Kod televizora sa 100Hz/200Hz opcijom interpolacije frejmova, situacija je malo bolja. Sa High podešavanjem za opciju 100Hz/200Hz kod Full HD LCD televizora dobija se do 800 linija pokretne rezolucije, ali se tu potom javlja novi problem, koji izaziva interpolacija. Interpolacija je ubacivanje nepostojećeg frame-a između dva već postojeća frame-a da bi se dobio fluidniji prikaz i izbegao Motion Blur i Motion Judder.
Gledanje filmskog materijala sa uključenom opcijom High 100Hz u teoriji nije bilo preporučljivo jer je snimak ranije dobijao “video look” ili izgled snimka dobijen amaterskom kamerom. Još jedan naziv za ovo je bio “soap effect look” ili izgled sapunica (nama poznatijim kao “španske serije”). Nešto detaljniji opis je neprirodni izgled pokreta u filmu, kao da su glatkiji i ubrzani više nego što bi trebalo da budu. Nekada je za sportski materijal “100Hz/200Hz opcija” bila odlična, ali za filmove se izbegavala. Izuzetke su napravili Samsungovi i LG televizori koji sada imaju manualnu kontrolu 100Hz/200Hz opcije koju možemo tako namestiti da eliminiše pomenuti “video effect” sa snimka, time dobijajući 800, a od skoro čak i punih 1080 linija pokretne rezolucije i u filmovima i za sportski materijal, sa dosta prirodnijim pokretima nego sa ranijim 100Hz/200Hz opcijama. Što se ovoga tiče, Samsung i LG su još uvek jedini proizvođači koji su unapredili ovu opciju dodavanjem ručnih kontrola opcije, što ih čini retkim proizvođačima koji su omogućili normalno gledanje filmova sa uključenom 100Hz/200Hz opcijom.
Danas postoji jedan problem nejasnog označavanja ovih opcija, sa ciljem zbunjivanja ili obmane kupca. Često možemo da sretnemo cifre od 400, 800, pa čak i 1000, koje svakako nisu prava cifra stope osvežavanja ekrana i to su često televizori sa 100Hz ili 200Hz opcijama. Koriste se oznake kao što su CMR (Clear Motion Index) ili MCI (Motion Clariti Index) kod kojih se koristi specijalna kontrola pozadinskog osvetljenja kako bi slika bila jasnija pri brzim scenama. U nekim slučajevima 200 CMR televizor uopšte i ne mora da ima 100Hz opciju, već samo njegovu prirodnu stopu osvežavanja od 60Hz u kombinaciji sa tehnikom kontrole pozadinskog osvetljenja. Treba obratiti pažnju na ovaj problem i dodatno se raspitati preko kupovine televizora.
Dosta Plazma ekrana reklamira 600Hz – oni moraju da su tri puta bolji od 200Hz opcije, zar ne? Ukratko – i ne baš! Šta 600hz Sub-Field Driving radi sa 50hz izvorom koji se emituje u nekim državama je da podeli svaki frejm u 12 odvojenih frejmova, ili “sub-field-ova (pod-polja)”, i onda ih pokaže pojedinačno na ekranu. Ono što ne rade je da prave nove frejmove. Ovo znači 12 sub-field-ova koje imate po frejmu u 50hz (frejmova u sekundi) napravi 600 frejmova u sekundi (50×12=600). Što više sub-field-ova imate po frejmu, tačnija će reprodukcija boja biti i imaće manje smetnji slike.
U današnje vreme skoro svaki Plazma televizor prikazuje punih 1080 linija pokretne rezolucije, tako se izbegava zabuna koja postoji kod LCD televizora, a po našem mišljenju kada je jasnoća slike i njen sveukupni izgled pri brzim scenama, Plazma televizori ipak predstavljaju nešto bolji izbor.
Pokretna rezolucija
Pokretna rezolucija predstavlja koliko linija televizor prikazuje prilikom pokretne slike. Što je veći broj pokretnih linija (Motion resolution), prikaz slike u brzim scenama će biti detaljniji i imaće manje "motion blura" i "ghostinga". Prosek kod LCD televizora je 300 linija Motion resolution-a od mogućih 768 kod HD Ready 720p televizora i isto 300 od mogućih 1080 kod FullHD 1080p televizora.