Samsung je sa Galaxy S8 i S9 telefonima uspostavio standarde čija je S10 logična iteracija – reč je o fenomenalnim telefonima sa mnoštvom novih tehnologija koje su namenjene onima koji žele najbolje i najkvalitetnije iskustvo. Pa da krenemo – nova serija po prvi put stiže sa tri modela, ali danas vam predstavljamo dva vodeća uređaja – S10 i S10+, dok ćemo S10e obraditi u posebnom testu koji možete očekivati narednih dana.
Priča je, što se jača dva modela tiče, prilično standardna – telefoni su veoma slični, s tim što je model sufiksa + većih dimenzija, i praktično jedine razlike potiču u domenu prednje kamere, gde S10+ ima dual kameru napred – a samim tim i drugačiji oblik rupice za kameru – kao i u kapacitetu baterije. Ostale karakteristike su identične i zaista nema smisla razdvajati ova dva telefona, posebno jer su razlike manje nego ikada – koliko do prošle godine, standardni model je imao 4 GB RAMa, a + je imao 6 GB, kamere nisu bile iste i tako dalje. Stoga ćemo tokom teksta oba telefona nazivati S10, a tamo gde postoje razlike jasno ćemo ih naznačiti
Dizajn, izrada
Na test smo telefone dobili u punom pakovanju, koje je identično na oba uređaja. Konkretno, u pakovanju pronalazimo punjač od 15 W (da, znamo, samo 15 W, što ćemo komentarisati u segmentu posvećenom bateriji), zatim AKG slušalice (više o njima u audio sekciji), te OTG adapter, USB-C kabl, SIM iglicu. Bubice imaju i nekoliko alternativnih završetaka. Kao i do sada, u pakovanju nema futrole, a kamoli bežičnog punjača, koji recimo stiže uz Xiaomi Mi Mix 3.
Stoga, pošto futrole u pakovanju nema, budućim vlasnicima biće interesantno da saznaju na koje sve načine mogu da zaštite telefon – u opticaju će biti čak šest vrsta futrola za modele Galaxy S10 serije! Clear View, LED futrola koja svetli jarko i ista takva s prigušenom svetlošću, kožna futrola, zaštitna stojeća futrola, te silikonska futrola – ne samo da su posebne već svaka na svoj način doprinosi ukupnom iskustvu u korišćenju, bilo da je reč o osećaju na dodir, jasnijem prikazu notifikacija ili odličnoj zaštiti od udara s polugom koja omogućava da telefon stoji pod različitim uglovima. Istovremeno, ovo će pomoći da mala izbočina modula kamere bude „ispeglana”. Naravno, futrole su opcija koja se doplaćuje, a mislimo da nikada nije bilo ovoliko zvaničnih futrola.
Kada se susrećete sa telefonom, najpre ćete registrovati njegov dizajn. Tu je ponajveći adut ovih fantastičnih telefona. Oni stižu sa novim Dynamic AMOLED ekranima. Još bolji, još jasniji i bolje osvetljen ekran su samo početak priče. Novi ekrani nose oznaku Infinity-O, za šta je razlog prisustvo prednje kamere u punch-hole stilu, u ćošku ekrana. Neki korisnici se čude ovakvom dizajnu, ali smo mi mišljenja da je to u ovom trenutku pun pogodak. Ovakvo rešenje smo imali prilike da vidimo na Honor View 20 telefonu pre par meseci, sada ga vidimo i na Samsung uređajima.
Sam dizajn je logična evolucija onoga što su doneli i pravaca kojima su se kretali Galaxy S8 i S9. Telefoni izgledaju fantastično, imaju zaobljene ivice – premda je jasno vidljivo da se ivice ekrana ne spuštaju duboko preko bokova kao nekada, verovatno jer su se neki korisnici bunili da dolazi do deformacije prikaza pri određenim uslovima osvetljenja u takvim situacijama.
Razlike u veličini naizgled nisu velike, ali…ispostavlja se da tih 0,3 inča na modernim telefonima jeste velika razlika. U ruci leže fenomenalno, a običan S10 posebno impresionira svojom ergonomijom. Težina je još jedan bitan parameter ležanja telefona u ruci, ali isto tako i balans težine – S10 i S10+ su teški 157 odnosno 175 grama. Veći model niti je lagan, niti je težak, baš kako treba, neki će reći. No, manji model zaista impresionira lakim baratanjem i nijednog trenutka nismo pomislili da moramo da ga pridržimo drugom rukom.
