Hypersonic Sonic Aviator notebook na testu

Hypersonic je prilčno nepoznata firma na polju notebook računara, ali njihov Sonic Aviator model stvarno spada u sam vrh ponude na tržištu. Ovaj notebook nemalih dimenzija 1.7" x 13.0" x 11.4", sadrži u sebi trenutno najbrži Intelov procesor iz Pentium 4 generacije na 3.06 GHz, koji radi na 533-MHz-nom Quad Pumped Busu. Dizajn je sasvim solid

Hypersonic je prilčno nepoznata firma na polju notebook računara, ali njihov Sonic Aviator model stvarno spada u sam vrh ponude na tržištu. Ovaj notebook nemalih dimenzija 1.7″ x 13.0″ x 11.4″, sadrži u sebi trenutno najbrži Intelov procesor iz Pentium 4 generacije na 3.06 GHz, koji radi na 533-MHz-nom Quad Pumped Busu. Dizajn je sasvim solidan – kombinacija sive i plave boje sa crnim tasterima na tastaturi izgleda korektno, mada je dizajn ipak iza, na primer, Sony VAIO notebookova. LC displej je 15-inčni, radi u SXGA+ (1400×1050), dok za doplatu od 99$, možete dobiti UXGA (1600×1200) konfiguraciju. Kao rešenje za nedostatak miša Sonic Aviator ima TouchPad, koji je smešten malo ulevo od sredine notebooka. Od izlaza sa zadnje strane, treba izdvojiti VGA i TV-out izlaze, paralelni i serijski port, PS/2 za eksternog miša ili tastaturu, 2 USB 2.0 i 1 Firewire port. Postoji više varijanti za CD/DVD/CD-RW uređaje, pa je Hypersonic ponudio od izbor CD-RW-a, do combo uređaja, tako da kupac može prilagoditi svoje potrebe. Naravno, neizbežan je i 3.5-inčni floppy drive. Model koji se našao na testu sajta Anandtech, imao je 1 GB PC2100 DDR SDRAMA, 40GB 5400RPM hard disk, ATI Mobility Radeon 9000 sa 64MB DDR memorije. Procesor koji je bio u notebooku je radio na 3.06 GHz, ali nije podržavao HT tehnologiju. Sam notebook je ima ekstremnu dispaciju toplote, i prema rečima kolege koji ga je testirao, bio je “najtopliji model koji je on ikada video”. Svakako veliki minus, mada ne treba zaboraviti koja je snaga ovog kompjutera. Performanse su zaista impresivne, Sonic Aviator je ostavio iza sebe sve ostale notebookove, a u nekim testovima bio je jako blizu ipak brzem desktop sistemu sa sličnim karakteristikama. Cena Sonic Aviatora je stvarno “hipersonična”, kreće se od 1400 do 3000$ zavisno od opreme, pa kome baš treba jako brz notebook, ovo je prava prilika.
Izvor : Anandtech

Ostani u toku

Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

Hvala!

Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

Možda vam se svidi