ASUS Transformer All-in-One P1801

ASUS Transformer All-in-One P1801

Kompanija Asus je neumorna u predstavljanju novih proizvoda. Neki predstavljaju "samo" unapređenja postojećih rešenja, dok neki noviteti potpuno odskaču od proseka. Zanimljivo je pročitati All-in-One i Transformer u istoj rečenici, ali verovali ili ne, Asus je uspeo da spoji Windows i Android. Kućni računar i tablet. Tastaturu i ekran osetljiv na dodir. ASUS Transformer All-in-One P1801 je poseban uređaj na mnogo načina i možda neće

    Sadržaj

      Nebojša Todorović
      Transformer nam je stigao u velikoj i prilično teškoj kutiji. Na njoj smo saznali nekoliko detalja o uređaju. Pre svega, shvatili smo da se radi o kombinaciji desktop računara i gigantskog tableta. Takođe, Asus ističe da je ovaj uređaj opremljen sa dva operativna sistema – Windowsom i Androidom. Na boku se u kratkim crtama mogu razaznati pojedine komponente, doduše uz malo bolje prepoznavanje kriptičnih oznaka.


       
      Zanimljiv deo nastupa kada otvorite pakovanje i ugledate veliki ekran za koji shvatite da je samostalan i u formi tableta. Iskreni da budemo, ovo je prvi uređaj svoje vrste sa kojim smo se susreli do sada. Prvi utisak je možda čak i pomalo negativan. Verujemo da će većina korisnika koja je navikla na tablete dijagonale 7 ili 10 inča odmah pomisliti na reč “glomazno”. Ipak, prvi utisak ume da vara, a o tome ćemo kasnije. Trebalo je raspakovati ostatak.  
       
      Periferije koje se isporučuju su kvalitetne i ta reč ih najbolje opisuje. Sve je izrađeno pretežno od metala, što tastaturu i miš čini kako ugodnim na dodir, ali i prijatnim za oko. Sve je uklopljeno, tako da se slaže sa ostatkom Transformer AiO-a što nam se jako dopada. Asus nije štedeo, pa su periferije zaista sjajne. Tastatura je elegantna bez nepotrebno velikih dimenzija, a u isto vreme je fantastična za kucanje. S obzirom na to da je bežičnog tipa, napaja se preko AA baterija koje su isporučene u okviru propratne opreme. Ukoliko bi nešto morali da zameramo, a smatramo da to spada u domen preterivanja, bilo bi odsustvo pozadinskog osvetljenja. Van toga, tastatura je fenomenalna.  

       
      Miš je prilično težak, odokativno kao kada biste u Logitech G5 stavili sve tegove od 4.5 grama. Razlog za to je gorepomenuta upotreba metala kao jednog od materijala za izradu. Po ugledu na moderna rešenja, miš je prilično nizak i jasno je da su dizajneri imali malo više izgled na umu, na uštrb ergonomije. Ipak, kompromis između ove dve strane postoji, pa je i dalje moguć rad na duže staze bez umaranja šake. Dopada nam se to što je miš simetrilčan, tako da levoruki korisnici nisu diskriminisani. Miš vezu sa Transformerom ostvaruje putem bežične veze i oslanja se na AA baterije kao i tastatura.   

       
      Što se senzora tiče, reč je o laserskoj varijanti, dok preciznost nije deklarisana od strane proizvođača. Ne bismo rekli da ima više od 1600 dpi, što je za većinu više nego dovoljno za udobar rad. Nažalost, imamo primedbu u pogledu broja tastera, jer nam “fale” tasteri back/forward, a Asus se odlučio da ovaj miš ima samo tri klika i skrol. Umesto točkića, ugrađena je površina osetljiva na dodir, što miš čini atraktivnijim, dok je praktičnost na istom nivou, tako da čak ni oni koji preferiraju konvencionalno rešenje neće imati problem sa upotrebom. Sve u svemu, osim back i forward tastera, miš je vrlo dobar za svakodnevnu upotrebu.  

      Naponski deo je prilično zanimljivo rešen. S obzirom da u jednu ruku imamo veliki tablet, a sa druge kompletan All-in-One uređaj, jasno je da postoje dva rešenja. Prvo je da se punjenje tableta vrši samo kada je smešten na računar, a drugo da se ispruče dva adaptera i da se tablet opremi sa dodatnim naponskim priključkom. Asus je išao komplikovanijim, ali i po korisnike boljim putem. Pozdravljamo ovu odluku, jer će svakako olakšati život potencijalnim kupcima Transformera P1801.  

