Samsung Galaxy Tab P1000

Samsung Galaxy Tab P1000

Ne može se reći da je ovaj konkretan Samsung-ov model tablet uređaja izašao skoro - naprotiv, on je na tržištu prisutan još od kraja prošle godine, ali iako je ovaj model već bio na testu u to vreme, njegovo nedavno pojavljivanje u Telenoru nam je omogućilo da ponovo prođemo kroz njegove mogućnosti. U međuvremenu je Samsung izbacio dosta svežiji 10.1-inčni model sa Android Honeycomb operativnim sistemom, ali naš 7-inčni model P1000 sa 2.2 Froyo verzijom i dalje ima itekako mnogo toga da ponudi. Tačno je da su današnji modeli hardverski jači, ali na dosta polja model P1000 itekako parira, a na nekim se čak i bolje pokazuje

    Sadržaj

      Dragoljub Radovanović  Radi se o jednom od pionira u svetu Android tablet uređaja, modelu koji je izašao kao direktna, ali manja alternativa Apple iPad-u, koji se pojavio dosta ranije u aprilu 2010-e godine. Samsungu je ipak trebalo vremena da osmisli, dizajnira i uklopi uređaj sa verzijom Androida operativnog sistema koja je tada bila dostupna. Ostali proizvođači su takođe pokušavali da baziraju svoje tablet uređaje na Androidu, ali većina njih je nosila nepoznato ime i kvalitetom nisu prilazili blizu onome što je Samsung imao da ponudi. Naravno, neosporna je činjenica da su oni imali i dosta nižu cenu, ali opet neke stvari jednostavno nisu bile odrađene kao što ih je Samsung uradio, pa je samim tim i razlika u ceni bila manje više opravdana. Glavni problem je bilo uzeti operativni sistem koji je namenjen mobilnim telefonima i prilagoditi ga tako da odgovara većoj dijagonali ekrana, što je povlačilo implementaciju novog korisničkog interfejsa i njegovih raznih izmena u odnosu na manju dijagonalu. Moramo priznati da smo bili malo skeptični u početku, ali nakon upoznavanja sa uređajem zaključili smo da je Samsung uradio prilično korektan posao u prenošenju Android iskustva sa ekrana manjih dijagonala, kakav poseduju mobilni telefoni, na ekran veće dijagonale, kakvu ima naš model tablet uređaja Samsung Galaxy Tab P1000. Nešto više o samim utiscima u radu tableta i njegovom korisničkom interfejsu ćemo pomenuti u odvojenoj sekciji ovog testa, ali za sad pogledajmo ukratko šta nam to model P1000 nudi, posmatrano sa hardverske strane.

      Galaxy Tab P1000 model pokreće moćni ARM Cortex A8 Hummingbird procesor sa frekvencijom rada od 1GHz, dok je za grafiku zadužen jedan od najbržih GPU čipova PowerVR SGX540, tako da ova dva u kombinaciji pružaju najbolje moguće rezultate što se tiče jednojezgarnih rešenja u polju tablet računara i smart telefona. Naravno, dvojezgarna Tegra2 rešenja pružaju bolje rezultate, ali kao što smo rekli od jednojezgarnih nema bolje kombinacije od ove koju poseduje model P1000. Zanimljiva stvar koju vredi pomenuti je to da potpuno istu kombinaciju CPU/GPU koristi i Samsung Galaxy S mobilni telefon. Što se tiče RAM memorije, poseduje 512MB od kojih je 443MB dostupno za aplikacije u operativnom sistemu. Galaxy Tab dolazi u dve varijante, sa 16GB ili 32GB interne memorije, sa mogućnošću dodatnog proširivanja microSD karticama kapaciteta do 32GB. Ekran koji poseduje je kapacitivan, WSVGA tipa, sa rezolucijom od 1024 x 600 piksela, dijagonale 7 inča, kojeg štiti veoma popularno i otporno Gorilla zaštitno staklo firme Corning. Na uređaju su dostupne dve kamere – zadnja sa rezolucijom 3.2MP, autofokusom i LED blicem i prednja sa 1.3MP koja služi za video pozive. Od konekcija poseduje WiFi sa 802.11 b/g/n standardom, a veoma bitna stvar je to da poseduje 3G konekciju sa HSDPA standardom do 7.2 Mbps brzine. Samim tim, prisutan je slot za Sim karticu pune veličine. Neki uređaji koriste Sim karticu samo za 3G konekciju, ali Samsung Galaxy Tab P1000 možete koristiti kao pravi mobilni telefon. Jedina stvar koja pravi problem je to što nema zvučnik na koji bi ste prislonili uvo i tako razgovarali (pored toga što bi to izgledalo apsurdno zbog veličine uređaja), ali zato ima spikerfon preko kojeg možete čuti sagovornika i pomoću mikrofona na samom uređaju on čuti vas. Mi ipak predlažemo korišćenje Bluetooth slušalice kao najelegantnije rešenje ako želite da koristite ovaj tablet kao telefon. Takođe veoma bitna stvar je mogućnost glatke reprodukcije 1080p materijala u visokom profilu, a to je nešto što čak i većina Tegra 2 tableta nije sposobna da isporuči. HDMI izlaz se ne nalazi na samom uređaju tako da korišćenje u multimedijalne svrhe zahteva kupovinu Dock-a koji poseduje HDMI izlaz, tako da ga možete povezati sa vašim HDTV-om i reprodukovati HD materijal.  

