Logitech MX3000, 5000 i diNovo Laser

Logitech MX3000, 5000 i diNovo Laser

O kompaniji Logitech ne treba trošiti reči. Ipak, to ne znači da njihove proizvode više nećemo prikazivati. Naprotiv. Skorašnja promocija tzv. laser tehnologije prošla je više nego dobro na tržištu, pa je Logitech predstavio seriju kompleta zasnovanih na njoj...

    Sadržaj


      Logitech MX3000, 5000 i diNovo LaserOd Logitech-a smo navikli da dobijamo luksuzne proizvode pa ćemo se tako i ovoga puta pozabaviti sa tri najnovija bežična kompleta. Radi se o kompletima tastatura i miševa, zapravo dva su iz poznate MX serije (MX3000 i MX5000) , a treći komplet je vrhunski diNovo koji je dobio neka unapređenja u vidu MX1000 miša i Bluetooth 2.0 podrške, ali o tome malo kasnije. Svaki od njih je jedinstven na svoj način, a opet imaju dosta toga zajedničkog. Ono što ih povezuje su i miševi koji koriste laserski senzor umesto klasičnog optičkog (CMOS) senzora. Sva tri kompleta krasi veoma visok kvalitet. Ako vam cena od preko sto evra ne predstavlja problem za ovakav vrhunski hardver, možete slobodno nastaviti sa čitanjem. Šalu na stranu, ovako zanimljive i kvalitetne periferije svakako nose i visoku cenu, a koliko je ona zaista opravdana možete pročitati u narednom tekstu…

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      Logitech Cordless Desktop MX3000 Laser Testiranje smo započeli od ovog “najslabijeg” modela, kako po ceni tako i po karakteristikama. Logitech je svakako proizvođač najboljih kompleta tastatura i miševa. Švajcarska kompanija je bila pionir u uvođenju tehnologije bežičnih miševa, a takođe i uvođenju laserske tehnologije u ovakvu vrstu periferija (MX1000). Nažalost, MX serija je uvek bila nešto skuplja i tako pristupačnija manjem broju korisnika. Posle MX3100 kompleta, Logitech se odlučio za jeftiniju i ekonomičniju varijantu koja se prodaje pod nazivom MX3000. Ovo pakovanje sadrži kombinaciju MX3000 tastature i MX600 laserskog miša. Pakovanje je, kao i kod ostala tri kompleta, prepoznatljivo “na kilometar”: naime, zeleno-bele nijanse raskošnog pakovanja, su idalje rezervisane samo za Logitech.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      U paketu se pored gore pomenutog miša i tastature dobijaju i četiri AA Duracell baterije, prijemnik (receiver), USB na PS/2 adapter, uputstvo i naravno drajveri i Set Point software na pratećem CD-u. Prijemnik je veoma lagan i dolazi u uobičajenoj crnoj boji, a na sebi ima mali zeleni indikator koji svetli kada je priključen na USB tj. PS/2 port. MX3000 tastatura je veoma slična modelu koji dolazi sa MX3100 pakovanjem, ali nije na odmet da navedenemo neke osnovne i bitne detalje konkretnog modela. Prvi, i veoma očigledan, je boja. Ova tastatura i miš su izrađeni u veoma prijatnoj (i sada već čestoj) kombinaciji srebrno sive i crne plastike. Kao i svaku Logitech-ovu tastaturu i ovu krase dodatne grupe tastera koje dobijaju na funkcionalnosti tek nakon instaliranja SetPoint software-a. Ono što je pohvalno, to je da i tastatura sadrži indikator za iskorišćenje kapaciteta baterije, pa vam se ne može desiti da u sred rada otkaže usled potrošenih baterija. Instaliranjem software-a smo ipak hteli da isprobamo funkcionalnost dodatnih tastera, međutim otkrili smo da time nismo dobili ništa zaista interesatno. Ako više volite da vam sistem radi sa što manje pokrenutih aplikacija u pozadini onda je možda takva opcija dobar izbor. Mada i bez SetPoint-a, neki dodatni tasteri koje obično najčešće upotrebljavate će raditi. Svi tasteri, su sa mekanim klikom, ali idalje daju dobar utisak prilikom korišćenja.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      U iNav grupi tastera koja se nalazi na levom delu tastature se nalazi scroll točkić i još dva navigacijska tastera iznad i ispod pomenutig scroll-a. Malo iznad njega je veoma lepo dizajniran “zoom” taster. Media Centar grupu tastera sačinjavaju tasteri koji su u gornjem delu tastature. Njih, pre svega, krasi poveći kružni (točkić) taster koji lako uočavamo i služi za kontrolu jačine zvuka (za razliku od tastera Volume Up/Down koji najčešće srećemo). Tu su i tasteri kojima možete u potpunosti kontrolisati vaš omiljeni media plejer, dok ostale grupe tastera su namenjene za Internet i multimediju. Kao i što možete videti sa slika raspored tastera je veoma povoljan, uz veliki Enter i Delete taster veoma ćete se brzo navići na ovaj model. F mode taster je već standardno prisutan kod svih Logitech-ovih novih modela (setimo se npr. LX serije koju smo opisali pre nekog vremena). Da podsetimo – on je tu da funkcijskim tasterima dodeli neke osnovne funkcije Word-a (kao što su brzo snimanje, štampanje, otvaranje novog dokumenta ili undo opcija npr.).

