Honor Choice Headphones i Headphones Pro recenzija - Pristupačan zvuk u pokretu

Honor Choice Headphones i Headphones Pro recenzija - Pristupačan zvuk u pokretu

Honor Choice Headphones i Honor Choice Headphones Pro su Bluetooth slušalice koje nude puno za relativno malo novca. Kako rade, pročitajte u našoj recenziji.

    Sadržaj
      Honor Choice Headphones i Headphones Pro recenzija – Pristupačan zvuk u pokretu

      Pozitivne ocene

      • Povoljna cena za ponuđene karakteristike
      • Vrlo dobra udobnost
      • Fleksibilno pakovanje radi lakšeg nošenja
      • Bluetooth i 3.5mm analogno povezivanje

      Negativne ocene

      • Redukcija buke nije baš na najvišem nivou
      • Mikrofon nije moguće koristiti pri 3.5mm konekciji

      Honor Choice Headphones i Headphones Pro, svaki u svojoj cenovnoj kategoriji nude vrlo dobru vrednost za relativno skromnu sumu novca.

      Brend Honor, još od vremena kada je bio deo Huawei-a ima dosta iskustva kada su u pitanju audio proizvodi, a pogotovo bežične slušalice u takozvanom “true wireless formatu”. No, od kada nastupaju kao samostana kompanija, utisak je da su i aktivniji u izbacivanju novih uređaja i širenju ponude, pogotovo u domenu nosivih uređaja.

      Dosta tog širenja će se dešavati pod Honor Choice imenom, koje označava novu seriju proizvoda, namenenju upravo takozvanim ekosistem proizvodima, dakle sve ono van glavnih kategorija po kojima je Honor i najprepoznatljiviji. Honor Choice uređaji su često i vrlo povoljne cene u odnosu na ono što nude, a ovog puta su nam se na testu našla dva upravo takva sveža noviteta.

      U pitanju su bežične slušalice klasičnog over-the-ear formata, Honor Choice Headphones i Honor Choice Headphones Pro, koje su namenjene onima koji žele fleksibilne slušalice koje mogu koristiti jednako za rad, muziku u pokretu, pa i za gaming, uz mogućnost rada bežično i sa kablom. Dakle, univerzalno upotrebljive slušalice kakve dobro dođu širokom krugu korisnika. Hajde da vidimo šta ovi modeli nude, po čemu se razlikuju i što je najbitnije, kako zvuče.

      Honor Choice Headphones (Pro) – Dizajn

      Kada je dizajn u pitanju, iako na prvi pogled deluju vrlo slično, izuzev činjenice da smo ih dobili u dve različite boje, standardni Choice Headphones i Pro model se zapravo dosta razlikuju. Ono što je zajedničko je generalni oblik, zatvorena konstrukcija korpi slušalica, mehanizam povezivanja sa nosačem, kao i praktično identičan izgled dela koji naleže na glavu.

      Nosač i korpe su izrađeni od plastike, zahvaljujući čemu su oba modela relativno lagana, a nosač i deo za prilagođavanje veličine su ojačani i čeličnom trakom koja je tu da pruži fleksibilnost i izdržljivost. Izrada je na vrlo korektnom nivou, pa sve dok baš ne preterate sa uvijanjem slušalica, ne bi trebalo da bude problema sa dugotrajnošću.

      Za preterivanjem doduše neće ni biti potrebe, jer je mehanizam koji nosi korpe slušalica fleksibilan i omogućuje rotaciju za 90 stepeni, savijanje ka unutra i slobodno pomeranje same korpe radi prikagođavanja položaju glave. Ovakva fleksibilnost omogućuje i pakovanje slušalica u prilično kompaktan format kako biste ih lakše poneli sa sobom.

      Uz Pro model čak dolazi i platnena torbica za tu svrhu sa Honor Choice oznakom, dok će se kupci standardnog modela morati snaći sami. Nije neophodna, ali je dobra ideja kako bi sprečila oštećenja estetske prirode, pogotovo na mekim jastučićima.

      Kad pominjemo jastučiće, deo okvira koji naleže na glavu je presvučen veštačkom kožom i sa donje strane napunjen slojem memorijske pene koji je taman dovoljan da spreči bilo kakvo žuljanje glave. Tim pre što veći deo težine zapravo nose vrlo bogato napunjeni jastučići na korpama slušalica, koji vrlo mekano naležu na glavu uz tek blagi pritisak.

      Ukupna udobnost je vrlo korektna za ovaj tip slušalica, a čini se da Pro model ima nešto mekši materijal pene i minimalno bogatiji sloj, što, iako su razlike suptilne, daje ipak nešto bolju udobnost. Kombinacija memorijske pene i veštačke kože je očekivano topla, pa je znojenje u toplijim danima i sa dugotrajnim nošenjem neizbežno.

      S pozitivne strane, ova kombinacija pruža vrlo dobru pasivnu izolaciju, a zanimljivo je da ćete kada malo pritisnete korpe na glavu na Pro modelu videti da se one praktično vakumiraju uz vrlo sporo vraćanje.

      Aktivna redukcija buke na Pro modelu, kontrole

      Pored pasivne izolacije, Pro model je opremljen i aktivnom redukcijom buke koja dodatno unapređuje izolaciju od okoline. Kvalitet implementacije nije baš najbolji koji smo čuli, pa oni koji se odluče za standardni model neće baš previše propustiti, a razlika u odnosu na samo pasivnu izolaciju je najprimetnija u niskim tonovima, gde je uostalom i najpotrebnija, poput buke motora, glasne muzike sa puno basa i sl.

      Aktivnu redukciju na Pro modelu možete i deaktivirati i koristiti samo pasivnu radi uštede baterije, a podržan je i awareness mod koji će zvuk spolja reprodukovati u slušalice zaobilazeći pasivnu izolaciju kako biste čuli šta se dešava u okolini. Awareness mod ne zvuči kao da ne nosite slušalice, nedostaje jasnoće kakvu smo čuli na boljim rešenjima tog tipa, ali je korektan kada vam zatreba da čujete nekoga ko vam se obraća.

      Za promenu moda redukcije Pro model poseduje i taster koji će cirkulisati između njih, a koji se nalazi na prednjoj strani desne slušalice. Taster na identičnom mestu kod standardnog modela služi za aktivaciju i deaktivaju bass moda. U oba slučaja, dugo držanje pomenutog tastera će aktivirati i deaktivirati game mod.

      Pored ovog, na oba modela je tu i taster za podešavanje glasnoće, kao tasteri za puštanje i pauziranje pesama, javljanje na pozive i uključivanje i gašenje slušalica dugim držanjem.

      Honor Choice Headphones (Pro) – Zvuk

      Što se zvuka tiče, njega na oba modela proizvode 40mm dinamički driver zvučnici koji su nas veličinom i oblikom podsetili na čuveni i odlični model koji je krasio Takstar, HyperX i brojne druge druge slušalice. Doduše, zbog nešto drugačijeg dizajna korpi, a verovatno i interne strukture, Honor Choice Headphones i Headphones Pro pružaju prilično različite zvučne potpise.

      Pro model pruža ne baš ravan frekventni odziv, ali vrlo prijatnog balansa, sa ubedljivim basom koji se prostire čak do 24Hz uz minimalna odstupanja i čak impresivno nizak nivo harmonijskih izobličenja. Zvuk nije previše detaljan u srednjem i nižem delu spektra, ali ukupno ostavlja veoma dobar utisak, pogotovo kada se u obzir uzme cena, o kojoj ćemo na kraju.

      Model bez Pro oznake ima jasan akcenat u niskim frekvencijama između 50 i 90Hz, zbog čega će se više dopasti onima koji uživaju u bogatom basu. I pored toga, definicija niskih frekvencija je dobra, ali je basa toliko da ipak malo dominira i maskira srednji deo spektra.

      Pomenuli smo već da standardni model ima i taster za dodavanje još basa, što za moj ukus nije potrebno, ali će nekome možda dobro doći ako baš voli obilje za npr. elektronsku muziku. Kod njega je ovo ujedno i jedino podešavanje koje se tiče zvuka, dok Pro model omogućava i izbor Vocal Boost, Treble Boost i Bass Boost profila putem AI Space aplikacije.

      Oba modela pružaju vrlo dobru zvučnu sliku, a zanimljivo je da što se glasnoće tiče Pro model nešto tiši, bez puno rezerve, pa je za normalno ili malo jače (kako po čijem kriterijumu), potrebno ići i preko granice upozorenja. Standardni model je već preko 60% više nego dovoljno glasan.

      Povezivanje, baterija

      Što se povezivanja tiče, ono je na oba modela moguće bežično putem Bluetooth 5.4 ili kablom putem 3.5mm konektora. Interesantno, slušalice u analognom modu sa kablom zvuče nešto drugačije, a pogotovo Pro model kod koga je prisutno primetno više basa nego sa Bluetooth vezom.

      Razlika u kvalitetu zvuka između analogne i bežične veze i nije primetna i pored činjenice da se koriste SBC i AAC kodeci, bez opcije visokog bitrate-a. U Bluetooth modu je moguće povezati dva uređaja istovremeno, npr. laptop i telefon, što je dobrodošlo, pogotovo s obzirom na cenovnu klasu ovih modela.

      Kašnjenje veze podrazumevano nije baš optimalno za gledanje videa, mada oba modela podržavaju i Game mod koji latenciju snižava na minimum i spušta desinhronizaciju na sasvim korektan nivo. Zanimljivo je da je pri povezivanju sa TV-om i uređajima koji podržavaju kompenzaciju kašnjenja iskustvo bolje van gaming moda nego sa njim, pretpostavljamo jer slušalice šalju informaciju o kašnjenju, koje onda uređaj savršeno kompenzuje.

      Vredi pomenuti i da su oba modela opremljena sa po dva mikrofona koji se koriste za pozive i nude vrlo korektan kvalitet za tu svrhu, ali koji će raditi isključivo u Bluetooth modu, jer uz slušalice dolazi 3.5mm kabl sa tri pina, odnosno samo za stereo zvuk, bez voda za mikrofon.

      Kako bi bežični rad bio moguć, Honor Choice Headphones pokreće litijum polimer baterija od 800mAh, koja je deklarisana na do 80 sati slušanja sa jednim punjenjem. Ovo se odnosi na 50% snage i pretpostavljamo isključen ANC, pa očekujte nešto manje na Pro modelu ukoliko ga slušate glasnije i sa redukcijom buke. Punjenje do punog kapaciteta traje oko 2 sata.

      Honor Choice Headphones (Pro) – Utisci i cena

      Sve u svemu, Honor je svojim Choice Headphones i Choice Headphones Pro ponudio dve zanimljive opcije za one kojima je potreban zvuk u pokretu, ali i slušalice koje mogu koristiti u različitim situacijama. Ono što se na engleskom kaže “Daily driver”.

      Najbolje od svega je zapravo cena, jer će vas Honor Choice Headphones na domaćem tržištu koštati svega 3.999 dinara, t.j. oko 34€, dok je Honor Choice Headphones Pro 7.499 dinara, odnosno oko 63€. Za ovaj novac odlična ponuda, dovoljno da se zanemare i neke od pomenutih mana.

      Po našem mišljenju, Pro model je pogotovo zanimljiv jer nudi kvalitet zvuka na nivou koji će zadovoljiti većinu korisnika, nešto bolju udobnost i aktivnu redukciju buke, a sve po ceni pristojnih žičanih slušalica. U svakom slučaju, biće zanimljivo videti šta će ovaj brend još ponuditi u okviru Honor Choice proizvoda u bliskoj budućnosti.

      Možda vam se svidi
      X870E Aorus Pro i X870 Aorus Elite Wi-Fi7 test