      Specifikacija:  

      Samsung Galaxy Tab P1000

      Dimenzije

      190.1 mm x 120.5 mm x 12 mm

      Težina

      380g

      Komunikacija (Wi-Fi + 3G model)

      Wi-Fi (802.11b/g/n), Bluetooth 3.0 sa A2DP, 3G HSDPA 900 / 1900 / 2100

      Procesor

      ARM Cortex A8 processor, 1 GHz procesor; PowerVR SGX540 grafika

      Memorija

      512 MB RAM, 16/32 GB interne memorije , microSD do 32GB

      Operativni sistem

      Android OS, v2.2 (Froyo), u pojedinim zemljama 2.3

      Baterija

      Standard battery, Li-Po 4000 mAh

      Napajanje

      5.0V

      Displej

      WSVGA 1024 x 600 piksela, 7.0 inča kapacitivni

      Prednja kamera

      1.3 megapiksela

      Audio

      stereo zvučnici , ugrađeni mikrofon

      Senzori

      Akcelerometar, Tro-osni žiro senzor, Proximity, Senzor ambijentalnog osvetljenja

      Podržani multimedijalni formati
      Video: AVC(HD), AVI, DivX, DivX HD, H.263, H.264, MPEG2, MPEG4, WMV, WMV9 HD (VC-1), Xvid, 3GP/3GPP Audio: AAC, AAC+, eAAC+, FLAC, MP3, OGG Vorbis, WAV (PCM), WMA Fotografije: BMP, GIF, JPEG / JPG, PNG, TIFF

      Podržani formati dokumenata
      Word, Excel, PowerPoint, PDF

      Konektori i slotovi
      microSD card slot SIM card slot 30-pinski konektor 3.5mm ulaz za slušalice

      Cena
      55,000 bez ugovorne obaveze

      Kvalitet izrade Samsung Galaxy Tab P1000 modela je veoma dobar. Za njegovo kućište korišćena je veoma kvalitetna plastika tako da nema govora o bilo kakvom krckanju i ugibanju. Sa prednje strane kada posmatramo ovaj model vidimo jednu staklenu površinu koja se prostire skroz do ivica uređaja. Najveći deo prednje strane naravno zauzima ekran, oko koga se nalazi crni okvir koji je simetričan sa svih strana. Tablet je pravougaon oblika, ali njegove ivice su elegantno zakrivljene. Na donjoj strani okvira nalaze se senzori osetljivi na dodir – konfiguracija dugmića u redosledu Menu -Home -Back – Search. Sa prednje strane se još samo nalaze prednja kamera, bliže gornjem desnom uglu, a odmah do nje se nalazi senzor ambijentalnog osvetljenja. 


      Na zadnjoj strani uređaja nalazi se veoma elegantna bela glossy plastika, na kojoj je interesantno to što ne ostaju otisci prstiju, kao što je to slučaj sa crnom glossy plastikom. U donjem delu je ostavljen logo uređaja kao i neke informacije kao što su model, FCC ID, napon i barkod.  

      U gornjem levom ćošku nalazi se kamera od 3.2MP, zaštićena staklencem kružnog oblika, a oko staklenceta nalazi se srebrni prsten kao ukrasni detalj. Staklence je malo ispod nivoa ovog prstena kako bi se izbegle ogrebotine na njemu. Desno od kamere nalazi se LED blic. Nešto ispod kamere napisano je ime modela lepim stilskim slovima umerene veličine.
       
