ATi 'preuzima' dominantnost u Kini

Nvidiain GPU namenjen mainstream tržištu je jako loše započeo svoj život na najmnogoljudnijem tržištu na svetu - u Kini. Reč je, naravno, o GF FX 5200 grafičkoj karti koja je u prvim danima prodaje zabeležila očajne rezultate. Po testovima GF FX 5200 Ultra karta je negde u rangu GeForce 4 MX 440 modela, što je u ovakvim uslovima na trž

Nvidiain GPU namenjen mainstream tržištu je jako loše započeo svoj život na najmnogoljudnijem tržištu na svetu – u Kini. Reč je, naravno, o GF FX 5200 grafičkoj karti koja je u prvim danima prodaje zabeležila očajne rezultate. Po testovima GF FX 5200 Ultra karta je negde u rangu GeForce 4 MX 440 modela, što je u ovakvim uslovima na tržištu neodrživo. I pored toga što je DirectX 9.0 kompatibilna, ova karta nije u mogućnosti da iskoristi ni procenat mogućnosti koje nudi DirectX 9.0, najviše zbog svoje prevelike sporosti. Nuditi performanse modela starog skoro 2 godine, “nakićenog” DirectX 9 kompatibilnošću teško može da prođe. Kina, kao relativno siromašno tržište je prava “Meka” za mainstream modele i tu se verovatno najbolje odražava prodaja low-end video karti (slično tržište po platežnoj moći smo i mi, tako da se odnos snaga proizvođača grafičkih čipova može skoro preslikati).
Većina kineskih distributera sa nestrpljenjem očekuje Radeon 9200 i 9600 modele, jer se očekuju nešto bolje performanse od NVidiaine kombinacije GF FX 5200/5600, za istu ili približnu cenu. ATi je svoje učešće na kineskom tržištu od početka 2003. godine povećao za nekih 5%, a bilo bi zanimljivo znati koliko je ATi uvećao svoje prisustvo na našem tržištu (sa svojim Radeon 9000/9000 Pro i 8500/9100 modelima).
Izvor : DigiTimes

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi