ATI All-In-Wonder 2006 PCI Express

ATI All-In-Wonder 2006 PCI Express

Dobro se sećamo All-In-Wonder 9200SE kartice, svojevremeno najjeftinije ATI grafičke kartice sa TV tjunerom na sebi. Izgleda da je kanadska kompanija rešila da predstavi pravog naslednika spomenutog modela. Ovog puta reč je o PCI Express varijanti sa RV515 grafičkim jezgrom...

    Sadržaj

      Delimir TasićPredstavljanje nove linije GPU-ova iz ATI-ja nije zaobišlo ni prestižni All-In-Wonder serijal. Tako su gotovo paralelno osvežene linije Radeon i All-In-Wonder grafičkih kartica. Skorašnje predstavljanje nove perjanice kanadske kompanije, R580 grafičkog procesora, pored novih Radeon-a iz X1900 serije donelo je i All-In-Wonder X1900 – trenutno najjaču grafičku kartu iz ovog serijala, sposobnu da se sasvim ravnopravno po brzini 3D akceleracije nosi sa nVidia GeForce 7800GT. Ako se pogleda portfolio All-In-Wonder kartica, onda je jasno da je ATI uspeo da sa poslednjom serijom, celokupnu liniju migrira na PCI Express interfejs. Ipak, vlasnici AGP ploča nisu zaboravljeni, pa je tako najavljen, pored PCI Express varijante, i All-In-Wonder 2006 AGP. Mi smo ovom prilikom, ipak, imali na testu model All-In-Wonder 2006 PCI Ex koji će, verujemo, biti zanimljiviji širem krugu čitaoca.

      90nm Technology
      – Better performance at lower prices
      – Allows more features per square area

      New Performance Architecture
      – Shader Model 3.0 shader core
      – Always on 32FP processing

      GDDR3 Memory
      – 256MB GDDR3 128 bit memory interface with 800 MHz clock rates

      Avivo™

      – Revolutionary display, video, and connectivity
      – H.264 decode
      – Consumer electronics convergence features

      Next Generation Image Quality
      – Advanced High Dynamic Range rendering with 128-bit floating point precision
      – Extreme anti-aliasing and texture filtering quality

      SMARTSHADER™ HD
      – Provides improved programmability and performance
      – Supports 10x more instructions than previous generation
      – More registers and faster execution (SinCos etc)

      3Dc
      Image Enhancement & acceleration technology

      4:1 normal map compression/decompression

      Reduced memory footprint

      Accelerated surface detail emulates high polygon characters and scenes

      VIDEOSHADER HD
      Seamless integration of pixel shaders with video

      FULLSTREAM for DivX, Windows Media 9, and Real Media

      MPEG 1/2/4 decode and encode acceleration

      New Video algorithms that use pixel shaders for: 3:2 Pulldown, Interlacing, and Deblocking

      Added support for high-end HD resolutions

      HyperZ HD

      – Now with double the Z compression (8:1)
      – Enhanced Hi-Z buffer for improved performance at HD resolutions

      SMOOTHVISION HD
      – Improved AA and AF performance for HD resolutions

      12x effective Temporal MSAA

      CATALYST
      – Ensures rock-solid stability and regular updates

      Single Slot
      – Power and temperature efficient architecture

      Iako smo skoro predstavili All-In-Wonder X800GT, novi All-In-Wonder 2006 Edition je baziran na X1300 grafičkom jezgru što znači da podržava u potpunosti DirectX 9.0c specifikaciju i ATI AVIVO tehnologiju koja bi, bar na papiru, trebalo da donese određene beneficije u multimedijalnoj primeni. Pored toga, nove kartice sa AVIVO podrškom donose i poboljšanu H.264 akceleraciju koja će itekako biti značajna u nastupajućem periodu kada Blue Ray i HD-DVD počnu da preuzimaju primat od DVD diskova u domenu medija za skladištenje video materijala. Svi novi All-In-Wonder modeli podržavaju kako analogni tako i DVB-T (DVB-T Terrestial) signal što ih čini univerzalnim rešenjima. DVB-T podrška je posebno značajna u zapadnoevropskim zemljama gde je posle pilot faze otpočelo i zvanično emitovanje digitalnog signala kroz etar.

      AVIVO Display Engine deo je Catalyst drajvera koji je predviđen za poboljšanje performansi tokom reprodukcije video sadržaja i ostalih multimedijalnih primena. Ipak, AVIVO tehnologija ne oslanja se samo na softverska rešenja, već je ATI pokušao da u svojim proizvodima implementira tehnologije koje će u svakom pogledu poboljšati užitak tokom reprodukcije multimedije na PC računaru tj. koja će prevazići hardverska ograničenja od kojih pati današnja tehnologija. Kada je multimedijalna primena u pitanju, dobro je početi od ekrana. Većina današnjih LCD monitora podržava 8-bitne boje što im omogućava da teoretski prikažu ukupno 16.7 miliona boja. Sa druge strane, sada već zaboravljena CRT tehnologija omogućavala je 32-bitnu paletu tj. 10-bitne boje. Većina današnjih grafičkih kartica, posredstvom DVI konekcije omogućava prikaz 8-bitnih boja, dok najnovije ATI grafičke kartice imaju na sebi DAC (Digital-Analog-Converter) koji su u stanju da rade sa 10-bitnim bojama preko analogne konekcije. Konverzija iz 8-bita u 10-bita se ostvaruje nakon završenog procesiranja slike korekcijom gamma vrednosti. Dakle, u pitanju je tehnologija koja pokušava da poboljša prikaz boja na ekranu optimizacijom gamma vrednosti, putem softverskih rešenja implementiranih u drajverima. Pored poboljšanja prikaza boja na ekranu, ATI je izašao u susret i korisnicima koji se u većem broju odlučuju za ekrane većih dijagonala. Naime, analogna VGA konekcija u stanju je da prikaze sliku do rezolucije 2048×1536 u slučaju CRT monitora, odnosno 1920×1200 u slučaju DVI-D veze standardne propusne moći (165MHz). Kako su već izvesno vreme predstavljeni monitori dijagonale 30“ koji podržavaju fantastične rezolucije od 2560×1600, ATI je sve svoje kartice najnovije generacije, pa čak i one iz najnižeg segmenta, opremio Dual Link DVI konektorom (330 MHz) koji ima dupliranu propusnu moć što mu omogućava rad sa rezolucijama do 3840×2400 što još uvek prevazilazi mogućnosti modernih monitora. Ipak, ako se ima u vidu da su do pre samo dve godine, LCD monitori namenjeni širokoj upotrebi, dijagonale 24“ inča bili nedostupni na tržištu, a danas im je cena pala na relativno prihvatljiv nivo, onda ne sumnjamo da će u budućnosti biti dostupni monitori još viših rezolucija od današnjih modela dijagonale 30“. AVIVO tehnologija odnosi se na sve aspekte bitne za kvalitet prikaza slike na ekranu. Počev od korekcije samog izvora, procesiranja izvornog signala, preko poboljšanja konekcije (10-bitna konverzija), pa do prikaza same slike na ekranu što je finalni korak. Mnoga od rešenja koja obuhvata AVIVO postojala su i do sada u starijim generacijama ATI kartica, a to su npr. video deinterlace algoritmi, dinamička korekcija boja u Catalyst drajverima i sl.

      AVIVO pored toga donosi i hardversku akceleraciju dekodiranja HDTV sadržaja, pri čemu se dekodiranje oslanja na GPU što je više moguće. Posebno je zanimljiva mogućnost koju donosi AVIVO tehnologija, a koja se odnosi na tzv. Overlay Share sistem koji omogućava da se Overlay prozor prikazuje bilo na primarnom ili sekundarnom ekranu ili čak na oba! Do sada je bilo nemoguće postići tako nešto i uvek je Overlay prozor bio prikazivan na ekranu koji je bio definisan kao primarni. Pored toga, AVIVO omogućava i kombinovanje 3D, 2D i Overlay prikaza i npr. kombinovanje 3D grafike sa Overlay prikazom. To konkretno znači da je kao teksturu moguće koristiti Overlay prikaz što omogućava mnoge zanimljive efekte. Prvi koji nam pada napamet je lepljenje video sekvence visoke rezolucije na 3D model čime bi se postigao efekat animiranih tekstura. Za razliku od dosadašnjih rešenja koja su video sekvencu konvertovala u 3D prikaz i nakon toga je lepila u vidu teksture (na sličnom principu radi MS Media Center 2005), ATI-jevo rešenje zaobilazi taj korak i direktno kombinuje hardverski akcelerisani Overlay prikaz sa 3D grafikom. Ova mogućnost naziva se Overlay Mixer. Prikaz video materijala je posebno osetljiv u slučaju upotrebe TV ekrana koji koriste interlace prikaz umesto progresivnog. To znači da će doći do pojave neprijatnog treperenja tj. flickering-a. Ukoliko na jednom video snimku ili bilo kojoj drugoj kompjuterskoj grafici koja se prikazuje na TV uređaju imamo dosta dugačkih horizontalnih linija treperenje će biti izraženije. Ne treba spominjati da je baš prikaz Windows-ovih prozora na TV ekranu takav scenario. Windows XP Media Center Edition 2005 u svom full-screen interfejsu pokušava da taj problem zaobiđe upotrebom zaobljenih menija i kvalitetnim kolornim prelivima. Ipak, ATI AVIVO tehnologija posredstvom svog adaptivnog deinterlace algoritma u stanju je da automatski detektuje takav tip prikaza na ekranu i primeni optimalni deinterlace algoritam.





      Uporedne specifikacije novih ATI All-In-Wonder kartica

      AIW
      X600 Pro
      AIW
      X800 GT
      AIW
      X800 XT
      AIW
      X800 GT
      AIW
      X800 XL
      AIW
      2006 PCI Express

      AIWX1800 XL

      Bus Type
      AGP
      AGP
      AGP
      PCI
      Express
      PCI
      Express
      PCI
      Express
      PCI Express

      Graphics Engine Clock Speed (MHz)
      400
      400
      500
      400
      400
      450
      500

      Memory Clock Speed (MHz)
      300
      490
      500
      490
      490
      400
      500

      Memory Size (MB)
      128
      128
      256
      128
      256
      256
      256

      Memory Type
      DDR
      GDDR3
      GDDR3
      GDDR3
      GDDR3
      GDDR3
      GDDR3

      Memory Interface
      128-bit
      128-bit
      128-bit
      128-bit
      256-bit
      128-bit
      256-bit

      Pixel Pipelines / Processor Units
      4
      8
      16
      8
      16
      4
      16

      DVB-T and PAL Secam Tuner

      X

      X
      X
      X
      X

      TV on your PC
      X
      X
      X
      X
      X
      X
      X

      TV-ON-DEMAND
      X
      X
      X
      X
      X
      X
      X

      TV Recording MPEG 1/2/4 , WMV, AVI
      X
      X
      X
      X
      X
      X
      X

      Stereo Tuner
      X
      X
      X
      X
      X
      X
      X

      FM Radio, MP3 recording

      X
      X
      X
      X
      X
      X

      Composite video input
      X
      X
      X
      X
      X
      X
      X

      S-video input
      X
      X
      X
      X
      X
      X
      X

      Stereo Audio input
      X
      X
      X
      X
      X
      X
      X

      Scart RGB TV out

      X
      X
      X
      X
      X
      X

      AVIVO compliant outputs





      X
      X

      VGA / DVI-I out
      X / X
      X / X
      X / X
      X / X
      X / X
      X / X
      X / X

      Dual Link DVI






      X

      Remote Wonder II
      Opt.

      X



      Remote Wonder Plus



      X
      X

      X

      EAZYLOOK
      X
      X
      X
      X
      X
      X
      X

      DVD Creation & Burning
      X
      X
      X
      X
      X
      X
      X

      Pinnacle Studio 9


      X
      X
      X

      Matchware Mediator 8



      X
      X

      Visual Communicator Web



      X
      X

      muvee Autoproducer
      X

      X
      X
      X

      Adobe Premiere Elements 2





      X
      X

      Adobe Photo Elements 6






      X


      Test sistem

      Procesor

      AMD Athlon 64 3800+ (Socket 939)

      Matična ploča

      MSI K8N Diamond

      Memorija

      1024 MB Kingmax DDR500 (1T 2.5-3-3-8, DualChanell)

      Hard diskovi

      2 x Maxtor DiamondMax9+, 80 GB, 8 MB keša, SATA150
      Maxtor 300GB, 16MB keša, NCQ, SATA150

      Raid kontroler

      nForce4 nVRAID – Raid0/Strippe režim

      Grafička karta

      ATI All-In-Wonder 2006 PCI Express

      Zvučna karta

      Creative Labs Live! 24-bit

      CD-RW uređaj

      LG GCE 8400B

      DVD-RW uređaj

      Nec ND-3500AG

      Kućište i izvor napajanja

      CoolerMaster Stacker 830 + Enermax Coolergiant 480W ATX 2.03

      Monitor

      Dell UltraSharp 2405FPW (1920×1200)

      Operativni sistem

      Windows XP Media Center Edition 2005 (SP2, DirectX 9.0c)

      Drajveri

      nVidia nForce 6.70, ATi Catalyst 6.10


      ATI All-In-Wonder 2006 PCI Express

      Najjeftiniji All-In-Wonder grafički akcelerator, kao što smo već napomenuli, dolazi u vidu modela 2006 PCI Express koji je zasnovan na RV515 grafičkom jezgru koje je smo imali prilike da vidimo na ATI Radeon X1300(Pro) karticama. Ipak, za razliku od Radeon X1300 Pro grafičkih kartica koje koštaju manje nego All-In-Wonder 2006 modeli, radni takt jezgra kod nove, najjeftinije, multimedijalne serije kartica kanadske kompanije spušten je na svega 445 MHz. To je za čak 155 MHz niži klok u poređenju sa „punokrvnim“ Radeon X1300 Pro akceleratorom. Na kartici je implementirano čak 256 MB 128-bitne DDR2 memorije koja radi na taktu od 800 MHz. Da podsetimo, All-In-Wonder X800GT imao je na sebi „svega“ 128 MB video memorije 128-bitne propusne moći.


      U poređenju sa ATI Radeon X1300 Pro karticama, All-In-Wonder 2006 je sporiji od 20 do 30% u zavisnosti od zahtevnosti test programa. Sasvim logično u nižim rezolucijama, kada GPU nije previše opterećen, razlika je veća, dok u višim modovima sa uključenim AA i AF modovima ta razlika se smanjuje, ali su u tom slučaju oba akceleratora neupotrebljiva, jer ne uspevaju da izađu na kraj sa zahtevnim scenama. Tokom testiranja, i pored toga što je GPU izrađen primenom 90nm proizvodnog procesa, kartica se dosta grejala, ali je zato rashladni sistem na istoj veoma tih, za razliku od prethodno testirane All-In-Wonder X800GT kartice. Ono što je prednost All-In-Wonder 2006 akceleratora u odnosu na All-In-Wonder X800GT svakako je podrška za AVIVO tehnologiju što posebno dolazi do izražaja u slučaju multimedijalne primene.


      Nova serija All-In-Wonder grafičkih kartica se međusobno ne razlikuje previše. Gotovo ista rešenje implementirana su i u AIW X800GT, AIW 2006, ali i u AIW X1800XT i AIW X1900. U svakom slučaju kao osnova odabran je ATI Theater 200 video dekoder čip, a o implementaciji novog Theater 550 Pro čipa za sada još uvek nema najava. Zvanični odgovor iz ATI-ja na to pitanje je da Theater 550 Pro omogućava hardversko MPEG2 enkodiranje slike, ali da Theater 200 i softverska rešenja koja ga prate omogućavaju snimanje video materijala u formate kao što su WMV i MPEG4. Po našem mišljenju istina je na pola puta. Kako ATI Multimedia Center još uvek ne radi sa Theater 550 Pro čipovima, verovatno da ATI još uvek nema spremnu sopstvenu softversku podršku za ovaj čip, pa se i dalje koriste CyberLink Power Cinema rešenja. ATI je prvobitno bio najavio da će podržati kroz Multimedia Center i Theater 550 Pro kartice, ali su reference ka tom uklonjene sa zvaničnog sajta kanadske kompanije. Ipak, iako je prisutan na tržištu već dosta vremena, Theater 200 nudi i dalje zadovoljavajuće mogućnosti. Tako je ovaj dekoder u stanju da radi sa do pet video ili s-video ulaza, procesira sliku posredstvom implementiranog 2D 3-line comb filtera (Theater 550 Pro ima i 2D i 3D comb filter) i sl.

      Za prijem slike iz etra koristi se Microtune 2121 digitalni tjuner koji za razliku od sličnog modela koji je implementiran na ATI Theater 550 Pro karticama donosi veću brzinu, pa je tako katastrofalno spora promena kanala koja je „krasila“ Theater 550 Pro kartice (čekalo se i do tri sekunde za promenu aktivnog kanala) sada dosta poboljšana i otprilike kanali se menjaju sa zadrškom od jedne sekunde. Toliko kašnjenje je moralo da postoji, ako se ima u vidu da je Timeshifting sve vreme aktivan. Da je novi Microtune tjuner zaista brz pokazuje Chanell Surf opcija tokom koje je smenjivanje aktivnih kanala gotovo trenutno. Valja takođe napomenuti i da implementacija TV tjunera na All-In-Wonder karticama otežava dizajn štampane ploče i dovodi do velikih problema u dizajnu, što u krajnjoj liniji i uslovljava da ATI mora da oslabi po pitanju 3D performansi modele iz AIW serije u odnosu na referente Radeon-e. Po rečima predstavnika ATI-ja, novi Microtune 2121 tjuner je po tom pitanju mnogo bolje rešen, pa je to i uslovilo da se All-In-Wonder varijante Radeon kartica najnovije generacije pojave u rekordnom roku. To je posebno izraženo kod X1900 serije kartica, kod koje su paralelno predstavljeni svi modeli, pa i oni iz All-In-Wonder serijala.


      Kako ATI Theater 200 dekoder čip nema mogućnost rada sa DVB-T signalom, za tu svrhu implementiran je Nxt 6000 čip u čijem je razvoju učestvovao i sam ATI, a o kome smo takođe pisali prilikom predstavljanja All-In-Wonder X800GT kartice. VIA VT1623M čip se brine za bazično procesiranje slike i SCART konekciju koja se nalazi na svim All-In-Wonder karticama predviđenim za evropsko tržište. To je uslovilo i razliku u VIVO kablu, pa se tako samo na karticama previđenim za PAL područje nalazi spomenuti SCART konektor, dok se uz kartice namenjene NTSC područjima isporučuje kabl sa drugačijim konektorom na koji se povezuju činč konektori kako bi se iskoristili video izlazi i kartica povezala npr. sa TV aparatom. Kod kartica sa SCART konektorom činč izlaze dobićete upotrebom specijalnog adaptera koji se može naći i u slobodnoj prodaji.


      ATI All-In-Wonder 2006 PCI Express kartica ne razlikuje se izgledom previše od All-In-Wonder X800GT karte koju smo prethodno testirali. Jedino, rashladni sistem tj. ventilator na njemu sugeriše da je ipak u pitanju, po brzini 3D akceleracije, inferiorniji čip. Video memorija je raspoređena sa obe strane kartice i proizvedena je u fabrikama nemačkog Infineon-a. Kao i u slučaju ostalih All-In-Wonder kartica poslednje generacije i model koji ovom prilikom testiramo ima na sebi samo DVI konektor, specijalni konektor za ATI combo adapter i antenske ulaze. Povezivanjem ATI combo kabla dobićete SCART priključak, priključak za ATI VIVO BOX i DSub analogni monitorski izlaz. Kvalitet slike preko DVI-D veze sa Dell Ultrasharp 2405FPW monitorom dijagonale 24“ i rezolucije 1920×1200 je odličan i zadovoljiće sasvim izvesno najveći mogući broj korisnika.

      Multimedia Center 9.12

      ATI All-In-Wonder 2006 PCI Express je prva All-In-Wonder kartica koja nam je na test stigla sa novijom generacijom Multimedia Center softvera. Iako je u trenutku pisanja ovog teksta dostupan i Multimedia Center 9.13 razlike između ove dve verzije nisu prevelike i tiču se podrške za najnoviji All-In-Wonder X1900 model.

      U poređenju sa ATI Multimedia Center 9.08 sa kojim smo testirali All-In-Wonder X800GT najviše što nas je obradovalo i što moramo spomenuti odmah na početku, iako će možda zvučati pomalo trivijalno, to je podrška za sortiranje kanala u zavisnosti od preferencija korisnika. Nakon dugog vremena u kome Multimedia Center nije imao ovu, sasvim logičnu, mogućnost, ovo je pravo osveženje i po mišljenju autora teksta sasvim dovoljan razlog da nadogradite stari Multimedia Center novom verzijom.



      Ostala poboljšanja pre svega se tiču bolje podrške za DVB-T prijem, pa je tako implementiran i grafički prikaz nivoa jačine signala koji se prikazuje prilikom pretrage frekventnog spektra. Kako se sada u jednoj listi prikazuju kanali koji su pronađeni prilikom pretrage digitalnih i analognih frekvencija (analogna obuhvata antenski i kablovski frekventni spektar) iz padajućeg menija moguće je odabrati samo pojedine liste. Tako ćete biti u prilici da odabirom odgovarajuće opcije vidite samo DTV kanale, samo analogne kanale koji se primaju posredstvom antene ili kanale koji se nalaze u frekventnom spektru kablovskih operatora. Moguće je napraviti i kombinovanu listu omiljenih kanala uz raspored kanala prema željama korisnika. Nakon veoma inferiornog dela koji se odnosi na pretragu i sortiranje kanala, a koji je odlikova prethodnu verziju ATI MMC-a nova verzija ovog softvera donela je zaista velika poboljšanja po tom pitanju. Osim toga, svaki kanal je moguće i finije podesiti nezavisno od ostalih, a finije podešavanje pored frekvence uključuje i podešavanje koloriteta, kontrasta, osvetljenja itd…



      Snimanje video materijala moguće je primenom Video Soap tehnologije za otklanjanje šuma ili bez nje. O ovog tehnologiji smo već pisali prilikom naših prethodnih testova All-In-Wonder kartica. Multimedia Center 9.12 omogućava snimanje u MPEG2, MPEG4 i WMV video formate, ali i definisanje sopstvenih profila za snimanje sa mogućnošću ručnog štelovanja bitrejta video snimka i sl. Snimanje je omogućeno do pune PAL rezolucije tj. 768×576 ukoliko koristite analogni izvor.


      Chanell Surf opcija se ne razlikuje u odnosu na onu koje je bila implementirana u starijoj verziji Multimedia Center softvera, a slično se može reći i za EazyLook interfejs koji se aktivira u slučaju da koristite daljinski upravljač. Radi se o ATI-jevom pandanu Microsoft eHome aplikaciji koja je implementirana u Windows XP Media Center Edition 2005 operativni sistem.


      Kako ATI odavno podržava i Media Center 2005 operativni sistem kroz svoje drajvere, probali smo karticu i pod ovim operativnim sistemom.



      Iako teoretski sve tehnologije implementirane u All-In-Wonder proizvode treba da obezbede vrhunski multimedijalni užitak to nije baš u potpunosti postignuto. Naime, softver koji prati All-In-Wonder 2006 još uvek nije u potpunosti očišćen od bagova. Tako nam se dešavalo da ne možemo da vratimo aspekt slike u odnos 4:3 na ekranu WIDE proporcija (16:10) i pored toga što smo odabrali da se slika prikazuje u prozoru. Za razliku od Multimedia Center 9.08, kod nove verzije nije nikako moguće isključiti Timeshifting, ali to i ne mora da bude zamerka. Ono što nam je smetalo jeste nestabilan rad u slučaju Windows XP Media Center 2005 operativnog sistema sa Update Rollup 2 setom zakrpa. Naime, i relativno često bi se dešavalo da se umesto žive slike pojavi crn ekran. Koji je uzrok ovoj pojavi nije nam poznato, a čak ni apliciranje odgovarajućeg patcha koji bi trebalo da otkloni ovaj nedostatak nije pomoglo. Nadamo se da će kroz naredne revizije drajvera taj problem biti otklonjen.

      Kada se podvuče crta, ATI All-In-Wonder 2006 PCI Express je idealna kartica za korisnike kojim su u prvom planu multimedijalne mogućnosti i traže modernu grafičku karticu spremnu da odgovori novim multimedijalnim izazovima. Ponovićemo da AVIVO podrška znači i H.264 akceleraciju, a All-In-Wonder 2006 PCI Express pored toga ima na sebi sve moguće video izlaze koji će vam omogućiti da reprodukujete HDTV sadržaje na različitim tipovima ekrana. 3D performanse nisu za pohvalu, ali ukoliko su one bitne ATI ima rešenje u vidu All-In-Wonder X1900 kartice koje je u rangu GeForce 7800GT grafičkih kartica što znači da je daleko ispred današnjih 3D naslova. Nadamo se da će uskoro i na našem tržištu biti dostupne nove generacije All-In-Wonder proizvoda, ako ne pod ATI brendom onda svakako pod markom nekog od ATI-jevih vernih partnera kao što su Sapphire, PowerColor, Club3D i sl. ATI All-In-Wonder ostaje najkompletnije PC TV tjuner rešenje, a implementacija DVB-T prijema i poboljšani MMC 9.13 uz podršku za Windows XP MCE 2005 samo su ojačali pozicije kanadske kompanije u ovom segmentu zadajući još teži udarac potencijalnoj konkurenciji.

      ATI All-In-Wonder 2006 grafičku karticu za potrebe testa ustupio ATI.

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      X870E Aorus Pro i X870 Aorus Elite Wi-Fi7 test