Pleomax COC-300W Multimedia Wireless Combo i Multimedia Speakers S-250

Pleomax COC-300W Multimedia Wireless Combo i Multimedia Speakers S-250

Umesto da koristimo skučenu tastaturu laptopa i touchpad, koristićemo bežični miš i tastaturu koji će zauzeti jedan USB port, umesto da slušamo zvuk preko ugrađenih laptop zvučnika slabog kvaltieta, koristićemo USB ili čak bežične zvučnike koji su daleko pogodniji. Nešto takvo imamo danas pred sobom. Za korisnike kojima je dizajn podjednako bitan kao i karakteristike, Pleomax nudi interesantan komplet periferija..

    Sadržaj

      Filip Majkić

      Pleomax COC-300W Multimedia Wireless Combo i Multimedia Speakers S-250

      Nekada smo mirne duše ovakve komplete nazivali “desktop kompleti”, međutim, polako dolazi vreme kada se ta odrednica mora menjati. Jednostavno, više ne odgovara karakteristikama, niti primeni kombinacija uređaja. Druga decenija dvadeset prvog veka je definitivno doba prenosnih računara, a njihove karakteristike, kao i ambiciozni proizvođači periferija uslovljavaju pomeranje granica u poimanju uređaja i njihovoj upotrebljivosti. Jednostavno, danas su periferije univerzalno primenjive, a svoj mobilni računar uz primenu odgovarajućih dodataka (postolje, kuleri, periferni dodaci) možete pretvoriti u uređaj koji pruža istovetnu udobnost u korišćenju kao i regularan desktop. Umesto da koristimo skučenu tastaturu laptopa i touchpad, koristićemo bežični miš i tastaturu koji će zauzeti jedan USB port, umesto da se savijamo pred ekranom, koristićemo postolje koje će izdići kompletan ekran u visinu glave, umesto da brinemo o zagrevanju laptopa i dugotrajnosti komponenti, koristićemo postolje sa kulerom, koje nudi i koji USB port pride, umesto da slušamo zvuk preko ugrađenih laptop zvučnika slabog kvaltieta, koristićemo USB ili čak bežične zvučnike koji su daleko pogodniji.

      Nešto takvo imamo danas pred sobom. U suštini, radi se o dva različita uređaja, ali koji su u dizajnerskom smislu veoma pogodni za zajedničko predstavljanje, jer su veoma srodni u tom smislu. To su Pleomax COC-300W Multimedia Wireless Combo komplet tastature i miša, kao i S-250 zvučnici. Pleomax je proizvođač koga karakteriše politika plasiranja perifernih uređaja solidnog kvaliteta po povoljnoj ceni. Da li tako možemo okarakterisati i ono što je predmet ovog prikaza? Pogledajmo redom šta nam to Samsungov ogranak za periferije nudi.
      Multimedia Wireless Combo se sastoji od bežičnog miša i tastature. Kao takav, izrazito je pogodan za Media center računare, a po svom dizajnu je pogodan pre svega – belim računarima. Mac, možda? Zašto da ne, makar u beloj varijanti, koju smo dobili za potrebe ovog prikaza. Radi se o beloj tastaturi i mišu sa narandžastim ivicama i drugim detaljima, koji jasno daju na znanje da se radi o „srodnim uređajima koji idu zajedno“. Pored ove kombinacije, dostupna je i varijanta crne boje sa ljubičastim detaljima.

      Risiver je klasičan 2,4 GHz risiver, i dimenzija je jednog USB drajva, tako da nemojte da se nadate nekom ultra-tankom mikro prijemniku. U pakovanju se dobija i disk sa aplikacijom koja omogućava podešavanje tastature i miša. Miš je sasvim uočljiva varijacija na temu Apple Mouse-a klasične varijante (ne mislimo na najnoviji model sa multi-touch podrškom). Karakterišu ga oble linije, oblik koji je takav da se može koristiti podjednako i levom i desnom rukom, kao i prisustvo (svega) tri tastera – levog, desnog i skrol točkića u sredini. Njegovi bokovi su narandžaste boje, kao i sekcija neposredno oko točkića. Tasteri nisu ništa specijalno, ali vrše posao. Miš je izrađen u potpunosti od plastike. Optičkog je tipa, sa senzorom rezolucije 800 dpi. Koristi dve AAA baterije.

      Tastatura takođe koristi dve baterije, ali AA tipa. Isto je prevashodno bele boje, sa narandžastim bokovima i par narandžastih detalja. Ova bežična tastatura stiže sa osam multimedijalnih tastera, pomoću kojih možete na brz način da pristupite omiljenoj internet strani, e-mail klijentu, kontrolisati reprodukciju multimedijalnog sadržaja, povećavati ili smanjivati jačinu zvuka i slično. Ono što je daleko bitnije, međutim, jeste da je tastatura prilično solidna. Tankog je profila, i ima ispupčenje pozadi koje je prirodno „odiže“ od podloge, što se dodatno može uvećati izvlačenjem nožica. Tasteri su tanki, srednje dubine hoda i veoma udobni za korišćenje. Imaju klasičan raspored, izuzmemo li odsustvo velikog Enter tastera. F tasteri su tanki. Sveukupno, doživljaj u korišćenju tastature je posebno prijatan.

      Konačno, stižemo i do zvučnika. Opet, radi se o zvučnicima prevashodno bele boja, oblika kvadra, sa narandžastim detaljima i nosačima. Povezivanje je prilično jednostavno i vrši se tako što jedan zvučnik povežete sa drugim, a iz tog drugog zvučnika jedan kabl ide u zvučnu kartu, a drugi u USB port, pošto se zvučnici napajaju preko USB-a, eliminišući potrebu za još jednom kablom koji bi bio uboden u strujni razvodnik. Na poleđini jednog zvučnika se nalazi točkić, pomoću koga se podešava jačina zvuka. Malo je nezgodno što je smešten iza, ali je izdeljen na podeoke koji se lako osećaju pod prstima, pa podešavanje „napamet“ nije problematično. Zvučnici su 2.0 tipa, frekventnog odziva od 85 Hz do 20 KHz, i nažalost ne podržavaju direktno priključivanje slušalica. Solidnog su kvaliteta, pod uslovom da nemate prevelike prohteve. Idealni su za pružanje osnovnog audio iskustva nezahtevnim korisnicima kojima treba nešto bolje od osnovnih laptop zvučnika, ali ne žele da se previše „razbacuju“.

      Za:

      – ukupan utisak u dizajnerskom smislu
      – veoma dobra tastatura
      – pogodno kao celina kao komplet koji će pratiti neki notebook

      Protiv:

      – miš je mogao biti bolji
      – zvučnici dobri za nezahtevne korisnike, ali ništa više od toga

      Periferije na test ustupio Pleomax.

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi
      X870E Aorus Pro i X870 Aorus Elite Wi-Fi7 test