Samsung Galaxy S10e (Video)

Samsung Galaxy S10e (Video)

Predstavili smo vam Samsung Galaxy S10 i S10+ uređaje, ali tom prilikom smo se obavezali da ćemo vam naknadno predstaviti S10e, model koji je teoretski posmatrano najslabiji u ponudi u novoj top seriji. To sada činimo, i preporučujemo vam toplo da ostanete uz nas do kraja jer je ovo jedno od najprijatnijih iznenađenja u skorije vreme. O čemu se zapravo radi?

    Sadržaj

      Filip Majkić
      Ove godine je Samsung, verovatno po uzoru na rivale iz Apple-a i Huawei-ja, rešio da predstavi ne dva telefona u svojoj vodećoj Galaxy S seriji, već trio – gde je pored S10 i S10+ uređaja na tržište stigao i S10e. Ovaj telefon nas je, malo je reći – oduševio. Reč je o kompaktnoj varijanti, veoma pogodnoj za držanje u jednoj ruci, koja praktično ništa ne gubi od onoga što nude top modeli. Štaviše, potpisali bismo da je 99% iskustva identično.

      Gde je razlika između S10e i ostalih modela S10 generacije? Pre svega, ekran je nešto manji, dijagonale 5,8 inča, ali je ravan i nije zakrivljen, što zapravo pogoduje mnogim korisnicima. Nema telefoto kamere, ali je ostatak wide + ultrawide sistema kamera isti, tako da ako vam nije nešto mnogo stalo do zuma, ne gubite bukvalno ništa. Ima 6 umesto 8 GB RAMa, što garantovano nećete primetiti. Njegov skener otiska prsta je integrisan u taster za paljenje, te nema ultrazvučni skener ispod ekrana, koji ionako nije pobrao simpatije korisnika kako se to možda očekivalo.
       
      I to bi, otprilike, bilo to. Čipset i hardver su identični, tako da je ovo zaista premijum iskustvo u malom pakovanju, nešto što dugo nismo pronalazili u eri telefona sa sve većim i većim ekranima. Iskustvo koje je praktično identično onome što zatičemo kod glavnih modela S10 serije.
      Dizajn, izrada
      Na test smo telefone dobili u punom pakovanju. Pakovanje u kom stiže S10e je identično onima na skupljim S10 telefonima. Konkretno, u pakovanju pronalazimo punjač od 15 W, što je svakako moglo biti i bolje, zatim AKG slušalice koje se ne mogu podičiti nekim naročitim kvalitetom, te OTG adapter, USB-C kabl, SIM iglicu. Bubice imaju i nekoliko alternativnih završetaka. Kao i do sada, u pakovanju nema futrole.

      Pošto futrole u pakovanju nema, budućim vlasnicima biće interesantno da saznaju na koje sve načine mogu da zaštite telefon – u opticaju će biti čak šest vrsta futrola za modele Galaxy S10 serije, pa i S10e! Clear View, LED futrola koja svetli jarko i ista takva s prigušenom svetlošću, kožna futrola, zaštitna stojeća futrola, te silikonska futrola – ne samo da su posebne već svaka na svoj način doprinosi ukupnom iskustvu u korišćenju, bilo da je reč o osećaju na dodir, jasnijem prikazu notifikacija ili odličnoj zaštiti od udara s polugom koja omogućava da telefon stoji pod različitim uglovima.Istovremeno, ovo će pomoći da mala izbočina modula kamere bude „ispeglana”. Naravno, futrole su opcija koja se doplaćuje, a mislimo da nikada nije bilo ovoliko zvaničnih futrola.

      Iako su razlike između uređaja nove serije izražene u svega 0,3 inča (6,4 inča S10+, 6,1 inč S10 i 5,8 inča S10e), realne razlike u dimenzijama su drastične. Baš kao što je S10 primetno manji od S10+, tako je i S10e primetno kompaktniji od S10 telefona. Jednostavno, radi se o malom, kompaktnom i za držanje u jednoj ruci izuzetno pogodnom i primerenom uređaju. To mu je i glavna karakteristika – fantastične performanse i mogućnosti u kompaktnom telu, nalik na nešto što smo do pre koju godinu viđali kod većeg broja proizvođača, dok danas tih modela u principu više nema – sve do S10e telefona, koji oživljava i njihov duh i njihovu izvedbu.