Corning Gorilla Glass 6 napred, Gorilla Glass 5 pozadi, uz aluminijumski frejm – to su materijali od kojih je izrađen ovaj telefon, i možemo reći da se radi o apsolutno vrhunskoj izradi. Već smo rekli da telefon fantastično leži u ruci. Takođe, treba reći i da najsnažniji modeli telefona koriste keramička leđa, što im daje specifičan osećaj u ruci i podiže nivo izrade na još viši nivo – doduše, po ceni nešto veće težine, jer takvi telefoni dobijaju na masi.
Jedina zamerka koju bismo imali jeste – kamera modul. Nikako da Samsung pogodi sa tim, pošto je njegova odluka definitivno da kamere pozicionira centralno. Problem je, međutim, što sam modul blago štrči, a i dizajn modula nekako narušava dizajn leđa. To posebno važi kod telefona koji nisu crne boje, pošto je kamera modul uvek crn – taman smo pohvalili Note 9 da je rešio taj problem jer je kamera modul kod njega u boji samog telefona, kad vidimo da na S seriji ta stavka ostaje ista.
Kada smo kod boja, moramo reći da su one pun pogodak – videli smo i probali crnu, belu, smaragdno-zelenu, kao i žutu na S10e, i zaista imamo samo reči hvale kako deluju u praksi. Osim toga, primećujemo da je taster za uključivanje postavljen dosta visoko na desnoj strani telefona, bez neke preke potrebe. Ovaj taster je posebno visok na S10+ telefonu, i potrebno je da prođe neko vreme da se korisnik navikne. Samsung Galaxy S10 telefoni stižu sa IP68 sertifikatom za otpornost na vodu i prašinu, pa korisnici mogu biti mirni u tom pogledu.
Što se hardvera tiče, telefoni koriste Samsungovo Exynos rešenje. Konkretno, reč je o Exynos 9820 osmojezgarnom čipsetu. U samom startu da kažemo da nam nije u potpunosti jasno nezadovoljstvo dela korisnika time što Samsung isporučuje Exynos u Evropi, a Snapdragon 855 u Americi i na nekim drugim kontinentima. Exynos 9820 je u momentu testiranja najbrži čipset koji smo do sada probali, ostavljajući za sobom i Kirin 980 (ko je rekao Mate 20 Pro?) sa lakoćom, čak i kada se za njega aktivira Performance režim rada.
[modul]specifikacija=9639[/modul]
[modul]specifikacija=9641[/modul]
Da, najjači Snapdragon se uvek pozicionira u percepciji korisnika kao vrh tehnologije. Naravno, nije Qualcommu to palo sa neba već je plod uspešnog rada: ali nije to situacija kao što smo nekada poredili Intel i AMD pa je kao Intel mnogo bolji. Exynos čipset je dokazano dobar i ako negde i zaostaje za Snapdragonom 855 koga eto još nismo imali prilike da vidimo na delu u testovima, razlike su kozmetičke.
Exynos 9820 čipset stiže sa jezgrima u Big.Middle.Little rasporedu. Dva jezgra rade na 2,7 GHz, dva na 2,3 GHz i četiri na 1,9 GHz. Skupa s Mali-G76 MP12 grafikom čine pomenuti Exynos 9820 Octa, čipset izrađen u 8-nanometarskoj tehnologiji. Veoma je važno naglasiti da su uređaji identičnog hardvera, to jest da nema nikakvih razlika. Ovaj put, za razliku od prethodnih godina, se standardan i Plus model ne razlikuju ni po količini sistemske memorije – barem ne u osnovnim izdanjima.
S10 i S10+ startuju od 8 GB RAM-a sa 128 GB prostora za skladište, što se u narednoj iteraciji penje na 512 GB prostora. Top-model S10+ stizaće sa čak 12 GB RAM-a i 1 TB skladištem, ali i po astronomskoj ceni. Tu je i mogućnost korišćenja microSD memorijske kartice za proširenje, a svi modeli su Dual SIM, sa hibridnim slotom. Performanse telefona su fantastične i imamo samo reči hvale za iskustvo koje je isporučeno u tom pogledu.
Na priloženim fotografijama možete videti rezultate u najpopularnijim test programima današnjice. Nema nikakve sumnje – Samsung Galaxy S10 je najbrži Android telefon. Videćemo šta će biti kada stignu uređaji sa Snapdragon 855 čipom, ali jedno je sigurno – ovo su izuzetno brzi telefoni.