      Vratimo se na sam uređaj. Transformer P1801 je nakon sklapanja pokazao vrlo zanimljiv dizajn. Suštinski, reč je o klasičnom PC-u od koga je napravljen dock za ogromni tablet koji u isto vreme predstavlja tableta kada se skine sa postolja. Možda ne zvuči tako jednostavno i zaista dosta tehnologije stoji iza toga, ali kada krenete da ga koristite Transformer P1801 je veoma intuitivan zahvaljujući odličnom pristupu proizvođača. Stoga, podelićemo tekst na logične celine. Na narednoj strani ćemo se baviti uređajem iz ugla klasičnog multifunkcionalnog All-in-One računara baziranog na Windowsu, a nakon toga ćemo videti kako se pokazao kao Android tablet. Krenimo redom…  

       

      Kada je sklopljen, Transformer P1801 izgleda kao zanimljivo dizajnirani kompjuter više klase. To se može jasno prepoznati po materijalima koji dominiraju. Metal i pleksiglas su bili prvi izbor, što govori da je Asus imao na umu ciljnu grupu korisnika sa dubokim džepom i željom da imaju nešto drugačije. U retrospektivi, već sada nije teško zaključiti da su u tome i uspeli.
       


       

      Kada se okrene, P1801 otkriva gde je smešte sav hardver. Kućište, odnsono dock, je debeljuškasto, ali imajući u vidu solidnu konfiguraciju, moramo priznati da je sve smešteno na relativno malom prostoru. Na osnovi se nalazi i većina priključaka, što je potpuno logično. Dopada nam se to što je većina locirana na bokovima, dok je svega nekoliko konektora smešteno pozadi. Dock se oslanja na jednu veliku stopu izrađenu od podebljeg metala, tako da je sve veoma stabilno, čak i u momentima kada skidate tablet, odnosno ekran sa njega. Na gornjoj ivici je smešten izduv za topli vazduh, a iako ume da dostigne nešto veće temperature, toplota se ne prenosi na tablet.
       


       

      Ugao pod kojim možete postaviti ekran dok je P1801 sklopljen je prilično fleksibilan i bez problema se može podesiti ugao od nekih 45 stepeni. Na levom boku se može naći čitač kartica, čak četiri USB 3.0 porta, dva 3.5mm audio konektora i Kensington bravica za osiguravanje uređaja.
       


       

      Na suprotnoj strani se ne nalazi mnogo toga. Zapravo, tu je samo USB 2.0 priključak, koji je predviđen da se iskoristi za risiver koji služi za komunikaciju sa periferijama. Iznad njega je smešten i slot-in optički uređaj, a reč je o klasičnom DVD-RW-u. Možda bi BluRay čitač bio bolji izbor, ali verujemo da će i takva solucija biti uvedena u ponudu. Pozadi je smešten još i HDMI izlaz, koji je jako koristan. Recimo da zaboravite tablet u kancelariji ili negde drugde, uvek se možete poslužiti monitorom kako biste nastavili da koristite vaš Transformer P1801. Takođe, ovde se nalazi i naponski priključak, LAN, kao i antenski ulaz za gledanje televizije.
       


       

      Na donjoj ivici smešten je taster za paljenje računara, a tu su ujedno i signalne LE diode bele boje. One služe kao indikacija rada. Na suprotnoj strani ove metalne pločice se nalazi informacija o ugrađenom Intelovom Core i5 procesoru, kao i Energy Star sertifikat.
       


       

      Kada se koristi kao klasičan desktop PC, Transformer P1801 je prilično snažan uređaj. Ugrađen je Core i5 procesor oznake 3350P. Ovaj model predstavlja klasičan desktop CPU, koji radi na frekvenciji od 3.1 GHz uz mogućnost Turbo takta do 3.3 GHz. Reč je o modelu sa četiri fizička jezgra i isto toliko threadova, dok njegovu osnovu čini IvyBridge arhitektura. Pored toga što radi na visokom taktu, činjenica da raspolaže sa velikom količinom keš memorije čini ga odličnim izborom čak i za korisnike koji planiraju da se bave zahtevnim aktivnostima kao što je obrada videa, fotografija i sl. Četiri gigabajta DDR3 memorije deluje kao malo, ali verujemo da će većina dodati još jedan so-dimm modul sa isto toliko RAM-a kako bi omogućili procesoru da diše punim plućima.
       