      Dizajn je fenonemanalan, sa besprekornim Dynamic AMOLED ekranom kao osnovom, koji prekriva prednju stranu telefona. Da, možda je donja ivica tik nešto deblja od ostalih, ali je to em primetno tek kada se dobro zagledate, em po širini toliko beznačajno da verovatno nećete ni primećivati. Ono što ćete primećivati, i što je odlika svih novih Infinity-O ekrana, jeste prisustvo prednje kamere u punch-hole stilu u ćošku ekrana. Već smo rekli u testu drugih S10 modela – odlična stavka i pun pogodak, što se nas tiče. Navodno, Samsung već traži način da “sakrije” kameru u budućim modelima ispod ekrana, tako da je ne vidite. Ukoliko uspeju – svaka im čast. No, i ovakva kamera je veoma dobro rešenje, posebno što za razliku od izreza nije pozicionirana centralno, pa ni ne upada u oči, a ukoliko imate neki tamniji wallpaper i bukvalno se neće videti.
      sam_s10e_17_s.jpg
      Ono što je veoma važno naglasiti kada je dizajn S10e telefona u pitanju jeste da je njegov ekran ravan. Drugim rečima, ovde nema zaobljenih ivica preko kojih se ekran spušta, naprotiv. Upravo takvo rešenje preferira veliki broj korisnika. Takođe, usled toga, nema ni bojazni od deformacije na ivicama. Telefon je sa obe strane zaštićen Gorilla Glass 5 staklom, između kog je postavljen aluminijumski frejm.

      S10e je težak samo 150 grama. Izuzetno je pogodan za držanje jednom rukom ili u džepu. No, treba konstatovati i da standardan S10 model nije mnogo teži – oko 157 grama. No, S10e je toliko kompaktan da će ga sa lakoćom koristiti i osobe sa manjom šakom. Skener otiska prsta nije ispod ekrana, niti pozadi – smešten je u taster za paljenje ekrana, odnosno telefona, a nešto kasnije ćemo izložiti i utiske.

      Jedina zamerka koju bismo imali jeste – kamera modul. Nikako da Samsung pogodi sa tim, pošto je njegova odluka definitivno da kamere pozicionira centralno. Problem je, međutim, što sam modul blago štrči, a i dizajn modula nekako narušava dizajn leđa. To posebno važi kod telefona koji nisu crne boje, pošto je kamera modul uvek tamniji.  Kada smo kod boja, moramo reći da su one pun pogodak – mi smo testirali model limun-žute boje, koja je specifična za S10e, ali smo isprobali S10 i S10+ u beloj i smaragdno-zelenoj, i zaista moramo da kažemo da smo kao retko kada oduševljeni svim bojama. Samsung Galaxy S10e stiže sa IP68 sertifikatom za otpornost na vodu i prašinu, pa korisnici mogu biti mirni u tom pogledu.
       U hardverskom pogledu, korisnici nisu nimalo uskraćeni u odnosu na top modele. Prisutan je Samsung Exynos 9820 osmojezgarni čipset, izrađen u 8 nm koji donosi vrhunske performanse. Reč je o trenutno najbržem čipsetu, makar među onima koje smo imali prilike da probamo. Istovremeno, činjenica da je reč o kombinaciji odličnih performansi i kompaktnog paketa baca novo svetlo na čitav paket, budući da se zaista dobijaju odlične performanse u malom pakovanju.
      [modul]specifikacija=9642[/modul]
      Telefon stoga koristi čipset sa Big.Middle.Little konceptom jezgara. Dva jezgra rade na 2,7 GHz, dva na 2,3 GHz i četiri na 1,9 GHz. Skupa s Mali-G76 MP12 grafikom čine pomenuti Exynos 9820 Octa. S10e ima 6 GB RAM-a naspram 8 GB koliko imaju S10 i S10+, ali se to u praksi zaista ne oseća. Sumnjamo da će se osećati i u godinama koje dolaze.
      antutus10e_s.jpg
      S10e startuje sa 128 GB skladištem. Tu je i mogućnost korišćenja microSD memorijske kartice za proširenje, a telefon podržava Dual SIM sa hibridnim slotom. Performanse telefona su fantastične i imamo samo reči hvale za iskustvo korišćenja.
      geekbenchs10e_s.jpg
      Telefon ostavlja iza sebe praktično sve što u ovom trenutku postoji na tržištu. Već smo komentarisali to u testu S10 i S10+ telefona, ovde nema nikakvih posebnih razlika. Jednostavno, S10e je sjajna kupovina i po tom pitanju – ponajbrži mobilni telefon na tržištu (makar dok ne stignu modeli sa Snapdragon 855 čipsetom) u malom pakovanju i po ceni koja je ipak ispod onoga što danas plaćamo za flagship telefone. Jednostavno – odlično!
       3dmarks10e_s.jpg
      gfxs10e_s.jpgUtisci u radu su veoma slični kao kod S10 i S10+ modela, pošto S10e ni po čemu nije uskraćen u odnosu na njih, izuzev u par stavki gde je drugačiji, pa čak i bolji. Novi telefoni, kako im  i priliči, stižu sa svežom iteracijom operativnog sistema. Naime, Samsung ih isporučuje sa Android 9 Pie operativnim sistemom. Korisnički interfejs je ovaj put osvežen i unapređen. Nakon više izmena u prethodnim godinama i određene doze eksperimentisanja, Samsung je napravio pun pogodak. I to ne tvrdimo lako, jer nam je trebalo neko vreme da se naviknemo i nismo isprva doživeli novi korisnički interfejs toliko pozitivno koliko imamo mišljenje danas, nakon određenog perioda korišćenja.
      samsungs10oftver1_s_1.jpg
      One UI, kako ga Samsung sada zove, predviđen je za rad u saradnji s operativnim sistemom Android 9 Pie. No, iako smo inicijalno bili pomalo začuđeni, vremenom nas je interfejs osvojio. Ono što definitivno traži jeste određeno vreme za navikavanje.  Tu je pregršt noviteta. Pre svega, performanse su besprekorne. Ikonice su vrlo krupne, jasne i uočljive ali to se naravno sve može prilagoditi navikama korisnika.

      S druge strane, interfejs je dosta šaren, pa ukoliko ne spadate u korisnike kojima se to dopada, verovatno će vam trebati duže vremena da se naviknete. Kada se samo setimo dugogodišnjeg negodovanja korisnika kada je u pitanju Samsungov korisnički interfejs, do današnjih dana gde možemo da kažemo da je uvek za korak ispred konkurencije, pređen je zaista dugačak put.

      Postoji dosta noviteta, uključujući i opcionu navigaciju u Android 9 stilu. Sada je tu i Dark Mode, kojim jednim potezom interfejs možete “potamniti” i učiniti telefon prijatnijim za oči u određenim uslovima – recimo, noću. Uopšte, dominira motiv zaobljenosti, pa tako sve ikonice i meniji imaju oble linije, koje kao da teže da postanu kružnice. To je i trend Android 9 OS-a, ali je u One UI-ju dodatno naglašen.

      Tu je i stari dobri Always On display, Samsungov sistem prikazivanja informacija na ekranu i kada je AMOLED ekran telefona ugašen. Novina jeste prikazivanje ikonica u boji, što je odličan potez. Takođe, podržan je Edge ekran, odnosno funkcije dodatnog overleja koji možete pozvati prevlačenjem prsta preko krajnjeg desnog boka telefona.  Ove dodatne panele možete optimizovati i podešavati po volji, smeštajući tu kontakte, aplikacije, taskove i slično.

      Prisutan je Game Launcher, kao i Bixby AI asistent. Takođe, tu je i Secure Folder za dodatni stepen zaštite najbitnijih podataka. Naravno, tu je i više Samsungovih aplikacija i servisa, koje možete koristiti, ali vas niko ne primorava na to. Najzad, imamo jednu lošu vest  – notifikacioni LED je odstranjen i to može dosta uticati na korišćenje ovog telefona. Zvanično, odstranjen je zbog tehničkih razloga i korišćenja novog ekrana.

      Osim toga, primećujemo da je taster za uključivanje na svim telefonima nove generacije postavljen dosta visoko na desnoj strani telefona, bez neke preke potrebe. Ovaj taster je posebno visok na S10+ telefonu, i potrebno je da prođe neko vreme da se korisnik navikne. Međutim, na S10e to nije uopšte problem, budući da je zbog malih telefona i dalje itekako pogodan za korišćenje. Nešto drugo je, međutim, bitno kod njega.

      Naime, Samsung S10e ne podržava novu tehnologiju ultrazvučnog skenera otiska prsta u ekranu, koja ispada da ne donosi baš toliko koliko se najavljivali i obećavalo. Umesto toga, S10e ima skener otiska prsta ugrađen u taster za paljenje na desnoj strani. Ergonomski je fantastično rešen, a brzina otključavanja je fantastična, pa tako korisnik veoma lako i brzo pristupa telefonu, ispostavlja se daleko pogodnije nego kod S10 i S10+ telefona.

      Šlag na torti je opcija za podešavanje određenih gestova na skeneru otiska prsta, pa tako prevlačenjem prsta naniže, recimo, možete spuštati notifikacioni meni zajedno sa svim pripadajućim opcijama. Fantastično! I zaista puno doprinosi ugodnom osećaju u radu. Od ostalih mehanizama zaštite, vredi istaći da je tu Face Unlock, odnosno sistem prepoznavanja lica, dok je skener dužice oka / rožnjače odstranjen, jer nije bilo mogućnosti da se sistem smesti i uklopi u novi dizajn telefona.Ekran
      S10e koristi  Dynamic AMOLED ekran vrhunskog kvaliteta, baš kao i njegovi rođaci. Reč je o Infinity-O ekranu nešto niže rezolucije od 2280 x 1080 piksela, što se ruku na srce i ne primećuje na ovakvoj dijagonali, budući da je gustina prikaza zadržana na 438 ppi. Već smo govorili koliko je dobar prikaz na novim DAMOLED ekranima.

      Novi ekrani nose oznaku Infinity-O, zbog rupica za kamere u ćoškovima na prednjoj strani, što je slučaj i kod S10e modela. Odnos strana je 19:9, a ekran je prekriven Corning Gorilla Glass 5 staklom, baš kao i poleđina, dok je između pozicioniran aluminijumski frejm. Ponavljamo, ekran je ravan, nema prostiranja preko bokova, a zahvaljujući malim dimenzijama, telefon prosto savršeno leži u ruci.
      samsungs10_ekran_s_1.jpg
      Softverska podrška ekranima je besprekorna. Tu su mogućnosti podešavanja profila, temperature boja, kontrasta, filtera plavog svetla, sve što možete zamisliti da možete menjati kada je reč o ekranu je – tu. Uostalom, zar se i može očekivati išta drugo od top modela ovog proizvođača.

      Baterija
      Stižemo do stavke po kojoj se S10e zbog dimenzija primetno razlikuje od S10 i S10+ telefona. Dok potonji imaju kapacitete od 3400 mAh i 4100 mAh, S10e mora da se zadovolji baterijom od 3100 mAh. Međutim, iako to na papiru ne deluje impresivno, Samsung je mnogo puta do sada pokazao da je pravi majstor u pogledu optimizacija i realnog trajanja baterije.
      baterijas10e_s.jpg
      Šta to u praksi znači? Nakon desetočasovne YouTube sesije, na većem S10+ uređaju ostaje tačno 50% baterije, i to je nedostižno. Međjutim, ispostavlja se da S10e ostvaruje skor identičan S10 modelu, koji ima skoro 10% veći kapacitet baterije (3400 naspram 3100 mAh). Da bismo bili sigurni da su tako slični, nastavljamo testiranja i ispostavlja se da je tek pri samom isticanju S10 uspeo da ostvari svega 1% prednosti nad S10e, pošto je u jednom trenutku S10e pao na 3%, a S10 ostao na 4% baterije. Sjajan podatak za S10e – drugim rečima, ni po pitanju autonomije se ništa posebno ne gubi u odnosu na S10, što u praksi znači da će telefon lako izdržati dan intenzivnog korišćenja, pa i dva dana nezahtevne upotrebe.

      Važne su i druge stavke, osim pukih utisaka o bateriji. Najpre, Samsung pomalo razočarava sa svojim punjačima. Dok konkurencija donosu veoma brze punjače sa preko 20W, pa i do 40 W, kao u slučaju velikog konkurenta Huawei-ja, južnokorejanci i dalje isporučuju punjače od 15 W koji su, naravno, sporiji. Osim toga, nema onog efekta ultra-brzog punjenja kojim se od 0 do 55 ili 70 odsto baterija napuni za samo pola sata, u zavisnosti od toga o kom telefonu govorimo.

      Sada je tu i brzo punjenje bežičnim putem zahvaljujući Fast Wireless Charging 2.0 opciji – za koju je potrebno dokupiti odgovarajući punjač. Takođe, S10 telefoni podržavaju Wireless Power Share fo 9W, odnosno reverzibilno punjenje bežičnim putem. Samsung je zadržao ovu opciju i na S10e, što je za svaku pohvalu. Stoga svoj S10e telefon možete koristiti da dopunite bateriju nekog drugog uređaja – telefona ili na primer Galaxy Watch ili Active nosivog uređaja, ili najnovijih Galaxy Buds slušalica!
      Audio
      Kada je audio komponenta u pitanju, moramo reći da smo veoma zadovoljni nekim stvarima, drugim ne baš. Recimo, Samsung se nije poveo za trendovima, te nije eliminisao 3,5-mm konektor, što zaslužuje iskrene pohvale. Zaista je ogroman broj korisnika širom sveta koji su navikli na svoje pouzdane, kvalitetne i jednostavne slušalice, i nije u redu primoravati ih na korišćenje nekakvih bežičnih rešenja koja je potrebno puniti, sa upitnim kvalitetom zvuka. Kome tako nešto treba, ionako će sam napraviti tranziciju.
      samsungs10_audio_s_1.jpg
      Stereo zvučnici su takođe veoma dobri, slično kao i kod S10 modela. Takođe, pohvaljujemo i sada već standardno prisustvo Dolby Atmos tehnologije. S druge strane, u pakovanju se dobijaju AKG slušalice – ne obraćajte pažnju previše na brendiranje, praktično i najjeftinije Sennheiser bubice su primetno kvalitetnije. Basevi su dosta plitki, zvuk preko njih definitivno nije nešto što je na nivou samog telefona. Dakle, preporučujemo da koristite bilo koje Sennheiser bubice ili koje god već drugo rešenje poželite – biće dosta kvalitetnije, i sasvim primereno ugođaju koji pružaju S10 modeli. Galaxy S10e ne koristi identičan sistem kamera kao Galaxy S10 i S10+, ali je taj sistem veoma, veoma sličan. S10e koristi dve kamere umesto tri kod S10 i S10+ modela, a ona kamera koja je izostavljena je telefoto. Ukoliko vam zum nije bitan, iskustvo snimanja je identično kao na skupljim telefonima i jednostavno je fantastično, baš kao i na njima! Nismo zapazili nikakvu praktičnu razliku između fotografija koje smo beležili kompaktnim modelom i onih koje smo pravili pomoću većih rođaka.
      sam_s10e_11_s.jpg
      Softverske opcije su brojne i izuzetno raskošne i bogate. Više nego ikada, natrpan je i načičkan opcijama. Možda ponajviše upada u oči mogućnost “šireg kadra”, koja je vrlo jasno istaknuta i kada je aktivna zadnja i kada je aktivna prednja kamera, jer i jeste postavljena tako da vas tera da je što više koristite. Prisutni su razni filteri, specifični režimi fotografisanja i snimanja, a između njih se krećete na krajnje jednostavan način, blagmi pokretom prstom u levu ili desnu stranu. Pristup svim opcijama je jednostavan i brz i lako ćete uspeti da pronađete ono što vam je potrebno, bio to Pro režim fotografije, sistem editovanja videa ili prikaz dodatnih informacija o snimku.
      kameras10e_s.jpg
      Sistem se sastoji od širokougaonog 12MP i ultraširokog 16MP senzora. Glavni senzor ima varijabilni otvor blende od f/1.5 do f/2.4 a ultra-wide senzor od čak 123 stepena ima otvor blende od f/2.2. Takođe, tu su dual Pixel PDAF, te stabilizacija. Jasno je da je kamera u stanju da pruži mnogo. Taj utisak je pojačan činjenicom da prvi put u S seriji novi Galaxy S10 nudi ultraširoki objektiv s vidnim poljem od 123 stepena.