Novi telefoni, kako im i priliči, stižu sa svežom iteracijom operativnog sistema. Naime, Samsung ih isporučuje sa Android 9 Pie operativnim sistemom. Korisnički interfejs je ovaj put osvežen i unašređen. Nakon više izmena u prethodnim godinama i određene doze eksperimentisanja, Samsung je napravio pun pogodak. I to ne tvrdimo lako, jer nam je trebalo neko vreme da se naviknemo i nismo isprva doživeli novi korisnički interfejs toliko pozitivno koliko imamo mišljenje danas, nakon određenog perioda korišćenja.
One UI, kako ga Samsung sada zove, predviđen je za rad u saradnji s operativnim sistemom Android 9 Pie. No, iako smo inicijalno bili pomalo začuđeni, vremenom nas je interfejs osvojio. Ono što definitivno traži jeste određeno vreme za navikavanje. Tu je pregršt noviteta. Pre svega, performanse su besprekorne. Ikonice su vrlo krupne, jasne i uočljive ali to se naravno sve može prilagoditi navikama korisnika.
Posebno nam se dopada što je telefon nekako u stanju da najbitniju i najvažniju opciju naglasi, prevashodno velikim slovima, pa često neke opcije koje valja tražiti po telefonu sada prosto upadaju u oči same. S druge strane, interfejs je dosta šaren, pa ukoliko ne spadate u korisnike kojima se to dopada, verovatno će vam trebati duže vremena da se naviknete. Kada se samo setimo dugogodišnjeg negodovanja korisnika kada je u pitanju Samsungov korisnički interfejs, do današnjih dana gde možemo da kažemo da je uvek za korak ispred konkurencije, pređen je zaista dugačak put.
Postoji dosta noviteta, uključujući i opcionu navigaciju u Android 9 stilu. Sada je tu i Dark Mode, kojim jednim potezom interfejs možete “potamniti” i učiniti telefon prijatnijim za oči u određenim uslovima – recimo, noću. Uopšte, dominira motiv zaobljenosti, pa tako sve ikonice i meniji imaju oble linije, koje kao da teže da postanu kružnice. To je i trend Android 9 OS-a, ali je u One UI-ju dodatno naglašen.
Tu je i stari dobri Always On display, Samsungov sistem prikazivanja informacija na ekranu i kada je AMOLED ekran telefona ugašen. Novina jeste prikazivanje ikonica u boji, što je odličan potez. Takođe, podržan je Edge ekran, odnosno funkcije dodatnog overleja koji možete pozvati prevlačenjem prsta preko krajnjeg desnog boka telefona. Ove dodatne panele možete optimizovati i podešavati po volji, smeštajući tu kontakte, aplikacije, taskove i slično.
Prisutan je Game Launcher, kao i Bixby AI asistent. Takođe, tu je i Secure Folder za dodatni stepen zaštite najbitnijih podataka. Naravno, tu je i više Samsungovih aplikacija i servisa, koje možete koristiti, ali vas niko ne primorava na to. Najzad, imamo jednu lošu vest – notifikacioni LED je odstranjen i to može dosta uticati na korišćenje ovog telefona. Zvanično, odstranjen je zbog tehničkih razloga i korišćenja novog ekrana, ali npr. na Honor View 20 i pored korišćenja sličnog ekrana našlo se mesta za malu notifikacionu lampicu na vrhu.
Novitet koji je Samsung doneo na globalnom nivou jeste ultrazvučni skener otiska prsta u ekranu koji čita 3D konture prsta. Krajem prošle godine smo dobili nekoliko telefona sa naizgled sličnom funkcijom, koja se se bazirala na optičkom skeneru, koji je snimao 2D sliku površine prsta. Sada Samsung to podiže na viši nivo, hvaleći se podatkom da ovakva biometrijska zaštita nudi nivo bezbednosti u rangu onog što je potrebno za otključavanje sefova.
Kako to u praksi radi? Iskreni da budemo, nema tu nekih velikih razlika – čini nam se možda nešto sporije u odnosu na tradicionalni skener otiska prsta. Isto tako, odluka da se skener postavi skroz na donjem delu ekrana je definitivno rezultovala lošim položajem za sve koji bi da otključaju telefon palcem. Ili su se korisnici koji već koriste ovaj način autentifikacije ipak navikli na položaj koji koriste ostali proizvođači? Samsung je u međuvremenu najavio softverski apdejt kojim će otkloniti uočene probleme koje prijavljuju korisnici širom sveta.
