Logitech X-530

Logitech X-530

Tagger

    Sadržaj

       

       

      Logitech X-530

      Nemanja Jevtić

      Dugo od Logitecha nismo videli 5.1 komplet ovako prihvatljive cene, pa je X530 verovatno jedini pravi konkurent Inspire seriji Creative-a, koga je privredna grana 5.1 kompleta “za svakoga” oduvek zanimala. Altec Lansing je svojevremeno imao svoja rešenja u ovoj kategoriji, 5100 i 251 modele, ali je taj deo priče polako ispustio iz vida ustupivši mesto razvoju kvalitetnijih 2.1 sistema. X 530 definitivno predstavlja najsvetliju tačku od svih pregledanih modela, barem u smislu proporcije kvaliteta koji dobijate za novac koji plaćate. Sateliti X serije imaju identičan dizajn, sa izuzetkom centralnog satelita koji je položen vodoravno na štelujućem stativu. I model X 530 ima po dva 2″ Phase Plug zvučnika po satelitu, takođe uparene po FDD2 modelu, s tim što je snaga centralnog satelita duplirana u odnosu na ostale satelite, obzirom da sistem ne poseduje podešavanje balansa prednjih, zadnjih, kao i centralnog satelita.

       

      Logitech X-530 pakovanje zvucnika

      Logitech X-530 zvucnici

      Kada je sviranje muzike u pitanju, ili gledanje DVD-ova kad smo već kog toga, X 530 definitivno zadovoljava potrebe većine korisnika, bez obzira na veoma popularnu cenu sistema. Navedena snaga je beskompromisna i sasvim dovoljna, a Logitech je poznat po tome da se signal ne deformiše preterano, čak i kada je sistem pod maksimalnim opterećenjem. Ukoliko poredite X-530 i X-230, primetićete da je snaga niskotonca tek u 5 W različita kada treba da podrži dva i pet satelita; pa čak i pod ovim okolnostima, iz 5.25″ niskotonca izlazi “čudo” basova što posebno dolazi do izražaja kod nekih novijih igara čiji miks zvuka polako prevazilazi filmski. Opet, obzirom na cenu sistema, X-530 nema odvojeni komandni modul, već je kontrola glasnoće opet smeštena na desni satelit. Ova činjenica i nije preterani “kiks” ako uzmemo u obzir da su i kablovi koji idu do zvučne karte, kao i dalji razvod do niskotonca takođe na desnom satelitu. Široko rasprostranjeno rešenje je da se zvučna karta vezuje sa niskotoncem, odakle se signal šalje u satelite, pa je krajnje nejasno zašto je Logitech baš ovde odlučio da izmišlja “toplu vodu”.

      Logitech X-530 sub zvucnik i zvucnici

      Logitech X-530 satelit

      X-530 će definitivno biti sistem koji će se naći na stolovima mnogih korisnika jer njegovo sviranje zaista zadovoljava većinu postavljenih kriterijuma. Logitech i dalje ima atraktivan dizajn pa sama činjenica da konstantno nešto novo “izmišljaju”, govori o tome da su na tragu da razviju stvarno kvalitetnu liniju zvučnika za koju potencijalni kupci neće morati da odvajaju besprizorno mnogo novca. Iako se slažemo da kvalitet mora da se plati, i Altec i Creative i Logitech su pomalo u tome počeli da preteruju, pa je samo pitanje vremena ko će prvi da to shvati i uzme najveći deo tržišta. Činjenice govore da se zvučnici i ostala periferija (monitor i kućište) jedini vide, ali generalni stav je da komplet zvučnika treba da bude u cenovnom rangu samo jedne integralne komponente.

      Specifikacije:

      Snaga RMS: 70 w
      Sateliti: 45 w (4 x 7.4 prednji i zadnji sateliti, 15.5 centralni satelit)
      Niskotonac: 25 w
      Freq. opseg: 40Hz – 20kHz
      STNR: >96db
      Cena: 89 €

      Zvučnike na test ustupio Computer Land zvanični zastupnik Logitech proizvoda za SCG.

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi