavljeno tokom 2008. godine. Prvi planovi ukazuju na to da će AM3 procesori biti

Referentni planovi za matične ploče sa podrškom za AM3 desktop procesore kompanije AMD počinju da se pojavljuju. Socket AM3 je naslednik Socket AM2+ podnožja, koje se upravo pojavljuje paralelno sa novim čipsetovima. Očekuje se da će novo podnožje biti predstavljeno tokom 2008. godine. Prvi planovi ukazuju na to da će AM3 procesori biti kompatibilni unatrag sa postojećim čipsetovima. Sa druge strane, AM2 i AM2+ procesori neće biti kompatibilni sa AM3 matičnim pločama, barem prema prvim informacijama. Referentna ploča koja podržava AM3 procesore će biti bazirana na AMD RS780 northbridge i AMD SB700 southbridge čipsetovima.

Northbridge i southbridge komuniciraju među sobom preko 4X PCIe staze. Sam northbridge je u stanju da komunicira direktno sa procesorom preko HyperTransport linka. Referentna RS780 AM3 ploča poseduje 12 USB 2.0 i 6 SATA II portova. Tu je i integrisan AZALIA HD Audio čip. Nove ploče će po prvi put doneti podršku za DDR3 memoriju na AMD platformu. Pošto AMD smešta svoje memorijske kontrolere direktno na procesore, DDR3 DIMM slotovi će komunicirati direktno sa procesorom preko 128-bitnog busa. Postojaće četiri memorijska podnožja. RS780 AM3 čipset podržava integrisanu grafiku, te svaka ploča dolazi sa VGA i HDMI konektorima.

Izvor: Dailytech

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi
Polisa privatnosti

Ova veb stranica koristi kolačiće kako bismo vam pružili najbolje moguće korisničko iskustvo.

Informacije o kolačićima se čuvaju u vašem pretraživaču i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kada se vratite na našu veb stranicu i pomažu našem timu da razume koje delove veb sajta smatrate najzanimljivijim i najkorisnijim.