Od ostalih mehanizama zaštite, vredi istaći da je tu Face Unlock, odnosno sistem prepoznavanja lica, dok je skener dužice oka / rožnjače odstranjen, jer nije bilo mogućnosti da se sistem smesti i uklopi u novi dizajn telefona. Ekran
Veliki novitet koji donose Samsung S10 telefoni jeste Dynamic AMOLED ekran. Ekrani donose još dublje crne i svetlije bele nijanse, dinamički mapiraju tonove i boje, zahvaljujući čemu pružaju bolju i čistiju sliku pod jarkim svetlom, a takođe smanjuju efekat plavog svetla. Istovremeno, reč je o ekranima sa HDR10+ sertifikatom. Samsungovi SAMOLED ekrani su oduvek bili naš izbor, a sada je DAMOLED to podigao na još viši nivo. S10 i S10+ imaju zakrivljene ekrane, dijagonala 6,1 i 6,4 inča, rezolucije 3040 x 1440, te odnosa strana od 19:9.
Novi ekrani nose oznaku Infinity-O, zbog rupica za kamere u ćoškovima na prednjoj strani. Gustina prikaza iznose 550 ppi na manjem, odnosno 522 ppi na većem telefonu. Takođe, pokrivenost prednje stranice ekranom je 88,3% na manjem, odnosno čak 88,9% na većem uređaju. Ponavljamo, ekrani su zaštićeni Corning Gorilla Glass 6 staklom. Već smo spomenuli u prethodnom poglavlju, ali nije od zgoreg da ponovimo da podržavaju Edge ekran.
Softverska podrška ekranima je besprekorna. Možete podešavati rezoluciju kako biste uštedeli energiju, premda, iskreni da budemo, i nismo primetili bilo kakvu razliku između 3040 x 1440 i 2280 x 1080 u praksi. Naravno, tu su mogućnosti podešavanja profila, temperature boja, kontrasta, plavog filtera, sve što možete zamisliti da možete menjati kada je reč o ekranu je – tu. Uostalom, zar se i može očekivati išta drugo od top modela ovog proizvođača.
Baterija
Baterije S10 i S10+ telefona imaju kapacitete od 3400 mAh i 4100 mAh. Samim tim se ostvareni rezultati nešto razlikuju. Nakon desetočasovne YouTube sesije, na većem uređaju ostaje tačno 50% baterije, što je zaista impresivno! Dotle, na manjem ostaje oko 38%, što je sasvim dovoljno. Oba telefona izdržavaju relativno lako dan intenzivnog korišćenja, s tim što na većem možete računati i na do dva dana. Ukoliko niste preterano zahtevan korisnik, dva dana nisu nedostižna ni na manjem S10 modelu.
Važne su i druge stavke, osim pukih utisaka o bateriji. Najpre, Samsung pomalo razočarava sa svojim punjačima. Dok konkurencija donosu veoma brze punjače sa preko 20W, pa i do 40 W, kao u slučaju velikog konkurenta Huawei-ja, južnokorejanci i dalje isporučuju punjače od 15 W koji su, naravno, sporiji. Osim toga, nema onog efekta ultra-brzog punjenja kojim se od 0 do 55 ili 70 odsto baterija napuni za samo pola sata, u zavisnosti od toga o kom telefonu govorimo.
Sada je tu i brzo punjenje bežičnim putem zahvaljujući Fast Wireless Charging 2.0 opciji – za koju je potrebno dokupiti odgovarajući punjač. Takođe, S10 telefoni podržavaju Wireless Power Share, odnosno reverzibilno punjenje bežičnim putem, tako da svoj S10 telefon možete koristiti da dopunite bateriju nekog drugog uređaja – telefona ili na primer Galaxy Watch ili Active nosivog uređaja, ili najnovijih Galaxy Buds slušalica!
Audio
Kada je audio komponenta u pitanju, moramo reći da smo veoma zadovoljni nekim stvarima, drugim ne baš. Recimo, Samsung se nije poveo za trendovima, te nije eliminisao 3,5-mm konektor, što zaslužuje iskrene pohvale. Zaista je ogroman broj korisnika širom sveta koji su navikli na svoje pouzdane, kvalitetne i jednostavne slušalice, i nije u redu primoravati ih na korišćenje nekakvih bežičnih rešenja koja je potrebno puniti, sa upitnim kvalitetom zvuka. Kome tako nešto treba, ionako će sam napraviti tranziciju.
Stereo zvučnici su takođe veoma, veoma dobri. Takođe, pohvaljujemo i sada već standardno prisustvo Dolby Atmos tehnologije. S druge strane, u pakovanju se dobijaju AKG slušalice – ne obraćajte pažnju previše na brendiranje, praktično i najjeftinije Sennheiser bubice su primetno kvalitetnije. Basevi su dosta plitki, zvuk preko njih definitivno nije nešto što je na nivou samog telefona. Dakle, preporučujemo da koristite bilo koje Sennheiser bubice ili koje god već drugo rešenje poželite – biće dosta kvalitetnije, i sasvim primereno ugođaju koji pružaju S10 modeli.
Najzad, možda najlepšu stvar smo ostavili za kraj. Galaxy S10 i S10+ koriste identičan kamera sistem pozadi, kao i isti glavni senzor napred. Tu beležimo pomak u odnosu na ranije generacije, gde je postojala razlika između glavnih kamera kada je reč o običnom i Plus modelu. Sada tu zatičemo sisteme trostruke kamere, i to kakve sisteme.
Softverske opcije su brojne i izuzetno raskošne i bogate. Više nego ikada, natrpan je i načičkan opcijama. Možda ponajviše upada u oči mogućnost “šireg kadra”, koja je vrlo jasno istaknuta i kada je aktivna zadnja i kada je aktivna prednja kamera. Prisutni su razni filteri, specifični režimi fotografisanja i snimanja, a između njih se krećete na krajnje jednostavan način, blagmi pokretom prstom u levu ili desnu stranu. Pristup svim opcijama je jednostavan i brz i lako ćete uspeti da pronađete ono što vam je potrebno, bio to Pro režim fotografije, sistem editovanja videa ili prikaz dodatnih informacija o snimku.
Na poleđini Galaxy S10 telefona smeštene su tri kamere sa dual OIS podrškom: telefoto 12 MP, širokougaoni 12MP i ultraširoki 16MP senzori. Glavni senzor ima varijabilni otvor blende od f/1.5 do f/2.4, telefoto od f/2.4 i ultra-wide senzor od f/2.2. Uz dual Pixel PDAF, dvostruku stabilizaciju i 2X optički zum, jasno je da je kamera u stanju da pruži mnogo. Taj utisak je pojačan činjenicom da prvi put u S seriji novi Galaxy S10 nudi ultraširoki objektiv s vidnim poljem od 123 stepena.
To se definitivno vidi i na fotografijama. One su pomalo čudnovate na novim Samsung S10 telefonima i trebaće neko vreme da se priviknete – mada je na dobro uvek lako navići se, a fotografije i video su zaista izuzetno dobri. Posebno ističemo da kada snimate ultra-širokom kamerom, to dolazi do izražaja – nikada nismo bili u prilici da obuhvatimo tu širinu nekim telefonom i zaista smo impresionirani:da uvek zahvatate više, da scena ima više elemenata. Jednostavno, dolazi do efekta ta mogućnost snimanja širokougaonih scena i to će veoma dobro doći u brojnim situacijama. Slično možemo reći i za telefoto kameru, koja donosi 2X optički zum bez gubitka kvaliteta, a može se ići do 10X zuma.
Slikali smo ovim telefonima…nikad više, kao nikada pre. Napravili bezbroj fotografija, proba, na dnevnom svetlu, uveče, u studiju. Preporučujemo vam da pogledate naš video, u kome smo dali dosta uporednih primera, naročito iz domena noćnog fotografisanja, gde smo napravili i poređenje sa Mate 20 Pro telefonom, dosadašnjim kraljem noćne fotografije.
Osim neverovatno detaljnih fotorafija bogatih detaljima i bojama, video je posebna priča na novim telefonima. Galaxy S10 telefoni podržavaju snimanje u 4K rezoluciji do 60 fps, s tim što će vas meni obaveštavati kada birate rezoluciju u kom modu su dostupni video efekti, stabilizacija i druge asistencije. Jedno je sigurno – stabilizacija odlično radi i zaista toplo preporučujemo S10 telefone za snimanje videa. Sa bitnom napomenom, stabilizacija samo u Full HD – ali ono što je bitnije, kad snimate u UHD, 4K rezoluciji i bez uključene stabilizacije utisci su impresivni.