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      Prava zvezda ovog pakovanja je ipak MX600 laserski miš. Po Logitech-ovim specifikacijama treba mu šest meseci da potroši jedan set baterija, po čemu se Logitech izravnao sa Microsoft-ovim miševima. Ovo je veoma impresivno, ako se uzme u obzir da MX1000 prestaje sa radom posle oko dvadesetak dana intenzivnog korišćenja. Treba reći i to da MX1000 i MX3100 paket koristi Litijum-jonske baterije, za razliku od MX-a 600. Potpisniku ovih redova stoga nije bilo lako da poveruje u ovu tvrdnju, pa je poslao mejl Logitech-u da sazna na koji to način štede baterije za tih šest meseci, ali do sada nije dobio odgovor. Imali smo prilike nekada da koristimo stariji Cordless Elite Duo i miš iz tog pakovanja je prestajao sa radom posle tri do pet nedelja, u zavisnosti koliko smo ga dugo koristili na dnevnoj bazi. Razumljivo je da ovaj miš štedi više energije sa obzirom da koristi novu lasersku tehnologiju i takođe mnogo brže ulazi u “sleep” režim, ali skok sa dvadeset dana na šest meseci je zaista veliki skok! Uostalom, vreme će pokazati.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      Miš je po dizajnu malo zakrivljeniji u odnosu na MX1000. Za nijansu je duži i za nijansu tanji. Forward i back taster su bliži, a na gornjem delu se nalazi prilično korisno zoom dugme. Točkić ima scroll i tilt funkciju koju imaju i ostali modeli. Indikator za baterije svetli samo ako je baterija u mišu već dosta oslabila. Ono što takođe moramo napomenuti, je da ovaj model nije namenjen za levoruke korisnike, ali zato veoma lepo prijanja u desnoj ruci. MX600 je za nijansu teži od MX-a 1000. Odziv je odličan, ali MX1000 bolje reaguje na “hladan start”. Naime, ako je miš ostavljen na stolu neko vreme, trebaće mu oko jedne sekunde da se “probudi”. Posle toga, kretanje je opet neprekidno i precizno. Ako izuzmemo taj manji nedostatak, miš je veoma prijatan za korišćenje, a i lepo izgleda.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      Potpisnik ovih redova zaista ne voli da instalira programe koji se smeštaju u start-up, ali pošto je ovaj komplet ipak namenjen prosečnom korisniku, osećao se odgovornim da prilikom testiranja to i uradi. SetPoint software čini da dodatni ne-standardni tasteri na vrhu tastature (pro)rade. Software je lak za korišćenje i ne nametljiv, ali je pravio probleme prilikom korišćenja Firefox-a. Posle instalacije SetPoint-a, srednje-click dugme koje se koristi za otvaranje novog prozora nije htelo da radi. Tek nakon isključivanja software-a problem je bio rešen. Software smo uninstall-irali tek nakon što smo saznali da zoom znači isto što i ctrl + mouse wheel u Firefox-u. Zaista, zoom i nije toliko potreban u većini slučajeva, osim ako ste slabijeg vida. Zato smo drugi software-ski paket koji se dobija, tzv. Media Life, koristili sa uživanjem. Media Life je user frendly software, koji kao neka vrsta multimedijalnog organizer-a sređuje vaše fajlove na disku u nekoliko kategorija, a ima i jako lep interface. Za mnoge prosečne “home-user”-e ovakav software-a samo može da koristi, dok onim naprednijim može da zasmeta.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      Testiranje je prošlo bez ikakvih problema – i tastatura i miš su radili kao što smo i očekivali. Čim ih izvadite iz kutije spremni su za rad. Miš se veoma lepo snalazio u Windows i Linux okruženju, a ergonomija mu je na standardno visokom nivou i veoma lepo odgovara desnoj ruci. Neke nestrpljive korisnike može da iritira reagovanje miša tek posle jedne sekunde nakon “buđenja”. Sa tastaturom nismo imali nikakvih problema. Ovaj komplet je dobar za kućnu upotrebu, a za “hardcore” PC gamer-e je ipak neki drugi model – robusniji i sa boljim performansama.