      Upravo ta činjenica pomaže da se postigne efekat sličan onom koji smo videli kod većih modela – da se zahvataju veće površine zbog korišćenja wide senzora. Fotografije su izuzetno su bogate detaljima. Širokougaona kamera posebno zahvata puno, mada je činjenica na ovom senzoru nisu prisutne neke naprednije stavke, a ponajviše dostaje neki napredan autofokus.


      Noćno snimanje je takođe veoma dobro i možemo reći da S10e spada u ponajbolje telefone u tom smislu, pružajući dosta realan snimak. Naravno, određena količina šuma je neizbežna, jer je prosto u pitanju noć. Međutim, u poređenju sa, recimo, Huawei telefonima, koji preeksponiraju sve i daju bukvalno sliku koja otkriva elemente koje golim okom nikada ne biste videli u mraku, Samsungov telefon daje prilično veran prikaz noćnog snimka, zadržavajući pri tome veoma visok nivo detalja što je u kombinaciji sa vernošću prikaza možda i bitnije.

      Najzad, video je fenomenalan, pošto je podržano snimanje u 4K rezoluciji do 60 fps. Ni u ovom pogledu S10e nije ništa slabiji od većih rođaka. Telefon vas putem  menija obaveštava kada birate rezoluciju u kom modu su dostupni video efekti, stabilizacija i druge asistencije. Jedno je sigurno – stabilizacija odlično radi i zaista toplo preporučujemo S10e za snimanje videa.

      Prednja kamera je ista kao kod S10, što znači da je reč o najboljoj prednjoj kameri na svetu. Ima wide senzor od 10 MP, sa otvorom blende f/1.9 i dual pixel PDAF podrškom, što u ovom trenutku izdvaja S10 modele od ostalih na tržištu, pa i S10e. Sjajni autofokus je daleko bitniji od nekih velikih rezolucija na senzorima prednje kamere. Tu je i veliki broj efekata koje možete dodavati u snimke i video. Takođe,  možete da birate efekte bokeha i njegove različite modove. Na kraju balade, 4K video snimanje je moguće i prednjom kamerom!


      S10e tako ima najbolju prednju kameru na svetu i to je činjenično stanje. Svaka čast Samsungu što se dosetio da implementira sjajni autofokus, umesto da juri broj piksela. Isto tako, zadnja kamera pruža fantastičan ugođaj u svakodnevnoj praksi, a samo iskustvo fotografisanja je brzo, jednostavno i lako. Sve u svemu, sve pohvale za kamera sistem ovog telefona.
       
       Cena ovog telefona iznosi 94.999 dinara. Moramo reći da nam se telefon zaista izuzetno dopao, ali i da izrazimo neslaganje sa malom razlikom između njega i njegovih rođaka. Konkretno, u svetu Samsung S10 košta 1000 dolara, a S10e košta 750 dolara, što je 250 dolara razlike. U Srbiji S10 košta 110 hiljada dinara, što je oko 1100 dolara, ali S10e košta de fakto 950 dolara, što znači da je razlika između ovih telefona svega 150 dolara, mereći američkom valutom. Kada bi bio još nekih 100 dolara, odnosno 10 hiljada dinara jeftiniji, S10e bi bio još bolja i ubedljivija kupovina.
       
      Kako bilo, ovo je fantastičan telefon koji u malom, pristupačnom i zgodnom pakovanju donosi 99% iskustva skupljih i većih S10 i S10+ telefona, i stoga smatramo da ga itekako vredi kupiti. Telefonu dodeljujemo Highly Recommended nagradu, ali nju treba shvatiti veoma uslovno – ukoliko tragate za malim telefonom sa performansama flagship uređaja, slobodno je možete smatrati i za Editor’s Choice. Da, S10e je zaista toliko dobar.
      award_s10e_s.jpg
      Prednosti:– Izuzetan telefon u kompaktnom pakovanju je prava retkost na tržištu- Vrhunski telefon, dizajn i izrada- Dynamic AMOLED ekrani daju vrhunsko iskustvo- Fantastične kamere- Prednja kamera najbolja na svetu- Odlične performanse- Skener otiska prsta
      Nedostaci:– Kamera modul- AKG slušalice iz paketa
      Cene: 94.999 dinara Telefone na test ustupio Gigatron.

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      X870E Aorus Pro i X870 Aorus Elite Wi-Fi7 test