Ipak, sve do sada nabrojano pomalo bledi pred – prednjom kamerom. U jednom istraživanju, čak 75% korisnika je navelo da im je prednja kamera bitnija od zadnje kamere na telefonima. Samsung je definitivno rešio da taj segment unapredi i rezultat je – najbolja prednja kamera današnjice. Oba telefona za glavni senzor koriste wide senzor od 10 MP, s otvorom blende f/1.9, ali i – što je najbitnija stavka koja ga izdvaja od kompletne ponude – dual pixel PDAF podrškom.
Najzad, fantastični autofokus na prednjoj kameri – to je ono što pravi razliku. Kamera besprekorno fokusira, a u stanju je da napravi sjajne bokeh snimke ali možete i podesiti multi fokus koji će fokusirati više osoba na slici i dodatno raširiti kadar. Ipak, tu smo ostali pomalo začuđeni jer iskreno ne vidimo neku posebnu razliku između efekata koje pravi običan senzor na S10 i senzor na S10+ potpomognut pomoćnim senzorom od 8 MP koji bi trebao da se stara o dubini. Može biti da pažljivim posmatranjem tu mogu da se nađu neke razlike, ali iskreni da budemo, mi ih nismo zapazili. Veliko finale – 4K video snimanje je moguće i prednjom kamerom! Sjajno! Sada možete da birate efekte bokeha i njegove različite modove.
I zato…da rešimo misteriju svima onima koji danas, 13 marta 2019 godine pitaju koji telefon ima najbolju selfi kameru jer im je to najvazniji parametar: Samsung Galaxy S10 je u ovom trenutku, kralj selfija.
Svi modeli su već dostupni u radnjama. Cene ovih telefona iznose 109.999 za Galaxy S10 od 128 GB i 143.999 dinara za Galaxy S10 od 512 GB, kao i 124.999 dinara za Galaxy S10+ od 128 GB, 154.999 za Galaxy S10+ od 512GB, odnosno 198.999 dinara za Galaxy S10+ od 1TB memorije. Iskreni da budemo, skuplji modeli stižu sa pomalo preteranim cenama, ali osnovne varijante su tu negde oko 1000 evra, na šta smo se – možda i nažalost – već navikli.
Da li vrede? Apsolutno! U ovom trenutku, boljih telefona na tržištu nema! Ukoliko sada i u ovom momentu želite najbolji telefon, to je Samsung Galaxy S10, i tu nema nikakve sumnje, bilo u standardnoj, bilo u Plus varijanti. A za one koji kažu da sve to isto može ali za manje para, nema nikakvih razloga da im rušimo snove.
Da li je Samsung sa modelima S10 serije opravdao očekivanja? Ako ste realni poznavalac sadašnjeg tehnološkog dometa i ovakve forme telefona koja nije stasala za sledeći tehnološki nivo – jeste. Ako ste neko od onih koji veruju u magiju čarobnog štapića, verovatno nećete biti oduševljeni. S10 je veći iskorak u odnosu na S9 nego što je S9 bio u odnosu na S8. Ukoliko nečemu želite da pronađete manu, uvek ćete to moći da uradite: bila to tehnologija jer mislite da nije dovoljno, dizajn jer vam se ne sviđa ili cena – gde vam ne pada na pamet da izdvoijite toliki novac. S10 telefoni za tu publiku nisu. Ali ako želite fantastičan telefon koji jeste poslednji krik tehnologije – S10 serijal telefona je apsolutno razuman izbor. To već posle samo par dana od početka prodaje širom sveta kažu i izveštaji.
I naravno, na samom kraju…pitanje svih pitanja, S10 ili S10+? Tu vam nikako ne možemo pomoći, već ćete izbor morati da napravite sami. Zapravo, stvari će se još više zakomplikovati sa odličnim S10e, koji ćemo vam uskoro predstaviti, a koji donosi praktično sve što i top modeli u manjem, kompaktnijem pakovanju. Neki članovi redakcije su skloniji standardnom S10 modelu, neki S10+ uređaju – no, kada jednom dođete dotle, razrešili ste najvažnije dileme i ostaje vam samo ta, najslađa.
Prednosti:
– Vrhunski telefon, dizajn i izrada – Dynamic AMOLED ekrani daju vrhunsko iskustvo – Fantastične kamere – Prednja kamera najbolja na svetu – Autonomija, posebno na S10+ – Odlične performanse – Izuzetan dizajn i izrada
Nedostaci:
– Ultrazvučni skener otiska prsta – Veoma visoko postavljen taster za paljenje na desnom boku – AKG slušalice iz paketa
Cene: 109.999 dinara za Galaxy S10; 124.999 dinara za Galaxy S10+
Telefone na test ustupio Gigatron.