      Logitech Cordless Desktop MX5000 Laser
      Logitech je dizajnirao mnoge tastature i miševe koji su mnogo puta prevazišli očekivanja i na funkcionalnom i na ergonomskom nivou. Jedan od takvih je i MX5000 Laser paket. U pakovanju se nalazi već čuveni MX1000 laserski miš, koji nudi veliku preciznost i multimedijalna MX5000 tastatura koja nudi “ekstremnu” kontrolu nad vašim multimedijalnim fajlovima, kako tvrdi proizvođač. Oba uređaja se povezuju na PC preko Bluetooth 2.0 mini prijemnika (receiver-a). Naša očekivanja su naročito visoka za ovu Logitech-ovu bežičnu kombinaciju, jer je i iskustvo sa ranijim proizvodima veoma pozitivno. U narednom tekstu ćemo videti da li će ovaj proizvod imati uspeha zahvaljujući svojoj reputaciji, ali i njegovim realnim mogućnostima.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      U pakovanju se našlo sve što je neophodno da bi ovaj komplet funkcionisao: MX5000 tastatura, MX1000 laserski miš, 4 AA baterije (Duracell), software (Set Point i Media Life za koji važi isto što smo rekli i u slučaju MX3000 kompleta) i drajveri na CD-u i uputstvo. Da budemo iskreni, utisak na prvi pogled je često najznačajniji priliko izbora ovog tipa računarskih komponenti. Stoga, dobro pogledajte slike i dizajn tastature MX5000 kompleta, subjektivni utisak je dosta različit. Na nas je ostavio uglavnom pozitivne utiske. Kao što vidite, ovo nije uobičajna tastatura. U gornjem središnjem delu tastature se nalazi “dot matrix” ekran – ustvari onakav kakav se sreće kod starijih generacija mobilnih telefona, samo malo veći naravno. Na njemu možete videti razne informacije vezane ili nevezane za ono što trenutno radite na kompjuteru. Tako možete videti vreme i datum, temperaturu prostorije, playlist-u WinAmp-a i trenutnu pesmu koja je puštena ili jednostavno dobiti poruku o pristiglom mejlu. Na dotičnom ekranu ćete takođe videti status “caps lock” tastera npr. jer radi ekonomičnije potrošnje baterija tastatura ne poseduje LED diode. Sa leve strane tastature se nalazi “media control centar”. Na prvi pogled ne izgleda ništa naročito, ali ako pogledate malo bolje primetićete da je cela ta oblast osetljiva na dodir (tj. “touch senzitive”), što je jedno sasvim novo iskustvo.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      Što se miša tiče, njega smo imali prilike da testiramo i ranije, doduše u varijanti gde je koristio radio vezu umesto unapređene Bluetooth tehnologije. O MX1000 smo već dosta pisali, a svoju, već dugogodišnju reputaciju je izgradio na svom estetskom izgledu i funkcionalnosti. Po nama, postoje dve povoljne osobine koje čine da nam se ovaj miš dopadne. Prva je ta da poseduje internu bateriju, i ne morate da razmišljate o dodatnom punjaču i kupovini “rezervnih” baterija koje bi popunile vreme dok se pune baterije koje su potrošene. Druga je da miš poseduje On/Off prekidač. Kada ne koristimo miša, možemo ga jednostavno isključiti i smanjiti broj punjenja interne baterije. Miš poseduje i LED indikator koji pokazuje stanje baterija.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      Nije na odmet da kažemo nešto i o Bluetooth 2.0 standardu. Pre svega jedno malo podsećanje – Bluetooth specifikacija je prvi put razvijena od strane Ericsson-a, a kasnije dolazi do formiranja “Bluetooth Special Interest Group” (SIG). SIG se formalno prvi put pojavljuje 20. maja 1999, godine. Činila su je imena poput Sony Ericsson-a, IBM-a, Intel-a, Toshiba-e i Nokia-je, a kasnije dolazi do pridruživanja i mnogih drugih kompanija. Bluetooth je takođe poznat kao IEEE 802.15.1 standard. Pre Bluetooth 2.0 verzije postojale su 1.0 i 1.0b, 1.1 i 1.2 verzije. Bluetooth 2.0 je kompatibilan “nadole” tj. sa svim verzijama 1.x. Glavno poboljšanje je uvođenje Enhanced Data Rate-a (EDR) od 2.1 Mbit/s. Ovo je za posledicu imalo sledeće stvari: tri puta veću brzinu prenosa (u nekim slučajevima i do deset puta), manje i bolje iskorišćenje baterija, pojednostavljanje ciklusa protoka informacija sa većom širinom protoka i dalje poboljšanje BER (bit error rate) performansi. Sledeća verzija Bluetooth-a nosi kodni naziv Lisbon i trebalo bi da dovede do povećanja sigurnosti, iskorišćenosti i unapređenosti Bluetooth tehnologije. Nakon njega sledi verzija pod kodnim nazivom Seattle, koja će takođe doneti brojna poboljšanja, a jedno od glavnih je i Ultra Wide Band, no o tome u nekim od narednih tekstova… A sada da se vratimo testiranju kompleta.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      Profil MX-a 5000 je veoma tanak. Ustvari, kada smo postavili prvi put tastaturu na sto i počeli da tipkamo, osećaj je bio malo čudan i neobičan za ono na šta smo inače navikli. Nismo skoro imali prilike da koristimo tastaturu koja je tako “ravna” i blizu površine stola. Čak i sa podignutim “nožicama”, tastatura je i dalje nekako delovala blizu podloge. Ovo je nešto na šta ćete se sigurno navići – naročito, ako provodite dosta vremena u kucanju. Tasteri ne pružaku veliki otpor i imaju kratak hod.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      “Media control panel”, je upravo samo to, panel. Panel je osetljiv na dodir, a osećaj dok prelazite prstima preko panela je sjajan. Verovatno najinteresantniji deo je pojačavanje ili stišavanje zvuka jednostavnim prelaskom prsta preko površine. Mada dešavalo se da promašimo pravo mesto, pa je zbog toga dolazilo do sasvim druge “reakcije” u Windows-u, što je moglo da zasmeta. Naime, ceo panel je dosta zbijen, a dugme “ctrl” je jako blizu “mute” regionu na panelu pa nam se nekoliko puta dešavalo da iz nehata isključimo zvuk u Windows-u (ovo nam se dešavalo nekoliko puta, a najviše u igricama gde bi moglo veoma da iznervira potencijalnog korisnika). Šta još reći za touch pad, osim da je zaista unikatan ali da mu je potrebno još dorade i nadamo se da će napredovati u nekim kasnijim modelima.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      I tastatura i miš su povezani na Logitech-ov mali Bluetooth 2.0 prijemnik. Ovaj mali uređaj podseća na USB flash disk, a njegovim povezivanjem na prvi slobodan USB port vašeg računara omogućava gotovo trenutnu konekciju sa periferijama. Ako kojim slučajem povezivanje ne uspe, na njemu se nalazi malo crveno dugmence čijim pritiskom aktivirate novu pretragu za uređajima i konačno njihovo uspešno povezivanje.
      Postolje za punjenje miša je pomalo redizajnirano u odnosu “radio” varijantu, gde je postolje bilo i prijemnik i punjač u isto vreme. Ovde je baza veća, možda ne tako lepa kao kod modela koji koristi radio vezu, ali ima tanak deo plastike koji pridržava miša dok se puni. U suštini u celom pakovanju se nalazi samo jedan kabl, i to upravo onaj koji povezuje bazu sa utičnicom za struju. Ovaj komplet bi svojim dizajnom i performansama mogao biti interesantan i gamer-ima, mada zbog nekih manjih propusta kao što je blizina touch pad-a alfanumeričkom delu tastature može da odbije takvu grupu korisnika.

      Logitech Cordless Desktop diNovo Laser

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      Poslednji, najskuplji i najekstravagantniji model na testu je diNovo Laser. Ono što je već opšte poznato među ljubiteljima kvalitetnih periferijskih komponenti je to da je diNovo oduvek važio za jedan od najskupljih i najekstremnijih kompleta koje smo mogli da sretnemo na tržištu u cenovnom rangu oko dvesta evra. Verzija koju smo imali na testu donosi unapređenja u vidu Bluetooth 2.0 konekcije koja pored mnogih unapređenja donosi i veći domet od 18m (mada zaista ne vidimo kome treba takva daljina za tastaturu) i MX1000 miša dok je sama tastatura ostala gotovo ne izmenjena. Naime prva verzija diNovo kompleta je imala MX900 miš i koristila je Bluetooth 1.x konekciju.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      I pre nego što smo izvadili tastaturu iz pakovanja zapazili smo da je izuzetno lagana. U paketu su se pored MX1000 miša, Bluetooth 2.0 odašiljača (identičnog kao kod prethodno opisanog modela), diNovo tastature i MediaPad-a našlo mesta za još šest alkalnih baterija (koliko treba diNovo tastaturi i media pad-u da radi), punjač za MX-a 1000 u vidu postolja koje je identičnom kao kod MX5000 kompleta, CD sa drajverima i software-om (koji je u ovom slučaju preporučljivo instalirati zbog bolje funkcionalnosti Media Pad-a) i naravno uputstvo. Kombinacija od 800 dpi i skeniranja podloge rezolucijom od 5.8 megapixela donosi fenomenalnu preciznost, pa se i u ovom pakovanju našao MX1000, o kojem nemamo više šta novo reći. Ono što zaista izdvaja ovaj komplet je ultra tanka i lagana tastatura kojoj kao da je “odsečen” numerički deo. U stvari radi se o MediaPad-u, koji kao što možete videti sa slika, poseduje “dot matrix” ekran preko kojeg možete dobijati razne informacije kao i kod gore opisanog MX5000 modela, stim što se MediaPad može koristiti i nezavisno od tastature, npr. kao kalkulator ili čak daljinski upravljač za vaš PC. Tastatura je inače sa “mekim” klikom, veoma je tiha i udobna za kucanje. A kada smo pomislili da ne postoji ništa tanje od MX-a 5000 otkrili smo diNovo model.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      Tasteri na tastaturi vam sa slika možda deluju zbijeno, ali posle kraćeg navikavanja jednostavno se naviknete i ne želite da razmišljate o drugom modelu. Media Centar grupa tastera se nalazi u donjem desnom uglu tastature u vidu velikog ovalnog tastera. Malo iznad njega je “volume control”. Obe ove grupe tastera su duplirane i nalaze se i na Media Pad-u, što olakšava korišćenje, jer ne morate nositi sa sobom celu tastaturu ako se udaljite od kompjutera, a idalje želite da uživate u multimedijalnom sadržaju.

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferije

      U gornjem levom delu tastature se nalaze tasteri za Internet (home, mail i refresh) i sleep taster. Iako ova tastatura ne obiluje dodatnim tasterima kao gore opisani modeli, njena funkcionalnost time nije poljuljana. Gore pomenuti MediaPad je moguće programirati kao neku vrstu daljinskog upravljača i tada vam se pružaju neviđene mogućnosti. Možda zvučimo previše subjektivno, ali kako je podpisnik ovih redova veliki zaljubljenik u ovakvu vrstu periferija ne treba takve stvari dovoditi u sumnju. Kada se jednom diNovo nađe na vašem stolu, u kombinaciji sa MX1000 mišem, znaćete o čemu govorimo. Logitech-ov diNovo Media Desktop Laser je sa svojim elegantnim dizajnom (najmanji i najtanji bežični model), velikom funkcionalnošću i visokom cenom postao i svojevrsni statusni simbol kada su PC periferije u pitanju.

      Zaključak
      karakteristike, statistike, logitech mx3000, 5000 i dinovo laser periferijeCordless Desktop MX3000 Laser je lepa kombinacija tastature i miša za prosečne korisnike tj. “home user”-e. Ako ne želite da date više od sto evra za model 3100, a i dalje želite njegove mogućnosti, MX3000 je dobra alternativa čija cena ne bi trebalo da pređe stotinak evra. Za gamer-e preporučujemo da ipak traže bolje modele kako su njihovi prohtevi za performansama i preciznošću veći ili da razmisle o alternativi u vidu MX-a 5000 (samo ako se naviknete na blizinu touch-pad-a i ctrl tastera). Logitech je sastavio izvanredno pakovanje u kompletu MX5000. Koristeći unapređeni Bluetooth 2.0 adapter, Logitech je ujedinio njegovog klasičnog MX1000 laserskog miša sa novom MX5000 tastaturom sa “touch senzitive” panelom i “dot matrix” ekranom. MX1000 dolazi sa redizajnirom bazom, a Bluetooth koji koriste i on i tastatura se može koristiti i za povezivanje drugih uređaja. Za nimalo malu cenu koja bi trebala da je oko 150€, MX5000, pruža veoma dobar komfor, funkcionalnost i neke interesantne novitete u jednom pakovanju za one koji su spremni da izdvoje ovoliku sumu novca. Sa druge strane imamo ekstravagantni diNovo komplet, za koji oni sa dubljim džepom treba da izdvoje onoliko koliko danas vrede jače grafičke kartice. Sa Media Pad-om i ultra tankim dizajnom predstavlja dobar izbor za profesionalce. Da rezimiramo, i za entizijaste i za ljubitelje profesionalne opreme sva tri kompleta spadaju u neku vrstu izazova koji nam Logitech uvek iznova postavlja. Uz tri godine garancije i visok kvalitet ovih kompleta, pitanje je samo da li ćete se odupreti tom izazovu ili se prepustiti uživanju.
      Hardver na test ustupio Logitech

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      X870E Aorus Pro i X870 Aorus Elite Wi-Fi7 test