Apple će početkom juna održati svoju godišnju WWDC 2025 konferenciju, na kojoj će predstaviti najnovije verzije softvera, uključujući značajno unapređene iOS i iPadOS platforme. Jedan od glavnih ciljeva biće jačanje produktivnosti i približavanje iPhone i iPad uređaja iskustvu rada na Mac računarima.
Poznati izvor Majin Bu otkrio je na svom sajtu da će iOS 19 omogućiti iPhone telefonima da se povežu sa spoljnim monitorima i prikazuju sadržaj kroz korisnički interfejs nalik Apple funkciji „Stage Manager“. Iako se neće raditi o punokrvnom „desktop režimu“ i mogućnosti će biti ograničene, funkcija će biti korisna za proširenje radne površine, pregled i uređivanje sadržaja.
Da bi ova mogućnost bila dostupna, telefon mora imati USB-C priključak, što znači da će je podržavati samo modeli počev od iPhone 15 serije i noviji.
iPadOS takođe dobija unapređenja u pravcu Mac računara. Kada se iPad poveže sa Magic Keyboard tastaturom, korisnički interfejs će dobiti novu traku sa funkcijama na vrhu ekrana, slično kao kod macOS-a. Funkcija „Stage Manager“ će biti unapređena na verziju 2.0, sa ciljem da poboljša upravljanje aplikacijama i rad sa više prozora. Ipak, dodatni detalji o ovom ažuriranju još nisu poznati.
Nema komentara 😞
Trenutno nema komentara vezanih za ovu vest. Priključi se diskusiji na Benchmark forumu i budi prvi koje će ostaviti komentar na ovaj članak!
Pridruži se diskusiji