U pitanju su informacije koje potiču od Digital Chat Station insajdera, što znači da nema ništa od zvanične potvrde, ali ukoliko se pokažu istinitim, Oppo bi mogao da napravi veliki iskorak.
Za sad postoje ograničenja u najavljenom programu. Naime, ovo se odnosi samo na Kinu i samo na najavljeni Oppo A2 Pro, koji bi trebalo zvanično da bude predstavljen 15. septembra, piše 91 Mobiles.
DCS kaže da će besplatna zamena baterije obuhvatati period od 4 godine nakon kupovine telefona, ali da važi samo ako kapacitet baterije padne ispod 80%. Ono što nije navedeno je koliko puta je moguće zameniti bateriju u ovom vremenskom rasponu, mada je razumno očekivati da je to moguće samo jednom.
Izgleda da je ideja kompanije Oppo da na ovaj način pokaže da je dodatno unapredila baterije na svojim telefonima i da garantuje da kapacitet baterije A2 Pro telefona neće pasti ispod 80% u roku od četiri godine.
I dok proizvođači kao Apple i Samsung pokušavaju da ubede kupce svojih uređaja da je 25 W punjač (koji nije u pakovanju) i više od sat vremena normalno punjenje za moderne telefone, dotle Oppo velikim koracima grabi napred kada je tehnologija baterije u pitanju. Ovo svakako nije prvi put da je Oppo bio u fokusu zbog svog brzog punjenja, ali i zbog sistema koje ova kompanija implementira, a koji se brinu o zaštiti zdravlja baterije.
Ostaje nejasno da li će Oppo u nekom trenutku ponuditi neku sličnu garanciju za sve svoje telefone, ili će to biti samo za modele koji se prodaju na kineskom tržištu. U svakom slučaju, ukoliko se odluči da globalizuje ovu praksu, Oppo će zaslužiti veliko poštovanje i od nas, a sigurno i od svojih kupaca.
Uostalom, Apple je pre dva dana predstavio svoju novu generaciju iPhone 15 telefona, koja, uprkos naprednijim čipovima i boljom energetskom efikasnošću nema bolju autonomiju baterije, i zadržava punjenje maksimalnom snagom od 20 W.
Treba zakon i regulativa da se uvedu, da je drzavama stvarno stalo do ocuvanja zivotne sredine. Ali sem Huawei i Apple-a, niko ni ne nudi za starije telefone opciju menjanja baterija po koliko-toliko okej cenama, i jos da budu dostupni
Kad bi se standardizovale baterije, tipa dimenzije, konektor, svi problemi bi bili rešeni i dugi niz godina nakon izlaska telefona.
Nesto slično kao što su standardizovane baterije za automobile .
Zar nije EU izglasala zakon da do 2027 godine da svi prenosivi uredjaji na trzistu EU moraju da budu konstruisani tako da korisnik "lako" moze da zameni sam bateriju?
Nije problem lake ili teske zamene, koliko je nedostupnost delova.
Кликбејт.