Prema najnovijim informacijama, Apple A20 procesor koji će pokretati iPhone 18 seriju biće proizveden korišćenjem usavršenog TSMC 3nm procesa treće generacije (N3P). Ovo je isti proces čija se primena očekuje u proizvodnji Apple A19 i A19 Pro čipova, što znači da poboljšanja u performansama možda neće biti značajnije.
Međutim, ključna novina kod A20 procesor biće upotreba Chip on Wafer on Substrate (CoWoS) tehnologije pakovanja, koja omogućava integraciju procesora, memorije i Neural Engine-a. Ova promena će doneti značajne prednosti za Apple Intelligence funkcije, što ukazuje na jači fokus kompanije na veštačku inteligenciju u budućim iPhone uređajima.
Ukoliko su ove informacije tačne, prvi iPhone čip sa 2 nm TSMC tehnologijom mogao bi da stigne najranije sa A21 procesorom u 2027. godini, tvrdi Mac Rumors.
Nema komentara 😞
Trenutno nema komentara vezanih za ovu vest. Priključi se diskusiji na Benchmark forumu i budi prvi koje će ostaviti komentar na ovaj članak!
Pridruži se diskusiji