       

      Kako Core i5 3350P ne raspolaže sa grafičkim akceleratorom, Asus se odlučio da poseegne za novom mobilnom generacijom iz Nvidie. Reč je o GeForce GTX 730M karti, koju karakterišu solidne specifikacije. Ipak, prefiks “7” u oznaci nemojte da vas zavara. Reč je o preimenovanom GT 640M modelu i ništa više. Dakle, GT 730M koristi Kepler zasnovani čip izrađen u 28 n,, sa 384 Stream procesora i 16 ROP odnosno 32 teksturne jedinice. Ipak, čak i igranje u 1080p rezoluciji je sasvim realna opcija uz neophodne redukcije u kvalitetu prikaza, kako biste zadržali frejmrejt u adekvatnim okvirima. Ukoliko vas interesuje koji je ekvivalent na desktop tržištu, rekli bismo GeForce GT 640.
       


       

      Kao što možete videti, Windows je ocenio ovaj uređaj veoma dobro, izuzmemo li rezultat za “storage” jedinicu. Razlog za to je upotreba klasičnog hard diska, koji i pored odličnih performansi nije u mogućnosti da dobije visoku ocenu, barem kada se Microsoft pita. Hard disk je izrađen od strane Seagate-a, a dopada nam se izbor, jer se radi o ST1000DM003 modelu, koji je sjajno prošao na našem velikom uporednom testu HDD-ova gde se pokazao kao jedan od najbržih.
       

       

      Nakon pomenutog, nije teško pretpostaviti da je rad sa Transformerom u Windows 8 okruženju veoma prijatno iskustvo. Ekran je fantastičan, 18.5 inča dijagonala obezbeđuje dovoljno prostora za svakodnevne aktivnosti, dok sa druge strane visoka rezolucija od 1920×1080 daje izuzetno oštru sliku. Uglovi gledanja su sjajni, a osvetljenje je LED tipa i bez primetnog “probijanja” osvetljenja. Boje su živahne i na ivici da budu čak i pomalo na ivici prezaićenih, ali ciljnoj publici idealno veran prikaz boja neće ni biti neophodan. Kombinacija miša i tastature je ono što će većina koristiti kada radi u Windowsu, ali ekran osetljiv na dodir u deset tačaka će uvek biti opcija kada stojite ili jednostavno niste više raspoloženi da sedite. Performanse su jako dobre, zahvaljujući potentnom hardveru, tako da rad zaista predstavlja uživanje.

      Asus je obezbedio aplikaciju kojom možete podestiti Transformer prema sopstvenim potrebama, a u okviru nje je obuhvaćeno i uputstvo koje će vam dati objašnjenje i predloge kako i zašto koristiti neke mogućnosti uređaja.Jedan od glavnih aduta uređaja jeste remote rad. Suštinski se ideja svodi da možete nastaviti svoj rad u Windowsu čak i kada skinete ekran/tablet sa baze. S obzirom na ugrađenu bateriju, niste vezani da kada se umorite od rada na računaru za stolom, pređete u dnevnu ili spavaću sobu, odnsno terasu ili balkon. Dok god se držite kućnog WiFi-a, vaša sloboda je praktično neograničena. Asus navodi odziv od oko 300ms, ali je u našem slučaju zbog jeftinog rutera situacija bila nešto lošija.

       


       

      Jako nam se dopada ideja i njena realizacija. Osim što je sistem potuno upotrebljiv u tehničkom smislu, praktični element definitivno postoji. Jednostavno, ukoliko ste gledali neku seriju ili film, a želite da promenite sobu, ne morate prekidati aktivnost. Isto važi za bilo šta drugo. Sjajno je to što iako baza ima sjajne ugrađene SonicMaster zvučnike, ekran ima svoj stereo sistem tako da i promenom prostorije ne gubite ozvučenje. Simpatično, zar ne?

       

       

      Za Asus je očigledno bilo malo to što je napravio All-in-One PC koji ima mogućnost skidanja ekrana i njegovo “remote” korišćenje po stanu putem WiFi-a. Zbog toga, kada na bočnoj strani pritisnete plavi taster vaš ekran koji je do tada samo predstavljao daljniski ekran za računar koji vam se nalazi na stolu postaje Android tablet od 18.5 inča. Ova promena se u odvija u trenutku, tako da nema nikakvog čekanja. Naravno, umesto korišćenja klasičnog PC hardvera koji je smešten u bazu, tablet prelazi na ugrađenu Tegru 3.
       

      Skidanje tableta sa baze se vrši veoma jednstavno. Na njegovoj poleđini se nalazi ručka izrađena od metala koja omogućava prenošenje jednom rukom. Ručica ima mehanizam koji je vraća nazad, a u pogledu konstrukcije deluje dovoljno sigurno u tolikoj meri da verujemo da ni nakon nekoliko godina neće izgubiti na čvrstini. Jako nam je drago da vidimo da se ovakvi delovi izrađuju od metala i na tome moramo da pohvalimo Asus.

      Isto važi i za nogu koja služi kao oslonac kada se umorite od držanja tableta u rukama, a verujte nam na reč, samo je pitanje vremena bez obzira na to koliko ste fizički spremni. Ona je takođe metalna i omogućava podešvanje ugla od nekih 30 do 60 stepeni. Sve u svemu, na ovakvim detaljima se vidi želja proizvođača da napravi kvalitetan proizvod.
       


       

      Pozadi se na bokovima još mogu primetiti stereo zvučnici, koji su veoma glasni, ali pružaju klasičan “plitki” zvuk koji je proizvod malog prostora i nedovoljno akustičnog prostora. Ipak, i pored toga su snažniji od bilo kog drugog tableta koji smo imali prilike da testiramo.
       


       

      Tablet je napravljen kao što biste i očekivali i zapravo u pogledu izvedbe se ne razlikuje mnogo od bilo kog modela, osim što je barem 50% većih dimenzija od onoga na šta smo se navikli. Prednju stranu karakteriše veliko zaštitno staklo koje pokriva uređaj od ivice do ivice. Kao i kod većine drugih uređaja ove vrste, okvir je crne boje, a ekran i kamera su jedini detalji koje možete videti. Ekran je kao što smo već rekli izuzetan, a 1080p i velika dijagonala zaista doprinose da JellyBean verzija Androida izgleda lepo, pregledno i prijatno za korišćenje.
       


       

      Veliki ekran omogućava polaganje tableta na sto kako biste bez ikakvih problema mogli da ga koristite na duže staze. Ovakav način korišćenja će biti posebno interesantan deci, koja će moći da podignu nivo interakcije u igrama na novi nivo. Osim toga što je za njihove potrebe mali ekran loše rešenje, Android igre putem ovog uređaja poprimaju prilično drugačiju dimenziju. Jedino gde ćete karakteristike 18-inčnog tableta predstavljati otežavajuću okolnost, jesu naslovi poput Temple Runa koji se oslanja na ugrađeni akclerometar, a “mlataranje” ovakvim uređajem je praktično nemoguće čak i za snažnije ljude.
       

      Što se tiče hardvera, nije teško pretpostaviti da je maksimizovan kako bi funkcionisanje tableta sa 1080p ekranom bilo fluidno. Asus se odlučio na Tegra 3 čipset, koji podrazumeva četvorojezgarni procesor sa dodatnim low-power jezgrom. Asus nije pominjao takt na kome radi ovaj quad-core procesor, ali su aplikacije detektovale da se radi o 1700 MHz, što je istinski brzo. Pored toga, implementirano je čak 2 GB DDR3 memorije koja radi na 1600 MHz, što takođe doprinosi odličnom radu, ali i visokim rezultatima u testovima. Isto važi i za GeForce ULP grafički podsistem koji će omogućiti da igre razvijane sa posebnom podrškom za Tegru 3 imaju dodatne efekte i detalje, što je odlična vest.
       


       

      U pogledu prostora za smeštanje podataka, u tablet je ugrađen eMMc od 32 GB. Ukoliko vam to nije dovoljno, uređaj ima svoj čitač kartica na boku, pa možete dodati microSD kapaciteta do maksimalnih 64 GB, mada ne verujemo da će to bilo kome zatrebati. Od ostalih stvari treba pomenuti da su tu i posebni WiFi i BlueTooth moduli. Interesantno je to da baza ima podršku za BlueTooth 4.0, dok modul u tabletu ima 3.0.
       


       

      Što se interfejsa tiče, reč je o klasičnom Androidu 4.1 “obojenom” u Asusovu temu. Bez preterivanja, Asus je malo “doterao” vizuelnu komponentu ovog OS-a, uz dodavanje aplikacija od kojih su neke neophodne zbog specifičnosti Transformera P1801, a za neke je proizvođač jednostanvo smatrao da će korisnicima biti korisne.


       

      Inicijalno nema mnogo widgeta postavljenih na glavne strane, već samo ono što bi mnogi smatrali osnovnim. Dakle, nema trpanja fejsbuka, tvitera i drugih dodataka, već je sve ostavljeno na korisniku i na tome smo zahvalni. Svako će dodati ono što mu treba, a widgetima se lako pristupa iz glavnog menija.


       

      Ulazak u glavni meni prikazuje programe koji su došli fabrički, jer osim devet testova i benchmark aplikacije sve ostalo je stiglo preinstalirano. Dopada nam se što spisak nije dugačak, već su tu osnovne aplikacije za pregledanje galerije, video plejer, program za čitanje elektronskih knjiga, explorer, Asus WebStorage koji može poslužiti kao alternativa Dropboxu itd. U svakom slučaju, broj aplikacija je u skladu sa funkcionalnošću dobro odmerena što i pozdravljamo. Umerenije od ovoga nije moglo. Korisna je i aplikacija za bekap, gde jednostavno odaberete šta vam treba i to će biti sačuvano čak i nakon brisanja svih podataka.

      U testovima se tablet pokazao očekivano dobro, zbog odličnih specifikacija. Klasična baterija testova je pokazala da je Tegra 3 u overklokovanom izdanju jako snažan SoC, a potpomognuta velikom količinom brzog RAM-a, obezbeđuje zavidne performanse čak i kada je 1080p rezolucija u pitanju.


       

      Međutim, moramo da priznamo da smo imali opravdane sumnje kada je reč o autonomiji. Ipak, dosta hardvera i veliki, dobro osvetljeni, IPS ekran treba opskrbiti energijom. Stoga smo krenuli u test autonomije ne očekujući previše. Posebno neohrabrujuće je delovala činjenica da nismo našli nigde da Asus navodi kapacitet integrisane baterije. Tablet ima tri moda, kao i većina laptopova. Mi smo podesili “high performance” mod koji ne štedi bateriju i praktično tokom kompletnog testa vrteli Quadrant, Antutu i Electopia test. Pritom nam je osvetljenje bilo podešeno na maksimum, a gašenje ekrana smo isključili. Sa svim tim smo ostali na 4% kapaciteta baterije nakon gotovo tri sata. Sumnje su razbijene, a verujemo da pažljivim podešavanjem možete bez problema ostvariti drastično veću autonomiju.
       

      Specifikacije, rezultati i zaključak

       

      Specifikacije

      Asus AiO Transformer Desktop

      Dimenzije

      Sa ekranom: 466 x 162 x 376 mm; Bez ekrana: 466 x 162 x 267

      Masa

      4.1

      Procesor

      Intel Core i5 3350P @ 3.1 GHz

      RAM

      4GB DDR3 1333MHz

      VGA

      NVIDIA GeForce GT 730M 2 GB GDDR3

      Hard disk

      Seagate ST1000DM003 1TB 7200 RPM

      Optika

      DVD-RW

      Ekran

      18.5″ 1920×1080

      Ostalo

      WiFi 802.11 b/g/n, BlueTooth 4.0

      Operativni sistem

      Windows 8

      Cena

      oko 1200 evra

       

      Specifikacije

      Asus AiO Transformer Tablet

      Dimenzije

      466 x 18 x 294 mm

      Masa

      2.4 kg

      Baterija

      Lithium Polymer

      Ekran

      18.5 inča, IPS panel, 1920 x 1080 piksela

      Kamera

      n/a

      Prednja kamera

      1 MP

      Procesor

      Tegra 3 QuadCore 1700 MHz; GeForce ULP

      Memorija

      32 GB skladište, 2 GB 1600MHz DDR3

      Proširenje memorije

      microSD do 64 GB

      Priključak za slušalice

      3.5mm

      Operativni sistem

      Android 4.1.1 Jelly Bean

      Konekcije

      miniUSB, Wi-Fi 802.11 b/g/n, BlueTooth 3.0

      GPS

      Ne


       

      Rezultati

      Windows

      3DMark 11 [Performance preset]

       

      Final Score

      P 1.987

      Graphics Score

      1.837

      Physics Score

      5.354

      Combined Score

      1.494

      7-Zip 9.20 x64 kompresija / dekompresija [KB/s]

      12.507 / 145.758

      x264 HD Benchmark 4.0 pass1 / pass2 [s]

      140.1 / 28.3

      WinRar 4.0 Benchmark

      4.530

      AIDA64 Memory Benchmark

       

      Read [MB/s]

      12.035

      Write [MB/s]

      12.437

      Copy [MB/s]

      11.764

      Latency [ns]

      47.3

      HD Tune Pro 5.0 Read [MB/s] – HDD

      158.5

      Cinebench R11.5 x64 OpenGL [fps]

      37.46

      Cinebench R11.5 x64 CPU [pts]

      5.09

      TrueCrypt [AES / TwoFish / Serpent]

      2.4 / 405 / 244

      PassMark Performance Test

       

      Passmark rating

      2.458

      CPU

      6.191

      Memory

      1.640

      2D Graphics

      707

      3D Graphics

      1.142

      Disk Mark

      1.227

      1920×1080 0xAA 0xAF

       

      Street Fighter IV (max) [fps]

      72.5

      Dark Void (max) [fps]

      54.3

      LostPlanet 2 (medium) [fps]

      19.2

      Resident Evil 5 (high) [fps]

      44.4

      Unigine Valley (high) [fps]

      14.1


       

      Rezultati

      Android

      Antutu score

      12.524

      Quadrant score

      3.891

      Vellamo HTML5 / Metal Score

      1.690 / 509

      Linpack Single / Multithread

      58.7 / 151.4

      CFBench Overall Score

      12.798

      Nenamark [fps]

      52.5

      Nenamark 2 [fps]

      43.8

      Electopia WXGA / Fullscreen [fps]

      49.8 / 22.4

      Benchmark Pi [ms]

      355

       

      Utisci i zaključak

      Utisci nisu pomešani kada je ovakav uređaj u pitanju ukoliko, kao i mi, volite nove tehnologije. Ideja iza Transformera P1801 je jednostavna. Računar za svakoga u kući, bez ikakvih ograničenja. Bilo da treba da završite neki posao, odgledate film, ili sa klincem prelistate strip i odigrate poneku igru, P1801 to obezbeđuje. Postoji veliki broj primena i situacija u kome će svakome izmamiti osmeh na lice. Bilo da pustite muziku u drugoj sobi ili ga uz kafu odnesete na terasu, a da se ne odreknete Windows okruženja.


       

      Čak možete da iskoristite bluetooth tastaturu i povežete ga sa njom na potpuno drugom mestu kada se ne oslanjate na remote Windows, već koristite Android. Mogućnosti je zaista mnogo, a dobrim delom zavise i od vaše mašte i kreativnost. Koliko god možda na prvu loptu ideja o tabletu dijagonale 18.5 inča ne deluje dobro promišljeno, za mnoge stvari je zapravo ogromna prednost, samo treba uzeti širok spektar situacija u obzir i shvatiti ovakav uređaj kao porodični, a ne personalni centar.
       


       

      I pored toga, Transformer će biti interesantan niši korisnika koji raspolažu sa povećim budžetom i željom da učestvuju u isprobavanju noviteta o sopstvenom trošku. Stoga, za ograničenu grupu korisnika će biti izuzetno interesantan dok će oni sa dve noge na zemlji verovatno smisliti jednotavniji način da dođu do sličnih mogućnosti. Uostalom, ukoliko se prepoznajete u poslednjoj rečenici, onda uređaj i nije za vas.

      Naravno, ima još toga da se ispravi, kao što smo pomenuli već lag u remote modu ume da bude veći nego što smo želeli, a kamera u tom režimu uopšte nije funkcionalna, ali to ne treba uzeti kao manu. Sve je stvar doterivanja softvera, a ne sumnjamo da će Asus to dovesti do željenog nivoa. Na kraju ne ostaje ništa više nego da konstatujemo unikatnost novog Transformera i čestitamo proizvođaču na hrabrosti i uspešnom dizajnu.
       

       

      Prednosti:

      – Dobar ekran
      – Kvalitet izrade
      – Unikatnost uređaja

      Nedostaci:

      – Poneki bag u remote modu
      – Uslovno rečeno cena

      Uređaj na test ustupio ASUS.

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      X870E Aorus Pro i X870 Aorus Elite Wi-Fi7 test