       


      Krenućemo od desne bočne strane uređaja i u smeru kazaljke na satu proći kroz sve dugmiće i ulaze koje tablet poseduje. U vrhu gornje desne bočne strane nalazi se nešto duže dugme za uključivanje/isključivanje uređaja i isključivanje/uključivanje ekrana u istoj funkciji. Ispod njega nalazi se dugme za kontrolu jačine zvuka na sistemu.


      Bliže donjem delu uređaja nalaze se slotovi za Sim karticu i MicroSD karticu kapaciteta do 32GB, oba od kojih su zaštićena plastičnim vratancima na kojim je ostavljen prostor za nokat, tako da je veoma lako pristupiti slotovima iza njih jer se lako skidaju.  

      Sa donje bočne strane nalazi se 30-pinski Samsungov specijalizovani konektor koji ima višestruku ulogu – preko njega se obavlja i punjenje uređaja, a i transfer podataka. Takođe ima ulogu povezivanja tableta sa multimedijalnim Dock-om koji se kupuje odvojeno. Levo i desno od ovog konektora nalaze se stereo zvučnici, odakle zvuk prolazi kroz male pravougaone otvore sa perforiranim rupicama.
       


      Sa leve bočne strane nalazi se samo rupica mikrofona, a sa gornje bočne strane nalazi se priključak za 3.5mm slušalice koje se dobijaju u pakovanju, koje takođe služe i kao handsfree, jer na sebi poseduju i mikrofon.
       

      Samsung Galaxy Tab P1000 dolazi sa Android 2.2 Froyo operativnim sistemom, ali je u nekim zemljama moguće uraditi update na Android 2.3 Gingerbread. Nažalost, Srbija nije jedna od tih zemalja, tako da ne znamo kada će i nama biti omogućen zvaničan update kroz etar. Moguće je ipak flešovati nezvaničnim putem na 2.3, ali je procedura nešto komplikovanija, ali oni malo vičniji mogu i sami da pokušaju da urade update. Kome se ovo čini zanimljivim i smatra da je njegovo znanje o flešovanju Android operativnog sistema dovoljno, može posetiti ovaj link za više informacija. Pri uključivanju uređaja prvi put, na glavnom ekranu se nalazi samo nekoliko prečica ka bitnijim aplikacijama i Google Searchbox. Kako bi ste popunili sav taj slobodan prostor korisnim stvarima i pametno ga iskoristili, možete da dodajete Widgete dužim pritiskom na ekran, čiji izbor i nije baš veliki dok sami ne skinete nove, ali nama se dosta korisnim činio Task Manager widget koji prati broj uključenih aplikacija i daje vam mogućnost da ih ugasite. Mi smo ipak odlučili da malo začinimo početni ekran i dodamo widgete i na ostala četiri ekrana. 

       



      Pulldown notification bar je prilično sličan kao i na mobilnim telefonima sa Androidom, samo što se na njemu takođe nalazi i slajder kojim kontrolišete osvetljenje ekrana. Osim toga, ikonice su malo drugačije, ali generalna svrha notification bar-a je ista, ovde će vas pojavljivati sve notifikacije vezane za mail, poruke, propuštene pozive, instalirane aplikacije itd.  

       
      Internet browser je otprilike standardnog Froyo tipa, sa par izmena zarad lakše interakcije sa nekim dodatnim opcijama koje tablet poseduje. U zaglavlju se nalazi polje za unošenje adrese sajta, kao i standardne funkcije, ali postoje i izmene kao što su dodavanje prečice za otvaranje novog prozora u sklopu već postojećeg, u kome se pojavi Brojčanik za telefon i sve vezano za njega, tu je i dugme za brzo unošenje beleški, dugme za šaltanje između otvorenih prozora, kao i dugme za Bookmarks, Favorites i History. Kada se skroluje ka dole, sva ova polja u zaglavlju nestanu i Browser poprima potpuno minimalistički izgled, kako bi se maksimalno iskoristio prostor na ekranu.  

       
      Što se tiče telefoniranja na tabletu, imate posebnu Telefon aplikaciju, koja je prilično lepo urađena. Dostupno vam je standardno pametno biranje broja, gde je dovoljno da unesete samo jedan njegov deo, pa će vam biti ponuđen izbor da li je to taj broj koji tražite. Sekcija Dnevnici u sklopu aplikacije telefon beleži sve pozive, kako primljene, tako i odlazne, kao i informacije vezane za njih, kao što je vreme poziva, datum i bliže informacije o kontaktu koji je pozivan, kao i njegova sličica. U sekciji Kontakti imate sve vaše kontakte koje imate na vašem Google nalogu ili Sim kartici, kao i akcije koje direktno možete da birate kada otvorite kontakt, a to su običan poziv, video poziv ili slanje poruke određenom kontaktu. Što se tiče kvaliteta zvuka preko spikerfona, on je bio dovoljno glasan, ali nije baš najrazgovetniji, tako da u bučnijim okruženjima neće biti preterano upotrebljiv. Mada, opet skrećemo pažnju da definitivno treba nabaviti Bluetooth slušalicu ako baš planirate da pričate uz pomoć tableta.
       


       
      Pošto je standardna orijentacija kod ovog modela tableta Portrait, veoma je prijatan za držanje zbog svojih manjih dimenzija i male težine, tako da ga bez problema možete obuhvatiti jednom rukom. Pošto je kvalitet izrade dosta dobar, nikakvo krckanje nismo primetili, čak ni pri jačem stiskanju. Tablet je takođe prilično tanak sa svojih 12mm. 


       
      Kvalitet ekrana je solidan, ali ima svojih mana. Odziv ekrana je malo sporiji (ne mislimo na odziv na dodir), a to možete primetiti dok skrolujete kroz neki tekst. Ekran se pomalo muti pri toj akciji, kada se nešto brže odigrava na ekranu, a sam čin skrolovanja to najbolje pokazuje. Boje su dosta žive, ali ne baš kao na Samoled ekranu koji Samsung ima običaj da stavlja u neke modele svojih mobilnih telefona. Uglovi gledanja su korektni, mada mogli bi biti i veći, jer se pri oštrijim uglovima posmatranja javlja pomeranje konstrasta i slika se blago zatamnjuje. To ne utiče previše na iskustvo gledanja i definitivno ni blizu nema taj nivo zatamnjivanja kao što na primer ima Viewsonic 10s tablet, koji smo imali prilike da testiramo, tako da možemo reći da je Samsungov ekran daleko kvalitetniji, ali opet nije savršen kao neki IPS ekrani koji se nalaze na Honeycomb i iPad tabletima.


      Ugodnost i brzina kucanja je verovatno najsvetlija tačka na ovom modelu tableta. Kucanje se izvršava brzo u portrait mod-u, ali kada prebacite tablet u landscape mod, to je tek pravo uživanje. Palčevima možete dohvatiti svako slovo na tastaturi bez previše napora, u odnosu na 10.1-inčne tablete, gde je potrebno malo rastegliti palčeve. Poruke ćete kucati ogromnom brzinom, višestruko puta brže nego na manjem ekranu, kao što je slučaj na mobilnom telefonu.

       

      Surfovanje na tabletu ove dijagonale je fino iskustvo, iako je možda 10.1-inčni tablet nešto bolji zbog ređe potrebe da zumirate kako bi videli neki sitniji tekst. Nama se ovo nije činilo kao neka preterana mana manje dijagonale jer Pinch to zoom radi svoju ulogu, a mi bi smo ipak preferirali taj manji ekran kada se uzme u obzir kakva se brzina kucanja vrši na njemu i koliko je uređaj prenosiviji. Ovaj tablet možete staviti bez problema u torbicu standardne dimenzije ili dublji džep i imati ga uvek uz sebe, a to pogotovo ima smisla jer poseduje 3G konekciju. Tablet veće dijagonale zahteva ipak posebnu torbu što dodatno komplikuje stvari. Tablet poseduje punu Flash podršku, tako da će bukvalno sve rađeno u Flash-u biti otvoreno. Što se tiče otvaranja stranica sa gomilom Flash materijala, kao što je naš sajt, brzina je bila zadovoljavajuća. Skrolovanje na takvim stranicama je već druga stvar i ono nije nimalo glatko i često se dešava da “secka” pri skrolovanju, dok je na sajtovima sa manje ili bez Flash materijala situacija bila dosta bolja i skrolovanje se odvijalo glatkije. Treba napomenuti da je Flash sam po sebi dosta neoptimizovan i pravi probleme čak i na jačim računarima, pa tek onda možete zamisliti kakve performanse mogu biti na dosta slabijem Android tabletu. Performanse tableta na ostalim poljima su bile prilično dobre, nismo iskusili preterana usporenja u korišćenju, iako se u par navrata desilo da određena aplikacija prestane da reaguje, a tu su postojala dva scenarija – prvi, da tablet “dođe k sebi” i nastavi sa normalnim radom i drugi gde smo morali da ga restartujemo kako bi smo ga odglavili. Takvi slučajevi su bili jako retki, ali treba ih pomenuti svejedno. Optrećenje otvaranjem više web stranica nije imalo previše uticaja na performanse, ali standardni browser vas ograničava na samo 6 stranica u isto vreme. To se može zaobići instaliranjem Dolphin HD browsera, za koji imamo samo reči hvale.
       


       


       Čitanje knjiga u elektronskom obliku na ovom tabletu nam se posebno dopalo, jer je veoma lagan i ima male dimenzije tako da vam neće umarati ruke, a posebno je dobro jer ga možete uhvatiti samo jednom rukom. Pošto je ekran manje dijagonale, Text reflow opcija će stavljati manje teksta na ekran, a slova će biti krupnija, što nekome može zasmetati jer se češće vrte stranice, ali nama se nije činilo kao neka mana, baš naprotiv, jer vam je palac uvek u blizini ekrana kada držite tablet jednom rukom, tako da pomoću njega bez problema vrtite stranice. Aplikacja E-Knjiga koja dolazi uz tablet ima fine efekte prilikom okretanja stranica, animacija okretanja lista je prilično dobra. Korisna stvar je to što možete diretkno ubaciti svoje Epub fajlove, ako ste u tom formatu već imali određenu knjigu na svom računaru. 




      Performanse u igricama su bile jako dobre, a to je sve zasluga PowerVR SGX540čipa. Verovatno najzanimljivija stvar od svega je to da smo uspeli da pokrenemo i Tegra 2 igre na ovom tabletu, uz pomoć Chainfire 3D plugina, koji emulira nVidia čip i time omogućava pokretanje Tegra 2 igara. Performanse su bile takođe dosta dobre, a nismo očekivali ništa manje, jer smo neke Tegra 2 igre već prethodno isprobali na Samsung Galaxy S telefonu, koji ima isti procesor i isti grafički čip.  



       
      Stock video plejer je zaista svetla tačka jer se bez problema bori i sa visoko profilnim 1080p kakve gledate na vašem računaru ili media plejeru. Nećemo vam previše opisivati rečima koliko dobro1080p reprodukcija radi, već ćemo samo pomenuti da obratite pažnju da je zvuk u AC3 formatu, jer DTS nažalost nije podržan, a pogledajte ovaj video koji demonstrira tečnost reprodukcije visoko profilnih 1080p filmova.
       

      Audio reprodukcija preko slušalica nas je stvarno oduševila, zvuk je zaista bio čist i dubok bez ikakvih šumova. Itekako može zameniti čak i najkvalitetnije audio plejere, a poseduje sasvim dovoljno prostora za skladištenje vaših pesama sa 16GB memorije, plus microSD kartica do 32GB veličine. Aplikacija Muzika je dodatno prerađena za tablet i ima veoma lep korisnički interfejs, kao i dosta opcija oko podešavanja ekvilajzera i dodatnih efekata. Dok je plejer uključen, pojavljuju se i opcije za kontrolu pesama u Notification bar-u, tako da ne morate stalno da se vraćate u samu aplikaciju.
       
       

      Trajanje baterije je bilo prilično dobro, zahvaljujući svojoj bateriji 4000mAh kapaciteta. Nismo primetili preveliki drain dok nismo koristili tablet. Pošto 1080p materijal takoreći “jede za doručak” kako smo već ustanovili, odgledali smo dvočasovni 1080p film na 50% osvetljenja ekrana, sa uključenom WiFi mrežom i baterija je opala za samo 25% od maksimuma, što znači da prostom matematikom zaključujemo da je deklarisanih 8 sati HD reprodukcije itekako izvodljivo.
       
       


       Kamerom na tabletu nismo bili preterano oduševljeni. Ona je pružala mutnjikave slike na kojima su boje bile nekako sumorne i beživotne. Takođe se javljao i neki grain na slikama. Što se tiče snimanja video klipova, ni tu situacija nije ništa bolja. Prednja kamera je potpuno ispunjavala svoju ulogu, ali od zadnje ne očekujte previše. Ostavili smo vam sample slike i video klip ispod, tako da možete da procenite sami.  







       

       
      Zaključak Moramo priznati da smo u test ovoga modela sa blagim predrasudama zbog Android Froyo operativnog sistema, ali tokom njegovog testiranja smo potpuno promenili mišljenje i shvatili da je on sasvim lepo prilagođen većem ekranu. Pošto smo imali priliku i da koristimo Honeycomb operativni sistem na drugom modelu tableta koji smo testirali – koliko god on bolji i lepši bio od Froyo operativnog sistema, a neosporna je činjenica da je sve vezano za njega optimizovano za tablet uređaje, Froyo svejedno neće nimalo razočarati i upotrebna vrednost tableta će svejedno ostati na veoma visokom nivou. Nedostaci koje su smo primetili pri korišćenju uređaja se prevashodno odnose na ekran i kameru. Ekran je generalno mogao biti brži, jer smo primetili zamućenje kada se nešto brzo odigrava na ekranu. Uglovi gledanja su bili korektni ali za uređaj u ovoj cenovnoj kategoriji smatramo da su mogli biti još bolji. Kamera je takođe bila loša, ali zaista ne vidimo sebe u situaciji gde ćemo koristiti tablet umesto digitalnog fotoaparata. Galaxy Tab P1000 model čak i po današnjim standardima ima moćan procesor i grafički čip za jednojezgarne sisteme, tako da će performanse u aplikacijama i konkretno igrama biti veoma dobre, pa čak i u Tegra 2 igrama koje nisu pravljenje za njega, već za dual core procesor i Nvidia čip, što nas je pomalo iznenadilo. Sam uređaj je dosta kvalitetno izrađen, a posebno nam se dopada veoma elegenatna bela plastika koja se nalazi na njegovoj pozadini. Uređaj je dosta lagan i tanak, tako da ga je prijatno koristiti u raznim situacijama, a pošto ima dijagonalu ekrana od 7 inča, njegove dimenzije su nešto manje tako da je prenosivost veoma velika. Prenosivost je sasvim lepo ispraćena prisustvom Sim card slota što znači da je dostupna 3G konekcija, ali i mogućnost korišćenja tableta kao mobilnog telefona. Kucanje poruka i generalan unos teksta je veoma prijatno iskustvo zbog dimenzija uređaja. Tablet možete koristiti za reprodukciju filmova čak do 1080p rezolucije, a uz kupovinu dodatnog multimedijalnog Dock-a, možete ga vezati na vaš HDTV i tako ga koristiti u multimedijalne svrhe.
       

      Ovim završavamo prikaz prvog od tri nova tableta iz Telenor ponude. U narednim danima očekujte da prikažemo i preostala dva, Huawei S7 Slim i HTC Flyer. Istovremeno, izražavamo zadovoljstvo što domaći provajderi imaju sluha za nove trendove, odnosno što su svesni da guranje novih tehnologija i promocija novih načina korišćenja različitih uređaja jeste pravi put, koji obogaćuje iskustvo korisnika, a istovremeno donosi profit, vukući napred čitavo tržište. Nadamo se da će u budućnosti biti još sličnih ponuda.  Prednosti: – Moćan procesor i grafika – Kvalitetna izrada i lep dizajn – Mala težina i debljina tableta – 3G konekcija i mogućnost korišćenja kao telefon – Veoma dobra prenosivost i brz unos teksta – FullHD 1080p visokoprofilna reprodukcija Nedostaci: – Ekran ima nešto sporiji odziv pa se javlja blago zamućenje teksta pri skrolovanju – Loša zadnja kamera i snimanje (upitno je njeno korišćenje na tabletu) – Lošije performanse pri otvaranju stranica prepunih Flash materijalom Uređaj na test ustupio Telenor.

      Ostani u toku

      Prijavi se na newsletter listu i jednom nedeljno cemo ti poslati email sa najnovijim testovima i vestima iz sveta tehnologije.

      Hvala!

      Uspešno ste se prijavili na na naš newsletter! Proverite vaš email nalog kako bi potvrdili prijavu.

      Možda vam se svidi