Anker Soundcore Space One Pro recenzija - Fleksibilnost na MAX

Anker Soundcore Space One Pro recenzija - Fleksibilnost na MAX

Anker Soundcore Space One Pro Bluetooth slušalice imaju mnoštvo aduta, ali i jednu unikatnu karakteristiku. O čemu se radi, pročitajte u našoj recenziji.

    Sadržaj
      Anker Soundcore Space One Pro recenzija – Fleksibilnost na MAX

      Pozitivne ocene

      • Vrlo dobar zvuk
      • Odlična redukcija buke
      • Mogućnost pakovanja u ultra kompaktni format
      • Bluetooth i analogno povezivanje

      Negativne ocene

      • Jastučići su topli pri dugotrajnom nošenju

      Anker Soundcore Space One Pro su vrlo interesantne bežične slušalice koje nude vrlo dobar zvuk, izvanrednu redukciju buke, Bluetooth i analogno povezivanje i odličnu aplikaciju sa mnoštvom podešavanja, uz kvalitetnu izradu i dizajn.

      Anker je brend koji je pre zvaničnog dolaska na domaće tržište već napravio prilično dobru reputaciju na na globalnom, ali i lokalnom nivou, kako punjačima, powerbankovima i kablovima, sa kojima je i startovao, tako i svojim audio proizvodima pod SoundCore oznakom.

      O samoj kompaniji smo već pričali detaljnije u našoj prvoj recenziji jednog njihovog uređaja i tom prilikom najavili da će Anker proizvodi na domaćem tržištu biti dostupni u znatno većem obimu nego do sada, što je s obzirom na širinu njihovog portfolia, svakako dobra vest za domaće kupce. Mnogi od noviteta su već počeli da pristižu, a nama su se na testu ovom prilikom našle jedne bežične slušalice koje odlično ilustruju kako ovaj brend radi i šta ima da ponudi.

      U pitanju su Soundcore Space One Pro, koje izradom, dizajnom, materijalima i mogućnostima čine vrlo interesantnu opciju za ljubitelje zvuka, pogotovo one koji žele nešto što mogu koristiti i u pokretu.
      Hajde da vidimo o čemu se radi i šta je to što ovaj model izdvaja u odnosu na druge slušalice u klasi.

      Anker Soundcore Space One Pro – Dizajn

      Na prvi pogled, Soundcore Space One Pro deluju kao relativno uobičajene Bluetooth slušalice zatvorenog tipa. Ipak, kada ih uzmete u ruke, primetićete je da je izrada natprosečna, da je sve utegnuto, kao i da je primenjeno više zanimljivih rešenja koja utiču na upotrebljivost, izdržljivost i ukupan utisak.

      Deo koji naleže na glavu sa gornje strane je obložen kombinacijom veštačke kože i sunđera, kompaktan, ali taman u dovoljnoj meri da slušalice budu udobne. Iznutra, on se sastoji iz pet segmenata koje nećete osetiti pod prstima, ali koji služe da omoguće odgovarajuću tenziju bez suvišnog pritiska na glavu, neophodnu fleksibilnost, ali i izdržljivost tokom dugotrajne upotrebe.

      Jastučići koji naležu na glavu oko obe slušalice su takođe obloženi veštačkom kožom, dok je unutra spora memorijska pena debljine nešto preko 1cm, koja je izuzetno prijatna na glavi. Ova kombinacija materijala pruža jako dobro prijanjanje uz kožu, što omogućuje i odličnu pasivnu izolaciju, ali je sa druge strane vrlo topla, pa će nakon dužeg nošenja moguće doći do znojenja, čak i van letnjih uslova.

      Specijalitet ovog modela je mehanizam koji nosi slušalice, a koji na prvi pogled pomalo podseća na Apple AirPods Max, jer je u pitanju metalni cilindar, koji deluje znatno kvalitetnije i robustnije od nekih drugih tipova veze koje viđamo na slušalicama. On se u ovom slučaju sastoji iz tri dela i dva zgloba koji omogućuju priličan opseg rotacije i savijanja korpi slušalica.

      Rezultat je da se slušalice mogu spakovati u daleko najkompaktniji format koji smo videli do sada, poput neke veće krofne, što je značajno za one koji slušalice nose sa sobom u prevozu ili na putovanja. Mehanizam je precizan i kvalitetan, pa deluje da ni redovno pakovanje i raspakivanje ne bi uticalo na dugotrajnost.

      U pakovanju uz slušalice dolazi i platnena torbica za nošenje, a Anker za ovaj model nudi i čvrstu Travel Case futrolu od veštačke kože koja će pomoći da se dodatno očuvaju i spoljašnjost i estetika, ako slušalice često nosite sa sobom.

      Kad pominjemo estetiku, model na testu je crno-siva varijanta, sa crnom veštačkom kožom na slušalicama i okviru, mat crnim plastičnim korpama slušalica i karbon sivim metalnim nosačima, logotipom na sredini spoljašnjeg dela korpi i dela oko njega na obodu korpi. Pored ove Jet Black kombinacije, dostupna je i Cream White koja je spoj krem i zlatne i izgleda dobro na potpuno drugačiji način.

      Kontrole, redukcija buke

      I na levoj i desnoj korpi slušalica se nalaze različiti elementi, poput otvora za optimizaciju odziva niskih frekvencija, mikrofona za komunikaciju i redukciju buke, kao i tasteri za kontrolu glasnoće, puštanje i pauzu pesama, aktivaciju aktivne redukcije buke i uključivanje i isključivanje slušalica.

      Na levoj slušalici su tu još i USB Type-C port za punjenje, kao i 3.5mm konektor za analognu vezu, što je dobra opcija za one koji imaju neki kvalitetan DAC i žele da, kada nisu u pokretu, uživaju u maksimalnom kvalitetu. Pomenuli smo već da slušalice same po sebi imaju prilično dobru pasivnu izolaciju, a aktivna redukcija buke to podiže na još viši nivo.

      Sa dobrom početnom pozicijom aktivna redukcija svakako ima lakši posao, ali smo i pored toga pod utiskom da je u pitanju veoma dobra implementacija, jer su Soundcore Space One Pro u stanju da skoro u potpunosti izoluju korisnika od okoline, uključujući i potpunu eliminaciju šuma od klime, koraka i sl, dok čak i neki specifični zvuci koje je teško izolovati dolaze na prag čujnosti.

      U tom smislu, ovaj model je odlično rešenje za korišćenje u javnom prevozu, open-space kancelarijama ili bučnim okruženjima gde vam je potreban mir. Podešavanje redukcije je moguće u pet nivoa intenziteta, a na raspolaganju vam je i adaptivni mod koji će u realnom vremenu analizirati okolinu i podešavati redukciju za optimalne rezultate.

      U statičnim okruženjima, maksimalni nivo standardne redukcije je ujedno i najefikasniji. Tu je i zasebna opcija redukcije šuma od vetra ukoliko se nađete u baš vetrovitim uslovima.

      Moguće je koristiti i samo pasivnu izolaciju, kao i ambient mod u kome će slušalice dodavati zvuk sa spoljašnjih mikrofona kako bi se zaobišla i pasivna izolacija i imao utisak da sve čujete oko sebe kao da ne nosite slušalice. Ovo radi vrlo dobro, a i tu će vam na raspolaganju biti podešavanje u pet nivoa, zavisno od toga koliko okoline želite da čujete.

      Modove redukcije je moguće menjati i u hodu tasterom za tu svrhu, a možete odrediti koji modovi će biti u rotaciji. U aplikaciji je moguće i delimično konfigurisanje funkcije tog tastera, pa npr. za njegov dvostruki dodir možete odrediti da aktivira BassUp opciju. Prilikom poziva, jedan dodir tastera će služiti da se javite, dok dugi dodir odbija poziv.

      Pored slušanja, redukcija buke je aktivna i za vaš glas prilikom poziva, a u tu svrhu se koriste četiri spoljašnja mikrofona, po dva na svakoj strani, kao i AI algoritam koji na osnovu informacija sa njih čisti glas od zvuka okoline. Slušalice nude i Easy Chat opciju koji smanjuje muziku kada prepozna da korisnik govori, a tu je i opcija Side Tone koja služi da doda vaš glas u slušalice prilikom razgovora, kako biste imali prirodniji osećaj.

      Anker Soundcore Space One Pro – Zvuk

      Što se zvuka koje Soundcore Space One Pro isporučuju, njega proizvode “Triple composite driver” zvučnici, kako ih Anker naziva, sa poliuretanskim membranama koji su navodno napravljeni specifično sa zadatkom ujednačene reprodukcije uz minimalna harmonijska izobličenja.

      U praksi, rekli bismo da opis odgovara onome što ćete i čuti, jer izobličenja zaista jesu izuzetno niska, čak do minimalnih 24Hz koje su slušalice u stanju da reprodukuju – impresivno i među boljim modelima koje smo čuli u tom pogledu.

      Rezultat toga je prilično čista i kvalitetna reprodukcija, sa dobrim nivoom detalja u svim delovima spektra. Zvučni balans nije baš potpuno ravan, rekli bismo da je zvuk nešto topliji, odnosno da je bas za nijansu prisutniji, mada je to zvučni potpis koji će mnogi korisnici preferirati, pa je razumljivo zbog čega ga Anker postavlja kao podrazumevani.

      U svakom slučaju, Soundcore Space One Pro zvuče uverljivo i vrlo dobro. Za one koji preferiraju drugačiji zvuk, tu je i dovoljno opcija za prilagođavanje, pa možete npr. aktivirati neki od predefinisanih modova za više ili manje basa, ili neki specifični muzički žanr.

      Na raspolaganju vam je i osmopojasni grafički ekvilajzer sa fiksnim opsezima, a zanimljiva je i opcija HearID Sound koja će vas provesti kroz svojevrstan test sluha i izbora primera koji vam se više sviđaju, kako bi automatski prilagodio zvučni odziv vašem ukusu. Lično preferiram podrazumevani ravni mod zvuka, ali za one koji vole da eksperimentišu, pomenute opcije će sigurno biti zanimljive.

      Glasnoće ima i više nego dovoljno, a interesantno je da je u aplikaciji moguće videti koliko decibela se trenutno isporučuje u vaše uši i da li možda preterujete sa glasnoćom, što bi dugotrajno moglo uticati na vaš sluh. Lično mislim da je emotikon koji pokazuje prihvatljivu glasnoću mogao biti i malo strožiji, ali je tu svakako opcija ograničavanja maksimalne glasnoće na konkretnu vrednost, pa ga možete postaviti npr. na 80 ili 85dB i ne brinuti da li će nešto slučajno da drekne. Apsolutno pohvala Ankeru za ovakve stvari, koje bi trebale biti standard, a nismo ih baš viđali do sada.

      Povezivanje, baterija

      Da biste na mobilnom telefonu sa ovim slušalicama uživali u maksimalnom kvalitetu, potrebno je aktivirati LDAC kodek, koji pruža viši bitrate i kvalitet od podrazumevanog AAC. Kompromis je nešto manji domet i kvalitet veze u gustom etru, mada smo i time sasvim zadovoljni i sa aktivnim LDAC-om, pa mislimo da je svakako bolje koristiti ga.

      Doduše, aktivacijom kvalitetnijeg kodeka se gubi opcija Dolby Audio procesiranja, pa vredi prebacivati se na niži kvalitet ukoliko umesto slušanja muzike povezujete slušalice sa TV-om radi gledanja filmova i serija, ili slušate neki Dolby enkodiran sadržaj.

      Najbolji kvalitet je svakako analognom vezom u kombinaciji sa dobrim DAC-om, kada slušalice reprodukuju čak još nešto niže frekvencije nego u Bluetooth modu. Vredi pomenuti i da je Bluetooth vezom moguće povezati do dva uređaja istovremeno, npr. telefon i laptop.

      U analognom modu slušalice rade kada su ugašene, dok se u Bluetooth modu koristi baterija, koja omogućuje oko 40 sati slušanja sa aktivnom redukcijom buke i oko 60 sati bez nje. Prisutno je i brzo punjenje, pa 5 minuta na punjaču pruža oko 8 sati slušanja, što je vrlo praktično.

      Anker Soundcore Space One Pro – Utisci i cena

      Sve u svemu, Anker Soundcore Space One Pro su vrlo interesantne slušalice sa dovoljno aduta da ih je lako preporučiti svima koji su u potrazi za bežičnim modelom ovog tipa. Vrlo dobar zvuk, izvanredna redukcija buke, Bluetooth i analogno povezivanje, kao i odlična aplikacija sa mnoštvom podešavanja, su uz kvalitetnu izradu i dizajn prepuruka sami po sebi.

      Praktično, jedino što bismo poželeli još bi bili izmenjivi mesh jastučići za letnje danje, ali i ovako mislimo da je Soundcore Space One Pro veoma dobra opcija u klasi od oko 22.499 dinara, odnosno oko 190€ koliko košta na domaćem tržištu.

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi